معرفی و بررسی کامل اونجرز 4 | پاسخ به سوالات پرتکرار درمورد فیلم Avengers Endgame

معرفی و بررسی کامل اونجرز 4 | پاسخ به سوالات پرتکرار درمورد فیلم Avengers Endgame
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بالاخره انتظارها به پایان رسید و فیلم انتقام جویان 4 26 آوریل 2019 (6 اردیبهشت 1398) اکران شد و توانست دوباره رکوردهای سینما را جابجا کند. با پایان تماشای اونجرز پایان بازی (Avengers Endgame) ممکن است سوالاتی برای شما پیش آمده باشد که در این مطلب به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

بیش از 10 سال و پس از 22 فیلم، Avengers Endgame (اونجرز پایان بازی)  اکران شد و قطعا اونجرز جدید بزرگ‌ترین رویداد سینمایی سال 2019 است. این فیلم رکوردهای زیادی را با موفقیت خیره کننده خود در باکس آفیس جابجا کرده است. فیلم‌های اونجرز بازیگران محبوب زیادی را در خود دارند که یکی از دلایل موفقیت آن است. بیش از 10 سال پس از شروع دنیای سینمایی مارول با فیلم Iron Man، اکنون انتقام جویان اخرین قسمت 22 فیلم خواهد بود که داستان تانوس را به اتمام می‌رساند.

اتمام مجموعه 22 فیلمی مارول پر از لحظات رضایت بخش کوچک و بزرگ است. در فیلم انتقام جویان 4 شاهد اشاره‌های مختلفی به فیلم‌های قبلی این مجموعه جذاب دنیای سینمایی مارول هستیم. مقیاس بزرگ انتقام جویان پایان بازی به همراه کل داستان‌های مربوط به دنیایی سینمایی مارول که باید به نتیجه برسند، احتمالا باعث به وجود آمدن سوالاتی برای طرفداران شده است. در ادامه قصد داریم ابتدا به طور کامل مسیر شکل گیری و داستان فیلم اونجرز 4 را بررسی کرده و سپس به مهمترین سوالات پیرامون اونجرز اند گیم  تا جایی که در حد توانمان است پاسخ دهیم.

دقت کنید که ادامه متن پر از اسپویل‌های مختلف از داستان فیلم انتقام جویان 4 است.

hhhhh

مسیر شکل‌گیری فیلم اونجرز 4

تونی استارک زنده میشود

پپیش از اشاره به هر نکته‌ای در مورد فیلم اونجرز 4 لازم است به مسیر تولید آن اشاره کنیم و این که چه شد که انتقام جویان 4 ساخته شد؟!

فیلم Avengers: Endgame مسیری طولانی را تا رسیدن به عنوان خود طی کرده است. در ابتدا این فیلم تحت عنوان Avengers: Infinity War-Part 2 نامگذاری شده بود، اما پس از مدتی چند ماهه در سال 2016 بود که استودیو مارول و برادران روسو از آن صرف نظر کردند. در آن زمان جو روسو به وبسایت Uproxx گفته بود:

این دو، فیلم‌های متفاوت و مجزایی هستند. به همین خاطر ما قصد داریم تا عنوان فیلم بعدی را تغییر دهیم؛ فقط موضوع اینجاست که هنوز آن را انتخاب نکرده‌ایم.

تصمیم اولیه برای ساخت فیلم اونجرز 4 در اکتبر سال 2014 گرفته شد. در این زمان شرکت مارول اعلام کرد که دنباله فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران دو قسمتی خواهد بود و قسمت اول انتقام‌جویان: جنگ ابدیت – قسمت 1 نام خواهد داشت و در تاریخ 4 می 2018 منتشر می‌شود و قسمت 2، یک سال پس از آن یعنی در 3 می 2019 منتشر خواهد شد. با انتخاب برادران روسو برای کارگردانی هردو این فیلم‌ها، اعلام شد که فیلمبرداری و تولید هردو قسمت به صورت همزمان انجام خواهد شد. طولی نکشید که مارول باری دیگر طی خبری اعلام کرد که این دو فیلم داستان‌های مجزا و مستقل از یکدیگر دارند و بنابراین نمی‌توان آنان را به عنوان دنباله برای یکدیگر منتشر کرد. پس تصمیم بر این شد که نام این فیلم‌ها از از جنگ ابدیت 1 و 2 به عنوانی دیگر تغییر یابند.

عکس انتقام جویان 4

کوین فایگی، مدیر عامل مارول استودیوز گفته بود که عنوان فیلم در اواخر سال 2018 اعلام خواهد شد و این کمپانی درست کمی قبل از اینکه موعد این حرف به سر آید، آن را عملی کرد.نام  این فیلم به همراه اولین تریلر آن در تاریخ 7 دسامبر با عنوان انتقام جویان: پایان بازی منتشر شد.

