اطلاعاتی در رابطه با بخش آنلاین بازی Resident Evil 8: Village لو رفت

اطلاعاتی در رابطه با بخش آنلاین بازی Resident Evil 8: Village لو رفت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

امسال بدون شک سالی پربار برای سبک بازی‌های ترسناک و طرفداران سری رزیدنت اویل است. بازی رزیدنت اویل 8 بزرگ‌ترین بازی ترسناک سال 2021 خواهد بود.

طی ماه‌های پیشین اطلاعات زیادی از شرکت کپکام لو رفت که بدون شک برای اعضای شرکت و البته بسیاری طرفداران پروپاقرص این مجموعه خوشایند نبودند. درهمین راستا ما باتوجه بیشتر به اطلاعات تایید شده و قطعی و توجه کمتر به شایعات قصد داریم نگاهی به هر آنچه درباره بازی Resident Evil Village می‌دانیم بپردازیم.

بازی Resident Evil Village جدیدترین نسخه سری بسیار پرطرفدار و ترسناک رزیدنت اویل است که مانند همیشه دردستان پرتوان تیم Capcom قرار دارد. این بازی به‌نحوی دنباله بازی Resident Evil 7: Biohazard بوده و شامل یک بخش آنلاین 6 نفره بانام Resident Evil RE: Verse نیز خواهد شد.

بازی رزیدنت اویل 8

آنچه در ادامه می‌خوانید:

اطلاعاتی در رابطه با بخش آنلاین بازی Resident Evil 8: Village لو رفت

دانلود بازی رزیدنت اویل 8

سال 2020 سال خوبی برای شرکت کپکام نبود و بسیاری از اطلاعات، برنامه‌ها و بازی‌های حداقل چند سال آینده آن‌ها توسط هکرها لو رفت. یکی از بزرگ‌ترین قربانی‌های بدشانسی کپکام نسخه بعدی Resident Evil یعنی RE: Village است. درحالی که ما هنوز از تاریخ انتشار رسمی بازی مطلع نیستیم، داستان بازی به‌طو کامل لو رفته و بسیاری درحال مطالعه آن هستند. درهمین راستا، ما اطلاعاتی درباره بخش آنلاین چندنفره بازی نیز به‌دست آورده‌ایم.

طی پستی در شبکه اجتماعی ردیت توسط GamingLeaksAndRumors، کاربران برخی از اطلاعات را ترجمه کرده و ادعا دارند که بازی شامل بخش چندنفره آنلاین با نام Village Online خواهد بود. این بخش شامل کاراکترها، لباس‌ها و برخی پک‌ها افزایش سطح بازیکن می‌شوند که البته هدف اصلی آن‌ها تابدین لحظه مشخص و شناسایی نشده است. داستان بخش آنلاین بازی زمانی جذاب‌تر می‌شود که طی دیتای لو رفته، اطلاعاتی درباره بست دادن بخش آنلاین چندنفره این بازی با بازی Resident Evil Outrage که به اعتقاد بسیاری همان Revelations 3 هست شنیده می‌شود.

اگر این اطلاعات درست و دقیق باشند، می‌توان کپکام را پیرو راه اکتیویژن در ادغام کردن دو بازی دانست. همانطور که روزهای پیش شاهد بودیم دو سری متفاوت بازی یعنی Modern Warfare و Black Ops در بخش Warzone بایکدیگر به‌نحوی ادغام شدند و احتمال دارد این شیوه در بازی‌های سال‌های آینده سری Call of Duty نیز ادامه داشته باشد.

بازی resident evil 8 ps4

گرچه این اطلاعات و اخبار لو رفته Resident Evil Village از منابعی معتبر هستند، همچنان رسما تایید نشده و نمی‌توانند به‌طور کامل قابل اتکا باشند. ما نمی‌دانیم که این برنامه‌ها تاچه حد انجام شده و تاچه حد تغییر کرده‌اند و می‌توانند برروی کاغذ و درعمل کاملا بایکدیگر متفاوت باشند. ما حدس می‌زنیم که بیش از 4 ماه با انتشار بازی فاصله داریم، پس اطلاعات زیادی برای کسب کردن وجود دارد.

 

داستان بازی Resident Evil 8: Village لو رفته است؛ مراقب اسپویلرها باشید!

