بهترین انیمیشن های 2019 و 2020؛ جذاب،هیجان انگیز و دوست داشتنی

بهترین انیمیشن های 2019 و 2020؛ جذاب،هیجان انگیز و دوست داشتنی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمیشن‌ها گرچه ظاهرا برای کودکان و نوجوانان ساخته می‌شوند، اما مختص این گروه‌های سنی نیستند و بزرگسالان هم می‌توانند با لذت به تماشای آن‌ها بنشینند. در این مقاله بهترین انیمیشن های 2019 و بهترین انیمیشن های 2020 را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

در ژانر انیمیشن، تولیدات زیادی را به یاد داریم که بسیار در خور توجه و خاطره‌انگیز بوده‌اند. از این میان‌ می‌توان به انیمیشن‌هایی همچون «شیرشاه»، «داستان اسباب‌بازی»، «نمو»، «کارخانه‌ هیولاها»، «شگفت‌انگیزان»، «عصر یخ‌بندان» و «پاندای کونگ‌فوکار» اشاره کرد؛ انیمیشن‌هایی که بی‌تردید شمار زیادی از بزرگسالان هم طرفدار پر و پا قرص آن‌ها هستند. در سال 2019 هم انیمیشن‌های خوب و قابل‌توجهی به‌ نمایش درآمد که می‌توان از «شیرشاه»، «داستان اسباب‌بازی 4» و «نفرت‌انگیز» نام برد. در این مقاله به بهترین انیمیشن های 2020 و سال گذشته خواهیم پرداخت.

بهترین انیمیشن های 2019

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بهترین انیمیشن های 2019
hhhhh

بهترین انیمیشن های 2019


در ویدیوی بالا می‌توانید قسمت‌هایی از بهترین انیمیشن های 2019 را مشاهده کنید و با آن‌ها آشنا شوید.

 

انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

بهترین انیمیشن های جدید

کارگردان: جاش کولی

امتیاز IMDB : نمره 7.8

انیمیشن Toy Story 4، انیمیشنی به کارگردانی جاش کولی است و توسط والت‌دیزنی و استودیوی انیمیشن پیکسار تولید شده است. در این انیمیشن بازیگران مشهوری مانند تام هنکس و کیانا ریوز به صداپیشگی پرداخته‌اند. در این قسمت، شخصیت جدیدی به‌نام «فورکی» حضور دارد که محوریت داستان، حول این شخصیت می‌گردد. این انیمیشن پنجمین فیلم پرفروش 2019، سی‌امین فیلم پرفروش تمام دوران و همچنین پنجمین انیمیشن پرفروش تاریخ فیلم‌های انیمیشنی شد. راتن‌تومیتوز، به این انیمیشن امتیاز 97% را داده است. داستان اسباب بازی 4 قطعا یکی از بهترین انیمیشن های 2019 به حساب می‌آید.

 

انیمیش The Lion King (شیرشاه)

بهترین انیمیشن های 2020

کارگردان: راب مینکوف، درل رونی

امتیاز IMDB : نمره 6.9

یکی دیگر از بهترین انیمیشن های 2019 The Lion King است؛ انیمیشنی موزیکال به کارگردانی جان فاورو که توسط والت‌دیزنی تولید شده است. این انیمیشن، دومین فیلم پرفروش‌ 2019 و هفتمین فیلم پرفروش تمام دوران شد. بیانسه، خواننده‌ مشهور آمریکایی یکی از صداپیشگان انیمیشن The Lion King است. در این انیمیشن، شیر جوان پس از مرگ پدرش از قلمرو پادشاهی خود می‌گریزد تا معنای حقیقی مسئولیت و شجاعت را بیاموزد. راتن‌تومیتوز به این انیمیشن امتیاز 53% را داده است. این اثر را می‌توان از بهترين انيميشن‌های 2019 دانست.

انیمیشن Frozen 2 (منجمد 2)

انیمیشن های والت دیزنی 2020

کارگردان: جنیفر لی

امتیاز IMDB : نمره 6.9

انیمیشن Frozen 2، انیمیشنی سه‌بعدی و فانتزی-موزیکال به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی است. این انیمیشن را والت‌دیزنی تولید کرده است. Frozen 2 پرفروش‌ترین انیمیشن در تمام دوران در سراسر جهان و همچنین سیزدهمین انیمیشن پرفروش تمام دوران و هشتمین فیلم پرفروش 2019 شد.

در انیمیشن منجمد ۲ آنا، السا، کریستف، اولاف و سون، ارندل را برای سفر به جنگل پاییزی و باستانی یک سرزمین تاریخی ترک می‌کنند. آن‌ها به آنجا اعزام می‌شوند که منشا قدرت السا را پیدا کنند تا قلمرو پادشاهی‌شان را نجات دهند. این انیمیشن در راتن‌تومیتوز امتیاز 77% را گرفته است.

