مروری بر مجموعه بازی‌های اساسین کرید از ابتدا تاکنون (2007 تا 2020)

مروری بر مجموعه بازی‌های اساسین کرید از ابتدا تاکنون (2007 تا 2020)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله می‌خواهیم نگاهی سریع و گذرا به مجموعه بازی های اساسین کرید و داستان آن‌ها داشته باشیم و ویژگی‌ها و نقاط قوت و ضعف هر کدام را نقد و بررسی کنیم.

نزدیک به دوازده سال از انتشار مجموعه بازی‌ های اساسین کرید که توسط کمپانی بزرگ و قدرتمند یوبیسافت طراحی شده است می گذرد. بازی اساسین کرید امروزه طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. این بازی‌ها داستان شخصیت‌های مختلفی را که عضو انجمن Assassins هستند و باید علیه دشمنانشان یعنی Templars بایستند روایت می‌کنند. بازی های اساسین کرید در سبک مخفی کاری، جهان باز و اکشن ماجراجویی طبقه‌بندی می‌شوند. در ادامه با بررسی این مجموعه بازی‌ها همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مروری بر مجموعه بازی های اساسین کرید از ابتدا تاکنون

در ادامه مروری بر مجموعه بازی های اساسین کرید از سال 2007 میلادی تاکنون خواهیم داشت. همراه ما باشید.

1. بازی Assassin’s Creed

assassin's creed اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2007

این بازی شروع کننده مجموعه بازی‌ های اساسین کرید است و شاید امروزه دیگر به اندازه هشت سال پیش تاثیرگذار و چشم‌گیر به نظر نرسد؛ اما در ذهن کاربران قدیمی، خاطرات خوشی را از خود بر جای گذاشته است. این بازی همانطور که از نام مجموعه پیداست و می‌توان حدس زد به شما یک ماموریت مهم می‌دهد: ترور. بازی از شما می خواهد که این کار را مرتب تکرار کنید.

با گذشت سال‌ها از زمان انتشار این مجموعه، بیشتر ویژگی‌ها در بازی که آن زمان جزو نقاط قوتش به حساب می‌آمدند، حالا دیگر کاملا عادی شده‌اند؛ برای مثال از آن زمان تاکنون گرافیک مجموعه بازی‌ های اساسین کرید شاهد پیشرفت زیادی بوده است. همچنین نحوه بالا رفتن و پریدن از دیوارها خیلی بهتر شده‌اند؛ اما نقش این بازی به عنوان شروع کننده این مجموعه سخت از یاد می‌رود.

2. بازی Assassin’s Creed 2

بازی اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2009

این بازی فقط یک دنباله‌ ساده از بازی سری قبل خود نبود؛ مانند یک برادر بود که دست برادر کوچک‌تر خود را گرفت و نام مجموعه اساسین کرید را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت. می‌توان گفت که از لحظه تولد اتزیو، روح تازه‌ای به این مجموعه بخشیده شد و شما می‌توانید کنترل این شخصیت را از همان دوران کودکی به عهده بگیرید.

شهرهای ونیز، رم، فلورانس و رنسانس زیبای ایتالیایی به زمین بازی شما تبدیل می شوند. همچنین این بازی اسلحه‌های جدیدی را مانند Hidden blade در اختیار شما می گذارد. مقبره‌های کشف نشده در اعماق شهرهای ایتالیا، دریاها و ماموریت‌های اضافی، موسیقی متن جسپرکید و جذابیت‌های بی‌پایان اتزیو، جای هیچ حرفی را باقی نمی‌گذارند.

3. بازی Assassin’s Creed Brotherhood

مجموعه بازی های اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2010

این بازی دنباله‌ای مستقیم و سریع از Assassin’s Creed 2 بود که می‌خواست حرکات شما را تنها به یک شهر محدود کند. روی کاغذ به نظر می‌رسید که این امر یک فاجعه است؛ اما کسانی که ناامید شده بودند با سورپرایزی به نام Assassin’s Creed Brotherhood آشنا شدند. یک بازی خوب، آنقدر خوب که پس از سال‌ها در بین مجموعه بازی‌های اساسین کرید همچنان در یادها مانده و چهره این سری را برای همیشه تغییر داده است.