داستان بازی Resident Evil 8 Village

تقریبا یک ماه قبل هکرها موفق به دستیابی به اطلاعاتی مهم از سرورهای کپکام شدند. از همان زمان به بعد، هر‌از‌گاهی اخباری جدید درباره برنامه‌های آینده کپکام را می‌شنویم. پس لو رفتن احتمال انتشار بازی Resident Evil 4 برای VR و همچنین اطلاعاتی جدید مبنی بر بازی Resident Evil Outbreak ، اکنون نوبت به داستان بازی Resident Evil 8: Village رسیده است. این‌بار همه‌چیز به‌ یک‌سری شایعه و پروژه‌های آینده کپکام ختم نمی‌شود؛ اطلاعاتی که هکرها در دست دارند می‌تواند تمام داستان نسخه بعدی سری Resident Evil 8: Village را برای بازیکن اسپویل کند.

طبق آخرین گزارشات منتشر شده، بخش بزرگی از داستان بازی Resident Evil 8: Village که شامل پایان آن هم می‌شود،  لو رفته و این موضوع می‌تواند یکی از بدترین اتفاقات ممکن برای طرفداران سری Resident Evil باشد. با توجه به این‌که تقریبا یک‌سال تا انتشار بازی Resident Evil 8 Village زمان باقی‌ست، ممکن است کپکام این فرصت را داشته باشد که تغییراتی را در داستان و یا پایان بازی اعمال کند. البته انجام این تغییرات قطعا آسان نخواهد بود؛ بعید نیست که بخش‌های اسپویل شده از داستان بازی، بخش‌های غیرقابل‌حذف باشند. بنابراین به‌شما توصیه‌کنیم که تا حد امکان، از اسپویلرها دور بمانید.

متاسفانه طی چند سال اخیر، بازی‌های بزرگ دیگری هم با چنین مشکلی رو‌به‌رو شده‌اند. عنوان The Last of Us Part II آخرین نمونه از بازی‌های بزرگی است که پیش از انتشار، بخش مهمی از داستانش لو رفت. آخرین دیتایی که از سرورهای کپکام به‌دست هکرها رسیده شامل اطلاعات مهمی از پروژه‌های آینده شرکت ژاپنی است. احتمالا هکرها در آینده اطلاعات جدیدی از برنامه‌های آینده کپکام را فاش خواهند کرد. پس از Resident Evil 8 Village کپکام قصد دارد روی کدام نسخه از سری رزیدنت اویل کار کند؟ احتمالا هکرها به‌این سوال پاسخ خواهند داد.

داستان بازی رزیدنت اویل 8

اگر اطلاعات لو رفته تاثیری روی روند توسعه بازی نگذاشته باشند، Resident Evil 8 Village در سال 2021 برای کنسول‌های نسل هشتم، کنسول‌های نسل نهم و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین این بازی از قابلیت کراس پلی هم بهره‌ خواهد برد. اگر از طرفداران قدیمی Resident Evil 8 Village هستید و نمی‌خواهید که داستان بازی برایتان اسپویل شود، به‌شما توصیه می‌کنیم که تا حد امکان خود را از انجمن‌هایی مثل ردیت دور نگه‌دارید.

 


داستان بازی رزیدنت اویل 8


بازی Resident Evil 8: Village

داستان این بازی چندین سال پس از داستان Resident Evil 7: Biohazard اتفاق افتاده و شخصیت اصلی بازی ایتان وینترز (Ethan Winters) همان شخصیت نسخه پیشین این سری بازیست. ایتان درحالی که زندگی خود را با همسر خود میا (Mia) پیش می‌برد، طی اتفاقی عجیب نوزاد آن‌ها یعنی روزماری توسط کریس ردفیلد (Chris Redfield) ربوده شده و به روستایی در کشور رومانی برده می‌شود و ما به‎‌عنوان پدر روزماری برای نجات دادن فرزند خود دل را به دریا می‌زنیم.

اویل 8 / شخصیت های رزیدنت اویل 8 / بازی رزیدنت اویل 8 برای اندروید

تابدین لحظه ما نمی‌دانیم که هدف کریس از این عمل چه بوده و بدون شک باید این راز را طی انجام بازی متوجه شویم. همانطور که پیش‌تر گفتیم، مکان اصلی داستان ما یا همان روستا به دو بخش اصلی روستا و قلعه محل زندگی بانو دیمیترسکو و دختران او تقسیم می‌شود. بانو دیمیترسکو با شمایل شبیه به خون آشام‌ها شخصیت منفی اصلی داستان بازی RE Village به حساب می‌آید. آن‌ها به‌خودی خود ترسناک هستند، ولی در طول بازی با صحنه‌های ترسناک و البته حال به‌هم زن بیشتری آشنا می‌شویم.

