اختصاصی پلازامگ: معرفی و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity + تریلر

اختصاصی پلازامگ: معرفی و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity + تریلر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی Assassin’s Creed Unity را می‌توان جنجالی‌ترین و بحث‌برانگیزترین نسخه فرنچایز Assassin’s Creed دانست. عنوانی که احتمالا یکی از بزرگ‌ترین قربانی‌های مشکلات فنی در دنیای بازی‌های ویدئویی طی چند سال اخیر است. بازی اساسین کرید یونیتی در مجموع بازی بدی نبود، ولی باگ‌های فراوان و مشکلات فنی، اجازه ندادند تا این عنوان از تمام پتانسیل خود استفاده کند.

پس از انتشار بازی Assassin’s Creed IV Black Flag نوبت به نسخه Rogue رسیده بود. Assassin’s Creed Rogue یک نسخه اصلی نبود، بلکه بیشتر یک اسپین آف برای Black Flag به‌ شمار می‌رفت. از طرفی نه Rogue و نه Black Flag موفق به راضی کردن تمامی طرفداران فرنچایز AC نشده بودند. طرفداران معتقد بودند که این دو بازی سبب دور شدن Assassin’s Creed از ریشه‌هایش شده‌اند. به همین علت، سوای کیفیت کلی هر دو بازی، یوبی‌سافت باید یکبار دیگر نظر مثبت طرفداران فرنچایز محبوب و پرفروش خود را به دست می‌آورد. فاصله گرفتن از شخصیت اتزیو اصلا کار ساده‌ای نبود. نه «ادوارد کنوی» بریتانیایی و نه نوه‌اش، «کانر کنوی» سرخپوست موفق به نزدیک شدن به اتزیو از لحاظ محبوبیت نشده بودند. پس یوبی‌سافت این بار شانس خود را با یک شخصیت دیگر امتحان کرد؛ «آرنو دوریان» متولد فرانسه!

گیم پلی اکشن و جذاب بازی Assassin's Creed Unity / بازی اساسین کرید یونیتی

به گفته خود یوبی‌سافت روند توسعه بازی اساسین کرید یونیتی از سال 2010 و پس از انتشار نسخه Brotherhood آغاز شد. برای اولین بار، تریلر بازی اساسین کرید وحدت در رویداد E3 2014 به نمایش گذاشته شد و این درحالی بود که چندی قبل، این بازی تایید شده و حتی طرفداران می‌دانستند که نسخه جدید اساسینز کرید قرار است انقلاب فرانسه را به تصویر بکشد. خب البته همین موضوع هم حواشی خاص خودش را به همراه داشت. پس از انتشار بازی، افراد زیادی معتقد بودند که یوبی‌سافت در بازی اساسین کرید وحدت یک‌سری حقایق تاریخی را تحریف کرده و واقعیت بازگو نشده؛ فرانسوی بودن شرکت سازنده بازی هم قطعا در به وجود آمدن چنین حواشی بی‌تاثیر نبود.

چندی پس از انتشار تریلر بازی اساسین کرید وحدت در E3 2014، این بازی برای PS4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شد. عملکرد ضعیف این عنوان به خصوص در بُعد فنی باعث شد که حتی مدیر عامل شرکت یوبی‌سافت هم به صورت عمومی و رسمی از طرفداران عذرخواهی کند. چندی بعد هم الکس آمانسیو، کارگردان بازی که قبلا روی Assassin’s Creed Revelations نیز به عنوان کارگردان کار کرده بود یوبی‌سافت را ترک کرد. در تریلرهای بازی اساسینز کرید: وحدت یوبی‌سافت سعی کرده بود یک‌بار دیگر طرفداران را به بازگشت به ریشه‌ها و تمرکز بر روی اساسین‌ها امیدوار کند. ویدئوها و تصاویر منتشر شده از Unity، فوق‌العاده بودند. در آن دوران شاید هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که این بازی با شکست مواجه شود. هر چند که بعدا یوبی‌سافت با انتشار پچ‌ها و آپدیت‌های پرحجم، بازی را تا حد زیادی بهبود داد.

بازی اساسین کرید وحدت / گیم پلی بازی Assassin's Creed Unity

اگر بخواهیم به نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity بپردازیم، باید با توجه به نسخه اصلی بازی را بررسی کنیم. بازی اساسینز کرید: وحدت در زمان انتشار، تقریبا غیرقابل بازی بود. باگ‌های فراوانی که شما را مجبور به تکرار یک مرحله می‌کردند، افت فریم‌های شدید، کرش کردن‌های متوالی و حتی گاهی اوقات فریز کردن بازی که تنها راه چاره‌اش خروج از بازی و اجرای مجدد آن بود. بازی کامپیوتری Assassin’s Creed Unity از لحاظ فنی اصلا بهتر از نسخه کنسولی آن نبود. به عبارتی، این بازی روی هر پلتفرمی این مشکلات را داشت. به هر ترتیب، بازی اساسین کرید وحدت علیرغم پتانسیل بالایی که داشت، از لحاظ نمرات و متای کلی بازی در متاکریتیک ضعیف‌ترین نسخه تاریخ این مجموعه به شمار می‌رود.