انیمیشن The Secret Life of Pets 2 (زندگی پنهان حیوانات خانگی 2)

بهترین انیمیشن های ۲۰۱۹

کارگردان: کریس ریناد

امتیاز IMDB : نمره 6.5

انیمیشن The Secret Life of Pets 2، انیمیشنی سه‌بعدی در ژانر کمدی است که کارگردانی آن را کریس روناد بر عهده دارد. بازیگران مشهوری همچون هریسون فورد و کوین هارت از صداپیشگان این انیمیشن هستند. در این انیمیشن، ادامه‌ داستان مکس و دوستانش را شاهد هستیم و زمانی که صاحبانشان برای رفتن به کار یا مدرسه، خانه را ترک می‌کنند، وارد زندگی‌ این حیوانات خانگی می‌شویم. راتن‌تومیتوز به این انیمیشن امتیاز 59% داد که نسبت به امتیاز قسمت قبل آن که 73% بود، پسرفت محسوب می‌شود. با این حال، این انیمیشن هم جزو بهترین انیمیشن های 2019 است.

انیمیشن Detective Pikachu (کارآگاه پیکاچو)

بهترین انیمیشن 2019

کارگردان: راب لترمن

امتیاز IMDB : نمره 6.6

انیمیشن Detective Pikachu، انیمیشنی فانتزی-معمایی است که کارگردانی آن را راب لترمن بر عهده دارد. این انیمیشن با فروش جهانی بیش از 431 میلیون دلار تبدیل به دومین فیلم پرفروش تمام دوران شد که از یک بازی کامپیوتری اقتباس شده است. ریتا اورا، خواننده‌ مشهور انگلیسی یکی از صداپیشگان این انیمیشن است. در خلاصه‌ داستان آمده است که در جهانی که مردم، پوکمون‌ها را جمع می‌کنند تا آن‌ها را در مبارزات شرکت دهند، پسری به نام تیم با پوکمونی باهوش مواجه می‌شود که در صدد کارآگاه شدن است. راتن‌تومیتوز به این انیمیشن امتیاز 68% را داده است.

انیمیشن The LEGO Movie: The Second Part (فیلم لگو: قسمت دوم)

معرفی انیمیشن های جدید

کارگردان: مایک میشل

امتیاز IMDB : نمره 6.6

انیمیشن The LEGO Movie: The Second Part، انیمیشنی ماجراجویی و کمدی-موزیکال است که کارگردانی آن را مایک میچل بر عهده دارد. چنینگ تیتوم، یکی از صداپیشگان این انیمیشن است. در خلاصه‌ داستان آمده است که پنج سال از دورانی که همه چیز خوب و خوش بود گذشته و حالا شهروندان با تهدیدی بزرگ مواجه‌اند. راتن‌تومیتوز به این انیمیشن امتیاز 85% را داده است.

 

انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World (چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان)

انیمیشن های 2020 اکران شده

کارگردان: دین دبلویس

امتیاز IMDB : نمره 7.5

انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World، انیمیشنی اکشن و فانتزی است که براساس سری کتاب‌هایی به همین نام نوشته‌ کرسیدا کاول ساخته شده است. در این انیمیشن بازیگران سرشناسی همچون کیت بلانشت، جونا هیل و کیت هرینگتون به صداپیشگی پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان آمده است که زمانی که هیکاپ درمی‌یابد که بی‌دندان، تنها گونه‌ نایت فیوری نیست، باید قبل از فرد مزدور و ظالمی به نام گریمل، دنیای محفی اژدهایان را پیدا کند. این انیمیشن در راتن‌تومیتوز امتیاز 90% را گرفته است. «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» با امتیازهای بالایی که به‌ دست آورده در فهرست بهترین انیمیشن های 2019 قرار گرفته است.

انیمیشن Batman: Hush (بتمن: هاش)

دانلود بهترین انیمیشن های دنیا

کارگردان: جاستین کوپلند

امتیاز IMDB : نمره 6.9

انیمیشن Batman: Hush، انیمیشنی ابرقهرمانی است که کارگردانی آن را جاستین کاپلند بر عهده دارد. این انیمیشن براساس کمیک‌بوکی به همین نام ساخته شده است. داستان این انیمیشن مثل تمام آثاری که مرتبط با بتمن است، همان داستان همیشگی را دارد؛ بتمنی که با جوکر می‌جنگد تا شهر گاتهام را نجات دهد. این انیمیشن در راتن‌تومیتوز امتیاز 88% را گرفته است.

انیمیشن Spies in Disguise (جاسوسان مخفی)

بهترین انیمیشن های 2020 دانلود

کارگردان: نیک برونو، تروی کوآن

امتیاز IMDB : نمره 6.8

این اثر را می‌توان یکی از متفاوت‌ترین و بهترین انيميشن ‌های 2019 دانست. انیمیشن Spies in Disguise حال و هوایی جاسوسی داشته و بر اساس فیلم کوتاهی به نام Pigeon: Impossible ساخته شده شده است. داستان این انیمیشن روایت‌گر یک مامور مخفی بوده که به شکلی تصادفی توسط دانشمندی جوان به کبوتر تبدیل می‌شود. در ادامه این دو باید با همکاری یکدیگر به مقابله با تروریست خطرناک پرداخته و مامور مذکور را به حالت انسانی خود درآورند. از جمله صداپیشگان این اثر می‌توان به تام هالند و ویل اسمیت اشاره کرد. اگر به دنبال مشاهده انیمیشنی سرگرم‌کننده و جذاب در کنار خانواده خود هستید، Spies in Disguise انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.

