بازی های ولنتاین: بهترین داستان های عاشقانه در بازی های ویدیویی

بازی های ولنتاین: بهترین داستان های عاشقانه در بازی های ویدیویی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به بازی های عاشقانه علاقه‌مند هستید، با این مقاله از پلازامگ همراه باشید تا 10 بازی عاشقانه برتر در تاریخ بازی‌ های ویدیویی را با هم مرور کنیم.

بازی‌های ویدیویی همواره یک تجربه جذاب و درگیرکننده را ارائه می‌دهند. خیلی اوقات با شخصیت‌ها، داستان و دنیای یک بازی ارتباطی عمیق برقرار می‌کنیم و حتی به آن عشق می‌ورزیم. بعضی از بازی‌ها هم با تعریف کردن یک داستان احساسی و عاشقانه سعی می‌کنند تا این عشق را به ما بازگردانند. حتی برخی عناوین، پا را فراتر می‌گذارند و با روایت یک قصه رمانتیک بین دو شخصیت، پیوندی عمیق با مخاطب‌شان برقرار می‌کنند.

بازی عاشقانه / بازی های عاشقانه

در این مقاله قصد داریم تا به مناسبت روز ولنتاین به معرفی همین بازی های عاشقانه و شخصیت‌هایی که شاهد عشق مثال‌زدنی‌شان در این بازی‌ها بوده‌ایم بپردازیم. با ما همراه باشید تا 10 بازی عاشقانه با زوج‌های فراموش‌نشدنی را با هم مرور کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

معرفی 10 بازی عاشقانه

در ادامه با 10 بازی عاشقانه و شخصیت‌های آن‌ها آشنا می‌شویم.

یونا و تایدوس (بازی Final Fantasy X)

Final Fantasy X / بازی عاشقانه

شماره‌های مختلف مجموعه فاینال فانتزی چند تا از بهترین داستان‌های عاشقانه در بازی‌های ویدیویی را روایت کرده‌اند. برای نمونه بازی Final Fantasy 8 درباره عشقی به گستردگی زمان و فضا بود. اما اگر بخواهیم از بین تمام بازی‌های این سری فقط یکی را به عنوان بهترین بازی عاشقانه انتخاب کنیم، بدون شک شماره دهم آن یعنی Final Fantasy X را برمی‌گزینیم.

یونا و تایدوس دو شخصیت اصلی این بازی، نوجوانانی هستند که تمام الگوهای قهرمانان دنیاهای فانتزی را می‌توانیم در ظاهر و رفتارشان ببینیم. این دو در ابتدا فقط به عنوان دوست در کنار یکدیگر هستند، اما لحظه‌ای که شاهد جرقه عشق بین آن‌ها هستیم، یکی از تاثیرگذارترین لحظات در تاریخ مجموعه فاینال فانتزی است.

 

مانکی و تریپ (بازی Enslaved)

Enslaved / بازی های عاشقانه

در سال‌های اخیر استفاده از فناوری موشن کپچر در بازی‌های ویدیویی رواج پیدا کرده است، اما زمانی که بازی Enslaved: Odyssey to the West در سال 2010 منتشر شد، عناوین زیادی نبودند که حرکات شخصیت‌های اصلی را تا این حد طبیعی بازسازی کنند. استودیوی نینجا تئوری به خوبی از این تکنولوژی بهره گرفته بود تا دو شخصیت اصلی بازیش را به واقعی‌ترین شکل ممکن به گیمرها معرفی کند. در میان‌پرده‌های جذاب این بازی، شاهد ارتباط مانکی و تریپ بودیم که هر لحظه قوی‌تر و عمیق‌تر می‌شد.

در ابتدای بازی، مانکی را به عنوان اسیر تریپ می‌دیدیم. اما تریپ به کسی نیاز داشت که در دنیای وحشی و پر از ربات‌های خطرناک، او را راهنمایی کند. همین موضوع باعث شد تا این دو مجبور شوند با هم کنار بیایند و متحد باشند. در طول داستان بازی شاهد از خود گذشتگی هر کدام از این شخصیت‌ها برای دیگری بودیم. این موارد باعث شدند تا مانکی و تریپ در این بازی عاشقانه به هم دل ببندند.