وقتی در ادامه بیشتر در مورد داستان، بعد هنری و گیم پلی بازی Assassin’s Creed Unity صحبت کنیم متوجه می‌شوید که تجربه این بازی پس از انتشار آپدیت‌ها اصلا آزاردهنده نیست. برعکس، حتی گیم پلی اکشن و جذاب بازی Assassin’s Creed Unity می‌تواند برای مخاطب خیلی سرگرم‌کننده و مهیج باشد. در ادامه ابتدا با تریلر بازی اساسین کرید وحدت و سپس با داستان، گیم پلی و سیستم مورد نیاز این بازی در خدمت شما خواهیم بود. همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی Assassin’s Creed Unity

ابتدا نگاهی به تریلر بازی Assassin’s Creed Unity انداخته و سپس درباره دیگر ابعاد بازی صحبت می‌کنیم.

داستان بازی Assassin’s Creed Unity

نسخه‌های مختلف اساسینز کرید همواره ما را به کشورهای مختلف برده و دوره‌های مهم را بازگو کرده‌اند. از جنگ‌های صلیبی گرفته تا دوران انقلاب صنعتی، کلئوپاترا و اسپارتان‌ها، دوران طلایی دزدان دریایی و مهاجرت وایکینگ‌ها و این بار در اساسین کرید یونیتی، انقلاب فرانسه. همانطور که اشاره هم کردیم یوبی‌سافت یک شرکت فرانسوی بوده و طبیعتا انتظارات از Unity پایین نبود. ما انتظار یک داستان قوی را داشتیم، بحث گیم پلی به کنار، اما می‌خواستیم که یک پاریس واقعی را ببینیم. خب در مرحله اول، ببینیم که داستان بازی اساسین کرید وحدت چه وقایعی را بازگو می‌کند.

داستان بازی Assassin's Creed Unity / بازی اساسین کرید یونیتی

داستان بازی Assassin’s Creed Unity در اصل در سال 1794 رخ می‌دهد، ولی ما بازی را از سال 1789 شروع می‌کنیم؛ جایی که آرنو دوریان هنوز یک کودک بوده و به همراه پدرش که از قضا، عضوی از فرقه اساسینزهاست، به یک میهمانی دعوت می‌شود. به‌صورت خلاصه آرنو با یک دختر هم سن‌ و سال خود به اسم «الیزه» آشنا شده و بدون توجه به دستور پدر، محل را ترک کرده و مشغول بازی با الیزه می‌شود. کمی بعد و در هیاهوی جمعیت، آرنو جسد پدرش را پیدا می‌کند. کودک قصه ما توسط پدر الیزه که در اصل عضوی مهم از فرقه تمپلارهاست به سرپرستی پذیرفته شده و توسط وی بزرگ می‌شود.

چند سال بعد آرنو بزرگ شده و ماموریت دارد تا یک نامه بسیار مهم را به پدر جدیدش برساند. درست مثل اشتباه کودکی، آرنوی جوان این‌بار هم توجه خود به مسئله مهم‌تر را از دست داده و دوباره با دیدن الیزه، در رساندن نامه به دست پدر کم‌توجهی می‌کند. درست مثل چند سال قبل، پدر جدیدش کشته شده و اطلاعات موجود در نامه می‌توانستند جان پدر را نجات دهند. اتفاقات داستان بازی Assassin’s Creed Unity به جایی منتهی می‌شوند که آرنو با یک زندانی به نام «بلک» آشنا می‌شود؛ مردی که قبلا دوست پدر اصلی آرنو بوده و هنوز عضوی از فرقه اساسینزهاست. بلک به هر نحوی که شده آرنو را وارد فرقه کرده و وی کم کم خود را به اثبات می‌رساند. تا جایی که آرنو مثل افرادی چون الطائر ابن احد و اتزیو آئودیتوره، به یک استاد تبدیل می‌شود.