چشمان تیزبین یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت، متوجه نقشه‌ای از جنس پارچه در نسخه Collector’s Edition بازی شده که شامل مکان‌هایی به‌نظر جالب می‌شود و از جمله آن‌ها می‌توان به کارخانه هایزنبرگ (Heisenberg’s Factory) و مخزن آب موریو (Moreau’s Reservoir) اشاره داشت. متاسفانه کیفیت عکس تهیه شده آنچنان بالا نبوده و به‌همین دلیل اطلاعات زیادی درباره آن دردست ما نیست، بااین حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که مکان‌های زیادی برای رصد کردن دراختیار داریم.


گیم پلی بازی Resident Evil 8


تاریخ انتشار بازی resident evil 8

گیم پلی بازی رزیدنت اویل 8 به صورت اول شخص خواهد بود. پس از موفقیت قابل توجه نسخه هفتم و واکنش بسیار خوب منتقدان و مخاطبان نسبت به آن، سازندگان تصمیم به توسعه و بهبود فرمول خود گرفته‌اند. در واقع، بازی‌سازان کپکام به دنبال خلق بهترین و به یاد ماندنی‌ترین تجربه در سبک وحشت دنیای بازی هستند. خوشبختانه، به نظر می‌رسد که سازندگان به تمامی انتقادهای مخاطبان از نسخه پیشین اهمیت داده و اثر جدید خود، قصد خلق عنوانی بی‌نقص را دارند. یکی از مهم‌ترین تغییرات بازی Resident Evil 8: Village نسبت به نسخه پیشین، گسترش محیط‌ها و تاکید بیشتر بر گشت و گذار خواهد بود؛ عنصری که به عنوان یکی از جذاب‌ترین و بهترین نقاط قوت سه‌گانه کلاسیک این مجموعه شناخته می‌شود. علاوه بر این، کپکام وعده تمرکز قابل توجه بر توسعه دهکده و پرداخت عمیق به آن در قالب یک شخصیت مجزا را داده است.

یکی دیگر از عناصر برجسته تریلر رزیدنت اویل ۸ را می‌توان شمار بالای دشمنان جدید و تنوع قابل توجه آن‌ها دانست. از جمله این دشمنان می‌توان به گرگینه‌ها و جادوگران اشاره کرد. در کل، به نظر می‌رسد که سازندگان با تقویت عناصر پایه‌ای ترس بازی هفتم و ترکیب آن‌ها با المان‌هایی از بهترین آثار این ژانر، تجربه‌ای دهشتناک و ماندگار را خلق خواهند کرد. علاوه بر این، کپکام وعده افزایش عناصر اکشن را در بازی Resident Evil 8 داده است. سیستم تجهیزات (Inventory) نیز به کل تغییر کرده و اکنون شکلی نزدیک به طراحی چمدان‌وار بازی چهارم دارد. به نظر می‌رسد که سازندگان علاقه‌ای به سیستم تجهیزات مینیمال نسخه هفتم و دو بازسازی اخیر (قسمت دوم و سوم) نداشته و در پی خلق اثری متفاوت هستند. کپکام در ساخت بازی رزیدنت اویل 8 از موتور قدرتمند RE Engine و استفاده کرده است.

همان طور که اشاره شد گیم پلی بازی رزیدنت اویل 8 از لحاظ دید مانند نسخه پیشین یعنی رزیدنت اویل 7 اول شخص بوده و فضای کلی بازی نیز شباهت زیادی با نسخه پیشین داشته و ما با فضاهایی تیره و اتمسفری حزن آلود روبه‌رو هستیم و طی تریلرها متوجه شدیم که حل کردن انبوه پازل‌ها در شرایط پر اضطراب انتظار ما را می‌کشند.

بازی اویل 8 شامل دو بخش روستا و قلعه شده که این مکان‌ها از لحاظ گشت‌وگذار و نحوه بازی تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر دارند. فضای اصلی روستا مکان‌های وسیع‌تری را دربرابر شما قرار داده و شما مکان‌های فراوانی به قصد گشت‌وگذار را روبه‌روی خود مشاهده می‌کنید که اکثریت آن با برف پوشیده شده است و این درحالیست که فضای قلعه کاملا متفاوت است. قلعه بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu) شخصیت منفی اصلی رزیدنت اویل 8 بسیار وسیع و تودر توست. باتوجه به تریلرهای بازی ما با باس فایت‌های زیادی از جمله جنگیدن با هیولاهای بی شاخ و دم، دختران بانو دیمیترسکو و خود شخص بانو دیمیترسکو روبه رو خواهیم شد.

سیستم ذخیره سازی ابزار بازی شباهت زیادی با بازی رزیدنت اویل 4 داشته و شما یک کیف همراه خود خواهید داشت. طی بازی با یک فروشنده بانام دوک (Duke) نیز آشنا خواهید شد که می‌توانید از او انواع اسلحه و آیتم‌های افزایش سلامتی را خریداری کنید.

