25 سلاح قدرتمند در دنیای ابرقهرمانی مارول (Marvel)

25 سلاح قدرتمند در دنیای ابرقهرمانی مارول (Marvel)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به همه‌گیر شدن فیلم‌های ابرقهرمانی و حضور همیشگی عناوین مارول در باکس آفیس، قصد داریم در این مطلب 25 مورد از قوی ترین سلاح های مارول را رتبه‌بندی کنیم. با ما همراه باشید.

اسلحه‌ها، چه به منظور خشونت و چه برای محافظت، نقش مهمی را در داستان فیلم‌ها ایفا می‌کنند. در فیلم‌های وحشتناک، غالباً شخصیت روانی یک اسلحه به یاد ماندنی دارد و در بسیاری از فیلم‌های اکشن، قهرمان داستان از یک سلاح خاص به منظور حفاظت از خودش استفاده می‌کند. برای لذت بیشتر بینندگان، اسلحه‌ها می‌‎توانند در ژانرهای مختلف به شکل‌های متفاوت ظاهر شوند. در مورد دنیای سینمایی مارول فهرست بلند بالایی برای نام بردن وجود دارد. با وجود این که فیلم‌‌های مارولی از برکت وجود ابرقهرمانان خود به این نان و نوا رسیده‌اند، نباید از سلاح‌‎های شخصیت‌های شرورش نیز به سادگی گذشت.

در ویدیوی زیر «17 نمونه از قوی ترین سلاح های دنیای مارول» را تماشا کنید:

از زمانی که دو کابوی تنها روبروی هم هفت‌تیر ‌می‌کشیدند تا امروز که تونی استارک از دستانش اشعه شلیک می‌‎کند، زرادخانه فیلم‌ها پیشرفت زیادی داشته است. امروزه فیلم‌های ابرقهرمانی سلاح‌هایی دارند که ملت را تنها با یک لمس کوچک دیوانه ‌کرده یا حتی نصف جمعیت دنیا را از بین می‌برد.

البته اسلحه ضعیف هم در این بین زیاد داریم، اما سلاح‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند قدرتمندترین قهرمانان را از پا در آورند. در ادامه 25 تا از قدرتمندترین سلاح‌ها در دنیای مارول را با یکدیگر مرور خواهیم کرد، با هم همراه باشید. اگر به دنبال پرفروش‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی مارول هستید می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

فهرست: 

قوی ترین سلاح های مارول (Marvel)

در ادامه قدرتمندترین سلاح های دنیای مارول را به شما معرفی می‌کنیم.

۲۵- عصای لیوینگ ترایبیونال (Tribunal)

سلاح های مارول / mordo-staff-of-living-tribunal

شاید «عصای لیوینگ ترایبنال» را تنها یک بار در فیلم Doctor Strange دیده باشیم، اما چیزی از ارزش‌های این سلاح کم نمی‌شود. «کارل موردو» هنگام آموزش هنرهای رزمی «استیفن استرنج» از این عصا استفاده می‌کرد. شاید ظاهرش شبیه به یک چوب خشک باشد اما می‌تواند تغییر شکل داده و به فرم یک شلاق در بیاید. موردو بارها از این سلاح برای آموزش استرنج استفاده می‌کند و با این که از روش کار با این عصا اطلاعات زیادی نداریم، شکی نیست که در استفاده از آن استاد است.

۲۴- گاز بلک ویدو

سلاح مارول / WidowsBite-Avengers

شاید گاز بلک ویدو قدرتمندترین سلاح در دنیای سینمایی مارول نباشد، اما آن قدر قوی است که در این فهرست از آن یاد کنیم. این اسلحه‌های شوکر که توسط بلک ویدو پوشیده می‌شوند، به مشت‌های رومانوف قدرت الکتریسیته داده و نه‌تنها دشمنان معمولیش را از پا در می‌آورند، بلکه مقابل نیروهای چیتاری نیز کارآمد هستند. بلک ویدو بدون هیچ سلاحی به خودی خود مرگبار است، اما داشتن یک سلاح الکتریکی او را از قبل هم قدرتمندتر می‌کند.

۲۳- گاد اسلیر

قوی ترین سلاح های دنیای مارول / Gamora-Guardians-of-the-Galaxy-Vol.-2-Zoe-Saldana

گاد اسلیر شاهد در نگاه اول یک شمشیر معمولی به نظر برسد، اما قدرتش بیش از این‌ها است. این سلاح که توسط گامورا از تیم Guardian of the Galaxy استفاده می‌شود، قابلیت‌های زیادی را در خود جای می‌دهد.