انیمیشن The Angry Birds Movie 2 (فیلم پرندگان خشمگین 2)

بهترین انیمیشن های 2020 و 2019

کارگردان: تروپ ون اورمن

امتیاز IMDB : نمره 6.4

Angry Birds را می‌توان یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای سال‌های گذشته دانست. این مجموعه که شامل بازی‌های موبایل، عروسک‌ها،‌ انیمیشن‌های کوتاه و بلند و موارد دیگر می‌شود از محبوبیت بسیار بالایی در سراسر دنیا برخوردار است. نخستین فیلم بلند ساخته شده از این فرنچایز، برخلاف انتظار، اثری خوش‌ساخت و دوست‌داشتنی بود که توانست به موفقیت خوبی دست پیدا کند.

سال گذشته دنباله‌ای بر این انیمیشن عرضه شد و صادقانه می‌توان The Angry Birds Movie 2 را یکی از بهترین انیمیشن های 2019 دانست. در این انیمیشن پرندگان خشمگین نمادین سری، برای شکست دادن دشمنی جدید و خطرناک، مجبور به همکاری با خوک‌های نفرت‌انگیز می‌شوند. از جمله صداپیشگان این اثر می‌توان به جیسون سودکیس، جاش گد،‌ لزلی جونز، بیل هیدر، آوکوافینا،‌ پیتر دینکلیج و استرلینگ براون اشاره کرد. تماشای این انیمیشن را به علاقه‌مندان به آثار کمدی و خانوادگی توصیه می‌کنیم.

انیمیشن The Addams Family (‌خانواده آدامز)

بهترین انیمیشن های 2020 اکران شده

کارگردان: کانراد ورنون

امتیاز IMDB : نمره 5.8

یکی دیگر از بهترین انیمیشن های 2019 را این اثر ساخته کانرد ورنون و گرگ تیرنان دانست. این فیلم بر اساس کاریکاتورهای خلق شده توسط چارلز آدامز ساخته شده و روایت‌گر ماجراهای اعضای یک خانواده عجیب و غریب است. سازندگان این اثر به مفاهیم عمیق و مهمی در آن پرداخته و ایده‌های جذابی را در قالب سکانس‌های طنز ارائه می‌دهند. از جمله صداپیشگان این انیمیشن می‌توان به اسکار آیزاک، شارلیز ترون، کلویی گریس مورتز و اسنوپ داگ اشاره کرد. لازم به ذکر است که دنباله‌ای برای این در دست ساخت بوده و احتمالا سال آینده منتشر خواهد شد.

انیمیشن UglyDolls (عروسک‌های زشت)

بهترین انیمیشن های 2020

کارگردان: کلی آزبری

امتیاز IMDB : نمره 5

رابرت رودریگز را با آثار خشن و اغراق‌آمیزی چون Planet Terror و From Dusk ‘till Dawn می‌شناسیم. با این وجود به نظر می‌رسد که این کارگردان مکزیکی علاقه خاصی به انیمیشن‌ها نیز دارد؛ علاقه‌ای که منجر به تهیه‌کنندگی انیمینش UglyDolls توسط وی شده است. این اثر بر اساس مجموعه‌ای از عروسک‌های اسباب‌بازی به همین نام ساخته شده و روایت‌گر تلاش‌های آن‌ها برای پیدا کردن جای خود در دنیایی خشن و بی‌رحم است. از جمله صداپیشگان این انیمیشن می‌توان به کلی کلارکسون، نیک جوناس، پیتبول، بلیک شلتون، گابریل ایگلاسیاس، اما رابرتز، ببه رکسا و لیزو اشاره کرد.

انیمیشن Missing Link (پیوند گمشده)

برترین انیمیشن های 2020

کارگردان: کریس باتلر

امتیاز IMDB : نمره 6.7

استودیو لایکا را می‌توان از دوست‌داشتنی‌ترین فعالان عرصه انیمیشن دانست. آثار این استودیو در سبک استاپ‌موشن بوده و عمدتا انیمیشن‌هایی جذاب، تاثیرگذار و به یاد ماندنی هستند. انیمیشن Missing Link جدیدترین ساخته این استودیو بوده و یکی از بهترین انیمیشن های 2019 است. این اثر موفق به کسب جایزه گلدن گلوب بهترین انیمیشن سال گذشته شد. داستان این انیمیشن روایت‌گر تلاش‌های یک پاگنده برای ملاقات با خانواده گمشده خود در کوه‌های هیمالیا است.  تیم صداپیشگی این انیمیشن را هیو جکمن، زویی سالدانا و زک گالیفیاناکیس تشکیل می‌دهند. اگر به دنبال یک اثر خانوادگی خوب هستید،‌ انیمیشن Missing Link برای شما ساخته شده است.

