اختصاصی پلازامگ: معرفی و بررسی بازی The Sinking City + تریلر

اختصاصی پلازامگ: معرفی و بررسی بازی The Sinking City + تریلر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آخرین محصول سازندگان بازی‌های شرلوک هولمز، بازی The Sinking City است. بازی شهر غرق شده یکی دیگر از بازی‌های لاوکرفتی چند سال اخیر است که با بازخوردهای منفی و مثبت فراوانی رو‌به‌رو شده است. در ادامه بیشتر در رابطه با بازی سینکینگ سیتی صحبت می‌کنیم.

طی چند سال اخیر، بازی‌های لاوکرفتی جایگاه خود را در صنعت بازی‌های ویدئویی پیدا کرده‌اند. بازی‌هایی مثل Call of Cthulhu، بازی Sunless Skies، بازی Sherlock Holmes: The Awakened، بازی Moons of Madness و همین بازی The Sinking City مدارک خوبی برای اثبات این قضیه هستند. اگرچه اصولا مفهوم ترس در بازی‌های لاوکرفتی کمی متفاوت است، ولی بسیاری از بازی‌های ترسناک بزرگ تاریخ لایه‌هایی از ترس کیهانی (ترس لاوکرفتی) را در خود گنجانده‌اند. با این وجود بازی‌هایی که بر اساس ترس کیهانی ساخته می‌شوند با دیگر بازی‌های ترسناکی که عموم کاربران تجربه می‌کنند قابل مقایسه نبوده و تفاوت‌های زیادی دارند. در میان تمامی بازی‌هایی که بر اساس نوشته‌ها و داستان‌های اچ پی لاوکرفت ساخته شده‌، بازی شهر غرق شده آخرین بازی مطرح و شناخته شده‌ای محسوب می‌شود که تاکنون منتشر شده است.

گیم پلی بازی The Sinking City / بازی ماجراجویی The Sinking City

استودیو Frogwares در سال 2019 روند توسعه آخرین بازی خود را به پایان رسانده و آن ‌را به بازار عرضه کرد. این استودیو بازی‌سازی اوکراینی قبلا روی نسخه‌های مختلف شرلوک هولمز کار کرده و از این رو، بازی‌ساز نسبتا مطرح و نام‌آشنایی برای افراد علاقه‌مند به دنیای بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. فراگ‌ورز با توسعه بازی‌های شرلوک هولمز طی دو دهه اخیر تجربه خوبی در زمینه ساخت بازی‌های معمایی به دست آورده است.

این تجارب به کار بازی سینکینگ سیتی هم آمده و روی کیفیت کلی بازی تاثیر مثبت و غیرقابل‌انکاری گذاشته‌اند. ولی بازی The Sinking City هم مشکلات خاص خودش را داشته و این مشکلات کم نیستند. داستان بازی شهر غرق شده قابل قبول است، گیم پلی بازی مشکلات خودش را داشته و هر چقدر که اتسمفر بازی خوب به نظر برسد، متاسفانه در زمینه طراحی دنیای بازی ایرادات و ضعف‌هایی دیده می‌شود. در ادامه و پس از مشاهده تریلر بازی شهر غرق شده بیشتر در رابطه با ابعاد مختلف این عنوان بحث می‌کنیم. همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی The Sinking City

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، ابتدا نگاهی به تریلر بازی The Sinking City بیندازید.

داستان بازی The Sinking City

داستان بازی The Sinking City حول یک کارآگاه به نام «چارلز رید» و ماجراهای جدیدش در شهر «آکمونت» (Oakmont) می‌چرخد. چارلز رید قبلا در ارتش بوده و در جنگ جهانی اول هم حضور داشته است. پس از به پایان رسیدن جنگ، وی از ارتش خارج شده و به عنوان یک کارآگاه خصوصی به کار خود ادامه می‌دهد. چارلز رید مشکلاتی دارد؛ وی کابوس‌های عجیبی را حتی در بیداری می‌بیند. حل این مشکل، چارلز رید را از بوستون به آکمونت و پیش «یوهانس ون در برگ» می‌کشاند. رید پس از ورود به آکمونت با «رابرت ثروگمورتون» آشنا شده و با وی یک معامله می‌کند؛ رید یک جنایت را پیگیری کرده و رابرت را به قاتل می‌رساند و در آن طرف قضیه هم ثروگمورتون به رید در رسیدن به منشا این کابوس‌ها کمک می‌کند.

بازی سینکینگ سیتی

داستان بازی The Sinking City پیچش خاصی ندارد و خیلی سطحی دنبال می‌شود. با ‌توجه به اینکه داریم در رابطه با یک بازی اقتباسی از داستان‌های اچ پی لاوکرفت صحبت می‌کنیم، قطعا سازندگان می‌توانستند در پیاده‌سازی این داستان بهتر از این‌ها عمل کنند. با این حال، از طرفی با یک داستان سرراست طرف هستیم و فراگ‌ورز اصلا قصد ندارد تا بازیکن در داستان بازی گم شده و هدف اصلی را فراموش کند. مجموع این موارد، باعث می‌شوند تا نهایتا داستان بازی The Sinking City قابل قبول ولی کمی پایین‌تر از سطح توقعات دنبال شود.

گیم پلی بازی شهر غرق شده

مهمترین بخش گیم پلی بازی The Sinking City مربوط به پیدا کردن سرنخ‌ها و یا یک‌سری افراد یا آیتم‌های خاص می‌شود. در واقع در دنیای بازی شهر مغروق شما قرار است نقش یک کارآگاه را ایفا کنید. البته در این مسیر فراگ‌ورز از یک‌سری لایه‌های اکشن و المان‌های نقش‌آفرینی هم استفاده کرده است. المان‌های نقش‌آفرینی استفاده شده در بازی ماجراجویی The Sinking City سعی می‌کنند تا به بخش اکشن گیم پلی بازی شهر غرق شده تنوع و عمق بیشتری ببخشند. البته به طور کلی بخش مبارزات بازی به خصوص با سلاح‌های گرم، از اساس مشکل دارد. به همین خاطر پس از تجربه یکی دو مورد مبارزه با تفنگ احتمالا به این فکر خواهید افتاد که اصلا چرا فراگ‌ورز در بازی شهر مغروق از یک سیستم مبارزات استفاده کرده است! بازی‌های لاوکرفتی زیادی را می‌شناسیم که اصلا سیستم مبارزات نداشته و این موضوع نهایتا به ضررشان هم تمام نشده است.

بازی شهر غرق شده / گیم پلی بازی The Sinking City

البته با توجه به محیطی که بازی سینکینگ سیتی در آن اتفاق می‌افتد، شاید تعریف کردن یک سیستم کامبت، به ضرر بازی می‌شد. به‌ هر ‌ترتیب نه گان پلی بازی قابل قبول است، نه خبری از سیستم کاورگیری درست و حسابی بوده و نه حتی شما از صدای شلیک با تفنگ خود لذت خواهید برد. انیمیشن‌های بازی در درگیری‌ها مضحک هستند و مشخص است که اگر بخواهیم به نقد و بررسی بازی The Sinking City بپردازیم، از سیستم مبارزات بازی به عنوان یکی از نقاط ضعف آن یاد خواهیم کرد.

بخش مهم‌تر گیم پلی بازی شهر غرق شده که می‌تواند حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد، بخش کارآگاهی آن است. چارلز رید یک نقشه دارد و همیشه باید با توجه به نقشه، مقصد خود را پیدا کند. به‌عبارتی، در بازی سینکینگ سیتی اصلا خبری از یک ویپوینت نیست. باید خودتان با توجه به اطلاعاتی که در دست دارید، آدرس محل مورد نظر خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال اگر از طریق مراجعه به دفتر پلیس آدرس فرد مورد نظر خود را پیدا کرده‌اید، باید با توجه به اسم خیابان‌ِ خانه فرد مورد نظر و همچنین خیابان‌های اطرف آن، خانه هدف خود را پیدا کنید. یا مثلا اگر قرار است که با مراجعه به یک کتابخانه به اطلاعات جدیدی دست پیدا کنید، بازی به صورت مستقیم این نکته را به شما نمی‌گوید؛ بلکه خودتان باید با توجه به اطلاعاتی که در دست دارید، مقصد بعدی خود را پیدا کنید. به همین دلیل اگر می‌خواهید از بازی شهر غرق شده لذت ببرید، حتما باید زبان انگلیسی را خوب متوجه شوید و البته حتی در این صورت هم، احتمالا گاهی اوقات به سراغ راهنمای بازی The Sinking City خواهید گشت.

بازی شهر غرق شده / راهنمای بازی The Sinking City / بازی سینکینگ سیتی

پس از این که اطلاعات کافی درباره پرونده‌ای که دستتان است را به دست آوردید، باید به ماجرا خاتمه دهید. نکته‌ای که در بررسی بازی سینکینگ سیتی باید به آن اشاره کنیم، اهمیت بالای انتخاب‌های شماست. سیستم انتخاب دیالوگ به شما این امکان را داده تا گاهی اوقات با پرسیدن سوالات بیشتر، به سرنخ‌ها و اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید. در این میان، بعضی وقت‌ها هم باید یک‌سری تصمیمات حیاتی بگیرید. تصمیماتی مثل کشتن یا نکشتن یک فرد خاص. اگر احیانا به سراغ واکترو یا راهنمای بازی The Sinking City بروید، متوجه خواهید شد که بعضی وقت‌ها شما بیش از یک انتخاب را روی میز خود دارید. یکی از نقاط قوتی که می‌توان در نقد و بررسی بازی The Sinking City به آن اشاره کرد، دوراهی‌های سختی بوده که بازی در مقابل شما قرار می‌دهد.

انتخاب‌های شما همواره الزاما درست یا غلط نیستند. بعضی وقت‌ها همه‌چیز نسبی است و شما با دیدگاهی که خودتان به مسئله دارید، تصمیم نهایی را می‌گیرید. این تصمیمات معمولا زمانی گرفته می‌شوند که شما یک پرونده را به صورت کامل حل کرده باشید. نسبی بودن تصمیم نهایی چیزی است که در گیم پلی بازی شهر غرق شده قابل تحسین است. شما با لینک کردن تمامی مدارک و اطلاعات با هم می‌توانید به نتیجه نهایی دست پیدا کنید. در پایان پیش از این که به سیستم مورد نیاز بازی The Sinking City و نتیجه‌گیری درباره این بازی برسیم، بد نیست کمی هم درباره شخصی‌سازی و اتمسفر بازی صحبت کنیم.

راهنمای بازی The Sinking City / بازی سینکینگ سیتی

چارلز رید در کمد خود یک‌سری لباس داشته که می‌تواند آن‌ها را بپوشد. برخی از این لباس‌ها به صورت پیش‌فرض و با پیشروی در داستان بازی آنلاک می‌شوند و برای بعضی دیگر یا باید یک‌سری مراحل فرعی را انجام دهید و یا فعالیت‌های خاصی داشته باشید. بنابراین اساسا شخصی‌سازی کارآگاه رید چندان گسترده نبوده و به چند لباس محدود می‌شود. دنیای بازی سینکینگ سیتی می‌توانست بهتر از این‌ها طراحی شود. گرچه از لحاظ هنری، معماری و ترکیب رنگ در مجموع با بازی قابل قبولی طرف هستیم، ولی آکمونت بیش از حد خلوت است.

البته تاریخچه این شهر و اتفاقاتی که پیش از ورود رید به آکمونت رخ داده، شاید بتوانند چنین چیزی را توجیه کنند، ولی نهایتا بازیکن می‌تواند به این مسئله واکنش نشان دهد. از لحاظ فنی بازی حرف‌های زیادی برای گفتن نداشته و حتی در مقابل بازی‌های مستقل سال 2019 نمی‌تواند خودی نشان دهد. در مجموع ضعف گرافیکی و کیفیت پایین بافت‌ها از جمله مشکلاتی هستند که می‌توان در بررسی بازی سینکینگ سیتی به آن‌ها اشاره کرد.

سیستم مورد نیاز بازی The Sinking City

اگر احیانا قصد خرید یا دانلود بازی The Sinking City برای PC را دارید، ابتدا نگاهی به سیستم مورد نیاز این بازی بیندازید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیت
 • پردازنده: Intel Core i5-2500 3.3 GHZ / AMD FX-8300 3.3 GHz
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 770 4096 MB / AMD R9 380X 4096 MB یا بالاتر
 • رم: 8 گیگابایت
 • دایرکت‌اکس: 11
 • فضای خالی مورد نیاز: 40 گیگابایت

تریلر گیم پلی بازی The Sinking City / تریلر بازی شهر غرق شده

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیت
 • پردازنده: Intel Core i5-2500 3.3 GHZ / AMD FX-8300 3.3 GHz
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB VRAM with Shader Model 5.0) / AMD Radeon R9 290 یا بالاتر
 • رم: 8 گیگابایت
 • دایرکت‌اکس: 11
 • فضای خالی مورد نیاز: 40 گیگابایت

سخن نهایی

بازی سینکینگ سیتی / بازی شهر مغروق

اگر به دنبال یک بازی کارآگاهی می‌گردید که ریش و قیچی را به دست شما سپرده و عملا سیستم راهنمای خاصی نداشته باشد، سینکینگ سیتی گزینه خوبی به شمار می‌رود. اگر گیمر کم‌حوصله‌ای باشید احتمالا راهنمای بازی The Sinking City را در گوگل سرچ خواهید کرد، ولی اگر در زمره گیمرهایی قرار می‌گیرید که عاشق بازی‌های ماجرایی هستند، پس قطعا بازی ماجراجویی The Sinking City می‌تواند برای چندین ساعت شما را سرگرم نگه دارد. خرید بازی The Sinking City در حال حاضر برای ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی ممکن بوده و همچنین می‌توانید به دانلود بازی The Sinking City بپردازید. عنوانی که باوجود مشکلات غیرقابل انکاری که دارد، می‌تواند برای بعضی از بازی‌بازان گزینه جذابی به‌نظر برسد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5