مراحل توسعه بازی Resident Evil Village

گفته‌ها حاکی از این هستند که توسعه بازی رزیدنت اویل 8 از حدود سه و سال شش ماه پیش از معرفی بازی در ماه ژوئن سال 2020، برابر با خرداد سال 1399، آغاز گردیده است. جدیدترین بازی رزیدنت اویل که در کشور ما ایران بانام اویل 8 شناخته شده است از موتور گرافیکی یکسان با نسخه قبلی این بازی یعنی رزیدنت اویل 7 ساخته سال 2017 و نسخه‌های ریمیک Resident Evil 2 و Resident Evil 3 بهره می‌برد.

تریلر بازی رزیدنت اویل 8 / اویل 8 / رزیدنت اویل8

این بازی از لحاظ فنی دهمین نسخه سری رزیدنت اویل محسوب می‌شود و همه می‌دانیم که این سری محبوب نسخه‌های فرعی متعددی دارد. پسوند نام این بازی از تلفیق کلمه Village به‌معنای روستا و عدد هشت رومی «VIII» نشات گرفته است. به‌نحوی هدف سازنده تاکید بیشتر برروی کلمه روستا و کمتر برروی عدد 8 بوده است. تهیه کنندگان بازی یعنی آقای چیوشی کاندا (Tsuyoshi Kanda) و آقای پیتر فابیانو (Peter Fabiano) طی مصاحبه‌ای اذعان داشتند که روستا نیز خود یک شخصیت در بازی محسوب شده و هدفشان از انتخاب این نحوه نام گذاری یادآوری بازیکنان از این اصل و این ذهنیت بوده است.

طبق مشاهدات، بازی Resident Evil Village قسمت‌های زیادی را از بازی Resident Evil 4 به ارث برده و شاهد شباهت‌هایی بین این دو اثر خواهیم بود.آقای فابیانو اشاره داشت که منظور از این شباهت‌ها، شباهت بالانس مبارزات، کاوش در بازی و حل پازل‌هاست. تیم سازنده بازی از همان ابتدای توسعه هدف خود را مشخص نمود و آن‌ها علاقه زیادی به ادامه داستان شخصیت ایتان (Ethan) از بازی Resident Evil 7: Biohazard داشته و این کار را نیز انجام داده‌اند.

داستان بازی رزیدنت اویل 8 به‌نحوی ادامه داستان نسخه پیشین بازی بوده و کارگردان بازی آقای موریماسا ساتو (Morimasa Sato) اشاره کرد که هدفشان در اختیار قرار دادن آزادی بیشتر در بخش پازل‌های بازی بوده و درنظر دارند تا فیلم ترسناکی توسعه دهند که قابل بازی باشد.

بازی رزیدنت اویل 8 / اویل8 / اخبار رزیدنت اویل 8

ایده اصلی بازی Resident Evil Village حول محور خون آشام‌ها و البته قلعه‌ها می‌گردد که از گذشته‌های دور و در ادبیات رابطه بسیار خوبی بایکدیگر داشته‌اند. درهمین راستا آقای تومونوری تاکانو (Tomonori Takano) کارگردان هنری بازی اویل 8 گفت که داستان بازی مانند داستان‌های خون آشامی کلیشه‌ای نبوده و قصد دارند تا کلیشه‌های این سبک را برهم زنند.

آقای تاکانو اشاره کرد برای نزدیک کردن بازی به واقعیت، از اشخاص حقیقی مانند الیزابت بتوری (Elizabeth Bathory) قاتل مجارستانی زنان در قرن 16 میلادی، هاشاکو ساما (Hasshaku-Sama) قهرمان خیابانی ژاپنی و مونیکا آدامز (Monica Addams) شخصیت کارتون خانواده آدامز (The Addams Family) درساخت یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های بازی یعنی بانو دیمیترسکو استفاده کرده‌اند.

تاکانو ادامه داد که درهمین حال آن‌ها قصد دارند از سبک ترسناک نسخه‌ها پیشین سری رزیدنت اویل جدا شده و رنگ‌وبوی زمان رکود بزرگ اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم اروپا را به بانو دیمیترسکو ببخشند. او همچنین افزود که این ایده در نسخه پیشین بازی نیز وجود داشته و در بازی رزیدنت اویل 8 بیشتر مشهود است و دیگر از زامبی‌ها برای ترساندن بازیکن استفاده نشده و درعوض بازیکن را در وضعیت‌هایی خاص قرار می‌دهد که ساخته خاص این تیم هستند.

یکی از اولین آثار طراحی شده مربوط به بازی، خم شدن بانو دیمیترسکو و ورود او به خانه است که قد بیش از 275 سانتی متری او را نشان می‌دهد. قد بسیار بلند دیمیترسکو در تریلرهای این بازی نیز قابل مشاهده است.