 

انیمیشن Klaus (کلاوس)

بهترین کارتون های 2020

کارگردان: کریس باتلر

امتیاز IMDB : نمره 6.7

کلاوس را می‌توان یکی از بهترین انیمیشن های 2019 و حتی دهه گذشته دانست. این اثر روایت‌گر گذشته بابانوئل بوده و یکی از بهترین آثار ساخته شده با محوریت کریسمس است. البته داستان این انیمیشن تفاوت‌هایی با حکایت تاریخی نیکولاس اهل میرا دارد؛ حکایتی که توسط مسیحیان دنیا به عنوان تاریخ رسمی بابانوئل شناخته شده می‌شود.این انیمیشن را می‌توان از خوش‌ساخت‌ترین آثار سال گذشته دانست که با داستان ساده و جذاب، سبک انیمیشن چشم‌نواز و هنرنمایی صداپیشگان خود، تجربه‌ای ماندگار را برای مخاطبان رقم می‌زند.

انیمیشن I Lost My Body (بدنم را گم کرده‌ام)

دانلود بهترین انیمیشن های 2020

کارگردان: جرمی کلاپین

امتیاز IMDB : نمره 7.6

I Lost My Body یکی از بهترین انیمیشن های سال 2019 بوده و داستانی خلاقانه و جذاب را ارائه می‌دهد. این اثر روایت‌گر تلاش‌های یک دست قطع‌شده برای پیوستن به صاحب خود است. سازندگان این انیمیشن فرانسوی در ساخت آن از تکنیک‌های داستان‌گویی جذاب و نوینی استفاده کرده و یکی از برترین تجربیات سینمایی سال گذشته را رفم زده‌اند. در طول این اثر شاهد پرداختن نویسندگان به مفهوم انسانی فقدان خواهید بود. اگر به دنبال مشاهده اثری ارزشمند و ماندگار هستید،‌ این انیمیشن فرانسوی را از دست ندهید.

انیمیشن Abominable (نفرت انگیز)

بهترین کارتون های ۲۰۲۰

کارگردان: جیل کالتون

امتیاز IMDB : نمره 7

نفرت انگیز عنوان یکی از بهترین انیمیشن های 2019 است. این انیمیشن به کارگردانی کالتون و تاد ویلدرمن و محصول کمپانی DreamWorks Animation است. این انیمیشن در تاریخ 27 سپتامبر سال 2019 توسط شرکت یونیورسال استودیوز اکران شد و با استقبال گسترده طرفداران انیمیشن مواجه شد.

داستان این انیمیشن از جایی آغاز می‌شود که دختر نوجوانی به نام یی که در شانگهای زندگی می‌کند، یک موجود افسانه‌ای و غول‌پیکر را در پشت بام خانه خود پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد تا به او کمک کند. یی با تحقیقات متعدد متوجه می‌شود که محل زندگی این موجود افسانه‌ای در بالاترین نقطه زمین یعنی کوه اورست است. یی تصمیم می‌گیرد تا به کمک دوستانش این موجود غول پیکر را به خانواده‌اش برساند و به همین دلیل آنان راهی سفری دور و دراز و پرماجرا می‌شوند.

کارتون Shaun the Sheep: Farmageddon ( شاون گوسفند : فارماگدون)

بهترین انیمیشن های 2020 اکران شده

کارگردان: ویل بچر

امتیاز IMDB : نمره 6.9

در ادامه بررسی بهترین کارتون های 2019 به جدیدترین قسمت مجموعه کارتون شاون گوسفند با نام فارماگدون می‌رسیم. شاون گوسفند و دوستانش در مزرعه‌ای کوچک زندگی می‌کنند و چند سالی است که قسمت‌های مختلف از ماجراجویی‌های آنان به تصویر کشیده شده و عده بسیاری به این کاراکترهای کارتونی علاقه‌مند شده‌اند.

در این قسمت شاهد داستان و چالشی جدید برای شاون گوسفند هستیم. داستان این قسمت از جایی آغاز می‌شود که یک سفینه فضایی در نزدیکی مزرعه نگهداری شاون و دوستانش سقوط کرده و یک موجود فضایی موفق به نجات یافتن از این سفینه می‌شود و به مزرعه آنان پناه می‌آورد. شاون به سرعت با موجود فضایی دوست می‌شود و به او کمک می‌کند تا از دست ماموران یک سازمان مخفی که قصد آزمایش موجود فضایی را دارند فرار کند.

انیمیشن Wish Dragon (اژدهای آرزوها)

دانلود بهترین انیمیشن های دنیا

کارگردان: کریس اپلهانس

امتیاز IMDB : نمره 7.9

انیمیشن اژدهای آرزوها محصول کمپانی سونی پیکچرز، به کارگردانی کریس اپلهانس و یکی از انیمیشن های برتر 2019 است. از نکات جالب توجه این انیمیشن حضور جکی چان به عنوان صداپیشه کاراکتر اصلی این کارتون است.

