15 قاتل زنجیره ای معروف دنیا ؛ از پدرو لوپز تا اصغر قاتل

15 قاتل زنجیره ای معروف دنیا ؛ از پدرو لوپز تا اصغر قاتل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

معروف‌ترین اشخاص در دنیا، معمولا متفاوت‌ترین کارها را انجام داده‌اند. بزرگترین قاتلان زنجیره ای دنیا نیز دست به کار متفاوتی زده‌اند و نام خود را بر روی تابلوی بدنامان تاریخ ماندگار کرده‌اند. در این مطلب 15 قاتل زنجیره ای را معرفی می‌کنیم.

تاریخ پر است از افرادی که نام خود را برای همیشه در آن ماندگار کرده‌اند. این افراد با سایرین تفاوت عمده‌ای داشتند، مثلا همه ما ماری کوری را بواسطه تلاش‌های او برای پیشرفت‌های علم شیمی و استفاده‌های پزشکی از این علم می‌شناسیم و یا همه ما پابلو اسکوبار را بواسطه تلاش بی دریغ این شخص در فروش مواد مخدر و جمع آوری ثروت افسانه‌ای از این راه می‌شناسیم. در این مطلب قرار است به سراغ دسته دوم آدم‌های معروف برویم! یعنی افرادی که نام خود را بر روی تابلو بدنامان تاریخ حک کرده‌اند.

اگر قرار باشد بر روی عبارت قاتل زنجیره ای تعریف مشخصی بگذاریم، قاتل زنجیره ای به کسی گفته می‌شود که دو یا سه فقره یا بیشتر، قتل را در دو نوبت و یا بیشتر، انجام داده باشد. در ادامه قصد داریم شما را با 15 تن از مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان آشنا کنیم. قاتلین زنجیره ای دنیا معمولا از آنچه که گفته می‌شود، تعداد بیشتری انسان را کشته‌اند، اما آمارها و موارد گفته شده در ادامه این مطلب همه از منابع رسمی گرفته شده‌اند. همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بزرگترین قاتلان زنجیره ای دنیا

در ادامه 15 مورد از بزرگترین قاتلان زنجیره ای جهان را معرفی خواهیم کرد.

1. لوئیس گاراویتو

اولین قاتل زنجیره ای این لیست لوئیس گاراویتو نام دارد. او یک قاتل زنجیره ای کودکان، شکنجه‌گر و متجاوز است که به «هیولا» معروف بوده است. در اعترافات این شخص آمده که در طی 7 سال، حدود 140 پسربچه که سن آن‌ها بین 8 تا 16 سال بوده است را کشته و همچنین او مظنون به قتل بیش از 300 کودک خیابانی دیگر نیز هست. تعداد انسان‌هایی که به دست این فرد کشته شده‌اند بین 172 تا بیش از 300 انسان بوده‌اند، اما تعداد قربانیانی که به صورت اثبات شده توسط گاراویتو به قتل رسیده‌اند را 138 نفر اعلام کرده‌اند.

این شخص بین سال‌های 1992 تا 1999 فعالیت می‌کرده و افراد بسیار زیادی را در کلمبیا، اکوادور و ونزوئلا به قتل رسانده است. در زبان محلی به لوئیس گاراویتو La Bestia گفته می‌شد که این واژه معادل The Beast یا همان هیولا در زبان فارسی است. هیولای قاتل کلمبیایی، در آوریل سال 1999 دستگیر شد. در فضای مجازی ویدیویی با عنوان لحظه اعتراف این قاتل وجود دارد که در وضعیت نه چندان مناسبی به کارهای پلیدی که کرده است، اعتراف می‌کند.

2. پدرو لوپز

پدرو لوپز شاید مخوف ترین قاتل زنجیره ای جهان باشد که او نیز در آمریکای لاتین می‌زیسته است. این قاتل زنجیره ای بیشتر دختر بچه‌ها را مورد هدف قرار می‌داد. وی به هیولای کوهستان آند معروف بود و بیش از 300 انسان بی‌گناه را به کام مرگ کشانده است. پدرو لوپز پس از رفتار ناشایست با یکی از خواهرانش از خانه اخراج می‌شود و در دنیای نا امن بیرون از خانه، توسط یک مرد ولگرد مورد تجاوز قرار می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود او به یک قاتل بی رحم تبدیل شود و قصد کند تا انتقام ناکامی‌های زندگی خود را از بقیه بگیرد.

این قاتل زنجیره ای کودکان، دختران را با وعده‌های خرید هدیه به متروکه‌ها می‌کشاند و آن‌ها را به قتل می‌رساند. پدرو لوپز در سال‌های 1969 تا 1979 افراد زیادی را پس از شکنجه به قتل رساند و موضوع جالب نیز این است که وی پس از محکوم شدن به حبس ابد، اواخر سال 1990 از زندان آزاد شد!