شخصیت های بازی Resident Evil Village

در ادامه نگاهی به کاراکترهای حاضر در بازی رزیدنت اویل 8 خواهیم انداخت.

ایتان وینترز (Ethan Winters)

شخصیت مثبت و اصلی بازی که با او در بازی Resident Evil 7: Biohazard نیز همراه بودیم و حال از ادامه داستان او مطلع می‌شویم. او پس از اینکه اتفاقات خانواده بیکر (Baker) را پشت سر می‌گذارد، به هر نحوی که شده از آن کابوس زنده بیرون می‌آید و پس از آن زندگی آرامی را با همسر خود، میا، تحت حمایت سازمان BSAA می‌گذراند.

کریس ردفیلد (Chris Redfield)

یار همیشگی سری بازی رزیدنت اویل و عضو سابق S.T.A.R.S. با بسیاری اتفاقات تروریستی-زیستی دست‌وپنجه نرم کرده است. او درحال حاضر به‌عنوان عضوی از BSAA، سازمان غیردولتی ضد حملات تروریستی-زیستی فعالیت می‌کند که البته اینگونه به‌نظر می‌رسد که دیگر دوست شما نیست.

گیم پلی رزیدنت اویل 8 / داستان بازی رزیدنت اویل 8 چیست / بازی رزیدنت اویل8

آلسینا دیمیترسکو (Alcina Dimitrescu)

بانوی قلعه برفراز روستا. زنی بسیار بلند قامت با نگاهی شبیه به ساحره‌ها.

میا وینترز (Mia Winters)

همسر ایتان. سازمانی که میا در گذشته در آن فعالیت داشته، توسعه دهنده سلاحی‌ست که باعث پدیدار شدن اتفاقات خانه بیکر شده‌اند.

روزماری وینترز (Rosemary Winters)

نوزاد ایتان و میا که توسط کریس ردفیلد ربوده می‌شود.

دوک (The Duke)

مرد عجیب‌وغریب اهل روستا که ابزار زیادی برای ایتان دارد.

مکان های بازی Resident Evil Village

قلعه (The Castle)

قلعه بازی محل زندگی بانو دیمیترسکو و دختران اوست که مردم روستا از درون آن بی‌خبر بوده و جرعت نزدیک شدن به آن را نیز ندارند.

روستا (The Village)

روستای بازی ما روستایی در قسمت شرقی اروپا یا به‌طور دقیق‌تر کشور رومانی بوده که گفته می‌شود هیچ ارتباطی با دنیای خارج نداشته و به‌طور کامل طرد شده است. در این روستا موجودات عجیب الخلقه‌ای به نام لیکان (Lycan) زندگی می‌کنند که با دندان و چنگال‌های خود مردم روستا را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

دموی بازی Resident Evil Village

بازی اویل8 / رزیدنت اویل 8 / تریلر اویل 8

درحال حاضر تنها کسانی که پلی استیشن 5 در اختیار دارند می‌توانند نسخه دموی بازی رزیدنت اویل روستا را بانام Maiden تجربه کنند. دموی بازی بخش کوتاه و خالی از هرگونه درگیری بوده و تنها فضای کلی بازی را به شما نشان می‌دهد. گفته‌ها حاکی از این هستند که طول دموی بازی درحدود 20 دقیقه است و به‌شدت تجربه این دمو پیشنهاد می‌شود.

بااین حال اگر برروی نسل هشتم یعنی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان یا رایانه‌های شخصی و یا کنسول نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس بازی می‌کنید، منتظر دمویی کامل‌تر و آمیخته‌تر با فضای اصلی بازی باشید که شرکت کپکام قول انتشار آن در آینده نزدیک را داده است.

شایعات تایید نشده بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil 8: Village / بازی Resident Evil 8 / تریلر رزیدنت اویل

شخصی بانام AestheticGamer که منبعی قابل اعتماد درباره خبرهای کپکام به حساب می‌آید نیز سخنانی برای ما دارد. او درگذشته شایعات بزرگی را دراختیار ما قرار داده که می‌توان گفت قریب به 90 درصد آن‌ها به واقعیت پیوسته‌اند. او درباره بازی Resident Evil Village اعلام کرد که بازی تامیزان نسبتا زیادی از نسخه‌های پیشین فاصله می‌گیرد. توهمات بازیکن، دیوانگی و ناتوانی در اعتماد به دیگران از ارکان اصلی نسخه هشتم سری رزیدنت اویل هستند.