داستان این انیمیشن درباره یک دانشجوی 19 ساله چینی به نام دین است. دین زندگی متوسطی دارد و از نظر اجتماعی در طبقه کارگر قرار می‌گیرد. دین در یک محله قدیمی در شانگهای چین زندگی می‌کند. هرچند که دین رفاه چندانی ندارد اما جاه‌طلب و کوشا است و برای رسیدن به آرزوهای خود به سختی تلاش می‌کند. داستان اصلی از جایی شروع می‌شود که دین به صورت اتفاقی یک قوری جادویی پیدا می‌کند که یک اژدها به نام لانگ در آن زندگی می‌کند که توانایی برآورده کردن تمام آرزوهای دین را دارد. به این ترتیب زندگی دین پس از آشنایی با لانگ تغییر بزرگی می‌کند.

انیمیشن Wonder Park (پارک شگفت‌انگیز)

بهترین کارتون های 2020

کارگردان: دیلان براون

امتیاز IMDB : نمره 5.9

کارتون پارک شگفت‌انگیز، یکی از بهترین انیمیشن های ۲۰۱۹ و محصول کمپانی Paramount Animation است. دیلان براون کارگردانی این انیمیشن را بر عهده داشته و هنرمندانی چون کن جیونگ، جنیفر گارنر و جان اولیور، صداپیشگی آن را انجام داده‌اند.

انیمیشن Wonder Park در مورد دختری به نام جون است که از قوه تخیل قدرتمندی بهره می‌برد. جون و مادرش در تخیلات خود پارکی خیالی به نام Wonder Park درست کرده‌اند که حیوانات سخنگو در آن زندگی می‌کنند و به این ترتیب و به وسیله این رویای مشترک خود را سرگرم می‌کنند. با بیمار شدن مادر جون، جون ناچار است تا مدتی را دور از خانه و در یک اردوی تابستانی سپری کند. جون در این اردوی تابستانی متوجه محل اسرار آمیزی می‌شود و متوجه می‌شود که این محل همان پارکی است که در تخیلات او و مادرش وجود داشته اما در این نسخه واقعی همه‌چیز به خوبی رویاهای جون و مادرش نیست.


بهترین انیمیشن های 2020


در این قسمت به بهترین انیمیشن‌های انتشار یافته در سال جاری و همچنین پرفروش ترین انیمیشن های 2020 خواهیم پرداخت. همچنین سعی می‌کنیم با هیجان‌انگیزترین انیمیشن‌هایی که در ماه‌های آتی منتشر می‌شوند، آشنا شویم.

انیمیشن Onward (به پیش) : از جدیدترین انیمیشن های 2020

بهترین انیمیشن های ۲۰۲۰

کارگردان: دن اسکانلون

امتیاز IMDB : نمره 7.4

استودیو پیکسار از محبوب‌ترین و بهترین فعالان حوزه انیمیشن است. در طول تاریخ شاهد ساخت آثار ارزشمند و ماندگاری چون Toy Story، The Incredibles و Inside Out از این استودیو بوده‌ایم.

با این وجود، آثار پیکسار در سال‌های گذشته افت قابل توجهی داشته‌اند. از جدیدترین انیمیشن های 2020 ساخته این استودیو، انیمیشن Onward است. این اثر به کارگردانی دن اسکنلون، در دنیایی فانتزی دنبال شده و روایت‌گر تلاش‌های دو برادر الف برای بازگرداندن پدر فقیدشان به زندگی است.این اثر را می‌توان یکی از بهترین انیمیشن های 2020 دانست که به شکلی جسورانه به مفاهیم انسانی و احساسی مدرن می‌پردازد. تیم صداپیشگان این اثر از بازیگران مطرحی چون تام هالند، کریس پرت، جولیا لوییس دریفوس و اوکتاویا اسپنسر تشکیل شده است.

 

انیمیشن Scoob (اسکوب)  از بهترین کارتون های ۲۰۲۰

انیمیشن های برتر 2019

کارگردان: تونی کروان

امتیاز IMDB : نمره 5.7

انیمیشن Scoob (اسکوب)  یکی دیگر از بهترین کارتون های ۲۰۲۰ معرفی شده در سال جاری نام دارد. دیگر کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که اسکوبی دو و دوستانش را نشناسد. این سگ بامزه، بخش قابل توجهی از کودکی بسیاری از ما را تشکیل داده و با ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده و به یاد ماندنی، جای خود را در دل مخاطبان باز کرده است. انتشار خبر ساخت فیلمی جدید با محوریت اسکوبی دو، نظر طرفداران در سراسر دنیا را به خود جلب کرد. این اثر هفته آینده از طریق سرویس‌های استریمینگ عرضه خواهد شد. این انیمیشن آغازگر مجموعه جدیدی از داستان‌های اسکوبی دو و دوستانش بوده و یکی از مدعیان قرارگیری در بین بهترین انیمیشن های 2020 است.