دومین ماجراجویی برای اتزیو در شهر رم، ملاقات با داوینچی است. وی برای شما وسایل سرگرم‌کننده و مفیدی از دارت سمی گرفته تا چتر نجات و یک تانک قرن 15 طراحی می‌کند. کنترل یک Assassins، تسخیر قلمروها و بخش چند نفره اعتیادآور، همه در Assassin’s Creed Brotherhood وجود دارند. این بازی، داستان عاطفی پنهانی نیز در خود دارد و شهر رم هم آنقدر متنوع است که شما هرگز بیشتر از آن نمی‌خواهید.

4. بازی Assassin’s Creed Revelations

مجموعه بازی های اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2011

یک بازی محبوب را در نظر بگیرید. احتمالا خوب است که شخصیت قهرمان داستان بین 15 تا 35 سال سن داشته باشد و ممکن است بعد از آن به هر دلیلی بمیرد چون شما صرفا یک کاراکتر افسانه‌ای سوار بر اسب شاخ دار نیستید. اتزیو نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ بلکه به لطف داستان بازی Assassin’s Creed Revelations شما شاهد بهترین نمونه آن هستید. این بازی یکی از جالب‌ترین و پرفروش‌ترین داستان‌های این مجموعه بازی‌ها است که تا‌کنون نوشته شده است.

مسلما این درخشش در همه قسمت‌های بازی دیده نمی‌شود. قسطنطنیه، سرد و بی روح به تصویر کشیده شده است و بخش برج دفاعی که به قلمروها اضافه شده اساسا بدترین آن است؛ اما بازی، داستانی زیبا که شامل ایثار و فداکاری صادقانه هست را روایت می‌کند که موجب می‌شود قلب شما به همان اندازه که می‌شکند، عاشق این بازی بشود.

5. بازی Assassin’s Creed 3

اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2012

Assassin’s Creed 3 پس از پنج سال اولین بازی بدون حضور اتزیو بود. شخصیت اصلی آن کانر کاراکتری مهربان و دلسوز، کامل و قهرمانانه است؛ اما نمی‌توان با آن به راحتی ارتباط برقرار کرد یا آن را با اتزیو در نسخه‌های قبل مقایسه کرد. بازی بیشتر روی حالت مخفیانه تاکید دارد؛ اما کنترل‌های مخفیکاری، بسیار ضعیف طراحی شده‌اند؛ بنابراین این مراحل بیشتر آزاردهنده هستند تا سرگرم‌کننده و چیزی که بیشتر موجب ناامیدی می‌شود، وجود همین کنترل های ضعیف است؛ مثلا بالا رفتن از تمام درختان یکسان است!

Assassin’s Creed 3 ایده‌های خوبی مانند نبرد کشتی‌ها، وجود یک سیستم سازگار با محیط‌زیست و یک دوره زمانی جذاب دارد؛ اما در نهایت ناامیدکننده است.

6. بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag

اساسین کرید یونیتی

 • تاریخ عرضه: سال 2013

همانطور که گفتیم Assassin’s Creed 2 با فروش و استقبال زیادی روبه‌رو شد و اساسین کرید 3 موجب ناامیدی و نارضایتی کاربران شد. در این زمان Assassin’s Creed 4 Black Flag شگفتی آفرید. این بازی نه تنها موجب برآورده شدن انتظارات، بلکه موجب اختراع و بهبود بسیاری از ویژگی‌های سری بازی‌ های اساسین کرید شد.

ماموریت‌های اعتیادآور، نبرد بین کشتی‌ها، موسیقی متن فوق‌العاده، شنا کردن زیبای نهنگ‌ها در اقیانوس‌ها، همه از مزایای این بازی هستند. Black Flag تنها یک بازی نیست؛ بلکه یک روایت و داستانی ماهرانه است از یک دوره تاریخی و یک قوم که امروزه دیگر وجود ندارند.

7. بازی Assassin’s Creed Unity

اساسین کرید یونیتی

 • تاریخ عرضه: سال 2014

اگر بخواهیم با شما روراست باشیم، باید بگوییم که اساسین کرید یونیتی مشکلاتی دارد. این بازی پروژه‌ای جاه‌طلبانه بود که می‌خواست دنیایی بزرگتر از دنیای بازی‌ های اساسین کرید خلق کند و یک بخش مالتی پلیر جدید را از نو بسازد. بازی، سرگذشت یک اساسین به نام آرنو و ماجراجویی‌های او درانقلاب فرانسه و درون یک پاریس فوق‌العاده دیدنی است. سیستم ترور در بازی علاوه براینکه از گرافیک فوق‌العاده‌ای برخوردار است، فرصت‌هایی خلاقانه برای کشتن ایجاد می‌کند که تحسین‌برانگیز است. علاوه بر این‌ها، در این بازی معماها و چالش‌های بسیار پیچیده‌تر و جالب‌تری از آنچه در این مجموعه شاهد بودیم وجود دارند و همچنین وجود جزییات زیاد طراحی موجب می‌شود که این بازی نمره قبولی بگیرد.

