بازی Monster Hunter Rise ؛ داستان، گیم پلی، تریلر و تاریخ عرضه

بازی Monster Hunter Rise ؛ داستان، گیم پلی، تریلر و تاریخ عرضه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی Monster Hunter Rise یکی از امیدوار کننده‌ترین انحصاری‌های نینتندو سوییچ در سال 2021 است. در این مقاله هر آنچه که باید در مورد بازی مانستر هانتر رایز بدانید آورده شده است.

با موفقیت بازی Monster Hunter World، بسیاری از طرفداران منتظر بودند تا ببینند استودیوی کپکام (Capcom) با سری Monster Hunter چه کاری انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد پاسخ این سوال یک بازی انحصاری و اختصاصی برای نینتندو سوییچ است. در سال 2021 شاهد انتشار بازی Monster Hunter Rise و Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin خواهیم بود. در حالی که هر دو بازی هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسند، با توجه به اینکه Stories 2 یک اسپین‌آف است، بازی مانستر هانتر رایز جذابیت بیشتری برای بازیکنان دارد. برای آشنایی با جزئیات بیشتر بازی شکارچی هیولا همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی Monster Hunter Rise

کپکام چندین تریلر مختلف را از بازی مانستر هانتر رایز منتشر کرده‌ است. ما آخرین تریلری که کپکام برای نمایش جدیدترین موارد اضافه شده بر گیم‌ پلی بازی شکارچی هیولا منتشر کرده است را در این بخش برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید تماشا کنید تا با محیط بازی Monster Hunter Rise بهتر آشنا شوید.

داستان بازی Monster Hunter Rise

در حال حاضر به‌نظر می‌رسد که استودیوی کپکام نسبت به داستان بازی Monster Hunter Rise نسبتاً پنهانی عمل می‌کند. با این حال، ما یک ایده در مورد آنچه اتفاق خواهد افتاد داریم. در داستان بازی مانستر هانتر رایز، بازیکن به دهکده کامورا (Kamura)، منطقه‌ای که مرکز بازی ظهور شکارچی هیولا است، می‌رسد. این شهر پر از خدماتی است که برای شکارچیان ضروری خواهد بود. همچنین پر از شخصیت‌های جذاب است که ماجرای بازی را پیش می‌برند. به نظر می‌رسد فاگن (Fugen) در دهکده الدر (Elder) مهم‌ترین طرح در تریلر بازی مانستر هانتر رایز باشد. او درباره Rampage صحبت می‌کند، پدیده‌ای مرموز که در حین آن انبوهی از هیولاها به کامورا حمله می‌کنند.

با شنیدن شایعات دیگری درباره Rampage در مسیر بازی، بازیکنانی که در نقش شکارچی و دیگر ساکنان کامورا هستند، باید یک بار دیگر از روستا محافظت کنند و با نابود کردن هیولاها، آرامش را به دهکده خود بازگردانند.

نقد و بررسی بازی Monster Hunter Rise

گیم پلی بازی مانستر هانتر رایز

گیم پلی بازی Monster Hunter Rise مانند نسخه‌های قبلی خود، یک بازی اکشن روشمند با عناصر RPG را در کنار هم گرد آورده است. در بازی Monster Hunter Rise همه چیز در مورد کشتن جانوران عظیم‌الجثه است. نبرد با موجودات عجیب و غول‌پیکر یک فرمول جذاب است که هم برای تازه واردان و هم برای پیشکسوتان سری بازی‌های مانستر هانتر جذابیت دارد. بازی شکارچی هیولا یک تجربه گیم‌پلی است که با سخت‌افزار پیشرفت می‌کند. شکست دادن هیولاها برای به‌دست آوردن پاداش‌هایی که شکارچی شما را تقویت می‌کند و به شما اجازه می‌دهد هیولاهای بزرگتری را شکار کنید، هسته اصلی حلقه اعتیاد‌آور بازی است. این نوعی تجربه استراتژیک است. ضربه زدن‌های معمولی، به سادگی باعث از بین رفتن بزرگترین هیولاها نخواهد شد. برنامه‌ریزی دقیق، تجهیزات مناسب و حملات عمدی لازم است. همه این مهارت‌ها برای محافظت بازیکن از دهکده کامورا مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