او همچنین اشاره داشت که در ابتدا نام Revelations 3 برای این بازی انتخاب شده و دراصل این بازی یک نسخه فرعی بوده، ولی طی تصمیمات آتی، نام بازی تغییر پیدا کرده و حال جز نسخه‌های اصلی سری رزیدنت اویل محسوب می‌شود. او درباره زمان گیم پلی بازی اعلام کرد که این نسخه، طولانی‌ترین نسخه ساخته شده توسط موتور بازی سازی RE خواهد بود و طبق این حرف ما با بازی طولانی‌تر از Resident Evil 7: Biohazard، Resident Evil 2 Remake و Resident Evil 3 Remake روبه‌رو خواهیم بود. این موضوع بدون شک برای کسانی که از مدت کوتاه Resident Evil 3 Remake شاکی بودند بسیار دلگرم کننده است.

ارتباط میان Biohazard و Village چیست؟

*این بخش شامل اسپویلرهایی از بازی Resident Evil 7: Biohazard است.*

اگر نسخه پیشین سری رزیدنت اویل را تجربه کرده باشید، بدون شک پرسش‌های فراوانی در ذهنتان شکل گرفته است. بازی Resident Evil 7: Biohazard تاحدودی از لحاظ داستانی کامل نشد و شک و شبهه‌هایی به‌وجود آورد که به‌نظر پاسخ بسیاری از آن‌ها را در بازی Resident Evil Village دریافت خواهیم کرد.

چه اتفاقی برای کریس افتاده است؟ شرکت Umbrella درحال حاضر چه فعالیتی دارد؟ چه بلایی بر سر ایتان که حالا ویروسی در بدن او جا دارد خواهد افتاد؟ گرچه بسته‌های الحاقی Not a Hero و End of Zoe برخی پاسخ‌ها را برای ما به ارمغان آوردند، هنوز پرسش‌های زیادی برای ما مطرح هستند.

ما حال می‌دانیم که کریس خود نیز یکی از شخصیت‌های منفی بازی Resident Evil 8 بوده و به‌نظر میا، همسر ایتان را به قتل رسانده و فرزند آن‌ها را می‌رباید. چه اتفاقی میان نسخه هفتم و هشتم سری رزیدنت اویل افتاده است؟ طی یکی از تریلرهای اویل 8 ما شاهد عبارت «داستان او(مذکر) به پایان می‌رسد» هستیم، ولی «او» به چه شخصی اشاره دارد؟ بسیاری معتقدند که «او» کریس بوده و در انتهای تریلر نیز او را غمگین می‌بینیم. «او» می‌تواند به ایتان نیز اشاره داشته باشد. این نیز یکی از بزرگ‌ترین پرسش‌های ما از این بازی‌ست.

بخش آنلاین چند نفره بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil 8 / رزیدنت اویل 8 برای ps5 / بازی رزیدنت اویل 8 کی میاد

طی مراسم Resident Evil Showcase ما اطلاعاتی تازه درباره بخش آنلاین چندنفره بازی Resident Evil 8 به‌دست آوردیم. همانطور که پیش‌تر خواندید بخش آنلاین چندنفره این بازی بانام Resident Evil RE: Verse به انتشار خواهد رسید. این بخش از بازی از تجمع 6 بازیکن تشکیل می‌شود.

زمانی که شما در این بازی کشته می‌شوید، در بدن یک اسلحه بیولوژیکی یا به بیان ساده‌تر یکی از هیولاهای نسخه‌های پیشین بازی مانند نمسیس (Nemesis)، سوپر تایرنت (Super Tyrant)، قورباغه جهش یافته از بازی Resident Evil 3 یا جک بیکر از Resident Evil 7: Biohazard زنده شده و به بازی برمی‌گردید.

اینگونه به‌نظر می‌رسد که هدف شما در بازی کسب امتیاز بیشتر نسبت به رقباست و درصورتی که تبدیل به یکی از هیولاها شدید، می‌توانید به‌دنبال دیگر هیولاهای بازی رفته و آن‌ها را نیز به قتل برسانید. طی مراسم Resident Evil Showcase ما تنها شاهد بازی کردن به‌عنوان کلیر ردفیلد (Claire Redfield) بودیم، ولی طبق شواهد شما می‌توانید از بسیاری شخصیت‌های دیگر مانند لئون (Leon)، ایدا (Ada)، جیل (Jill)، هانک (Hunk) و کریس (Chris) نیز استفاده کنید.

