اختصاصی پلازامگ: معرفی و بررسی بازی Call of the Sea | یک ماجراجویی دریایی

اختصاصی پلازامگ: معرفی و بررسی بازی Call of the Sea | یک ماجراجویی دریایی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از عناوین حائز اهمیت ژانر ماجراجویی در زمان‌های اخیر بازی Call of the Sea محسوب می‌شود. در این مقاله به نقد و بررسی بازی ندای دریا می‌پردازیم. با ما باشید.

بازی Call of the Sea یک بازی ویدیویی ماجراجویی معمایی است که توسط کمپانی Out of the Blue ساخته شده و کمپانی‌ Raw Fury وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته است. تاریخ انتشار بازی Call of the Sea هشت دسامبر 2020 (18 آذر 1399) محسوب می‌شود و این بازی در این تاریخ برای پلتفرم‌های کامپیوتر، Xbox One و Xbox Series X/S منتشر شده است. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست قصد داریم به معرفی بازی Call of Sea و نقد و بررسی اختصاصی آن بپردازیم. همراه پلازامگ بمانید.

تریلر زمان عرضه‌ی بازی Call of the Sea / بررسی بازی Call of the Sea

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر زمان عرضه‌ی بازی Call of the Sea

در ابتدا و در بخش زیر تریلر بازی Call of the Sea را مشاهده می‌کنیم. همراه پلازامگ بمانید.

سیستم مورد نیاز بازی Call of the Sea

در این بخش سیستم مورد نیاز بازی ندای دریا را با همدیگر تحت بررسی قرار می‌دهیم. با ما باشید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • پردازنده اصلی: AMD FX-6100/Intel i3-3220 or Equivalent
 • رم: 8 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: AMD Radeon HD 7750, NVIDIA GeForce GTX 650 or Equivalent
 • دایرکت ایکس: ورژن 11
 • حافظه داخلی: 40 گیگابایت

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

 • سیستم عامل: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • پردازنده اصلی: AMD Ryzen 7 1700/Intel i7-6700K or Equivalent
 • رم: 16 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: AMD RX Vega 56, Nvidia GTX 1070/GTX 1660Ti or Equivalent
 • دایرکت‌ایکس: ورژن 11
 • حافظه داخلی: 40 گیگابایت

بازی ندای دریا

نمرات بازی Call of the Sea

در این بخش با بررسی نمرات بازی Call of the Sea همراه شما هستیم. با ما باشید.

GamingTrend / امتیاز: 95

بازی اکشن و ماجرایی Call of the Sea شاید کمی کوتاه باشد؛ اما در عین حال یک بازی ویدیویی معمایی پاداش دهنده است که روایت داستانی‌اش به تدریج و با پیشروی بیشتر بهتر می‌شود. این بازی یک تجربه درگیرکننده است که مجموعه‌ای از بهترین ویژگی‌های ژانر خود را برای شما نمایان می‌کند.

Screen Rant / امتیاز: 90

این عنوان یک بازی ماجراجویی پازل با ریتم عالی است که از نظر روایت داستانی واقعا گل کاشته است. سازندگان بازی ندای دریا موفق شده‌اند که مجموعه‌ای از عناصر نامتجانس را گرد هم آورده و یک بازی ویدیویی بسیار لذت بخش در اختیار ما قرار دهند؛ تجربه‌ای که برای مدت‌ها آن را به یاد خواهیم داشت.

CGMagazine / امتیاز: 85

بازی Call of the Sea یک بازی ماجراجویی بسیار خوب است که هم آشنا و هم غریبه به نظر می‌رسد؛ به همراه تصاویری که برای ما عناوینی مانند Monkey Island و H.P. Lovecraft را یادآور می‌شود. این عنوان یک بازی ویدیویی سرگرم‌کننده است که المان‌های ماجراجویی آن واقعا قابل تحسین هستند.

GameSpew / امتیاز: 80

اگر جزو طرفداران پروپاقرص بازی‌های معمایی نباشید ممکن است که گیم پلی بازی Call of Sea را بیشتر از آنکه رضایت بخش بیابید خسته کننده بنامید؛ اما اگر از حل کردن معماهای مرتبط با منطق لذت می‌برید بدون شک از این بازی لذت خواهید برد. جلوه‌های بصری بازی واقعا زیبا هستند؛ به همراه جزیره‌ای که خود را در آن پیدا می‌کنید و همه رازهای آن که شما را به اکتشاف فرا می‌خواند. با صرف نظر کردن از تعداد کمی باگ در این بازی از ابتدا تا انتها درگیر خواهید بود.

گیم پلی بازی Call of the Sea / دانلود بازی Call of the Sea

Eurogamer Italy / امتیاز: 80

در بازی اکشن و ماجرایی Call of the Sea شاهد ادامه یافتن سنت ساختن بازی‌های مستقل الماس مانند هستیم؛ بازی‌هایی که می‌توان مدت‌ها از آن‌ها حرف زد و در تجربه عمیقشان درگیر شد.