 

انیمیشن Trolls World Tour (تور جهانی ترول‌ها) از بهترین انیمیشن های 2020 اکران شده

پرفروش ترین انیمیشن های 2020

کارگردان: والت دورن

امتیاز IMDB : نمره 6.1

فیلم Trolls را می‌توان یکی از محبوب‌ترین ساخته‌های دنیای انیمیشن در سال‌های گذشته دانست که با داستان سرگرم‌کننده و شخصیت‌های بامزه خود توانست طرفداران فراوانی در دنیا به دست آورد. ماه گذشته دنباله‌ای بر این اثر به نام Trolls World Tour منتشر شد‌؛ دنباله‌ای جذاب و خوش‌ساخت که به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های 2020 تاکنون شناخته می‌شود. از نقاط قوت این انیمیشن می‌توان به طراحی بصری جذاب، روایت پرانرژی و موسیقی‌های خوب اشاره کرد که آن را به یکی از بهترین کارتون های ۲۰۲۰ تبدیل کرد.

 

انیمیشن The SpongeBob Movie: Sponge on the Run (فیلم باب اسفنجی: اسفنج فراری)

جدیدترین انیمیشن های 2020

کارگردان: تیم هیل

امتیاز IMDB : نمره 6

بدون شک باب اسفنجی یکی از شناخته‌شده‌ترین و مشهورترین شخصیت‌های کارتونی قرن بیست و یکم است. ماجراجویی‌های خنده‌دار و جذاب این شخصیت در سریال تلویزیونی خود بخش قابل توجهی از دوران کودکی و نوجوانی نسل فعلی را تشکیل داده است. در ماه‌های آتی شاهد انتشار فیلمی با محوریت باب اسفنجی، پاتریک و دیگر ساکنین بیکینی باتم خواهیم بود که مطمئنا این انیمیشن، در لیست بهترین کارتون های ۲۰۲۰ جایگاه ویژه ای خواهد داشت. این فیلم توسط تیم هیل، یکی از نویسندگان سریال اصلی، کارگردانی خواهد شد. صداپیشگان اصلی سریال تلویزیونی نیز در این اثر هنرنمایی خواهند کرد. سازندگان وعده داده‌اند که در این اثر سرانجام شاهد داستان آشنایی باب اسفنجی و گری خواهیم بود. فیلم Sponge on the Run را می‌توان از آثار مورد انتظار سال جاری دانست که احتمالا در بین بهترین انیمیشن های 2020 قرار خواهد گرفت.

انیمیشن Sonic the Hedgehog (سونیک) از جدیدترین انیمیشن های 2020

بهترین انیمیشن های سریالی

کارگردان: جف فولر

امتیاز IMDB : نمره 6.5

اگر از علاقه‌مندان قدیمی به بازی‌های ویدیویی باشید، بدون شک سونیک را به یاد دارید. این خارپشت آبی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی است. در ماه‌های گذشته شاهد انتشار فیلمی با محوریت این شخصیت و با حضور بازیگران مطرحی چون جیم کری، بن شوارتز و جیمز مارسدن بودیم. این اثر ترکیبی از انیمیشن و لایو اکشن بوده و یکی از بهترین انیمیشن های سال 2020 و یکی از صدر نشینان لیست بهترین انیمیشن های جدید است. داستان این اثر به همکاری سونیک با مقامات محلی برای شکست دکتر روباتنیک پرداخته و از جذابیت و هیجان کافی برخوردار است. فیلم سونیک را می‌توان یکی از خوش‌ساخت‌ترین آثار سینمایی ساخته‌شده بر اساس یک بازی ویدیویی دانست. هنرنمایی بازیگران، طراحی شخصیت‌ها و وفاداری سازندگان به منبع الهام خود از برجسته‌ترین نقاط قوت این انیمیشن هستند.

انیمیشن The Willoughbys (خانواده ویلوبی) از بهترین انیمیشن های 2020

بهترین انیمیشن های جدید

کارگردان: کریس پیرن

امتیاز IMDB : نمره 6.4

فیلم The Willoughbys را می‌توان یکی از بهترین انیمیشن های 2020 دانست که با داستان جذاب و دوست‌داشتنی خود به خوبی نظر علاقه‌مندان به این آثار را جلب خواهد کرد. این انیمیشن روایتی گرم، خنده‌دار و دوست‌داشتنی از زندگی خانواده ویلوبی بوده و با ریتم سریع و ماجرهای سرگرم‌کننده به خوبی مخاطبان را تا انتها با خود همراه می‌کند.تیم صداپیشگان این اثر را ویل فورت، میایا رودالف، تری کروز و ریکس جرویس تشکیل می‌دهند. اگر به دنبال یک انیمیشن خانوادگی و خوش‌ساخت هستید، این اثر را از دست ندهید زیرا با تماشای آن با یکی از انیمیشن های 2020 اکران شده رو به رو خواهید بود.