البته هرگز مشخص نشد که آیا واقعاً خدایی را کشته یا نه، اما با قدرت فوق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند سخت‌ترین فلز را مثل کره نصف کند. این شمشیر یک چاقوی کوچک هم در خود دارد که به راحتی از آن جدا ‌می‌شود. شمشیری به این قدرت مطمئناً نباید سبک باشد، اما هسته انرژی که درونش قرار گرفته وزنش را کاهش داده و حملش را آسان‌تر می‌کند.

۲۲- کواد بلسترها

قوی ترین سلاح های مارول / Chris-Pratt-as-Peter-Quill-in-Guardians-of-the-Galaxy-Vol-2

«کواد بلسترها» سلاح معروف پیتر کوئل (استار لرد) هستند که در Guardians of the Galaxy و Avengers Infinity War شاهدش بودیم. بلستر دو لوله و ماشه برای شلیک تیرهای مختلف دارد. ماشه‌ها حتی می‌توانند برای قدرت بیشتر همزمان کشیده شده و تیر پلاسمایی و الکتریکی را شلیک کنند. این اسلحه کمری پوشش آتش بالایی دارد و برای پرتاب دشمنان با زره فلزی گزینه مناسبی خواهد بود.

۲۱- دست فلزی باکی

قویترین سلاح مارول / Captain-America-The-Winter-Soldier-Steve-Rogers-fights-Bucky-Barnes

دست‌های رباتیک پدیده جدیدی در فیلم‌های سینمایی نیستند. Star Wars بارها عضلات ماهیچه‌ای را با اعضای فلزی تعویض کرد و دنیای مارول نیز همین کار را با باکی بارنز پس از سقوط نافرجامش انجام داد.

پس از این که باکی در Captain America The First Avenger از یک قطار سریع‌السیر به پایین سقوط می‌کند، HYDRA بازویش را با یک عضو رباتیک تعویض می‌کند. نابود کردن ماشین شاسی بلند S.H.I.E.L.D. و پاره کردن بال «فاکلون» فقط چند نمونه کوچک از قدرت بازوی فلزی باکی‌اند. تنها ضعف بزرگ این بازو عدم انعطافش است که در نبرد با اسپایدرمن کاملاً مشهود بود.

۲۰- سپر کاپیتان آمریکا

قویترین سلاح های مارول / Captain-America-Shield

جنس سپر کاپیتان آمریکا در ابتدا از فولاد بود، تا این که هاوارد استارک در First Avenger آن را به وایبرنیوم ارتقا داد. سپر کاپیتان از او در مقابل فشنگ، اشعه لیزری و مهمتر از همه چکش «ثور» محفاظت می‌کند. سپرها غالباً به منظور محافظت ساخته می‌شوند، اما سپری وایبرنیومی می‌تواند مثل دیسک پرتاب شده و آسیب بالایی به دشمنان وارد کند.

هنگامی که این انتقام‌جو سپرش را به سمت دشمنان پرت می‌کند، وایبرنیوم باعث می‌شود سپر قبل از بازگشت به کاپیتان به چند هدف دیگر نیز اصابت کند. اکثر سپرها با این میزان برخورد، از فرم خارج می‌شوند، اما حفظ حالت اولیه یکی از عواملی است که سپر کاپیتان را از یک سلاح متمایز می‌‎کند.

۱۹- وب شوتر

سلاح های برتر مارول / Spider-Mans-Web-Shooters

بسیاری از قهرمانان سلاح مخصوص به خودشان را دارند، اما نمی‌توانند بگویند که سلاحشان را خودشان از خرت و پرت ساخته‌اند. از طرفی پیتر پارکر که وب شوتر را برای لباسش خلق کرده، داستانش کاملاً جدا است. تارهای پارکر که با خواص عنکبوت ساخته شده‌اند، دارای دوام و انعطاف بالایی هستند.

اسپایدرمن از وب شوترش برای حرکت بین ساختمان‌ها و حفاظت در مقابل دشمنان استفاده می‌کند. وب شوتر دست‌‎ساز اسپایدی وسیله‌ای جالب بود، اما با آپگریدی که تونی استارک روی آن انجام داد، 576 ترکیب مختلف دریافت کرد.