برای حفظ امنیت شهر، بازیکن باید از ویژگی‌های جدید اضافه شده به بازی Monster Hunter Rise 2021 به خوبی استفاده کند. این موارد در پیش نمایش اولیه بازی نقش آفرینی مانستر هانتر رایز نشان داده شده است. اولین مورد وایرباگ (Wirebug) است؛ وسیله کوچکی که شکارچیان آن‌را حمل می‌کنند. این وسیله یک قلاب دستی همه کاره است و اجازه می‌دهد تا به‌صورت عمودی و یا هر جهتی که نیاز است در حرکت باشید و این امکان قبلاً در سری بازی مانستر هانتر دیده نشده بود. این نکته اصلی در فلسفه طراحی بازی است؛ زیرا عنوان Monster Hunter Rise تا حدی به‌دلیل امکان حرکت کردن عمودی در بازی و داشتن آزادی عمل بیشتر از همیشه، انتخاب شده است.

بازی Monster Hunter Rise 2021

به‌نظر می رسد کپکام یک صفحه از کتاب Breath of the Wild را با Wirebug به جهان بازی وارد کرده است. وسیله‌ای که امکان انتقال بی وقفه از منطقه‌ای به منطقه دیگر را برای شما مهیا می‌کند. وایرباگ باعث می‌شود عبور و مرور از عملکرد ساده‌تری برخوردار باشد، هرچند که می‌تواند در جنگ نیز مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به اینکه بازیکن با کدام یک از 14 سلاح موجود در بازی نبرد خود را پیش می‌برد، متفاوت عمل می‌کند. Wirebug علاوه بر امکان انتخاب گزینه‌های پیمایش و مبارزه، به بازیکن این امکان را می‌دهد تا به طور موقت هیولاهایی را که در مقابل آن‌ها قرار دارند کنترل کند. این امر از طریق ویژگی جدید Wyvern Riding محقق می‌شود.

با آسیب رساندن به هیولا به اندازه کافی و از طریق حملات خاص یا استفاده از عوامل محیطی، بازیکن می‌تواند با استفاده از وایرباگ خود کنترل موجودات را به صورت‌های مختلفی در دست گیرد. هنگام انجام این کار، شکارچیان گزینه‌های زیادی دارند، از جمله توانایی مجبور کردن هیولا به حمله به دیگران در مزرعه، یا مجبور کردن آن برای حرکت به سمت دیوارها برای صدمه زدن به خودشان. مکانیک Wyvern Riding مطمئناً قصد دارد تاکتیک‌های جدیدی را وارد بازی شکارچی هیولا کند.

خرید بازی Monster Hunter Rise

دومین مورد اصلی، پالاموت (Palamute) است؛ یک نوع همراه جدید که به بازی Monster Hunter Rise اضافه می‌شود. پالاموت یک سگ همراه است که در کنار پالیکو (Palico)، گربه‌ای که طرفداران قدیمی شکارچی هیولا با آن آشنا هستند، به بازی پیوسته است. بازیکن می‌تواند سوار بر پالاموت راحت‌تر در محیط بازی گشت و گذار کند و از نقطه‌ای به نقطه دیگر برود. بهترین ویژگی مثبت این سواری با پالاموت این است که در هنگام سوار شدن، بازیکن استقامت خود را از دست نمی‌دهد و می‌تواند از اقلام مختلفی در حین حرکت استفاده کند. پالاموت همچنین در جنگ به شما کمک خواهد کرد و به دوستی برای کمک به شکارچی تبدیل می‌شود. در حالت تک نفره می‌توانید پالاموت و پالیکو را همزمان با خود همراه کنید، اما در حالت چندنفره و آنلاین باید یکی از این دو را برای ادامه بازی انتخاب کنید و نبرد را آغاز کنید.