بازی رزیدنت اویل 8 تریلر

در این بازی هرکدام از شخصیت‌ها دارای یک توانایی همیشه فعال (Passive Ability) و دو توانایی که باید آن‌ها را به‌صورت دستی فعال کنید است (Active Abilities). هر شخصیت دارای آمار مختص به خود شامل قدرت مقاومت یا Survivability، قدرت اسلحه یا Weapon Power، قدرت توانایی یا Skill Power و چندین آمار دیگر است. درسوی دیگر هیولاهای بازی تنها از دو توانایی که باید به‌صورت دستی فعال شوند بهره می‌برند. مهمات و افزاینده‌های قدرت شما در جای جای نقشه بازی پراکنده بوده و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

متاسفانه کپکام تابدین لحظه اطلاعی درباره نسخه بتا یا آزمایشی بازی دراختیار ما قرار نداده و به‌طورکلی اطلاعات زیادی درباره نحوه پشتیبانی از بازی و آینده آن دردست نداریم. تاریخ انتشار این بازی نیز مشخص نبوده و طبق گفته کپکام این بازی همزمان با Resident Evil Village منتشر نمی‌شود. بااین حال دارندگان بازی اویل 8، می‌توانند بازی Resident Evil RE: Verse را در زمان انتشار به‌طور رایگان دریافت کنند.

نسخه Deluxe Edition و Collector’s Edition بازی Resident Evil Village

همیشه بسته‌های فیزیکی بازی‌ها از اهمیت بالایی به‌خصوص برای طرفداران پروپاقرص بازی برخوردار هستند. شرکت کپکام نیز سنگ تمام گذاشته دو نسخه فیزیکی فوق‌العاده برای بازی Resident Evil Village درنظر گرفته است.

نسخه دیلاکس

نسخه دیلاکس بازی به‌علاوه دیسک فیزیکی بازی شامل بسته Trauma Pack شده که در آن آدمک Mr. Everywhere، دستگاه Save Device، اسلحه Albert01Chris، چند عکس و چند موزیک یافت می‌شود.

نسخه کالکتور

تاریخ انتشار بازی Resident Evil 8 / بازی Resident Evil: Village

نسخه کالکتور این بازی پا را فراتر گذاشته و علاوه بر تمام محتویات بسته دلوکس، اکشن فیگور کریس ردفیلد، کتاب 64 صفحه‌ای از بازی، یک پوستر از بازی، جعبه استیل بوک بازی، نقشه پارچه‌ای بازی در سایز B2 و چندین آیتم دیگر مربوط به بازی را درخود دارد.

 


تریلر بازی Resident Evil 8:Village


در این قسمت می‌توانید تریلر جذاب و هیجان‌انگیز بازی رزیدنت اویل 8 را که در جریان برنامه رونمایی سونی از کنسول PS5 به نمایش درآمد، مشاهده کنید. در این تریلر مشخص شد که رزیدنت اویل 8 برای PS5 و Xbox Series X عرضه خواهد گشت.

 


تاریخ عرضه بازی رزیدنت اویل 8


رزیدنت اویل ۸

 


جدیدترین شایعات و اخبار بازی Resident Evil 8


بازی رزیدنت اویل 8 از مهم‌ترین و موردانتظارترین بازی‌های سال‌های آینده بود و تا زمان عرضه آن، شاهد انتشار اخبار و شایعات فراوانی خواهیم بود. در این بخش، که با انتشار اطلاعات جدید به‌روز خواهد شد، به تمامی این اخبار و جزییات خواهیم پرداخت.

 

احتمال حضور نمسیس در بازی Resident Evil 8: Village

تریلر رزیدنت اویل

پس از عرضه بازی رزیدنت اویل 3 و تنها چند هفته پیش از انتشار نخستین تریلر رسمی قسمت هشتم، اعضای کمپانی کپکام ارتباط بین پیدایش نمسیس، هیولای مخوف و دشمن اصلی بازی سوم، و ویروس لاس پلاگاس، ویروس بازی چهارم، را تایید کردند. هنوز جزییات رابطه بین داستان و اتفاقات بازی رزیدنت اویل 8 و نسخه‌های پیشین مشخص نشده، اما طرفداران می‌توانند انتظار حضور چهره‌های آشنا و اشارات فراوان به اتفاقات آن‌ها را داشته باشند. با توجه به تریلر، اتفاقات بازی Resident Evil 8 در اروپا جریان دارند. اگر به تاریخچه مجموعه نگاهی بیندازیم، به احداث آزمایشگاه‌های آمبرلا در نواحی قفقاز، اروپای شرقی و فرانسه پی می‌بریم؛ آزمایشگاه‌هایی که بر خلق سلاح‌های بیولوژیکی هوشمند چون نمسیس تمرکز داشتند.