۱۸- فشنگ جوداس

برترین سلاح های مارول / Judas-Bullet

همانند فشنگ نقره‌ای که برای از پا در آوردن گرگینه‌ها استفاده می‌شوند، برای آسیب به «لوک کیج» به فشنگ جوداس نیاز دارید. فشنگ‌های جوداس هم در .Agents of S.H.I.E.L.D و هم در Luke Cage حضور داشته و توسط سازمان Hammer ساخته شده‌اند.

جوداس برخلاف دیگر فشنگ‌ها از پس مانده‌های ابزار چیتایری ساخته شده است. لوک کیج دو بار مورد اصابت این تیرها قرار گرفت و به خاطر این فلز بیگانه چیزی نمانده بود که جانش را از دست بدهد. اگر این فشنگ‌ها آنقدر قدرتمند هستند که به لوک کیج آسیب بزنند، حساب کنید، چه بلایی سر آدم‌های معمولی می‌آورند.

۱۷- هوفاند

قویترین سلاح های مارول / Hofund-Heimdalls-Sword

«هوفاند» به چند دلیل یک اسلحه قدرتمند است. هوفاند یا به اصطلاح «شمشیر بیفراست»، غالباً توسط هیمدال در دنیای مارول نگهداری می‌شد. برای بلند کردن اسلحه به این بزرگی به قدرت زیادی نیاز است و هیمدال نیز از پس این کار به خوبی برمی‌‍آمد (البته قبل از این که تانوس کارش را تمام کند).

وقتی که سفینه ثور مورد حمله «بلک اوردر» قرار گرفت، هیمدال برای آخرین بار از هوفاند استفاده کرد و هالک را به زمین بازگرداند.

این شمشیر نه تنها فوق‌العاده بزرگ است، بلکه کلید گشودن پل بیفراست نیز محسوب می‌شود. هوفاند به خاطر نقش مهمی که دارد نباید دست کم گرفته شود.

۱۶- پیکان یاکا

اسلحه های مارول / Yakka-Arrow

این پیکان که توسط سنتاوریان ساخته شده، جزو تیرهایی است که حتی «هاوک آی» هم نمی‌تواند از آن استفاده کند. نکته جالب توجه در مورد این پیکان این است که نسبت به امواج صوتی واکنش نشان داده و با سوت کنترل می‌‎شود.

این تیر به هر طرف که صاحبش بخواهد حرکت و حتی به جاذبه زمین غلبه می‌کند. یکی از به یاد ماندی‌ترین سکانس‌های Guardians of the Galaxy و Guardians of the Galaxy Vol. 2 صحنه‎‎ای است که یاندو با پیکان «یاکایش» تمام دشمنانش را از بین می‌برد. او می‌تواند فقط با سوت زدن چندین نفر را در کسری از ثانیه ناکار کند.

۱۵- نارنجک‌های کرم‌چاله‌ای

اسلحه های برتر دنیای مارول / Black-Hole-Grenade

با توجه به قدرتی که نارنجک‌های معمولی دارند، مارول یک نوع جدیدشان با نام نارنجک کرم‌چاله‌ای را معرفی نمود. این نارنجک‌های دقیقاً همان کاری را می‌کنند که انتظارش را دارید. وقتی که فعال شدند با خلق گرانشی مکنده تمام  چیزی‌های در مسیرشان را پاک‌سازی می‌کنند. این سلاح توسط الف‌های سیاه در حمله‌شان به آزگارد استفاده می‌شدند.

«آدریان تومز» همانند کاری که با باقیمانده سلاح‌ و فناوری چیتاری انجام داد، نارنجک‌‎های کرم‌چاله‌ای را که پس از نبرد آزگارد با الف‌های سیاه برجای مانده بودند، از سازمان کنترل آسیب دزدید. ضعف این اسلحه این است که فقط روی اجسام با فاصله دو- سه متریش تأثیر می‌گذارد.

۱۴- ارتش آهنی

اسلحه های برتر مارول / The-Iron-Legion

لباسی آهنی به اندازه‌ای قدرتمند بود که دولت ایالات متحده قصد داشت آن را از تونی استارک بگیرد. البته استارک زیر بار نرفت، در عوض برای خودش سپاهی از سربازان آهنی به نام ارتش آهنی خلق کرد.