داستان بازی Assassin’s Creed Unity سعی می‌کند جذاب و چند لایه روایت شود. عشق یک اساسین به نام آرنو به یک تمپلار به نام الیزه، تلاش برای پیدا کردن قاتل پدر، بحث و نهایتا شمشیر کشیدن به سمت یک اساسین متعصب به نام بلک و پشت کردن به برخی از سنت‌های فرقه باعث نمی‌شوند که داستان اساسین کرید وحدت انتظارات را برآورده کنند. متاسفانه بازی در زمینه شخصیت‌پردازی به مشکل می‌خورد و از میان تمامی کاراکترهای موجود در بازی، شاید صرفا بتوان شخصیت‌پردازی بلک را قابل قبول دانست.

احتمالا بعد از به پایان رساندن بازی، سوای از آرنو و الیزه که کاراکترهای اصلی بازی هستند، تنها بلک در ذهنتان باقی خواهد ماند. حتی شخصیت‌های واقعی مثل ناپلئون بناپارت و مارکی دو ساد هم نمی‌توانند به جذابیت داستان بازی اضافه کنند. این در حالی است که قبلا یوبی‌سافت با استفاده از شخصیت‌های واقعی در نسخه‌های مختلف فرنچایز، توانسته به قوت داستان بازی‌های خود بیفزاید. چیزی که در Unity اصلا مشاهده نمی‌شود.

بازی اساسینز کرید: وحدت / بازی اساسین کرید وحدت

گیم پلی بازی Assassin’s Creed Unity

گیم پلی بازی اساسین کرید وحدت کمی متفاوت با دیگر نسخه‌های فرنچایز است. در واقع یونیتی نسبت به نسخه‌های قبل، بازی سخت‌تری است. همانطور که اشاره شد کارگردان بازی الکس آمانسیو بود، همان کسی که به عنوان کارگردان در توسعه بازی Assassin’s Creed Revelations هم نقش مهمی را ایفا کرد. Revelations قطعا بهترین نسخه AC نیست؛ ولی این نسخه یک‌سری المان جدید را به مجموعه اضافه کرد. البته این المان‌ها الزاما بعدا مورد استفاده قرار نگرفتند، ولی خب در همان نسخه المان‌های مثبتی بودند. همچنین Revelations نسبت به نسخه‌های قبل از خود بازی سخت‌تری بود؛ درست مثل یونیتی! سخت‌تر شدن بازی، بازتر شدن دست بازیکن در گیم پلی بازی و همچنین اضافه شدن یک‌سری المان جدید به بازی سبب شده بود تا یونیتی دست‌کم مقداری متفاوت و متنوع‌تر از نسخه‌های قبلی در بعد گیم پلی باشد.

تریلر بازی Assassin's Creed Unity / بازی اساسین کرید یونیتی

یکی از بخش‌های جالب اضافه شده به گیم پلی بازی اساسین کرید یونیتی این است که پیش از شروع بعضی از مراحل مهم، اطلاعات محیطی که باید وارد آن شوید به شما داده می‌شوند. تعداد سربازان یا نگهبانان، راه‌های ورود و خروج و همچنین شخص هدف سبب می‌شوند تا شما دید بازتری نسبت به ماموریتی که پیش‌روی خود می‌بینید داشته باشید. طبیعتا وجود چنین سیستمی، کار شما را ساده‌تر و البته، حرفه‌ای تر می‌کند. مثل نسخه‌های دیگر فرنچایز، در یونیتی هم مراحل شما خیلی متنوع نیستند و به چند دسته محدود تقسیم می‌شوند.

ماموریت‌هایی که باید یک‌نفر را تعقیب کنید و مراحلی که در آن‌ها باید یک هدف را ترور کنید، بیشتر از بقیه تکرار می‌شوند. به همین دلیل شاید عدم تنوع در طراحی مراحل گاهی اوقات شما را اذیت کند. البته فراموش نکنید که شاید مراحل به چند دسته خاص محدود شوند، ولی در عوض شما همواره با انتخاب‌های متفاوتی برای انجام دادن مراحل رو‌به‌رو هستید. از این رو، این احتمال هم وجود دارد که از ابتدا تا انتهای بازی، شما ابدا از انجام مراحل خسته نشوید.

در بخش شخصی‌سازی هم گیم پلی بازی Assassin’s Creed Unity قابل قبول است. متاسفانه بسیاری از لباس‌هایی که آرنو می‌تواند به تن کند باید با پول واقعی خریداری شوند، اما همان لباس‌هایی که با ارز داخل بازی خریداری می‌شوند هم قطعا شما را راضی نگه خواهند داشت. در این میان حتی لباس‏‌های الطائر و اتزیو و کانر را هم می‌توانید به تن کنید. نکته مثبت دیگری که می‌توان در نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity به آن اشاره کرد، تنوع بالای سلاح‌های بازی است. هر سلاح ویژگی‌های خاص خودش را دارد و شما می‌توانید با مراجعه به یک بخش خاص، سلاح‌های اصلی خود را انتخاب کنید.