فیلمبرداری فیلم اونجرز 4 یا همان اونجرز اند گیم با مدیریت ترنت اوپالاک در 10 آگوست 2017 در پاین‌وود آتلانتا آغاز شد. ضبط فیلم اونجرز 4 و جنگ ابدیت به وسیله دوربین‌های دوبعدی آی‌مکس آری انجام شد و این دو فیلم، به اولین فیلم‌هایی در هالیوود تبدیل شدند که به صورت کامل با دوربین‌های آی‌مکس فیلمبرداری شدند.


در انتقام جویان 4 چه می شود؟ (داستان فیلم انتقام جویان 4)


قبل از اینکه به سوالات اصلی بپردازیم، ابتدا مروری کوتاه بر اتفاقات و داستان فیلم انتقام جویان 4 خواهیم داشت. سه هفته پس از نابودی نصف حیات در دنیا توسط تانوس، کارل دنورز (کاپیتان مارول) تونی استارک و نبولا را از فضا نجات داده و به زمین بازمی‌گرداند و همه انتقام جویان زنده متحد شده و به دنبال تانوس می‌روند که در یک سیاره متروکه است. اونجرز قصد دارند تا سنگ‌ها را بازپس گرفته و اتفاقات رخ داده را تغییر دهند، اما تانوس به آن‍ها می‌گوید که سنگ‌ها را نابود کرده است. ثور که از این حرف او خشمگین شده، سر تانوس را از تنش جدا می‌کند.

avengers endgame / انتقام جویان 4

5 سال بعد، «اسکات لنگ» که از قلمرو کوانتومی فرار کرده، به مقر انتقامجویان می‌رود و طی صحبت‌هایشان به این نتیجه می‌رسند که قلمرو کوانتومی اجازه سفر را در زمان می‌دهد. استارک و بنر (هالک) یک ماشین زمان می‌سازند و انتقام جویان با سفر به گذشته، تمامی سنگ‌های ابدیت را جمع آوری کرده و در دستکشی که استارک ساخته قرار می‌دهند. هالک با استفاده از این دستکش تمامی انسان‌هایی که تانوس نابود کرده بود را بازمی‌گرداند.

تانوس 2014 که در سفر انتقامجویان به گذشته از نقشه آن‌ها و موفقیت خود در آینده باخبر می‌شود، نبولای 2023 را دستگیر کرده و نبولای گذشته را به جای او به آینده می‌فرستد. نبولای گذشته با استفاده از ماشین زمان، تانوس و سفینه او را به زمان حال می‌آورد. طی اتفاقاتی تانوس دستکش و سنگ‌ها را به دست می‌آورد اما در نهایت تونی استارک سنگ‌ها را پس گرفته و تانوس و ارتش او را نابود می‌کند. استارک به خاطر انرژی منتشر شده از این کار می‌میرد. در نهایت هم شاهد مراسم خاکسپاری او هستیم.

ثور، «والکری» را به عنوان پادشاه «نیو آزگارد» انتخاب کرده و به گروه نگهبانان کهکشان اضافه می‌شود. «کوئیل» به دنبال گامورای 2014 می‌رود و «راجرز» سنگ‌های ابدیت را به مکان اولیه هرکدام در زمان برده و در گذشته باقی می‌ماند تا با «پگی کارتر» زندگی کند. در زمان حال هم او را می‌بینیم که سپر خود را به سم ویلسون می‌دهد.

 


چه کسانی در انتقام جویان 4 حضور دارند؟


یکی از نقاط قوت و جذابیت سری فیلم‌های انتقام جویان بازیگران آنان است. حضور تعداد زیادی از ستارگان مشهور و پرطرفدار در این مجموعه فیلم‌ها همواره مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. در این بخش بازیگران فیلم اونجرز 4 را معرفی خواهیم کرد و توضیحی اجمالی در مورد نقش آنان نیز خواهیم داد.

رابرت دانی جونیور در نقش تونی استارک (آیرون من)

ایا سنگ های ابدیت وجود دارند

رابرت جان داونی جونیور متولد 4 آوریل 1965 هنرپیشه و تهیه‌کننده آمریکایی است. او توانست در سنین جوانی در بازیگری به موفقیت دست پیدا کند و به بازیگری محبوب تبدیل شود. او پس از ترک مصرف مواد مخدر و رفع مشکلات قانونی به تجدید موفقیت خود در سینما پرداخت. داونی جونیور یکی از پولسازترین بازیگران سینمای هالیوود است که بیشتر به دلیل بازی در نقش تونی استارک یا همان آیرون من معروف در مجموعه فیلم‌های کمپانی مارول شهرت دارد.