3. جاوید اقبال

شاید فکر کنید بزرگترین قاتلان زنجیره ای جهان اهل آمریکای لاتین باشند، اما این طور نیست. جاوید اقبال یک فرد پاکستانی است که روش پلیدی برای کشتن قربانیان خود داشته است. جاوید اقبال یا کوکری بیش از 100 کودک را با خفه کردن و حل کردن آن‌ها در اسید به قتل می‌رسانده است. جاوید اقبال در دو سال 1998 و 1999 قتل‌های خود را انجام داد و به لطف اشتباهی که در فرستادن نامه به روزنامه‌ای در پاکستان داشت، دستگیر شد.

قاضی پرونده جاوید اقبال روش نامتعارفی را برای اعدام این شخص انتخاب کرد! او گفت که جاوید اقبال باید در مقابل هر 100 خانواده قربانی خود خفه شود و جنازه او پس از قطعه قطعه شدن به 100 قسمت در اسید حل شود. این اقدام شاید بسیار بی‌رحمانه باشد، اما بهرحال جاوید اقبال خوش شانس بود و قبل از اجرای این حکم در زندانی که اسیر شده بود، درگذشت.

4. میخاییل پوبکوف

serial murderers/قاتل زنجیره ای دنیا

میخاییل پوبکوف که می‌توان عنوان معروف ترین قاتل زنجیره ای جهان را به او نسبت داد، اصلیتی روس داشته و گفته می‌شود حدود 81 نفر را به قتل رسانده است. میخاییل پوبکوف یک افسر پلیس بوده است! او قبل از قتل قربانیان آن‌ها را با وسایل مختلف شکنجه می‌داده و به آن‌ها تجاوز می‌کرده است. وی در سال‌های 1992 تا 2010 حدود 80 انسان را به قتل رسانده، ولی خود او معتقد بود بیش از 200 زن را تا به حال کشته است!

این قاتل زنجیره ای زن ها به گفته خودش، یک زندگی دوگانه داشته است. در یک زندگی خود شخصی کاملا عادی و افسری موفق و در زندگی دیگر یک فرد بی رحم و عاشق کشتار بوده است. میخاییل پوبکوف از لحاظ روانی و سبک کشتار به نوعی مخوف ترین قاتل زنجیره ای جهان به شمار می‌رود.

5. دانیل کامارگو باربوسا

دانیل کامارگو باربوسا یکی از بزرگترین قاتلان زنجیره ای دنیا است. او ابتدا در کشور کلمبیا قربانیان خود را که اکثرا کودکان خردسال بوده را خفه می‌کرده است، اما پس از زندانی شدن در کلمبیا و سپس فرار از زندان، به کشور اکوادور می‌گریزد و اعمال شیطانی خود را در آنجا ادامه می‌دهد. این فرد در سال‌های 1974 تا 1986 مشغول قتل و کشتار افراد بوده و گفته می‌شود در این سال‌ها حدود 180 نفر را به قتل رسانده است.

دانیل کامارگو باربوسا در سال 1986 به زندان می‌افتد و درست در همان زندانی حبس می‌شود که پدرو لوپز، دیگر قاتل زنجیره ای جهان در آن زندانی بود. دانیل کامارگو باربوسا در همین زندان توسط برادرزاده یکی از قربانیان خودش، به قتل می‌رسد.

6. پدرو رودریگز فیلو

قاتلان زنجیره ای دنیا معمولا از کشورهای آمریکای لاتین هستند! پدرو رودریگز فیلو نیز یکی از آن‌ها است. این فرد اهل برزیل بوده و در سال‌های 1967 تا 2003 متهم به قتل بیش از 100 نفر است که 71 مورد از آن‌ها اثبات شده هستند. گفته می‌شود او اولین قتل خود را در سن 14 سالگی انجام می‌دهد. این کودک بی رحم و خشن حتی به پدر خود نیز رحم نمی‌کند و او را می‌کشد و تکه‌ای از قلب پدر خود را به دندان می‌کشد!

اما اگر دلتان به حال پدر او سوخت، باید بدانید پدر پدرو رودریگز فیلو نیز یک روانی به تمام عیار بود که همسر خود را کشته و قطعه قطعه کرده بود! در حقیقت پدرو با کشتن پدرش می‌خواست انتقام مادرش را بگیرد. پدرو رودریگز فیلو در سال 1973 بازداشت می‌شود و به 128 سال زندان محکوم می‌شود، اما پس از 30 سال آزاد می‌شود؛ چراکه در قوانین کشور برزیل کسی نمی‌تواند بیش از 30 سال زندانی بماند. پدرو پس از آزادی از زندان هم از اعمال پلید خود دست برنداشت و با ارتکاب چند فقره قتل، باز در سال 2007 دستگیر شد. پدرو رودریگز فیلو در حال حاضر در حصر خانگی است.

7. کاپتیمار شانکاریا

اگرچه معروف ترین قاتلان زنجیره ای جهان در آمریکای لاتین بودند، اما کمی به سمت آسیا بیاییم. کاپتیمار شانکاریا فردی هندی است که در سال‌های 1977 و 1988 حدود 70 قتل را انجام داده است. کاپتیمار شانکاریا، قاتل زنجیره ای هندی، مقتولان خود را با چکش می‌کشت و در سخنان خود گفته که بیهوده افراد را به قتل می‌رسانده و نباید کسی مثل او بشود!