بازی کامپیوتری Assassin's Creed Unity / گیم پلی بازی اساسین کرید وحدت

در بازی اساسین کرید یونیتی خبری از هیچ‌گونه وسیله نقلیه‌ای نیست. نه کالسکه و نه اسب! از آنجایی که شما همواره در شهر هستید پس شتر و قایق و کشتی را هم فراموش کنید. البته این موضوع کاملا منطقی است. پاریس در یونیتی شهر شلوغی بوده و از این‌رو، شما عملا نمی‌توانید از اسب استفاده کنید. همچنین شما اجازه استفاده از فست تراول را هم دارید، بنابراین برای رسیدن به مقصدی که از شما دور است هم مشکلی نخواهید داشت. مراحل بازی چالش خاصی را در مقابل شما قرار نداده و آرنو مجبور به حل پازل‌های سخت نیست. بنابراین به دنبال راهنما و آموزش بازی Assassin’s Creed Unity هم نخواهید گشت. در واقع یونیتی برای آن دسته از افرادی که از حل معما بیزار هستند هم بازی جذابی خواهد بود.

بد نیست که در پایان کمی هم در رابطه با محیط بازی صحبت کنیم. همانطور که اشاره شد بازی اساسین کرید یونیتی از لحاظ فنی اصلا شرایط مطلوبی نداشت. با ‌این ‌وجود طراحی محیط‌های بازی به لحاظ هنری، فوق‌العاده است. پس از انتشار بازی، عکسی از نقشه واقعی پاریس در دوره انقلاب فرانسه منتشر شد؛ نکته جالب این تصویر این بود که وقتی به نقشه واقعی پاریس در آن دوره و نقشه بازی اساسین کرید یونیتی نگاه می‌کردیم، تفاوت خاصی را مشاهده نمی‌کردیم. به علاوه، خیابان‌های شلوغ پاریس به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده‌ و شما خیلی راحت مناطق ثروتمند را از مناطق فقیر تشخیص خواهید داد. رنگ‌پردازی و نورپردازی بازی هم فوق‌العاده است و جای هیچ بحثی باقی نمی‌گذارد. اگر می‌خواهید به لحاظ هنری قدرت یونیتی را ببینید، توصیه می‌کنم نگاهی به ساختمان‌های پاریس در بازی بیندازید.

ترینر بازی Assassin's Creed Unity

سیستم مورد نیاز بازی Assassin’s Creed Unity

در صورتی که قصد دانلود بازی Assassin’s Creed Unity برای کامپیوتر را دارید، بد نیست ابتدا نگاهی به سیستم مورد نیاز این بازی بیندازید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 7 سرویس پک 1، ویندوز 8 یا ویندوز 8.1 (برای تجربه بازی به ویندوز 64 بیت نیاز دارید)
 • پردازنده: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz یا AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
 • رم: 6 گیگابایت
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 680 یا AMD Radeon HD 7970 (به گرافیک 2 گیگابایتی نیاز دارید)
 • فضای خالی مورد نیاز: 50 گیگابایت

بازی اساسین کرید یونیتی

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 7 سرویس پک 1، ویندوز 8 یا ویندوز 8.1 (برای تجربه بازی به ویندوز 64 بیت نیاز دارید)
 • پردازنده: Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz یا AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
 • رم: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 780 یا AMD Radeon R9 290X (به گرافیک 3 گیگابایتی نیاز دارید)
 • فضای خالی مورد نیاز: 50 گیگابایت

سخن نهایی

بازی اساسین کرید یونیتی

بازی اساسین کرید یونیتی از لحاظ فنی ضعیف‌ترین نسخه فرنچایز اساسینز کرید است و در این، هیچ شکی نیست. ولی در بقیه زمینه‌ها با بازی سرگرم‌کننده و جذابی طرف هستیم. یونیتی در زمان عرضه یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های تاریخ یوبی‌سافت را رقم زد، ولی اگر این بازی را پس از انتشار آپدیت‌ها تجربه کنید، مطمئنا با یک بازی کاملا متفاوت طرف خواهید بود. پس از آتش‌سوزی کلیسای فرانسه، یوبی‌سافت برای مدتی محدود یونیتی را در یوپلی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داد. افرادی که این عنوان را به فهرست بازی‌های خود اضافه کرده‌اند، می‌توانند هر زمان که می‌خواهند به دانلود بازی Assassin’s Creed Unity بپردازند. در غیر این صورت، شاید خرید بازی Assassin’s Creed Unity در حالی که سال‌های زیادی از انتشار آن گذشته، تصمیم خیلی منطقی نباشد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5