IGN Spain / امتیاز: 75

یک بازی پازل با طراحی عالی و داستانی درگیرکننده از ابتدا تا انتها. اگر جزو طرفداران ماجراجویی‌های روایی و معماگونه هستید، این بازی را از دست ندهید.

Edge Magazine / امتیاز: 60

بدون شک محیط بازی عجیب و غریب است، اما از سوی دیگر در این عنوان برخی نقایص نیز دیده می‌شود.

اختصاصی پلازامگ: نقد و بررسی بازی Call of the Sea

در این بخش به شکل تخصصی به بررسی بازی Call of the Sea خواهیم پرداخت. با ما باشید.

داستان بازی Call of the Sea

اولین عنصری که در معرفی بازی Call of the Sea برای شما می‌خواهیم تحت بررسی قرار دهیم داستان این بازی است. داستان بازی ندای دریا را می‌توان یک داستان درگیرکننده نامید. در این روایت داستانی عجیب و غریب و در عین حال قابل تامل و جذاب قهرمان بازی نورا (Norah) نام دارد که می‌تواند هم یک انسان باشد و هم تبدیل به یک دوزیست شود.

نورا می‌تواند از طریق از سر گذراندن یک آیین ویژه در جزیره‌ای که در آن به اکتشاف می‌پردازد به شکلی دائمی تبدیل به یکی از دوزیست‌های موجود در جزیره شود که البته این به معنای آن است که زندگی انسانی‌اش با نامزدش هری (Harry)‌ برای همیشه از میان خواهد رفت.

هری نامزد نورا از این قضیه باخبر است و می‌داند که همسرش بدون آنکه از مرگ او صد در صد مطمئن نباشد این کار را انجام نخواهد داد. بنابراین او در طی یک اقدام تصمیم می‌گیرد که به شکل خیالی بمیرد و سرنخ‌های این مرگ خیالی را به همسرش بفرستد تا همسرش از طریق آن‌ها به جزیره رفته و سرنوشت خود را در آنجا جستجو کند.

دانلود بازی Call of the Sea برای PC / نمرات بازی Call of the Sea

در این میان جا دارد اشاره کنیم که نورا در حالت انسانی خود از یک بیماری عجیب و غریب نیز رنج می‌برد؛ بیماری که سبب می‌شود یکسری لکه در پوست او ایجاد شود و به مرور او را خواهد کشت. با پیشروی در بازی به مرور روایت داستانی برایمان شکل آشکارتری به خود می‌گیرد و ما پی می‌بریم که اغلب اعضای تیم اکتشاف هری در جزیره از میان رفته‌اند و البته از مکان دقیق خود او نیز خبری نیست.

در این مقطع از داستان بازی ندای دریا با یک تصمیم بزرگ روبرو خواهیم شد. یا باید به عنوان قهرمان داستان با انجام دادن آیین متعلق به جزیره سرنوشت خود را تغییر داده و تبدیل به یک شبه انسان دوزیست شویم و یا از سرنوشت خود سرباز زنیم و تصمیم بگیریم که به عنوان یک انسان و تا آخر عمر با هری زندگی کنیم که البته در این صورت بیماری بالاخره ما را فرا خواهد گرفت و دچار مرگ خواهیم شد.

داستان بازی را می‌توان یک روایت تراژیک نامید. روایتی که هر دو پایان بندی آن تقریبا تلخ بوده و با ناکامی و یا سازگاری نورا با شرایط و از سوی دیگر غم و اندوه هری پایان می‌یابد. از این جهت می‌توان گفت به ویژه برای مخاطبانی که در عناوین ماجراجویی به عنصر داستانی اهمیت زیادی می‌دهند این بازی ارزش زیادی در برخواهد داشت و حتی می‌توان گفت داستان بازی Call of the Sea از حیث‌های مختلف در مقایسه با عناوین ماجراجویی اخیر در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد.

بازی ندای دریا

گیم پلی بازی Call of the Sea

اولین نکته‌ای که در رابطه با گیم پلی بازی Call of the Sea باید به آن اشاره کرد ارجحیت عنصر معمایی نسبت به عنصر مبارزه است؛ به این معنی که در این بازی بیشتر از آنکه نیازمند مبارزه باشید نیازمند حل معماهای مختلف خواهید بود؛ معماهایی که از نظر طراحی بسیار هوشمندانه و دارای تنوع زیادی هستند. قهرمان بازی ندای دریا (Norah) را می‌توان در آن واحد یک کارآگاه جزئی نگر و یک حلال معمای متبحر نامید.

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین و جذاب ترین نکات گیم پلی بازی این نکته باشد که نحوه طراحی گیم پلی شما را ترغیب می‌کند که به هرچه پیرامونتان هست به شیوه‌ای دقیق نگاه کنید تا سرنخ‌های لازم را یافته و این سرنخ‌ها را با یکدیگر مرتبط سازید. از منظر معماهای موجود در بازی می‌توان گفت معماهای بازی ندای دریا دارای جذابیت منحصر به فرد خود هستند؛ اگرچه هر از گاهی احساس می‌کنیم این معماها به ویژه در اواسط و اواخر بازی تبدیل به نوعی بازی‌های تخمینی می‌شوند.