ارتش آهنی مثل خود «آیرن من» در دستانشان اشعه لیزری دارند و می‌توانند پرواز کنند. این سربازان آهنی به منظور دفاع و محافظت از شهروندان ساخته شده بودند، اما آیرن من هر بار که نیاز به پشتیبانی داشت، آن‌ها را فراخواند. البته «وار ماشین» هر ازگاهی به کمک استارک می‌آید، اما بعض مواقع دو تا لباس آهنی برای مقابله با دشمن کافی نیست.

۱۳- روغن میدنایت

قویترین اسلحه های مارول / Midnight-Oil

هر جا که سخن از تکنولوژی‌های فوق پیشرفته و تخیلی باشد، نام استارک می‎درخشد. آن‌ها به قدری اختراعات مبتکرانه دارند، که در مراسمی به نام Stark Expo هرساله برای اختراعاتشان جشن می‌گیرند. «روغن میدنایت» در سریال Agent Carter معرفی شد و دست پخت کسی نیست جز هاوارد استارک!

استفاده از این روغن در جنگ جهانی دوم سبب می‌شد کسانی که در مجاورتش قرار بگیرند عقلشان را از دست داده و به هر چیز و هرکسی که دم دستشان می‌بینند حمله کنند. پس از ربوده شدن روغن میدنایت و مشاهده تأثیرش روی انسان‌های، استارک تصمیم گرفت که تمام محصولاتش را نابود کند.

۱۲- عصای برزکر

قویترین اسلحه های دنیای مارول / Agent-May-Berserker-Staff

همانند روغن میدنایت «عصای برزکر» به هرکسی که آن را لمس کند، قدرت ابرانسانی می‌دهد. عصای برزکر توسط آزگاردها ساخته شده بود، اما بعدها به دست کسانی افتاد که قصد داشتند از قدرتش برای اهداف شیطانی استفاده کنند.

در عین حال که این عصا فوق‌العاده قدرتمند است و آندرنالین را در رگ‌های کسی که لمسش کند، به جریان می‌اندازد، باید گفت که تأثیرات منفی بیشتری نسبت به قابلیت‌های بی‌نظیرش دارد. برزکر حافظه دارنده‌اش را با خاطرات وحشتناک پر کرده و خستگی مفرطی را برای او در بر خواهد داشت.

۱۱- نابودگر

بهترین اسلحه های دنیای مارول / Destroyer-vs-Thor

طی داستان اولین فیلم Thor، «نابودگر» را در قدرتمندترین شکل ممکن شاهد بودیم. این غول مکانیکی به هدف حفاظت از یک قطعه کهن در آزگار ساخته شده بود و از قدرتش می‌شد در مسیر خوب یا بد استفاده کرد.

هر کسی که نیزه جادویی «گانگیر» را در اختیار داشت، می‌توانست نابودگر را کنترل کند. در عین حال که ابرقهرمانان قدرت‌های ابرانسانی دارند، نابودگر علاوه بر قدرت زیاد، یک اشعه آتشین مرگبار دارد که از سرش شلیک می‌شود، همچنین با قابلیت برگشت دهنده‌اش می‌توان بدن سرتاسر فلزیش را با موقعیت‌های مختلف منعطف سازد.

۱۰- نکروسردها

بهترین سلاح های دنیای مارول /Necroswords-in-Thor-Ragnarok

 اولین نمایش از «نکروسردها» را هنگم حمله «هلا» به آزگار شاهد بودیم. هلا این قابلیت را داشت که چندین شمشیر سیاه را به شکل همزمان احضار کرده و تعداد زیادی از دشمنانش را به کام مرگ ببرد.

در سکانسی از فلش بک فیلم، هلا را می‌بینیم که سپاهی از «والکری‎ها» را با توده‌ عظیمی از نکروسردهایش قتل عامل می‌کند. احضار انواع نکروسردها در سایز و شکل‌های مختلف از شمشیر گرفته تا نیزه‌های عظیم، برای مقابله با «سارتور» از سکانس‌های دیدنی Thor: Ragnarok است.

۹- شمشیر توالایت

بهترین سلاح دنیای مارول /Surtur-fights-Thor-in-Thor-Ragnarok

نه! توالایت شمشیری نیست که «ادوارد» با آن گرگینه‌های را بکشد. بلکه سلاحی است که یک شیطان آتشین به اسم سارتور از آن استفاده می‌کند. هلا شاید با نکروسردهایش قدرتمند به نظر برسد، اما آن خرده شیشه‌ها برای «شمشیر توالایت» سارتور عددی نیستند. این شمشیر نه تنها یک تیغه بران است، بلکه از خودش آتش هم شعله‌ور می‌کند.