شخصیت آیرون من یکی از پایه‌گذاران انتقام‌جویان به‌شمار می‌رود. استارک، نابغه، میلیاردر و نیکوکار است. او برای خود زرهی الکترومکانیکی طراحی کرده‌است که هربار توسط خود وی به روز می‌شود.

کریس ایوانز در نقش استیو راجرز (کاپیتان آمریکا)

مرگ تونی استارک در end game

کریس ایوانز یکی دیگر از بازیگران محبوب فیلم اونجرز 4 است با هیبت کاپیتان آمریکا در این فیلم ظاهر شده است. ایوانز پیش از این در مجموعه فیلم‌های کاپیتان آمریکا از شرکت مارول نیز نقش آفرینی کرده است و بخش اعظمی از محبوبیت خود را مدیون این شخصیت است. خبر خوب برای طرفداران ایوانز این است که کاپیتان آمریکا در اونجرز 4 نیز حضور دارد.

کریس ایوانز که متولد سال 1981 در ایالت ماساچوست است حضور در فیلم‌های موفقی چون اسکات پیلگریم در برابر دنیا، برف‌شکن، آفتاب و با استعداد را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

کریس همسورث در نقش ثور

انتقام جویان ۴

کریستوفر همسورث متولد 11 آگوست  1984 بازیگر استرالیایی است که برای ایفای نقش شخصیت ثور در دنیای سینمایی مارول شناخته شده است. البته این بدان معنا نیست که همسورث شهرت خود را مدیون این شخصیت باشد. جذابیت ظاهری و بازی‌های درخشان او سبب شده است تا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازیگر غیر آمریکایی سینمای هالیوود به حساب آید. اولین حضور اهمسورث در دنیای بازیگری در تلویزیون استرالیا و با بازی در سریال خانه و دوری در سال 1988 شکل گرفت. از دیگر فیلم‌های مشهور همسورث می‌توان به آثاری چون، مجموعه فیلم‌های ثور، دکتر استرنج،کلبه‌ای در جنگل، مردان سیاه‌پوش، استخراج، سفیدبرفی و شکارچی و سحرگاه سرخ  اشاره کرد.

مارک رافلو در نقش بروس بنر (هالک)

بازیگران انتقام جویان

هالک یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ابرقهرمانی در جهان است که عضو جدایی ناپذیر گروه انتقام جویان بوده که در فیلم اونجرز اند گیم نیز حضور پررنگی دارد. شخصیت بروس بنر (با بازی مارک رافلو) یکی از انتقام‌جویان و دانشمندی نابغه است که پس از اینکه در معرض اشعه گاما قرار گرفت توانایی جدیدی در او به وجود آمد. پس از این اتفاق، با بالا رفتن ضربان قلب، شخصیت بروس، تبدیل به غول سبز رنگ و بسیار قدرتمندی به نام هالک می‌شود.

مارک رافلو ایفا کننده نقش هالک در فیلم اونجرز اند گیم ،متولد 1967 است و علاوه بر بازیگری در زمینه‌های دیگری چون کارگردانی، تهیه کنندگی و فیلمنامه‌نویسی نیز فعالیت دارد. رافلو تا کنون در فیلم‌های تحسین شده‌ای چون بچه ها حالشان خوب است، فاکس کچر،خرس همیشه قطبی و اسپات لایت به ایفای نقش پرداخته و برای این فیلم‌ها نیز نامزد جوایز اسکار و بفتا شده است.

جاش برولین در نقش تانوس

شخصیت های انتقام جویان 4

تا کنون در مورد ابرقهرمانان فیلم اونجرز پایان بازی سخن گفتیم و حال نوبت به ابرشرور این داستان یعنی تانوس افسانه‌ای می‌رسد. کسی که تمام ابرقهرمانان محبوبمان در مقابل او صف کشیده‌اند. تانوس موجودی قدرتمند و از نژاد ابدی است که زادگاهش در قمر تایتان قرار دارد. او معتقد است که برای رسیدن به نظم لازم است تا موجودات به ‌طور عادلانه از هر نژاد و جنسیت از بین بروند تا جهان به تعادل برسد.

از آنجا که شخصیت تانوس نیازمند طراحی چهره خاصی بود، ظاهر این شخصیت به صورت موشن کپچر ساخته شد و جاش برولین صداپیشگی آن را به عهده دارد بنابراین چهره خود جاش برولین در این  مجموعه فیلم‌ها مشاهده نمی‌شود.