8. بازی Assassin’s Creed Syndicate

بازی اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2015

Syndicate بازی با سبک خاص خودش است؛ این بازی تصویری زیبا از لندن در دوره ویکتوریا را نمایش می‌دهد و شما می‌توانید به کاوش در این شهر زیبا بپردازید.

در این بازی خط داستانی جذاب، پریدن از روی زیپ لاین‌ها و استفاده از Hidden blade، حل معماها و رازها با چارلز دیکنز و خیلی جزئیات دیگر وجود دارند که به جذابیت بازی افزوده‌اند. کاراکترهای اصلی این بازی دوقلوهای جذاب ایوی و جیکوب فرای هستند که شما می‌توانید بین آن‌ها سوئیچ کنید. کاراکترها بسیار زنده هستند طوری که شما دوست دارید که در واقعیت هم با آن‌ها سروکار داشته باشید. Assassin’s Creed Syndicate تمام ویژگی‌های خوب مجموعه بازی های اساسین کرید را جمع کرده و به شما نشان می‌دهد. از جاده‌ها و مناظر شهر لندن لذت ببرید و هرج‌ومرج ایجاد کنید.

9. بازی Assassin’s Creed Origins

مجموعه بازی های اساسین کرید

 • تاریخ عرضه: سال 2017

بازی Assassin’s Creed Origins، دنیایی زیبا و درعین‌حال غنی و گسترده را پیش روی شما می‌گذارد؛ دنیایی پیچیده که هر انتخاب شما می‌تواند شما را به یک گنج برساند یا در انتها فقط به یک شیر گرسنه که قصد جانتان را دارد ختم شود. Bayek و همسر قاتلش Aya، کاراکترهای جدید مجموعه بازی های اساسین کرید در تلاش برای کشتار و انتقام در سراسر مصر هستند. مصر، شهری زیبا با برج‌ها و اهرام بلند فقط قسمتی از جذابیت‌های این بازی هستند. سیستم مبارزه جدیدی به بازی اضافه شده و شما را مجبور می‌کند با چنگ و دندان بجنگید تا بتوانید به مبارزه بعدی برسید. همچنین پیشرفت هوش مصنوعی دشمنان، سلاح‌های جدید و انتخاب‌های بسیاری که می‌توان در طول بازی انجام داد از ویژگی‌های آن هستند. محدودیت‌ها کمتر شده و شما می‌توانید کاملا از اتفاقات پیش رو لذت ببرید.

10. بازی Assassin’s Creed Odyssey

بازی اساسین کرید برای اندروید

 • تاریخ عرضه: سال 2018

همه‌ زیبایی‌هایی که درباره Assassin’s Creed Origins در متن بالا گفته شد را بخوانید و تصور کنید که آن شاهکار دوباره تکرار بشود؛ اما این بار در یونان باستان و شاید بهتر از سری قبل. Odyssey شما را در زمان به عقب برمی‌گرداند و سرگذشت دو کاراکتر جدید به نام الکسیوس و کاساندرا را روایت می‌کند. شما در ابتدا یکی از دو کاراکتر را انتخاب کرده و در ادامه بازی هم انتخاب‌های زیادی باید انجام دهید که این فوق‌العاده است.

Odyssey دنیایی عظیم شامل زیبایی، ظرافت و حواس‌پرتی‌های بسیار، شخصیت‌های به‌یادماندنی و داستان‌های احساسی است. مبارزات بازی دستخوش تغییر شده‌اند و بازی شامل یک درخت توانایی گسترده شامل زره‌ها و مهارت‌ها و قابلیت ارتقاء آن‌هاست. Odyssey یک بازی RPG پرعمق و با درخشندگی زیاد است که از زمان Witcher 3 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

11. بازی Assassin’s Creed Valhalla

تریلر Assassin's Creed Valhalla

 • تاریخ عرضه: سال 2020

داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla درباره گروهی از وایکینگ‌ها است که از سرزمین‌های خودشان خارج می‌شوند و به انگلستان حمله می‌کنند. آن‌ها قصد دارند با این کار صاحب زمین‌های جدیدی برای زندگی کردن شوند و آسایش نسل‌های آینده خودشان را تضمین کنند. شخصیت اصلی بازی اساسینز کرید: والهالا ایوور (Eivor) نام دارد که یکی از همین وایکینگ‌ها است و آن‌ها را رهبری می‌کند.