این شمشیر آتشین همیشه به اندازه دلخواه سارتور است و پس از شکست صاحبش ناپدید می‌شود تا کس دیگری نتواند از آن استفاده کند. شمشیرهای زیادی نیستند که بتوانند کل سیاره را به نابودی بکشانند، اما توالایت مثل آب خوردن می‌تواند.

۸- شعله ابدی

بهترین سلاح مارول / Crown-of-Surtur-in-the-Eternal-Flame

از بین تمامی سلاح‌های مخفیگاه ادین «شعله ابدی» را می‎‌توان قدرتمندترین وسیله دانست. سارتور قصد داشت با دستیابی به آن در آزگارد رگناروک به پا کند. پس از این که ثور و «لوکی» فهمیدند، حریف هلا نمی‌شوند، جمجمه سارتور را در شعله ابدی قرار دادند تا او هلا و ناچاراً آزگارد را به نابودی بکشاند. البته هلا در ابتدا از شعله ابدی برای احضار ارتش مردگانش استفاده کرده بود.

۷- زنجیر هلفایر

بهترین سلاح های مارول / GhostRider-HellfireChain-TheReturn

زنجیر «هلفایر» که اکنون توسط گوست رایدر استفاده می‌‎شود، در گذشته به خود هلفایر تعلق داشت. طراحی این سلاح بسیار ساده است: یک زنجیر آتشین که دائماً شعله می‌کشد، اما در واقع این قابلیت‌هایش است که آن را منحصر بفرد می‌کند.

زنجیر هلفایر اغلب به عنوان شلاق استفاده می‌شود که در خوشبینانه‌ترین حالت حریفان را جزغاله می‌‌کند. در عین حال گوست رایدر می‌تواند بوسیله‌اش دشمنان در فواصل دور را (مثل اسکورپوین مورتال کامبت) به سمت خودش بکشاند. همچنین اگر به شکل دایره‌وار تاب داده شود یک پورتال بین بعدی خلق ‌می‌کند. این از آن زنجیرهایی نیست که در مغازه ابزارآلات سر خیابان پیدا شود.

۶- هادرون اینفروسر

قوی ترین سلاح های دنیای مارول / HadronEnforcer

شاید راکت راکون یک راکون تغییر ژنتیک داده شده باشد، اما گول قد کوتاه و قیافه پشمالویش را نخورید. راکت می‌تواند بهترین سلاح‌های کهکشان را بسازد. هادرون اینفروسر یکی از همین سلاح‌ها است. این اسلحه اولین بار در Guardian of the Galaxy معرفی و برای مقابله با رونان استفاده شد.

با این که هادرون اینفروسر یک موشک انفجاری، حاوی هادرون را شلیک می‌کند، اما باز به دلیل این که رونان سنگ قدرت را در دست دارد، حریف او نمی‌شود. به هر حال اینفورسر مقابل هر موجود دیگری یک نابودگر واقعی است.

۵- چکش ثور میولنیر (Mjølnir)

قوی ترین سلاح دنیای مارول / Mjolnir

مثل بسیاری از افراد که به شخص دیگری تعلق خاطر دارند، ثور یک ارتباط خاص با چکش جادوییش میولنیر دارد. بهتر است توصیفش را از زبان خود ثور بخوانیم: «این چکش از فلز مخصوصی از قلب یک ستاره در مراحل مرگ ساخته شده است.»

میولنیر قبل از این که توسط هلا نابود شود، یکی از قدرتمندترین سلاح‌های مارول محسوب می‌شود. ثور نه تنها از آن برای مبارزات نزدیک استفاده می‌کرد، بلکه می‌توانست بوسیله‌اش پرواز کند، یا چکش را به سمت دشمنان پرتاب کرده و حتی سرعت و مسیرش را تغییر دهد. چکش فقط توسط کسانی برداشته می‌شود که لیاقتش را داشته باشند. به این ترتیب ثور تنها کسی است که ‌می‌توانست این سلاح را به دست گیرد.