 

نیتن دریک و النا فیشر (مجموعه Uncharted)

Uncharted / بازی های عاشقانه

هیچ کدام از بازی‌های سری Uncharted را نمی‌توان یک بازی عاشقانه نامید. شخصیت اصلی این مجموعه یعنی نیتن دریک در واقع بیشتر به قهرمانان فیلم‌های اکشن مانند جیمز باند و ایندیانا جونز شباهت دارد. اما شخصیت نیتن یک جنبه رمانتیک هم دارد. او در بازی اول عاشق النا فیشر که یک خبرنگار است می‌شود. سپس در شماره دوم مجموعه می‌بینیم که با یک دوست قدیمی به نام کلویی فریزر ملاقات می‌کند. اما از میانه‌های داستان، النا دوباره به زندگی نیتن پا می‌گذارد تا خاطرات شیرین گذشته برای آن‌ها زنده شود.

النا مخالف جنگ و جنایت است و همین موضوع  روی نیتن نیز اثر می‌گذارد. در پایان بازی می‌بینیم که نیتن بیش از اینکه بخواهد به دنبال جواهرات و گنجینه‌های باستانی باشد، به فکر نجات دادن مردم است. عشق به النا باعث شد تا نیتن به انسان بهتری تبدیل شود. در ادامه بازی‌های این مجموعه شاهد ازدواج نیتن و النا هستیم. 

 

جان و ابیگیل مارستون (بازی Red Dead Redemption)

Red Dead Redemption / بازی های عاشقانه مجازی

یک بازی عاشقانه که قرار نیست فقط قصه آشنایی افراد را روایت کند. بعضی از داستان‌های رمانتیک نشان می‌دهند که چگونه دو نفر می‌توانند طی سال‌های طولانی عاشق هم بمانند. جان مارستون و ابیگیل سال‌ها قبل از اینکه داستان بازی Red Dead Redemption آغاز شود، با هم آشنا شده بودند؛ اما در طول ماجراهای این بازی می‌بینیم که همچنان به یکدیگر عشق می‌ورزند.

جان در بازی Red Dead Redemption بیشتر زمان خود را به دستگیر کردن جنایتکارها می‌پردازد و دور از همسر و پسرش به سر می‌برد. اما او در تمام طول ماجراجویی خود به ابیگیل وفادار می‌ماند و وقتی که مجددا به خانه برمی‌گردد، عشقش را به گرمی به همسرش ابراز می‌کند.

 

گرالت و تریس (مجموعه The Witcher)

The Witcher / بازی های عاشقانه ps4

در بین تمام بازی‌های نقش‌آفرینی فانتزی، مجموعه The Witcher جایگاه ویژه‌ای دارد. شخصیت اصلی این سری یعنی گرالت، یک شکارچی هیولا است که به شهرهای مختلف سفر می‌کند و به شکار موجودات افسانه‌ای می‌پردازد. تریس یک زن جادوگر است که رابطه‌ای عاشقانه و تا حدودی عجیب با گرالت دارد. نباید منتظر یک عشق معمولی از آن‌ها باشید. به هر حال از دو نفر که صاحب قدرت‌های جادویی هستند، نمی‌توان انتظار داشت که حتی در عشق‌شان طبیعی رفتار کنند.

با اینکه گرالت مرد جذابی است و خیلی از دخترهایی که سر راهش قرار می‌گیرند آرزوی به دست آوردن او را دارند، اما او همیشه به تریس علاقه‌مند بوده و در بازی‌های این مجموعه نیز بارها شاهد روابط عاشقانه این دو بوده‌ایم.

 

واندر و مونو (بازی Shadow of the Colossus)

Shadow of the Colossus / بازی عاشقانه

گاهی اوقات عشق باعث می‌شود تا افراد کارهای دیوانه‌واری انجام دهند. حتی ممکن است آن‌ها به انسان دیگری تبدیل شوند؛ اتفاقی که برای واندر، شخصیت اصلی بازی Shadow of the Colossus افتاد. او به سرزمین ممنوعه رفت و پیمان بست تا با 16 غول عظیم‌الجثه مبارزه کند و عشقش مونو را به زندگی بازگرداند.

اما نکته جالب این جا بود که واندر نمی‌دانست با کشتن هر کدام از غول‌های بازی، خودش یک قدم به نابودی نزدیک‌تر می‌شود. داستان عشق واندر و مونو مثل خیلی از قصه‌های عاشقانه، پایان شادی ندارد.