انیمیشن Soul (روح) از بهترین انیمیشن های 2020 استودیو پیکسار 

بهترین کارتون های ۲۰۲۰

کارگردان: پیتر داکتر

امتیاز IMDB : نمره 8.1

دومین ساخته استودیو پیکسار در سال جاری، انیمیشنی متفاوت به نام Soul خواهد بود. کارگردانی این فیلم بر عهده پیت داکتر، مرد شماره یک آثار ارزشمندی چون Monsters Inc.، Up و Inside Out، است. از جمله صداپیشگان فیلم Soul می‌توان به جیمی فاکس، تینا فی و انجلا بست اشاره کرد. این اثر اواخر سال جاری منتشر شده و می‌توان آن را یکی از مدعیان اصلی قرارگیری در بین بهترین انیمیشن های 2020 دانست. داستان متفاوت و جذاب این فیلم روایت‌گر سفر یک نوازنده موسیقی جز به جهان پیش از مرگ است؛ جهانی که در آن ارواح، شخصیت پیدا کرده و در نهایت به زمین فرستاده می‌شوند. این داستان جذاب و نحوه روایت آن، جایگاه انیمیشن روح را در لیست بهترین انیمیشن های دنیا به خوبی تثبیت کرده است.

انیمیشن جدید ژاپنی One whisker away (یک تار مو فاصله)

بهترین انیمیشن ها

کارگردان: جونیچی ساتو

امتیاز IMDB : نمره 6.7

محبوبیت انیمه‌های ژاپنی را هرگز نمی‌توان انکار کرد. روایت داستان‌های تامل برانگیز و عمیق با ساده‌ترین بیان و به وسیله تصویرسازی و انیمیشن، ویژگی بارز انیمه‌های ژاپنی است و همین ویژگی عده بسیاری را در سراسر دنیا به انیمه‌های ژاپنی علاقه‌مند کرده است. انیمه یک تار مو فاصله یکی از برترین انیمیشن های 2020 و محصول مشترک استودیوهای کلوریدو، توهو انیمیشن و توئین است. نسخه زبان اصلی انیمیشن One whisker away در تاریخ 18 ژوئن و نسخه انگلیسی آن 10 روز بعد یعنی 28 ژوئن 2020 منتشر شد.

داستان این انیمیشن در مورد دختر نوجوانی به نام میو ساساکی است که به همکلاسی خود کنتو علاقه‌مند شده است اما جرات ابراز علاقه مستقیم را ندارد. طی اتفاقاتی میو متوجه می‌شود که قابلیت عجیبی دارد. او می‌تواند کالبد خود را تغییر داده و به گربه تبدیل شود به همین دلیل از کالبد گربه‌ای خود برای نزدیک شدن به کنتو استفاده می‌کند. میو به مرور ارتباط بیشتری به کالبد حیوانی خود برقرار می‌کند و بیش از پیش دوست دارد در همین کالبد باقی بماند که این امر او را بر سر دوراهی سختی قرار داده است.

کارتون بی‌باک (Fearless)

بهترین انیمیشن های 2020

کارگردان: کوری ادواردز

امتیاز IMDB : نمره 4.8

در ادامه معرفی و بررسی لیست بهترین انیمیشن های 2020 به کارتون بی‌باک به کارگردانی کوری ادواردز می‌رسیم. کمپانی نتفلیکس وظیفه انتشار این انیمیشن را به عهده داشته و هنرمندانی چون یارا شهیدی،مایلز رابینز و گابریل یونیون صداپیشگی این انیمیشن را انجام داده‌اند.

این انیمیشن درمورد پسر نوجوانی به نام رید است که عاشق بازی‌های ویدیویی است و در این زمینه نیز مهارت قابل توجهی دارد. داستان از جایی آغاز می‌شود که شخصیت‌های یکی از بازی‌های ویدیویی او یعنی سه نوزاد با قدرت‌های خارق‌العاده از بازی ویدیویی به دنیای واقعی منتقل می‌شوند و حال رید باید بتواند از عهده نگهداری از آنان برآید و چالش حدیدی را پشت سر بگذارد اما این بار این چالش در دنیای واقعی اتفاق خواهد افتاد.

انیمیشن My favorite war (جنگ دلخواه من)

بهترین کارتون های 2020

کارگردان: ایزه بورکوفسکا

امتیاز IMDB : نمره 7.6

هنگامی که در مورد بهترین انیمیشن ها صحبت می‌شود بیشتر از آثار محصول شرکت‌های آمریکایی و انگلیسی زبان و یا انیمیشن‌های ژاپنی سخن به میان می‌رود و محصولات انیمیشنی دیگر کشورها در حاشیه قرار گرفته و آنطور که باید توجهی دریافت نمی‌کنند. امسال انیمیشنی از کشور نروژ در لیست بهترین انیمیشن های 2020 به چشم می‌خورد که توجهات مثبتی از سوی منتقدین دریافت کرده است.

انیمیشن جنگ دلخواه من به کارگردانی ایزه بورکوفسکا و محصول کشور نروژ، انیمیشنی مستند از زندگی خود کارگردان این اثر است. بورکوفسکا که دوران کودکی خود را در شوروی گذرانده است، داستان این برهه از زندگی خود را در قالب انیمیشن تصویرسازی کرده و واقعیت‌های روسیه سوسیالیستی آن زمان را به تصویر کشیده است. در آن زمان جمهوری سوسیالیستی شوروی با استفاده از ایدئولوژی مورد تایید خود، کنترل گسترده‌ای روی مردم خود داشت و هرگونه تخطی از ایدئولوژی را با برخورد شدیدی پاسخ می‌داد.