سایر شخصیت‌های مهم اونجرز اند گیم

بازیگران انتقام جویان ۴

 • جرمی رنر در نقش کلینت بارتون (شاهین‌چشم)
 • اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف (بیوه سیاه)
 • بندیکت کامبربچ در نقش دکتر استیون استرنج
 • تام هالند در نقش پیتر پارکر (مرد عنکبوتی)
 • چادویک بوزمن در نقش تی چالا (پلنگ سیاه)
 • الیزابت اولسن در نقش واندا ماکسیمف (اسکارلت ویچ)
 • زویی سالدانا در نقش گامورا
 • دیوید باتیستا در نقش آرتور داگلاس (درکس د دسترویر)
 • ساموئل ال. جکسون در نقش نیک فیوری
 • بردلی کوپر در نقش راکت راکون
 • تام هیدلستون در نقش لوکی
 • پل راد در نقش اسکات لنگ (مرد مورچه‌ای)
 • کارن گیلان در نقش نبیولا
 • و …

آلبوم عکس اونجرز پایان بازی

 

 

نظرات و نمرات منتقدین برای فیلم اونجرز پایان بازی

فیلم اونجرز پایان بازی پس از اکران با استقبال گسترده مردم سراسر جهان مواجه شد و موفق شد تا به رقم فروشی شگفت‌انگیز، حدود 1 میلیارد و 939 میلیون دلار دست یافته و سود بسیاری را نصیب سازندگان خود کند. علاوه بر این اونجرز اند گیم به مدت چند هفته در صدر جدول باکس آفیس آمریکا قرار داشت. فیلم اونجرز 4 نه تنها در گیشه موفق عمل کرده است بلکه نمرات منتقدان و سایت‌های معروف نقد و بررسی فیلم برای این فیلم، مهر تاییدی بر مقبولیت و موفقیت این فیلم زده است.

سایت معتبر راتن تومیتوز بر اساس امتیازات مردمی، درصد مقبولیت اونجرز اند گیم را 94 درصد اعلام کرده است. اونجرز پایان بازی در سایت‌های معتبر دیگری چون IMDB و متاکریتیک نیز به ترتیب نمرات 8.4 و 78 را کسب کرد و نشان داد که مورد تایید منتقدان نیز قرار گرفته است. در ادامه نگاهی به نظرات و نمرات منتقدان درباره فیلم اونجرز پایان بازی خواهیم انداخت.

تور اونجرز

Original-Cin / کارن گوردون : 100 از 100

در یک کلام؛ خارق‌العاده!

Washington Post / مایکل او سالیوان : 100 از 100

در فیلم Infinity War  شاهد یک شکست بزرگ  بودیم. شکستی که نومیدی و یاس ابرقهرمانان محبوبمان را به مخاطب نیز منتقل کرد. در عوض فیلم Endgame در لایه‌های عمیق‌تر جدای از داستان اصلی به مفاهیمی چون پذیرش و ادامه تلاش و حرکت به سمت جلو پرداخته است. علاوه بر این احساسی توام از غم، نوستالوژی و به نتیجه رسیدن را به مخاطب خود انتقال می‌دهد چرا که سرانجام بعد از گذشت 11 سال، داستان این مجموعه حماسی به طور کامل به پایان رسید.

The Atlantic / دیوید سیمز : 85 از 100

بازیگران فیلم avengers

نکته جالبی که فیلم اونجرز 4 به همراه داشت غافلگیری بود. همانطور که در این فیلم مشاهده می‌کنیم، روند پیشروی داستان در اونجرز اند گیم ،آهسته‌تر از حدی است که از آن انتظار داشتیم. هنگامی که مخاطب پیش از تماشای اونجرز پایان بازی به زمان نمایش 182 دقیقه‌ای آن نگاه می‌کند، انتظار وقوع صحنه‌هایی با حال و هوای بسیار اکشن و نفس‌گیر را دارد اما فیلم زمان طولانی‌اش را پر از صحنه‌های اکشن نکرده بلکه با روندی آهسته از طریق جذابیت و گیرایی مجموعه عواملش روی مخاطبان اثر می‌گذارد و این در نوع خود یک شاهکار سینمایی در این سبک به حساب می‌آید.

Philadelphia Daily News / گری تامپسون : 75 از 100

به شخصه به عنوان یکی از طرفداران مجموعه انتقام جویان انتظار این نتیجه را نداشتم چرا که اطمینان نداشتم که مارول بتواند بعد از آن هرج و مرج و نابودی که در فیلم جنگ بینهایت نمایش داد، به خوبی بتواند داستان مجموعه را جمع کند و باعث لذت همه بشود. نتیجه این تلاش مارول حیرت آور بود و این کمپانی بار دیگر نشان داد که به راحتی می‌تواند مخاطب خود را میخکوب کند.

 

سوالات رایج درمورد اونجرز 4

مرگ تونی استارک در end game

حال نوبت آن است که به سوالات رایجی که در فضای مجازی توسط کاربران مطرح شده بود، پاسخ دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید شاید به برخی سوالات شما نیز در همین بخش پاسخ داده شود.