 

گایبراش تریپوود و الین مارلی (مجموعه Monkey Island)

Monkey Island / بازی های عاشقانه

اگر به دنبال یک بازی عاشقانه هستید که هم شاد و جذاب باشد و هم پر از شوخی‌های بامزه و خنده‌دار، باید حتماً Monkey Island را تجربه کنید. در این بازی با گایبراش تریپوود آشنا می‌شویم که یک جوان یک‌لاقباست که آرزو دارد به دزد دریایی مشهوری تبدیل شود. او در طول ماجراجویی‌اش با یک دختر زیبا و جذاب به اسم الین آشنا می‌شود که اگرچه در ابتدا این آشنایی با دردسرهایی برای گایبراش همراه است، اما در نهایت منجر به پیوند این دو نفر با هم می‌شود.

گایبراش و الین با وجود تمام تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند، یاد می‌گیرند که چگونه از کنار هم بودن لذت ببرند. گایبراش به قدری عاشق الین است که حاضر می‌شود به خاطر او با خطرناک‌ترین دزد دریایی دنیا مبارزه کند و او را شکست دهد.

 

جانی و ریور (بازی To the Moon)

To the Moon / بازی های عاشقانه اندروید

قصه عاشقانه‌ای که در بازی To the Moon شاهدش هستیم یک بخش فرعی از داستان اصلی نیست، بلکه همه ماجراهای بازی را شامل می‌شود. در ابتدای بازی با مرد سالخورده‌ای به نام جانی آشنا می‌شویم که در حال مرگ است و تنها یک آرزو دارد: سفر به ماه. شما وظیفه دارید که با استفاده از یک دستگاه پیشرفته، مغز جانی و خاطرات او را دستکاری کنید و از این طریق آرزوی سفر به ماه را برایش برآورده سازید. اما وقتی وارد خاطرات جانی می‌شوید، به ارتباط عجیب میان او و همسرش ریور که چند سال پیش مرده است پی می‌برید.

ریور به خاطر بیماری عجیبی که داشت نمی‌توانست به خوبی با جانی ارتباط برقرار کند؛ به همین خاطر می‌بینیم که نوع تعامل آن‌ها با یکدیگر بسیار نامانوس است. با مرور خاطرات جانی، درباره عشقش به بریور کنجکاوتر می‌شوید. در پایان وقتی می‌فهمید که چرا جانی می‌خواهد به ماه سفر کند، محال است بتوانید جلوی اشک‌های خود را بگیرید.

 

لینک و زلدا (مجموعه The Legend of Zelda)

The Legend of Zelda / بازی عاشقانه

سابقه عشق میان لینک و زلدا به سال‌ها پیش و دهه 1980 میلادی برمی‌گردد؛ زمانی که بازی‌های ویدیویی به صورت پیکسلی و با جزئیات بسیار کم نمایش داده می‌شدند. وقتی لینک برای اولین بار زلدا را نجات داد، خیلی از گیمرهای امروزی حتی به دنیا هم نیامده بودند. در طول همه این سال‌ها رابطه میان لینک و زلدا عمیق‌تر و محکم‌تر شده و در بازی‌های اخیر این مجموعه مانند Skyward Sword به طور آشکار شاهد عشق این دو نفر بوده‌ایم.

 

ماریو و پیچ (مجموعه Super Mario)

Super Mario / بازی های عاشقانه

برای خیلی از گیمرها، اولین بازی عاشقانه ای که تجربه کرده‌اند، قارچ‌خور یا همان ماریوی معروف است. ماریو و پیچ (شاهزاده خانم) همیشه عاشق یکدیگر بودند. جالب اینجاست که در تمام بازی‌های این مجموعه، همیشه ماریو یک ماموریت ساده دارد و آن نجات دادن شاهزاده خانوم از دست باوزر خبیث است. برخلاف سایر زوج‌هایی که در این فهرست آن‌ها را معرفی کردیم، روابط بین ماریو و پیچ در طول تمام این سال‌ها هیچ تغییری نکرده است. همیشه در ابتدای بازی، ماریو از اسیر شدن پیچ به دست باوزر خبردار می‌شود و برای نجات دادن او تلاش می‌کند.

البته عشق ماریو و شاهزاده خانوم یک درس بزرگ نیز به ما می‌دهد؛ اینکه طبقه اجتماعی افراد نمی‌تواند مانع از علاقه آن‌ها به یکدیگر شود و حتی یک لوله‌کش ساده هم می‌تواند عاشق یک شاهزاده باشد.

نظر شما درباره زوج‌هایی که معرفی کردیم چیست؟ به نظر شما جای کدام بازی عاشقانه در این فهرست خالی است؟ لطفاً نظرات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
عاطفه
.
28 بهمن 1398، 09:37
پاسخ
0
0
هنوزم با دیدن اسم a star is born منقلب میشم،مرسی از معرفی عالیتون.
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood