چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

درباره تیک آبی اینستاگرام چه می‌دانید؟ تیک آبی اینستاگرام مخصوص چه کسانی است؟ در این مقاله قصد داریم نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

احتمالا تاکنون تیک آبی اینستاگرام را در کنار حساب کاربری برخی افراد دیده‌اید. اما چگونه می‌توان در اینستاگرام، تیک آبی دریافت کرد؟‌ برای گرفتن تیک آبی، حساب کاربری شما باید تایید شود. تیک آبی در کنار نام کاربری در اینستاگرام، مانند تیک آبی در توییتر است و نشان‌دهنده این است که این حساب کاربری از سوی اینستاگرام تأیید شده است. حساب تأیید شده به این معنا است که پروفایلی که توسط پلتفرم رسانه‌های اجتماعی تأیید شده است، پروفایل رسمی یک شخص یا یک نام تجاری است که هویت اصلی آن را نشان می‌دهد.

روش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

اشخاص معمولی با پروفایل‌های شخصی در اینستاگرام نمی‌توانند تیک آبی دریافت کنند؛ زیرا این قابلیت فقط برای اکانت‌هایی معتبر است که تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند. در ادامه این مقاله نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام را به شما توضیح خواهیم داد. پس اگر صاحب یک صفحه اینستاگرام برای توسعه کسب و کار خود هستید، حتما نسبت به دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تأیید اینستاگرام (Verification) به معنی ایجاد حساب کاربری اینستاگرام شما به عنوان «حضور معتبر یک چهره مشهور عمومی یا یک نام تجاری جهانی» است. حساب تایید شده در اینستاگرام، یک نشان تأیید شده را بدست می‌آورد. این نشان مانند یک تیک آبی رنگ کوچک است که در کنار نام کاربری شما ظاهر می‌شود. شما نیز می‌توانید جهت دریافت تیک آبی اینستاگرام برای یک حساب کاربری شخصی یا یک حساب کاربری تجاری (Business account)  اقدام کنید.

تیک آبی اینستاگرام به افراد کمک می‌کند تا از دنبال کردن حساب‌های کاربری جعلی اجتناب کنند و نام‌های تجاری یا چهره‌های عمومی و معروفی که می‌خواهند در اینستاگرام دنبال کنند را به راحتی پیدا کنند. تیک آبی در قسمت جستجو (Search) و همچنین در کنار نام شما در پروفایلتان و در پست‌هایی که به اشتراک می‌گذارید ظاهر می‌شود. تیک آبی اینستاگرام به افراد کمک می‌کند تا بتوانند حساب‌های کاربری واقعی و حقیقی افراد یا نام‌های تجاری مورد نظر خود را پیدا کنند.

به عنوان مثال، تیک آبی اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا با یک نگاه، تفاوت میان حساب کاربری یک فرد مشهور و حساب کاربری ایجاد شده توسط طرفداران او را تشخیص دهید. تیک آبی برای نام‌های تجاری نیز می‌تواند باعث افزایش دنبال‌کننده‌ها، نشان دادن اعتبار صفحه و همچنین جلوگیری از جذب دنبال‌کننده‌های شما توسط حساب‌های کاربری جعلی دیگر شود.

چه کسانی می توانند تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنند؟

دریافت تیک آبی اینستاگرام کار ساده‌ای نیست. تأیید حساب کاربری اینستاگرام به صفحاتی اختصاص دارد که اینستاگرام تشخیص دهد آن حساب کاربری «دارای منافع عمومی» است. به عبارت دیگر، شما باید یک چهره عمومی مشهور یا یک نام تجاری جهانی باشید تا بتوانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید.

شما باید به شرایط خدمات شبکه (Terms of service) و دستورالعمل‌های انجمن (Community guidelines) پایبند باشید و همانطور که اینستاگرام در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد، حساب شما باید دارای شرایط زیر باشد:

شخصیت صاحب اکانت معتبر باشد:

بدیهی است شما باید دقیقا همان کسی باشید که می‌گویید؛ یعنی یک شخص واقعی، یک شرکت تجاری ثبت شده یا یک نام تجاری.