چه کسانی در انتقام جویان 4 می میرند؟ (واقعا می میرند!)

این بزرگترین سوالی است که پیش می‌آید. اونجرز می‌خواستند به هر نحو ممکن دوستانی که در جنگ ابدیت از دست داده بودند را بازگردانند و بر تانوس غلبه کنند. برای برخی از قهرمانان این امر به معنی فدا کردن خود بود.

«بلک ویدو» که در معبد وورمیر (Vormir) خودش را فدا کرد تا «هاوک آی» بتواند به سنگ روح دست پیدا کند، قطعا مرده است. مرگ او چهره تراژیک‌تری دارد چراکه تماشاگران می‌دانستند که این اتفاق قرار است چگونه رخ دهد؛ در اونجرز جنگ ابدیت هم تانوس دخترخوانده خود گامورا را در همین معبد کشته و سنگ را به دست آورده بود.

avengers endgame / اونجرز 2019

حالا می‌رسیم به تونی استارک که یکی از شخصیت‌های اصلی انتقام جویان است. بسیاری از بخش‌های اونجرز 4 اشاره به شخصیت‌هایی دارد که ماجرا را آغاز کرده بودند. در اونجرز 2019 تونی استارک پدر می‌شود و با پدر خود هم ملاقات می‌کند. این یک لحظه تکامل برای این «نابغه بیلیونر پلی بوی خیر» است و در نهایت چیزی را که ما این همه مدت می‌دانستیم را اعتراف می‌کند؛ اینکه تونی استارک یک قلب دارد.

مرد آهنی پس از دزدیدن سنگ‌های ابدیت از تانوس او و ارتشش را با یک بشکن از بین می‌یرد. اما این کار تاوان سختی را برای او دارد و او در همانجا کشته می‌شود. همسر او «پپر پاتز» در لحظات پایانی در کنار او است و به اطمینان می‌دهد که می‌تواند با خیال راحت دنیا را ترک کند.

avengers endgame / فیلم انتقام جویان 4

مرد آهنی چگونه در فیلم انتقام جویان 4 سنگ های ابدیت را از تانوس گرفت؟

می‌توانیم فرض کنیم که این امر به خاطر ایجاد حواس پرتی هوشمندانه و زبردستی او است. ممکن است که تونی نوعی حالت ایجکت سریع را به دستکش ابدیت خود اضافه کرده است، اما احتمالا تانوس حساسیت زیادی را در آن دست‌های گنده‌اش ندارد.

کاپیتان آمریکا چگونه پتک ثور را در اونجرز 4 به دست آورد؟

در یکی از جالب‌ترین صحنه‌های فیلم انتقام جویان 4 پتک ثور در آسمان پرواز می‌کند و به دست کاپیتان آمریکا می‌رسد. می‌دانیم که تنها، کسی که شایسته است می‌تواند از پتک ثور استفاده کند و این صحنه نشان می‌دهد که استیو راجرز واقعا شایسته است.

avengers endgame / انتقام جویان 2019

این لحظه ما را یاد یکی از صحنه‌های فیلم Avengers Age of Ultron می‌اندازد که طی یک مهمانی در برج انتقام جویان، تیم اونجرز سعی می‌کنند پتک ثور را بردارند که هیچ کس قادر به انجام آن نمی‌شود. در این میان این استیو راجرز است که ثور را کمی نگران می‌کند. یکی از نظریه‌های طرفداران آن است که او عمدا آن را بلند نکرد اما خود او و ثور می‌دانستند که وی قادر به بلند کردن پتک او است.

پسربچه‌ای که در مراسم دفن مرد آهنی در انتقام جویان پایان بازی حضور دارد کیست؟

در مراسم خاکسپاری تونی استارک شاهد حضور تمامی انتقام جویان و خانواده آن‌ها برای ادای احترام هستیم. در پشت صحنه شاهد نوجوانی هستیم که احتمالا متوجه او نشده‌اید اما او ارتباطات قوی با گذشته مرد آهنی دارد.

 اونجرز پایان بازی / avengers iron man

نام او هارلی کینر (Harley Keener) است. او همان پسربچه از Iron Man 3 است که تونی زمانی که در تنسی (Tennessee) بود از او محافظت کرد. هر دوی آن‌ها به خاطر علاقه‌شان به گجت‌های مختلف و مشکلات‌شان با پدر خود، با هم ارتباط برقرار کردند و دیدن اینکه این ارتباط در طول سال‌ها ادامه داشته، امری دلگرم کننده است.