بازی Monster Hunter Rise این‌بار سلاح‌های جدیدی را به نمایش نمی‌گذارد، اما تمام 14 سلاحی که در سری اصلی مانستر هانتر یافت می‌شوند با این عنوان باز خواهند گشت. صحبت از اسلحه شد، شما قادر خواهید بود از کنترل‌های ژیروسکوپ نینتندو سوییچ برای هدف قرار دادن سلاح‌های دوربرد مانند Bow Light Bowgun و Heavy Bowgun استفاده کنید.

مانند اکثر بازی‌های Monster Hunter، بازی مانستر هانتر رایز از گیم پلی چندنفره و مشترک برخوردار خواهد بود و به حداکثر چهار بازیکن اجازه می‌دهد تا با هیولاها به صورت آنلاین مقابله کنند. کسانی که می‌خواهند به صورت آنلاین بازی کنند، باید اشتراک Nintendo Switch Online داشته باشند. به نظر می‌رسد گیم پلی چندنفره بازی شکارچی هیولا همان چیزی است که از یک بازی Monster Hunter انتظار داریم. شما و تیمتان تعداد محدودی از زندگی را برای کشتن یک هیولای مشخص دارید و باید برای شکست دادن آن قبل از محدودیت زمانی با یکدیگر همکاری کنید. در حالت ایده‌آل، بازیکنان باید از اسلحه‌های خود استفاده کنند و مجموعه‌هایی را که مکمل یکدیگر هستند حرکت دهند تا اطمینان حاصل کنند که هیولای بازی تا حد ممکن کارآمد از بین می‌رود. البته بازی Monster Hunter Rise مطمئناً انفرادی نیز قابل پخش خواهد بود، اما برای دشمنان سرسخت‌تر، کنار آمدن با یک تیم برای پیروزی ساده‌تر خواهد بود.

تاریخ عرضه بازی Monster Hunter Rise

استودیوی Capcom تاریخ انتشار بازی Monster Hunter Rise را در زمان معرفی رسمی بازی در سپتامبر 2020 ( شهریور 1399) اعلام کرد. بازی Monster Hunter Rise در تاریخ 26 مارس 2021 (6 فروردین 1400) به نینتندو سوییچ می‌آید. Rise با در نظر گرفتن نینتندو سوییچ از ابتدا ساخته شده ‌است و منحصراً برای این سیستم عامل منتشر می‌شود. این اولین سری مانستر هانتر است که به‌طور خاص برای نینتندو سوییچ ساخته شده است.

با دیدن اینکه چگونه سری Monster Hunter با نینتندو سابقه غنی داشته است، بعید به نظر می‌رسد که سری Rise به سیستم عامل‌های دیگر بیاید. البته بازی Monster Hunter: World احتمالاً در حال حاضر برای PS5 و Xbox Series X در دست ساخت است، در حالی که سوییچ بازی Monster Hunter اختصاصی خود را دریافت می‌کند. همچنین کپ کام برای اینکه طرفداران را راضی نگه دارد، نسخه نمایشی موقت و رایگان بازی را منتشر کرده بود که تا 1 فوریه 2021 (13 بهمن 1399) در دسترس بازیکنان بود.

سخن نهایی

با معرفی بازی Monster Hunter Rise جدیدترین سری بازی مانستر هانتر همراه شما بودیم. یک بازی در سبک نقش‌آفرینی و اکشن که به زودی در اولین روزهای سال 1400 در اختیار بازیکنان نینتندو سوئیچ قرار خواهد گرفت. آیا شما نیز از طرفداران این مجموعه بازی محبوب هستید؟ اگر نسخه موقت بازی مانستر هانتر رایز را امتحان کرده‌اید، نظرات خود را از تجربه سری‌های قبلی این بازی و پیش‌نمایش سری جدید بازی با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5