شخصیت دارنده اکانت منحصربه‌فرد باشد: 

به ازای هر شخص یا هر نام تجاری، فقط یک حساب کاربری می‌تواند از سوی اینستاگرام تایید شود. قانون اینستاگرام به صورتی است که  صفحات مورد علاقه عمومی مانند گروه‌های مِم (Meme) را تایید نمی‌کند. حساب‌های ساخته شده توسط طرفداران یک شخص (Fan pages) نیز تیک آبی دریافت نمی‌کنند.

حساب باید عمومی باشد: 

اگر به دنبال تأیید شدن حساب اینستاگرام خود هستید، باید حساب شما برای همه قابل مشاهده یا به عبارتی Public باشد. برخی نام‌های تجاری با حساب‌های خصوصی (Private) سعی بر گرفتن تیک آبی اینستاگرام دارند؛ اما این حساب‌ها از سوی اینستاگرام صلاحیت تأیید را ندارند.

جامع و کامل باشد:

 شما باید یک شرح حال کامل (Bio)، عکس پروفایل و حداقل یک پست در پروفایل خود داشته باشید.

قابل توجه و حائز اهمیت باشد: 

اینستاگرام تأکید می‌کند که حساب‌های تأیید شده باید «نماینده یک شخص شناخته شده و با تعداد جستجوی بالا (Search) برای یک شخص، نام تجاری و یا یک نهاد باشد».

توجه داشته باشید که حتی اگر قبلا در صفحه فیسبوک خود نشان تأیید شده گرفته باشید، به این معنا نیست که برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام نیز واجد شرایط هستید. تایید صحت و هویت در فیسبوک بسیار آسان‌تر از اینستاگرام است. در حالی که فیس بوک، مشاغل و سازمان‌های کوچک را تایید می‌کند، اما اینستاگرام نشان تأییدشده خود را تنها به حساب‌های «قابل توجه» که «دارای منافع عمومی» هستند و «احتمال جعل هویت آن‌ها وجود دارد» اعطا می‌کند.

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

خبر خوب این است که درخواست تأیید در اینستاگرام فقط چند لحظه زمان می‌برد. ما در این قسمت نحوه درخواست تیک آبی را در سه مرحله آسان و ساده به شما آموزش می‌دهیم.

مرحله 1: وارد حساب کاربری خود شوید

ابتدا باید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید. اگر بیش از یک حساب کاربری در اینستاگرام دارید، مطمئن شوید که وارد آن حسابی شدید که قصد دارید برای آن تیک آبی دریافت کنید.

مرحله 2: درخواست تاییدیه دهید

1. نماد منو در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود را انتخاب کنید.

2. روی نماد چرخ دنده تنظیمات در انتهای صفحه کلیک کنید.

3. گزینه Account را انتخاب کنید.

4. سپس گزینه Request verification را انتخاب کنید.

نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام

مرحله 3: هویت خود را تأیید کنید

1. نام حساب اینستاگرام خود را بنویسید و قسمت‌های زیر را تکمیل کنید:

 • نام کامل (Full name): نام کامل و قانونی‌ خود را همانطور که در شناسنامه‌تان نوشته شده است وارد کنید.
 • شناخته شده به عنوان (Known as): این گزینه می‌تواند نام شما یا نام شرکتتان باشد. از اسمی استفاده کنید که مردم به طور کلی شما را با آن نام می‌شناسند. به عنوان مثال، اگر معمولا از نام مستعار استفاده می‌کنید و یا به جای نام خانوادگی، نام میانی خود را می‌نویسید، این اطلاعات را باید در این قسمت وارد کنید.
 • دسته‌بندی (Category): شما می‌توانید دسته‌بندی خود را از میان اخبار/رسانه‌ها، ورزش‌ها، دولت/سیاست، موسیقی، مد، سرگرمی، بلاگرها/تأثیرگذاران (Influencers)، تجارت/نام تجاری/سازمان یا موارد دیگر را انتخاب کنید. گزینه‌ای را انتخاب کنید که با حساب اینستاگرام و حوزه فعالیت شما، بیشترین ارتباط را داشته باشد.

2. یک نسخه کپی از شناسه عکس صادر شده توسط دولت یا یک سند رسمی تجاری را بارگذاری کنید. برای یک شخص حقیقی می‌توانید از گواهینامه رانندگی، گذرنامه یا کارت شناسایی دولتی استفاده کنید. برای حساب کاربری کسب و کار نیز می‌توانید از اظهارنامه مالیاتی و صورت حساب‌های مالی شرکت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که نام موجود در سند شما باید با نام وارد شده در حساب کاربری‌تان مطابقت داشته باشد.

3. گزینه ارسال (Send) را انتخاب کنید

هنگامی که دکمه ارسال را بزنید، اینستاگرام درخواست شما را برای تایید بررسی می‌کند. در کنار این موارد، اینستاگرام همچنین مواردی چون «معتبر بودن، منحصربه‌فرد بودن، جامع و کامل بودن و قابل توجه بودن» حساب شما را نیز ارزیابی خواهد کرد.

اینستاگرام پس از بررسی درخواستتان، در صورت رد یا تایید آن به شما اطلاع می‌دهد. شما می‌توانید این پیام را در اعلان‌های اینستاگرام خود مشاهده کنید. اما انتظار نداشته باشید که اینستاگرام فورا به درخواست شما پاسخ دهد. هیچ زمان‌بندی مشخصی برای مدت زمان انتظار شما وجود ندارد؛ اما این فرآیند حداقل دو روز به طول می‌انجامد.

این نکته مهم را نیز به خاطر داشته باشید که اینستاگرام هرگز هیچگونه هزینه‌ای در قبال درخواست تاییدیه از شما دریافت نمی‌کند و حتی یک ایمیل برای شما در مورد درخواست تأیید حسابتان ارسال نمی‌کند. پس اگر درخواستی مبنی بر پرداخت هزینه و یا ایمیلی برای آگاهی جزئیات بیشتر دریافت کردید، بدون شک گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار شده‌اید.

نکاتی درباره دریافت تیک آبی اینستاگرام: بایدها و نبایدها

هرکسی می‌تواند درخواست تأیید اینستاگرام را ارسال کند؛ اما کاملا واضح است که ارسال درخواست تایید حساب کاربری، تضمین نمی‌کند که حساب شما از جانب اینستاگرام حتما تأیید خواهد شد.

در این قسمت به چندین نکته مهم درباره گرفتن تیک آبی اینستاگرام اشاره می‌کنیم تا برای تأیید حساب اینستاگرام خود شانس بیشتری داشته باشید.

بیوگرافی عالی و جذابی بنویسید

داشتن یک پروفایل جامع و کامل یکی از مواردی است که اینستاگرام در هنگام تصمیم‌گیری در مورد تأیید اعتبار حساب کاربری شما، به آن توجه می‌کند. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت‌های بیوگرافی حساب اینستاگرام را با اطلاعات دقیق و مرتبط درباره خود و یا کسب و کارتان تکمیل کرده‌اید.

صادق و رو راست باشید

مطمئن شوید که در تمام مراحل تأیید اینستاگرام کاملا صادق و رو راست عمل کرده باشید. از نام واقعی خود و یک دسته‌بندی دقیق برای حساب کاربری‌تان استفاده کنید. از همه مهمتر، برای اثبات هویت خود از یک سند واقعی و معتبر استفاده کنید.

اطلاعات شما باید واضح و صحیح باشند. در صورتی که به فکر تقلب در سیستم هستید، این را بدانید که اینستاگرام اعلام کرده است که اگر در طول فرآیند تأیید حساب کاربری‌تان اطلاعات غلط یا گمراه‌کننده‌ای ارائه دهید، نشان تأیید شده شما را حذف می‌کنند و ممکن است نسبت به حذف حساب کاربری شما نیز اقدام کنند. پس بهتر است بدون تقلب و وارد کردن اطلاعات نادرست، حساب کاربری خود را تایید کرده و تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید.

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

در خارج از اینستاگرام نیز حضور فعال داشته باشید

حتی اگر دنبال‌کننده‌های زیادی داشته باشید، اما در خارج از اینستاگرام حضور فعال نداشته باشید، نمی‌توانید خود را «مهم و جالب توجه» نشان دهید. اگر کارمندان اینستاگرام در طی روند بررسی تایید حساب کاربری‌تان، شما را گوگل کنند (جستجو)، چه چیزی پیدا می‌کنند؟

اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت یا وبلاگ شما برای ظاهر شدن در نتایج جستجو، بهینه‌سازی شده است. برای رشد حضور آنلاین خود می‌توانید جایگاه مهمان را در وبلاگ‌ها یا سایت‌های‌دیگر در نظر بگیرید؛ به ویژه سایت‌هایی که در حوزه فعالیت شما شناخته شده و مورد احترام هستند.

به طور مرتب پست بگذارید

دستورالعمل‌ اینستاگرام بدین گونه است که شما برای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید حساب کاربری خود باید حداقل یک پست در حساب خود داشته باشید. اما در واقع شما تا زمانی که نتوانید در اینستاگرام حضور مستمر داشته باشید، نباید نسبت به دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید.

یک حساب غیرفعال، کاندید خوبی برای تایید اینستاگرام نیست. پس برای افزایش شانس دریافت تیک آبی، حتما به طور مرتب مطالب جدیدی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید.

دنبال کنندگان (Followers) خود را افزایش دهید

یکی از قابلیت‌های جدید و البته قانون تصویب شده اینستاگرام این است که شما برای تاییدیه گرفتن از اینستاگرام دیگر نیازی به تعداد مشخصی دنبال‌کننده ندارید؛ یعنی دیگر لازم نیست تعداد زیادی دنبال‌کننده داشته باشید تا بتوانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید. اما بخاطر داشته باشید که یکی از الزامات تأیید حساب کاربری، «قابل توجه» بودن شما است. تعداد دنبال‌کننده بیشتر نشان‌دهنده شاخص بودن شما است و همین امر، فرآیند دریافت تیک آبی را برای شما ساده‌تر می‌سازد.

آموزش تایید اکانت اینستاگرام

یکی ار فاکتورهای دیگری که اینستاگرام به آن توجه می‌کند این است که شما تا چه میزان در خطر جعل شدن قرار دارید. مسلما یک حساب کاربری با تعداد دنبال‌کننده اندک در معرض خطر جعل شدن قرار نمی‌گیرد. هرچه حساب کاربری شما بزرگتر و گسترده‌تر باشد، احتمال کپی کردن حساب اینستاگرام شما نیز به مراتب بیشتر می‌شود و این امر اینستاگرام را ترغیب می‌کند تا به شما تیک آبی بدهد و حسابتان را تایید کند.

لینک کانال های اجتماعی دیگر را در بیو خود قرار ندهید

حساب‌های کاربری دیگرتان را در بیو تبلیغ نکنید و همچنین از بیو اینستاگرام استفاده نکنید تا از مردم بخواهید که در جای دیگری نیز شما را دنبال کنند. اینستاگرام اذعان دارد که پروفایل‌هایی که شامل لینک‌های «Add me» در کانال‌های اجتماعی دیگر هستند را تایید نخواهد کرد.

در صورت رد شدن اولین درخواست تایید، از دریافت تیک آبی اینستاگرام ناامید نشوید

اگر در ابتدا درخواست تأییدیه شما رد شد، آنگاه وقت خود را صرف بهبود پروفایل و رشد مخاطبان خود کنید. هنگامی که تغییرات لازم را اعمال کرده و احساس کردید که حساب شما می‌تواند تاییدیه بگیرد، هیچ مانعی برای تلاش مجدد در جهت دریافت تیک آبی اینستاگرام وجود ندارد. شما می‌توانید 30 روز پس از رد اولین درخواست خود، برای دریافت تاییدیه مجددا درخواست بفرستید.

سعی کنید تیک آبی اینستاگرام خود را حفظ کنید

پس از دریافت نشان تأیید خود، سعی کنید آن را از دست ندهید. دریافت تیک آبی پایان کار نیست و پس از دریافت آن باید سعی بر حفظ آن داشته باشید. این بدان معناست که شما همچنان باید از شرایط خدمات و دستورالعمل‌های انجمن پیروی کنید و حساب خود را استاندارد و باکیفیت نگه دارید.

علاوه بر این در صورتی که شما اقدام به فروش تیک آبی خود کنید و یا از عکس و بیو اینستاگرام خود در جهت ارتقای خدماتی دیگر استفاده کنید، اینستاگرام ممکن است تیک آبی‌تان را از شما بگیرد و یا حتی حساب کاربری‌تان را نیز مسدود کند.

معرفی شیوه هایی دیگری برای نشان دادن اعتبار حساب کاربری

دریافت تیک آبی تنها راه موجود برای اثبات اصالت حساب کاربری شما در اینستاگرام نیست. در این بخش چندین راهبرد کاربردی برای افزایش میزان اعتبار حساب کاربری‌‌تان را به شما معرفی می‌کنیم. این راهکارها از سوی اینستاگرام منتشر شده‌اند، اما به خاطر داشته باشید که این نکات الزاما به معنای افرایش شانس شما برای دریافت تیک آبی اینستاگرام نیستند.

 • استفاده موثر از بیو: حتی اگر نتوانستید تیک آبی دریافت کنید، می‌توانید از طریق نوشتن توضیحات عالی در بیو خود، میزان اعتبار و اصالت حساب خود را نشان دهید.
 • از استوری اینستاگرام استفاده کنید: اینستاگرام این فرصت را به شما می‌دهد تا افرادی که در پشت صحنه نام تجاری شما فعالیت می‌کنند را نیز به کاربران نشان دهید و اجازه دهید دنبال‌کنندگان آنچه را که در زمان واقعی در شرکت شما اتفاق می‌افتد را مشاهده کنند و در جریان کامل فعالیت‌های شما قرار گیرند.
 • مشارکت دادن دنبال‌کنندگان: مشارکت همیشه نشانه خوبی از اصالت در کانال‌های اجتماعی است. برای برجسته‌سازی هرچه بیشتر میزان اعتبار خود، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند که مشتریان را تشویق کنید تا کسب و کار شما را در پست‌های خود تگ (Tag) کنند. به این ترتیب افراد می‌توانند پست‌های مشتریانی که از محصول یا خدمات شما استفاده می‌کنند را مشاهده کنند.

ما در این مقاله تیک آبی اینستاگرام و نحوه دریافت آن را به شما معرفی کردیم. دریافت تیک آبی اینستاگرام به معنای تایید صحت و اعتبار حساب کاربری شماست که این تاییدیه را خود اینستاگرام به کاربران اعطا می‌کند. تیک آبی اینستاگرام را معمولا افراد مشهور و نام‌های تجاری جهانی دریافت می‌کنند و پروفایل‌های شخصی و معمولی در اینستاگرام اغلب برای دریافت تیک آبی واجد شرایط نیستند. بنابراین اگر شخص مهمی هستید، فعالیت خاصی انجام می‌دهید و یا دارای پیشینه قابل توجهی هستید، می‌توانید نسبت به دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید.

به خاطر داشته باشید که یکی از شروط اصلی دریافت تیک آبی، وارد کردن اطلاعات صحیح و قابل اعتماد است. پس سعی کنید در هنگام وارد کردن اطلاعات خود صادق باشید و از اغراق و نوشتن اطلاعات کذب بپرهیزید. اگر اطلاعاتی غلطی از خود یا نام تجاریتان وارد کنید، اینستاگرام با اندکی تحقیق درمی‌یابد که این اطلاعات صحیح نیستند و در این صورت نه تنها به شما تیک آبی نمی‌دهد، بلکه در برخی موارد نیز نسبت به حذف حساب کاربری شما اقدام می‌کند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
نازنین
.
24 بهمن 1398، 11:36
پاسخ
0
1
خیلی عالی بود. من یک بار اقدام کردم اما تایید نشدم. نمیدونستم مجدد هم میشه اقدام کرد. مرسی از مقاله خوبتون
بیتا هدایت پور
.
24 بهمن 1398، 17:25
پاسخ
0
0
@نازنین
خوشحالیم که مطلب مارو دوست داشتین. امیدوراریم دفعه بعدی موفق بشید 🌹🙏
پریچهر
.
24 بهمن 1398، 16:33
پاسخ
0
0
بسیار عالی و کاربردی 👌🏻👌🏻👌🏻 ممنون از تیم پلازامگ
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5