آیا ثور اکنون در نگهبانان کهکشان 3 حضور خواهد داشت؟

بعد از اعطای فرمانروایی آزگارد به والکری، ثور به همراه نگهبانان کهکشان به دنبال ماجراجویی جدیدی می‌رود. ما می‌دانیم که نگهبانان کهکشان 3 وجود دارد و اگر پیتر کوئیل از این آدم قد بلند خوش تیپ خسته نشود، احتمالا در آینده نزدیک شاهد Asgardians of the Galaxy خواهیم بود. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، ثور همیشه یکی از انتقامجویان عجیب‌تر بود و باید منتظر باشیم و ببینیم جیمز گان با او چه کار می‌کند.

گامورا کجاست؟

گامورایی که در خط زمانی کنونی وجود دارد همانی نیست که با نگهبانان آشنا شده و نهایتا عاشق پیتر می‌شود. تانوس گامورای 2018 را کشت تا سنگ روح را به دست آورد و از آنجایی که این اتفاق قبل از Decimation اتفاق می‌افتد، او توسط بشکن هالک که همه چیز را برگرداند، زنده نمی‌شود. به جای آن شاهد گامورای قبل از نگهبانان کهکشان هستیم که در خط زمانی کنونی 2023 است. از آنجایی که گامورا اکنون هیچ ارتباطی با نگهبانان ندارد، او بعد از نبرد آخر ناپدید می‌شود و احتمالا به فضا برمی‌گردد، اما ما کاملا مطمئن نیستیم زیرا پیتر نمی‌تواند اثری از او پیدا کند. احتمالا در فیلم Guardians of the Galaxy Vol.3 از سرنوشت او آگاه می‌شویم.

avengers endgame / اونجرز 4

لوکی در اونجرز پایان بازی کجا رفت؟

با رفتن اونجرز به 2012 و طی یک درگیری، لوکی با استفاده از Tesseract خودش را به بیرون زمین تلپورت می‌کند. اینکه لوکی به کجا می‌رود را نمی‌دانیم اما احتمالا در مجموعه این شخصیت که دیزنی پلاس قرار است پخش کند، جواب این سوال را پیدا خواهیم کرد.

لوکی در اونجرز / loki avengers

آیا ما هنوز در 2023 فورتنایت بازی می کنیم؟

زمانی که راکت و هالک ثور را در نیو آزگارد ملاقات می‌کنند، او و دوستانش در حال انجام بازی Fortnite هستند. با اینکه قطعا این احتمال وجود دارد که هنوز هم این بازی در 2023 محبوبیت داشته باشد، اما از وقایع انتقام جویان 4 می‌توان برداشت‌های جالبی درباره نحوه ساخت و مصرف سرگرمی کرد. با نابودی نصف نیروی کاری، احتمال اینکه جامعه با چنین سرعتی که ما در 2019 داریم پیش برود کم است. شاید Decimation زمانی برای کاهش سرعت و روی کار آمدن حس نوستالوژی برای بازی‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های قدیمی است؛ یادآوری چیزهایی که زمانی وجود داشتند.

ایا اونجرز ۵ ساخته میشود ؟

بله! خبر ساخت اونجرز 5 که چند ماه پیش توسط شرکت مارول تایید شد طرفداران بی‌شمار مجموعه فیلم‌های انتقام جویان را شگفت‌زده و بسیار خوشحال کرد. هرچند که شرکت مارول اطلاعات دقیقی از زمان ساخت، بازیگران و داستان اونجرز 5 ارائه نکرده است و تنها اعلام کرده است که این قسمت از انتقام جویان با گروهی متفاوت از بازیگران ساخته خواهد شد. در مورد تاریخ اکران انتقام جویان 5 نیز باید بگوییم که براساس شواهد موجود از برنامه کاری و سینمایی شرکت مارول، اکران اونجرز 5 تا سال 2023 موضوعی مبهم باقی خواهد ماند.

کلام آخر

شخصیت های انتقام جویان 4

در این مطلب به معرفی و بررسی کامل فیلم انتقام جویان 4 پرداختیم. از مسیر شکل گیری آن صحبت کردیم، نگاهی به داستان اونجرز اند گیم و شخصیت‌های آن انداختیم و در نهایت پس از بررسی نمرات و نظرات منتقدان، به سوالات پرتکرار درباره فیلم انتقام جویان 4 نیز پاسخ دادیم. نظر شما در مورد اونجرز اند گیم چیست؟ چه سوالاتی درمورد این فیلم دارید؟ نظرات و سوالات خود را در کادر پایین و در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران26 دیدگاه
سجاد
.
09 اردیبهشت 1398، 09:45
پاسخ
0
1
من فيلم رو ديدم استارك سنك هارو كرفت و بشكن زد و نيرو هاي تانوس محو شدند ولي استارك مرد و همه جي درست شد
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:45
پاسخ
0
1
@مهدی معصومی
سلام من این فیلمو با کیفیت روی پرده ای دیدم و زیرنویسش رو سرچ کردم و توی یکی از سایتای ایرانی پیدا کردم یادم نمیاد چی بود ولی اگه جدا از فیلم سرچ کنی برات میاره اگه هم میخوای بیا تلگرام بهت بدم @aliakbar_8531
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:48
پاسخ
0
3
@سجاد
باهوش دکتر استرنج خودش محو شد هالک همرو برمیگردونه ?
امیر
.
30 خرداد 1398، 04:58
پاسخ
0
0
@مهدی معصومی
نسخه زیر نویس فارسیش که هست تو آپارات سرچ کن
Mehdi
.
26 تیر 1398، 19:55
پاسخ
0
0
@Ravi
بابا چرا بیخودی به گامورا امیدوارین ؟؟؟ وقتی آیرن من بشکن میزنه همه ی کسایی که از گذشته اومدن پودر میشن چه خوب باشن چه بد مگه سنگ های ابدیت خوب یا بد حالیشون میشه؟؟ هر کی از گذشته اومده تمومه کارش.
Amir
.
12 مرداد 1398، 21:17
پاسخ
2
1
@Ravi
این مسخره ترین تئوری هست که میشه اجراش کرد چون بلک ویدو و آیرنمن گذشته متعلق به گذشته هستن و زندگی اونها تو گذشته جریان داره و هیچ وقت قبول نمیکنن که به آینده برن. تو خودت فرض کن یکی از پنج سال آینده بیاد و بگه سلام چون تو در 5 سال آینده مردی بیا ببرمت آینده چون دلم واست تنگ شده، مطمئنا قبول نمیکنی چون تو این زمان واسه خودت کار و زندگی داری.
نمایش 5 پاسخ دیگر
سجاد
.
09 اردیبهشت 1398، 10:13
پاسخ
0
1
همه ی اونایی که محو شده بودن به دست دکتر استرنج برمیگردن و متحد میشن و استارک سنگ هارو از ثانوس میگیره و بشکن رو میزنه و نیروهای ثانوس محو میشن ولی استارک میمیره همه چی درست میشه و همه برمیگردن
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:45
پاسخ
0
1
@مهدی معصومی
سلام من این فیلمو با کیفیت روی پرده ای دیدم و زیرنویسش رو سرچ کردم و توی یکی از سایتای ایرانی پیدا کردم یادم نمیاد چی بود ولی اگه جدا از فیلم سرچ کنی برات میاره اگه هم میخوای بیا تلگرام بهت بدم @aliakbar_8531
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:48
پاسخ
0
3
@سجاد
باهوش دکتر استرنج خودش محو شد هالک همرو برمیگردونه ?
امیر
.
30 خرداد 1398، 04:58
پاسخ
0
0
@مهدی معصومی
نسخه زیر نویس فارسیش که هست تو آپارات سرچ کن
Mehdi
.
26 تیر 1398، 19:55
پاسخ
0
0
@Ravi
بابا چرا بیخودی به گامورا امیدوارین ؟؟؟ وقتی آیرن من بشکن میزنه همه ی کسایی که از گذشته اومدن پودر میشن چه خوب باشن چه بد مگه سنگ های ابدیت خوب یا بد حالیشون میشه؟؟ هر کی از گذشته اومده تمومه کارش.
Amir
.
12 مرداد 1398، 21:17
پاسخ
2
1
@Ravi
این مسخره ترین تئوری هست که میشه اجراش کرد چون بلک ویدو و آیرنمن گذشته متعلق به گذشته هستن و زندگی اونها تو گذشته جریان داره و هیچ وقت قبول نمیکنن که به آینده برن. تو خودت فرض کن یکی از پنج سال آینده بیاد و بگه سلام چون تو در 5 سال آینده مردی بیا ببرمت آینده چون دلم واست تنگ شده، مطمئنا قبول نمیکنی چون تو این زمان واسه خودت کار و زندگی داری.
نمایش 5 پاسخ دیگر
Omid
.
22 اردیبهشت 1398، 16:58
پاسخ
1
2
عالیه. حالا واقعا تو انتقام جویان 4 گامورا عاشق پیتر شده بود؟؟؟؟؟
مهدی معصومی
.
22 اردیبهشت 1398، 17:00
پاسخ
0
1
من به شدت منتظر اومدن انتقام جویان 4 نسخه با کیفیتش هستم. سرچ میکنم توی یک سری سایت های دانلود فیلم اومده و چند تا رو دانلود کردم ولی نسخه با کیفیت نیست و زیر نویس فارسی اونجرز 4 رو هم جایی گیر نیاوردم تا کی باید صبر کنم؟
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:45
پاسخ
0
1
@مهدی معصومی
سلام من این فیلمو با کیفیت روی پرده ای دیدم و زیرنویسش رو سرچ کردم و توی یکی از سایتای ایرانی پیدا کردم یادم نمیاد چی بود ولی اگه جدا از فیلم سرچ کنی برات میاره اگه هم میخوای بیا تلگرام بهت بدم @aliakbar_8531
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:48
پاسخ
0
3
@سجاد
باهوش دکتر استرنج خودش محو شد هالک همرو برمیگردونه ?
امیر
.
30 خرداد 1398، 04:58
پاسخ
0
0
@مهدی معصومی
نسخه زیر نویس فارسیش که هست تو آپارات سرچ کن
Mehdi
.
26 تیر 1398، 19:55
پاسخ
0
0
@Ravi
بابا چرا بیخودی به گامورا امیدوارین ؟؟؟ وقتی آیرن من بشکن میزنه همه ی کسایی که از گذشته اومدن پودر میشن چه خوب باشن چه بد مگه سنگ های ابدیت خوب یا بد حالیشون میشه؟؟ هر کی از گذشته اومده تمومه کارش.
Amir
.
12 مرداد 1398، 21:17
پاسخ
2
1
@Ravi
این مسخره ترین تئوری هست که میشه اجراش کرد چون بلک ویدو و آیرنمن گذشته متعلق به گذشته هستن و زندگی اونها تو گذشته جریان داره و هیچ وقت قبول نمیکنن که به آینده برن. تو خودت فرض کن یکی از پنج سال آینده بیاد و بگه سلام چون تو در 5 سال آینده مردی بیا ببرمت آینده چون دلم واست تنگ شده، مطمئنا قبول نمیکنی چون تو این زمان واسه خودت کار و زندگی داری.
نمایش 5 پاسخ دیگر
Ravi
.
31 خرداد 1398، 05:48
پاسخ
0
0
بادرود.درانتقام جویان پایان بازی میبینیم که گامورای گذشته به حال میادودرمبارزه شرکت میکنه وباپیترروبرومیشه وبعدازپایان نبردمیره به سیاره اش وحالایک سوال اینجاپیش میاد،درقسمت قبلی دیدیم که تانوس گاموراروبرای به دست آوردن سنگ روح قربانی کردوبخاطرهمین بابشکن زدن هالک گامورابرنگشت واماگامورای گذشته تونست به زمان حال بیاد،خب چرانشه باهمین روش تونی واستارک وبیوه ی سیاه روبرگردوند؟خب اونجرزمیتونن باماشین زمان به قبل ازمرگ این دوتن برن وبه زمان حال برشون گردونن ومیدونیم که نمیشه وقایع اتفاق افتاده اروتغییردادپس اومدنشون به زمان حال هیچ تاثیری روی اتفاقات بعدی ندارن پس میشه برشون گردوند.مگه نه؟
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:45
پاسخ
0
1
@مهدی معصومی
سلام من این فیلمو با کیفیت روی پرده ای دیدم و زیرنویسش رو سرچ کردم و توی یکی از سایتای ایرانی پیدا کردم یادم نمیاد چی بود ولی اگه جدا از فیلم سرچ کنی برات میاره اگه هم میخوای بیا تلگرام بهت بدم @aliakbar_8531
علی
.
30 اردیبهشت 1398، 04:48
پاسخ
0
3
@سجاد
باهوش دکتر استرنج خودش محو شد هالک همرو برمیگردونه ?
امیر
.
30 خرداد 1398، 04:58
پاسخ
0
0
@مهدی معصومی
نسخه زیر نویس فارسیش که هست تو آپارات سرچ کن
Mehdi
.
26 تیر 1398، 19:55
پاسخ
0
0
@Ravi
بابا چرا بیخودی به گامورا امیدوارین ؟؟؟ وقتی آیرن من بشکن میزنه همه ی کسایی که از گذشته اومدن پودر میشن چه خوب باشن چه بد مگه سنگ های ابدیت خوب یا بد حالیشون میشه؟؟ هر کی از گذشته اومده تمومه کارش.
Amir
.
12 مرداد 1398، 21:17
پاسخ
2
1
@Ravi
این مسخره ترین تئوری هست که میشه اجراش کرد چون بلک ویدو و آیرنمن گذشته متعلق به گذشته هستن و زندگی اونها تو گذشته جریان داره و هیچ وقت قبول نمیکنن که به آینده برن. تو خودت فرض کن یکی از پنج سال آینده بیاد و بگه سلام چون تو در 5 سال آینده مردی بیا ببرمت آینده چون دلم واست تنگ شده، مطمئنا قبول نمیکنی چون تو این زمان واسه خودت کار و زندگی داری.
نمایش 5 پاسخ دیگر
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400