۴- استورم بریکر

سلاح های مارول / Stormbreaker-in-Infinity-War

لحظه‌ای که هلا جولنیر را به چندین تکه خرد کرد، صحنه‌ای شوک‌برانگیز بود. در عین حال که ثور متوجه شد می‌تواند بدون چکش هم از قدرت رعدش استفاده کند، در Avengers Infinity War یک سلاح جدید دریافت کرد.

استورم بریکر در کمیک‌ها سلاح مخصوص «بتا بیل» بود، اما در فیلم، توسط ثور، گروت، راکت و ایتری ساخته شد و باید گفت چندین برابر از جولنیر قدرتمندتر است. استورم بریکر می‌تواند ثور و دوستانش را به سیاره‌های دیگر تلپورت کند و از او در مقابل اشعه‌های دستکش اینفینیتی محافظت نماید. همچنین جز معدود سلاح‌هایی است که تانوس را چندین بار زخمی کرد.

۳- تسرکت

سلاح های برتر مارول / Avengers-Infinity-War-Loki-and-the-Tesseract

سنگ‌های ابدی در شکل‌ها و اندازه‎های مختلف وجود داشتند. «تسرکت» محفظه‌ای بود که باعث می‌شد که «سنگ فضا» ماهیت اصلی خودش را نشان دهد (البته قبل از این که توسط تانوس شکسته شود.) تسرکت در اصل برای باز کردن دریچه‌‎های مختلف در دنیا و سفر بین بعدی کاربرد داشت.

«رد اسکل» با استفاده غلط از آن در سیاره «ورمیر» گرفتار شد. لوکی در The Avengers نیز با تسرکت پورتالی باز کرد و اجازه داد صدها سرباز چیتاری به نیویورک حمله‌ور شوند. در عین توانایی زیاد تسرک، تنها هنگامی که با سنگ‌های ابدی دیگر ترکیب می‌شد، قدرت واقعیش را نشان می‌داد.

۲- اسکپتر

قویترین سلاح های مارول / Chitauri-Scepter

همان طور که تسرکت محفظه‌ای برای سنگ فضا بود، «اسکپتر چیتاری» محفظه‌ای برای «سنگ ذهن» محسوب می‌شد. این عصا می‌توانست توده‌های انرژی شلیک کرده یا ذهن دیگران را کنترل کند. با این قدرت کنترل ذهن لوکی «اریک سلویگ» و «کلینت بارتون» را مجبور به انجام کارهای شرورانه‌ای کرد که در حالت معمول تحت هیچ شرایطی انجام نمی‌دادند.

«آلترون» نیز با استفاده از اسکپتر ذهن «هلن چو» را کنترل کرد تا یک بدن جدید برایش بسازد. پس از آن سنگ ذهن روی پیشانی «ویژن» قرار گرفت، اما در نهایت توسط تانوس کنده شد.

۱- دستکش اینفینیتی

قویترین سلاح مارول / Infinity-Gauntlet-Thanos

هر یک از شش سنگ‌ ابدی، قدرت منحصر به فرد خودشان را دارند، اما در کنار یکدیگر و به وسیله دستکش اینفینیتی، قدرتی بی‌همتا به دارنده‌اش می‌بخشند. تانوس، اسطوره شرارت، از این سنگ‎ها برای برقراری تعادل در دنیا استفاده کرد و متأسفانه در این راه موفق هم شد.

دستکش اینفینیتی به تانوس این توانایی را می‎دهد که از قدرت تک‌تک سنگ‎های ابدی بهره‎مند شود، یا حتی از همه آن‌ها به شکل همزمان استفاده کند. تانوس با این دستکش تقریباً هرکاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و حتی می‌تواند قدرتمندترین قهرمانان را با یک بشکن از صفحه روزگار محو سازد.

 