بازی ندای دریا / تاریخ انتشار بازی call of the sea

معماهای موجود در گیم پلی بازی Call of the Sea از نظر جنس معما هر کدام شباهت‌های زیادی به عناوینی همانند بازی The Witness، بازی The Talos Principle و سری بازی Portal دارند. بازی ندای دریا را در قالب مرحله‌ها (Chapters) تجربه خواهید کرد و هر کدام از این مراحل در منطقه خاصی از جزیره بازی سپری خواهند شد. برای حل معماهای بازی ابتدا باید یکسری سرنخ جمع کنید که از جمله این سرنخ‌ها می‌توان به عکس‌ها، نامه‌ها، یادداشت‌ها و نقاشی‌های مختلف اشاره کرد.

دفتر وقایع روزانه (ژورنال) شما نقش مهمی در خلال گیم پلی بازی ایفا می‌کند. از طریق این دفتر هم قادر خواهید بود اتفاقاتی را که در طول ماجراهای مختلف برای شما روی می‌دهد ثبت کنید و همچنین این دفتر منبع مهمی برای سرنخ‌های شما نیز محسوب می‌شود. برخی از معماهای بازی Call of the Sea سخت‌تر از بقیه هستند و این امر سبب می‌شود هنگام حل آن‌ها احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

در نگاه کلی گیم پلی بازی Call of the Sea با توجه به استانداردهای عناوین اول شخص معمایی دهه اخیر در رده خوبی قرار می‌گیرد. اگر به عناوین ماجراجویی و معمایی علاقمند نباشید ممکن است این گیم پلی در اواسط بازی کمی برای شما خسته کننده شود؛ اما اگر از طرفداران این ژانر باشید بازی ندای دریا بدون شک تا انتها شما را با خود خواهد برد.

گیم پلی بازی Call of the Sea / دانلود بازی Call of the Sea

گرافیک و موسیقی بازی ندای دریا

هنگام بررسی جلوه‌های بصری بازی در ابتدا باید به این امر اشاره کنیم که ژانر این بازی ویدیویی در رده بندی عناوین ترسناک لاوکرفتین (Lovecraftian) قرار می‌گیرد؛ ژانری که پس از خوانش آثار نویسنده‌ای به نام اچ. پی. لاوکرفت (H. P. Lovecraft) به این نویسنده اختصاص گرفت و از مشخصه‌های آن در بازی‌های ویدیویی می‌توان به تمرکز روی مقوله ترس از امور فراطبیعی (به جای خشونت و یا استفاده از عنصر شوک) اشاره کرد.

بر اساس تعاریف انجام شده این ترس همان ترسی است که هنگام مواجهه با یک مقوله‌ای که از ادراک ما فراتر است به ما دست می‌دهد. بر همین اساس فضاسازی طراحی شده برای بازی Call of the Sea و جلوه‌های بصری آن شباهت زیادی به عناوینی همانند بازی Call of Cthulhu، بازی The Sinking City، بازی Quake و عناوین مشابه دارد. اگرچه به عنوان نگارنده می‌توانم بگویم هنگام تجربه بازی بیشتر از تمام این عناوین تجربه بازی بایوشاک (Bioshock) و به ویژه دو عنوان اول آن در ذهن من تداعی شد.

دانلود بازی Call of the Sea برای کامپیوتر بازی اکشن و ماجرایی Call of the Sea

آرکنستون تا کنون وظیفه طراحی موسیقی عناوینی همانند World of Warcraft را نیز برعهده داشته است و افرادی که بازی دنیای وارکرفت را تجربه کرده‌اند از بازی Call of the Sea و موسیقی آن لذت خواهند برد. از سوی دیگر صداگذاری بازی ندای دریا نیز به خوبی با فضای لاوکرفتین آن هماهنگ است و فضاسازی رویایی بازی را به ما القا می‌کند. اگر بخواهیم نظر کلی راجع به گرافیک و موسیقی بازی بدهیم می‌توانیم بگوییم این بازی در هر دو جنبه با در نظر گرفتن ژانر خود موفق عمل کرده است.

سخن پایانی

بازی ندای دریا

در مقاله‌ای که خواندید بازی Call of the Sea را برای شما مورد نقد و بررسی قرار دادیم. این بازی را می‌توان یک بازی ویدیویی حائز اهمیت در ژانر ماجراجویی و معمایی به شیوه Lovecraftian نامید. حقیقت امر آن است که برخی معماهای بازی می‌توانستند به شکل هوشمندانه‌‌تری طراحی شوند و گیم پلی بازی به ویژه برای افرادی که طرفدار این ژانر نیستند می‌تواند تبدیل به یک تجربه خسته کننده شود؛ اما از سوی دیگر همین بازی جنبه‌های دیگر قابل توجهی نیز دارد که به خوبی می‌توانند شما را سرگرم‌ کنند.

نظر شما در رابطه با بازی اکشن و ماجرایی Call of the Sea چیست؟ آیا این بازی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5