با توجه به تایید ارتباط بین نمسیس و ویروس لاس پلاگاس، می‌توان برداشت کرد که آمبرلا در دهه 80 میلادی در مورد این ویروس اطلاعاتی داشته است؛ زمانی که این شرکت در حال اجرای نخستین آزمایش‌های خود بر روی لیزا ترور بود. فاصله زمانی زیادی بین این اتفاق و وقایع بازی چهارم وجود دارد. ظاهر قدیمی دهکده بازی رزیدنت اویل 8 و وجود آرم آمبرلا، مهر تاییدی بر حضور این شرکت منفور در دهکده هستند. به نظر می‌رسد که می‌توان انتظار پرداخت بیشتر به تاریخچه آمبرلا و آزمایش‌های آن‌ها را داشت. علاوه بر این‌ها، نبود اطلاعات رسمی در مورد ویروس بازی هفتم می‌تواند منجر به پیوند مستقیم تمامی قسمت‌های سری شود.

 

بازگشت الکس وسکر

گیم پلی رزیدنت اویل 8

اگر به تجربه بازی رزیدنت اویل 6 پرداخته باشید، با این شخصیت قدرتمند آشنایی خواهید داشت؛ یکی از سه قهرمانی اصلی آن اثر که رابطه مستقیمی با مشهورترین شخصیت مجموعه دارد. شماری از شایعات منتشر شده از بازی رزیدنت اویل 8 به بازگشت الکس به عنوان شخصیت منفی اصلی بازی Resident Evil 8 اشاره دارند. الکس وسکر یکی از اعضای اولیه شرکت آمبرلا بوده و به نظر می‌رسد که ارتباطی با گروه مرموز The Connections، که در پایان نسخه هفتم معرفی شد، داشته باشد.

 

ویژگی‌های انحصاری بازی Resident Evil 8: Village برای PS5

یکی از مسائلی که منجر به نگرانی مخاطبان تریلر رزیدنت اویل 8 شده بود، افت نرخ فریم در یکی از سکانس‌ها بود. بر اساس شایعات، هدف سازندگان این اثر در کمپانی کپکام، رسیدن به نرخ ثابت 60 فریم بر ثانیه است. یکی از دلایل این تصمیم را می‌توان پشتیبانی بازی Resident Evil 8 از هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن دانست. با این حال، هنوز خبری رسمی مبنی بر پشتیبانی قطعی بازی از PSVR منتشر نشده، اما با توجه به هماهنگی کامل نسخه هفتم و هدست سونی، انتظار تایید شایعات مذکور می‌رود.

 


سخن پایانی


بازی Resident Evil 8

در این مطلب به تمامی جزییات منتشر شده از بازی Resident Evil 8: Village پرداخته و به سوالاتی چون « بازی رزیدنت اویل 8 کی میاد» پاسخ دادیم؛ اثری مورد انتظار که بدون شک یکی از مهم‌ترین بازی‌ها در اوایل عمر کنسول‌های نسل بعدی خواهد بود. بازی رزیدنت اویل 8 تریلر بسیار جذابی داشته که انتظارها از آن را به میزان قابل توجهی بالا برده است. در طرف مقابل و با توجه به سیاست‌های کپکام، بعید نیست شاهد عرضه نسخه‌ای مخصوص در قالب بازی رزیدنت اویل 8 برای اندروید باشیم. نظر شما در مورد این اثر چیست؟ آیا مسیر انتخابی توسط کپکام برای ادامه راه این سری را مناسب می‌دانید؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران16 دیدگاه
عرفان
.
07 فروردین 1398، 16:05
پاسخ
0
0
عالی بود.. عاشق این بازیم
Omid
.
29 مهر 1398، 11:30
پاسخ
1
0
@عرفان
چرت نگو ره
مرتضی
.
07 فروردین 1398، 16:15
پاسخ
0
1
من بیشتر منتظر بازسازی رزیدنت 3 هستم تا رزیدنت اویل 8. بنظرم داستان رو باید خیلی حرفه ای ادامه بدن نه اینکه با بمب اتم زدن توی شهر راکون داستان رو تموم کنن. ضمنا در مورد رزیدنت اویل 4 حرفی نزدید بنظرم ترکیب نسخه 4 و 7 و 2 این بازی چیز محشری میشه تا اینکه نسخه 8 بدن
سروش هیچکس
.
07 فروردین 1398، 16:19
پاسخ
0
0
خیلی بازی ردیفیه جون جاجی فوق العادست الله وکیلی من که با این بازی خیلی حال میکنم
کلاه قرمزی
.
15 فروردین 1398، 13:54
پاسخ
0
0
ممنونم از سایت خوبتون . عالی بود . منتظر ریزیدنت اول بعدی هستم
Omid
.
12 مرداد 1398، 17:12
پاسخ
0
0
Resident Evil 2 عالی بود
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5