روستای محل زندگی ایوور نقش پررنگی هم در داستان و هم در گیم پلی بازی دارد. این روستا در واقع پایگاهی است که در آنجا تدارکات لازم برای نبردها و حملات وایکینگ‌ها پیش‌بینی می‌شوند. بخش‌های مختلف روستا نیز قابل ارتقا هستند و می‌توان با بزرگتر کردن این پایگاه، به امکانات و آیتم‌های جدیدتری هم دست پیدا کرد.

یکی از ویژگی‌های جالب بازی اساسینز کرید 2020 امکان انتخاب جنسیت مرد یا زن برای شخصیت اصلی است. شما در ابتدای بازی می‌توانید تعیین کنید که ایوور یک قهرمان مذکر یا مونث باشد. البته مثل بازی‌های قبلی این مجموعه، بخش‌هایی از داستان نیز در زمان معاصر روایت خواهد شد. این قسمت‌ها که در دنیای مدرن اساسین کرید ۲۰۲۰ جریان دارند، ماجراهای مربوط به شخصیت لیلا حسن را دنبال می‌کنند که در دو بازی Origins و Odyssey با او آشنا شده بودیم.

در این مقاله به طور خلاصه، ویژگی‌‌‌‌‌‌‌ مجموعه بازی‌های اساسین کرید را از ابتدا تاکنون بررسی کردیم. نظر شما راجع به این بازی‌ها چیست؟ به نظر شما کدام عنوان از این بازی‌ها جذاب‌تر و بهتر بوده است؟ شما می‌توانید در قسمت کامنت‌ها، نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران26 دیدگاه
Major dast
.
10 اسفند 1398، 22:33
پاسخ
0
8
داداش اساسین کرید rouge کو پس
علیرضا
.
25 فروردین 1399، 16:55
پاسخ
4
3
@Major dast
اساسین روگو یا rouge اساسین نیست تمپلار است بای تیراژ را ببینی
...
.
06 اردیبهشت 1399، 00:15
پاسخ
2
4
@Major dast
داداش اینایی که تو این سایت هستش نسخه های اصلی هستش Assassin creed rouge تو نسخه های فرعی هستش.
sam
.
06 تیر 1399، 01:42
پاسخ
4
1
@Major dast
اینجا فقط نسخه های اصلی قرار داده شدند. ر,گو مکمل بود یا همون dlc
Hossein
.
11 مرداد 1399، 13:43
پاسخ
2
3
@Major dast
داداش روگ خیلی مشتی بود حیف که چون تمپلار بود زیاد بهش پرداخته نشد واقعا کم لطفیه از نظر من داستان خیلی متفاوتی داشت
محمد
.
01 بهمن 1399، 18:01
پاسخ
0
0
@Arman
سلام دوست عزیز ببین جونو به دزموند گفت که سیب عدن رو اگه بزاره سر جاش از یه فاجعه جلو گیری میشه چون واقعا اگه اونو سرجاش نمیزاشت ممکن بود نصف زمین نابود بشن ولی یه مشکل بود اگه اون سیبو بزاره سر جاش اون میمیره پس دزموند یا سابجت۱۷ جون خودشو فدا کرد تا مردم زیادی نابود نشن
نمایش 3 پاسخ دیگر
پارسا
.
19 اسفند 1398، 10:30
پاسخ
1
4
سلام من به شخصه از یونیتی و سیندی کیت خیلی خوشم اومد
حسین فروغی
.
24 اسفند 1398، 10:01
پاسخ
0
5
سلام چرا اساسین کرید روگ را قرار ندادید
زینب
.
28 اسفند 1398، 17:44
پاسخ
1
3
با تشکر از مطلب خوبتون
kian
.
20 فروردین 1399، 14:29
پاسخ
0
13
به نظرم کارای اتزیو از همه مهمتر بوده اگر نه چرا سه نسخه از روی اون ساخته شده؟
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400