به نظر شما قدرتمندترین سلاح در دنیای مارول کدام است؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران23 دیدگاه
گاز شیشه ای
.
05 خرداد 1398، 16:07
پاسخ
0
0
بسیار جالب انگیز ناک بود مرسی
مصطفی
.
15 مرداد 1398، 16:02
پاسخ
0
1
چه فهرست ضعیفی واقعا شما دست اهنی باکی یا دست بند بلد ویدو رو گذاشتی تخته موج سوار نقره ای رو نزاشتی یا مثلا زره نابودگر اهنی؟
سبحان
.
15 آبان 1398، 16:12
پاسخ
1
0
@مصطفی
این های که شما میگویی مربوط به mcu(دنیای سینمایی مارول) نمیشوند و در فرانچز های دیگری قرار دارند مثلا دنیای اونجرز با دنیای مردان ایکس یکی نیست
آرمین
.
16 فروردین 1399، 17:34
پاسخ
0
0
@امیررضا
دوست عزیز سنگ های ابدیت از اون قوی ترن اینو بفهم تازه چکش از یه نظر هم نقطه ضعف و هم نقطه قوت داره هرکس میتونه اونو بلند کنه این خوبه چون کپ تونست بلندش کنه این بدم هست چون تانوس نزدیک بود باهاش ثور رو بکشه تازه میولنیر تو این یه مورد از چکش هم بدتر وهم خوبتر بود چرا که ثور وقتی اونو تو انتقام جویان۲پرت کرد کوییک سیلور برادر واندا که آخرای فیلم مرد وقتی خواست اونو یه جای دیگه بندازه با چکش به زمین برخورد کرد تازه با میولنیر میشه کسی رو یه جا زندانیش کرد که تکون هم نتونه بخوره
آرمین
.
11 خرداد 1399، 01:36
پاسخ
1
0
@مصطفی
دوست عزیز این هایی که شما میگی جزو دنیای سینمایی مارول(mcu)نیستن همونطور که کسی دیگری هم گفته بود دنیای ایکس من چهار شگفت انگیز ددپول و... از دنیای انتقام جویان جداست
امیرضا
.
07 آذر 1399، 23:45
پاسخ
1
0
@امیررضا
دوست عزیز شما فیلم های انتقام جویانو دیدی؟ اگه دیدی باید بدونی که با این دستکش می شه بشکن همه چیز رو نابود
محمدرضا
.
10 بهمن 1399، 16:55
پاسخ
0
2
@امیرضا
به نظرم دورمامو می‌تونه تانوس رو شکست بده
نمایش 2 پاسخ دیگر
امیررضا
.
19 مرداد 1398، 22:24
پاسخ
2
1
به نظر من استروم ب ریکر باید اول باشه
سبحان
.
15 آبان 1398، 16:12
پاسخ
1
0
@مصطفی
این های که شما میگویی مربوط به mcu(دنیای سینمایی مارول) نمیشوند و در فرانچز های دیگری قرار دارند مثلا دنیای اونجرز با دنیای مردان ایکس یکی نیست
آرمین
.
16 فروردین 1399، 17:34
پاسخ
0
0
@امیررضا
دوست عزیز سنگ های ابدیت از اون قوی ترن اینو بفهم تازه چکش از یه نظر هم نقطه ضعف و هم نقطه قوت داره هرکس میتونه اونو بلند کنه این خوبه چون کپ تونست بلندش کنه این بدم هست چون تانوس نزدیک بود باهاش ثور رو بکشه تازه میولنیر تو این یه مورد از چکش هم بدتر وهم خوبتر بود چرا که ثور وقتی اونو تو انتقام جویان۲پرت کرد کوییک سیلور برادر واندا که آخرای فیلم مرد وقتی خواست اونو یه جای دیگه بندازه با چکش به زمین برخورد کرد تازه با میولنیر میشه کسی رو یه جا زندانیش کرد که تکون هم نتونه بخوره
آرمین
.
11 خرداد 1399، 01:36
پاسخ
1
0
@مصطفی
دوست عزیز این هایی که شما میگی جزو دنیای سینمایی مارول(mcu)نیستن همونطور که کسی دیگری هم گفته بود دنیای ایکس من چهار شگفت انگیز ددپول و... از دنیای انتقام جویان جداست
امیرضا
.
07 آذر 1399، 23:45
پاسخ
1
0
@امیررضا
دوست عزیز شما فیلم های انتقام جویانو دیدی؟ اگه دیدی باید بدونی که با این دستکش می شه بشکن همه چیز رو نابود
محمدرضا
.
10 بهمن 1399، 16:55
پاسخ
0
2
@امیرضا
به نظرم دورمامو می‌تونه تانوس رو شکست بده
نمایش 2 پاسخ دیگر
علیرضا
.
20 مرداد 1398، 16:55
پاسخ
0
0
شنل دکتراسترنج خیلی خوب
ghasem
.
03 شهریور 1398، 22:53
پاسخ
0
1
شمشیر اودین چی
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood