پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید ؛ چگونه کش و کوکی ها را حذف کنیم؟

پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید ؛ چگونه کش و کوکی ها را حذف کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید می‌توانید بسیاری از مشکلات مربوط به مرورگر را برطرف کنید. پاک کردن کش گوگل کروم در گوشی فرایند بسیار ساده‌ای است که تنها چند دقیقه وقت شما را می‌گیرد.

اگر طی چند وقت اخیر سرعت مرورگر کروم شما کاهش پیدا کرده یا اگر متوجه شدید برخی از تغییراتی که در سایت‌ها اعمال شده را نشان نمی‌دهد، وقت پاک کردن کش گوگل کروم در گوشی فرا رسیده است. در حقیقت حتی اگر مشکلی با مرورگر خود ندارید باز هم توصیه می‌شود هر از چند گاهی به پاکسازی کوکی و کش مرورگر خود بپردازید؛ چه از کروم استفاده می‌کنید و چه از مرورگر دیگری. اما چگونه حافظه مرورگر گوشی را پاک کنیم؟ در این مطلب با نحوه پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید آشنا خواهیم شد. همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

کش مرورگر چیست؟

هر زمانی که شما وارد سایتی می‌شوید مرورگر به طور خودکار بخشی از آن سایت را در سیستم شما ذخیره می‌کند تا دفعه بعدی که خواستید دوباره از آن سایت بازدید کنید، محتوای آن با سرعت بالاتری بارگذاری شود. مرورگر همچنین ممکن است کوکی‌ها یا اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز عبور، فرم‌های حاوی نام و ایمیل و موارد این چنینی را هم ذخیره کند.

اگر حجم کش مرورگر از حد معینی فراتر رود ممکن است تاثیر برعکسی داشته باشد و در حقیقت سرعت بارگذاری سایت‌ها را پایین بیاورد. از طرف دیگر برخی از کاربران نیز به دلایل امنیتی تمایلی ندارند این قبیل اطلاعات روی هارد گوشی ذخیره شده باشد. با پاک کردن کش مرورگر در اندروید می‌توانید مشکلات مختلفی که در مرورگر با آن مواجه هستید را برطرف کنید و یا کش سایت‌هایی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را از محل ذخیره کش کروم حذف کنید. حالا سوال بعدی این است که کش مرورگر را چگونه پاک کنیم؟

حذف تاریخچه گوگل کروم

مرورگر کروم حجم قابل توجهی از اطلاعات را در شکل کوکی و کش ذخیره می‌کند. به همین دلیل در اینجا علاوه بر کش به روش پاک کردن حافظه پنهان (حافظه کش) در مرورگر کروم اندروید نیز اشاره خواهیم کرد.

نحوه پاک كردن History در گوگل کروم:

ابتدا وارد برنامه شوید و سپس از گوشه بالای سمت راست صفحه Google Chrome cache / پاک كردن حافظه گوگل کروم اندرویدرا لمس کنید. از فهرست به نمایش درآمده Settings را انتخاب کنید و در ادامه در بخش Advanced وارد زبانه Privacy شوید. در بخش بعدی Clear browsing data را انتخاب کنید و در زبانه BASIC مطمئن شوید گزینه Browsing History تیک خورده باشد. در بخش پایین زبانه‌ها با عنوان Time Range می‌توانید بازه زمانی را مشخص کنید. مثلا تاریخچه را فقط از یک تاریخ مشخص تا تاریخ مشخص دیگری حذف کنید. یا اینکه All time را انتخاب کنید و تمام تاریخچه مرورگر از اولین روز استفاده تا به امروز را پاک کنید. به جز این گزینه می‌توانید بازه‌های زمانی مختلف از یک ساعت پیش تا 4 هفته پیش را برای پاکسازی حافظه پنهان و کش مرورگر انتخاب کنید.

Google Chrome cache / پاک کردن کش گوگل کروم در گوشی

در نهایت بر روی Clear data کلیک کنید تا تاریخچه مرورگر پاک شود.

پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید

اما نحوه پاک کردن کوکی ها در مرورگر کروم چگونه است؟ همانطور که پیشتر گفتیم هر وبسایتی که شما از آن بازدید کنید کوکی و کش خود را روی دستگاه شما ذخیره خواهد کرد. کوکی‌ها به وبسایت‌ها کمک می‌کنند کاربران مختلف را شناسایی کند و کش نیز اطلاعات مربوط به سایت است که سبب می‌شود در بازدیدهای بعدی سایت با سرعت بیشتری بارگذاری شود. از میان این دو شاید پاک کردن کش خیلی لازم نباشد، ولی کوکی‌ها را بهتر است به طور منظم از سیستم خود حذف کنید.

چگونگی پاک کردن کش مرورگر در Android:

مانند مرحله قبل وارد برنامه شوید و سپس از گوشه بالای سمت راست صفحه Google Chrome cache / پاک كردن حافظه گوگل کروم اندرویدرا لمس کنید. دوباره به Settings و زبانه Privacy بروید و از فهرست، Clear browsing data را انتخاب کنید. در اینجا و در زبانه BASIC مطمئن شوید گزینه‌های Cookies and site data و Cached images and files تیک خورده باشند. در اینجا هم مانند تاریخچه، از قسمت Time Range می‌توانید بازه زمانی مورد نظرتان را انتخاب کنید. در نهایت گزینه Clear data را لمس کنید تا پروسه حذف حافظه جستجو و کش مرورگر کروم شروع شود.

Google Chrome cache / پاک کردن کش مرورگر در اندروید

با پاك كردن كش گوشي اندرويد تمامی تصاویر و اطلاعات سایت‌ها که روی گوشی شما ذخیره شده باشند حذف می‌شوند.

در این مطلب با نحوه پاک كردن حافظه گوگل کروم اندروید آشنا شدیم. اگر از مرورگر دیگری استفاده می‌کنید می‌توانید مطلب آموزش مدیریت و پاک کردن کوکی و بوک مارک در همه مرورگر ها را مطالعه کنید تا با نحوه انجام این کار در سایر مرورگرها هم آشنا شوید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400