کارتون محبوب مینیون های 2: ظهور گرو (Minions: The Rise of Gru)

بهترین انیمیشن های ۲۰۲۰

کارگردان: کایل بالدا

امتیاز IMDB :

مینیون‌ها، این موجودات کوچک دوست‌داشتنی، از زمان انتشار کارتون من نفرت‌انگیز به شدت مورد توجه قرار گرفتند به طوری که سازندگان من نفرت انگیز تصمیم گرفتند تا انیمیشن‌هایی جداگانه و مخصوص برای مینیون‌ها تولید کرده و سرگذشت آنان را نمایش دهند. مینیون‌ها را می‌توان از جمله محبوب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین کاراکترهای کارتونی سال‌های اخیر به شمار آورد. محال ممکن است یک بار این موجودات شیرین کارتونی را تماشا کرده و شیفته آنان نشوید. با این تفاسیر عجیب نیست که هر انیمیشنی با عنوان مینیون‌ها یا با حضور آنان در لیست بهترین انیمیشن های دنیا قرار بگیرد.

این بار، جدیدترین قسمت کارتون مینیون‌ها با نام ظهور گرو، به آشنایی مینیون‌ها با شخصیت گرو در دوازده سالگی او و رویاهای کودکانه گرو برای تبدیل شدن به بزرگترین شرور دنیا می‌پردازد.

انیمیشن جدید خانواده پاگنده (Bigfoot Family)

بهترین انیمیشن های 2020

کارگردان: جرمی دگراسون

امتیاز IMDB : نمره 6

انیمیشن خانواده پاگنده ادامه قسمت قبلی کارتون پاگنده به نام پسر پاگنده محصول سال 2017 است.داستان این انیمیشن از جایی آغاز می‌شود که پدر خانواده به عنوان آخرین بازمانده از نسل پاگنده‌ها به جامعه معرفی شده است و به شهرت زیادی رسیده است. او قصد دارد تا از شهرت خود برای تغییر دنیا استفاده کند و به همین دلیل برای حفظ محیط زیست و طبیعت از آسیب‌های انسانی تلاش می‌کند. داستان اصلی از جایی آغاز می‌شود که پاگنده به صورت ناگهانی و بدون هیچ سرنخی ناپدید می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله، سعی کردیم بهترین انیمیشن های 2019 و همچنین بهترین انیمیشن های 2020 را معرفی کنیم. انیمیشن‌هایی که فقط برای کودکان نیستند و بزرگسالان هم می‌توانند از تماشایشان لذت ببرند. نظر شما در خصوص این انیمیشن‌ها چیست؟ کدام‌یک از این انیمیشن‌ها را می‌پسندید؟ انیمیشن و شخصیت انیمیشنی محبوب‌تان کدام است؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران16 دیدگاه
َآریا
.
21 دی 1398، 14:38
پاسخ
5
7
مقاله عالی بود با همش موافقم جز فروزن2
مانی
.
12 شهریور 1399، 03:09
پاسخ
5
3
@َآریا
فروزن دو که خیلی خوب بود»: حتی از یکشم بهتر بود
امیر
.
15 آذر 1399، 11:57
پاسخ
0
3
@مانی
مگه دختری تازه یکشم دیدی ه
آریانا
.
23 دی 1398، 19:27
پاسخ
3
5
فروزن۲عالیه فک کنم تو ندیدی
امیر حسام وفایی
.
30 بهمن 1398، 21:26
پاسخ
3
1
با بام تو نبودی مااز انتیمیشن مثل پینوکیو و رابین هود میدیدیم الان انیمیشن ها بیخود شده و بعد فکر این طوری است نه فک
ناشناس
.
21 اسفند 1398، 10:15
پاسخ
0
1
@امیر حسام وفایی
چند سالته عزیزم بایستی یکم امروزی باشی دیگ دوره رابین هود و پینو کیو گذشته دیگ بچه ها فکر کنم هم کامل نمیگن🤷‍♀️ موفق باشی😉
علی رضا
.
10 اسفند 1398، 20:34
پاسخ
0
1
فیلم انیمیشن مار سفید هم یکی از بهترین انیمیشن های 2019 است که ساخت مشترک امریکا و چینه موضوعش عاشقانس و خیلی جذابه پیشنهاد میکنم حتما ببینید
ناشناس
.
21 اسفند 1398، 10:13
پاسخ
0
2
با انیمیشن هایی مثل رابین هود ، پینو کیو و اینجور چیزا موافقم.این انیمیشن ها در زمان خودشون مزه ی شیرینی داشت.البته فقط در زمان خودشون.با این چیزایی که بچه های امروزی میخوان،این انیمیشن های قدیمی دیگه کفایتشونو نمی کنه. باید قبول کنیم که همه چیز داره پیشرفت میکنه حتی انیمیشن ها عالی بود👏👏
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5