8. یانگ شین‌های

باز هم آسیا اما این بار در چین! یانگ شین‌های در سال‌های 2000 تا 2003 حدود 67 فقره قتل کرده است. یانگ شین‌های معروف به هیولای قاتل است که شب‌ها وارد خانه افراد مورد نظر می‌شده و آن‌ها را با وسایل مختلفی مثل چاقو، ساطور و تبر به قتل می‌رسانده است.

9. آناتولی اونورفنکو

جانور اوکراین، نابودگر و شهروند اُ، همگی از القاب یکی از بی‌رحم‌ترین قاتلان زنجیره ای جهان به نام آندری چیکاتیلو است. او در بین سال‌های 1989 تا 1996 در اوکراین و جماهیر شوروی سابق، مرتکب قتل‌های زیادی شده است. آندری در سال‌های 1990 تا 1995 به صورت غیر قانونی در اروپا سفر می‌کرده و معلوم نیست در این مدت کسی را به قتل رسانده یا خیر! اما او محکوم به کشتن 9 نفر در سال 1989 و 43 نفر دیگر در سال‌های 1995 و 1996 است.

آناتولی اونورفنکو معمولا قربانیان خود را از بین زنان و کودکان انتخاب می‌کرد و جنایت‌های زیادی را در حق این افراد انجام می‌داد. این جانور اوکراینی سرانجام به اعدام محکوم می‌شود، اما به دلایل نامعلوم محکومیت او به حبس ابد تغییر می‌کند. وی در سال 2003 به علت نارسایی قلبی درگذشت.

10. ساموئل لیتل

قاتلان زنجیره ای دنیا از جوامع پیشرفته دنیا نیز عضو دارند! ساموئل لیتل، از بزرگترین قاتلان زنجیره ای دنیا بوده و اهل آمریکاست. او در ابتدا به قتل 3 زن محکوم بود، اما بعدها و با تحقیقات بیشتر مشخص شد که 31 نفر دیگر را نیز کشته است! او خودش ادعا می‌کند که 93 نفر را به قتل رسانده، ولی پلیس اف‌بی‌آی 50 قتل این قاتل زنجیره ای آمریکایی را تایید می‌کند.

ساموئل که از بزرگترین قاتل های زنجیره ای دنیا است، در سال‌های 1970 تا 2005 قتل‌های خود را انجام داده است. ساموئل لیتل قبل از زندانی شدن راننده آمبولانس نیز بوده و چندین بار بخاطر خشونت به زندان افتاده است. اعترافات او سرنخ‌هایی برای ده‌ها قتل بی پاسخ در آمریکا بود، اما پلیس رابطه‌ای بین او و تعداد زیادی از قتل‌هایی را که خود ساموئل به گردن گرفته بود، پیدا نکرد. ساموئل که سیاه پوست نیز هست از سال 2013 زندانی شده و به حبس ابد محکوم است.

11. فلوریزوالدو د الیوویرا

باز به آمریکای لاتین برمی‌گردیم! کابو برونو یا فلوریزوالدو د الیوویرا یک قاتل زنجیره ای برزیلی است. این شخص که البته یک افسر سابق پلیس است، جنایتکاران و خلافکاران زیادی را در سال 1982 به قتل رسانده، اما در سال 2012 خود او به دست افرادی ناشناس به قتل می‌رسد. گفته می‌شود او در سال 1982 بیش از 50 نفر را به کام مرگ کشانده است.

12. رابرت پیکتون

مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان

از آمریکای جنوبی به شمال این منطقه پر حادثه می‌رویم و رابرت پیکتون کانادایی را می‌شناسیم! رابرت پیکتون به قصاب معروف بوده و گفته می‌شود 49 زن را کشته است. این قاتل کانادایی در سال‌های 1983 تا 2002، 49 زن را کشته و با دادن جسد این افراد به خوک‌هایش، جنازه آن‌ها را از بین می‌برده است.

13. تد باندی

نام تد باندی را احتمالا شنیده‌اید. قاتل زنجیره ای تد باندی، به خاطر خوش چهره بودن معروف بوده و رسما به قتل 35 زن اعتراف کرده است. تد باندی در بین سال‌های 1974 تا 1978 مرتکب قتل‌های بسیاری شده که برخی منابع از 100 قربانی یا بیشتر خبر می‌دهند! تد باندی با چهره خوب و اخلاق کاریزماتیک خود (!) قربانیان خود را فریب می‌داد و آن‌ها را به قتل ‌می‌رساند. گاهی نیز در لباس مامور آتش نشانی یا مامور پلیس در می‌آمد و با حیله گری قربانیان را به مکانی خلوت می‌کشاند و آن‌ها را به قتل می‌رساند.

تد باندی همچنین گاهی سر قربانیان خود را از بدن آن‌ها جدا می‌کرد و برای مدتی در آپارتمان خود نگه می‌داشت! باندی همچنین با ورود به خانه‌های مختلف، زنانی را که در تخت خود خواب بودند را با ضربات کشنده به قتل می‌رساند. تد باندی که از مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان است، در سال 1989 در زندان ریفورد فلوریدا با صندلی برقی اعدام شد.

14. محمد مسفوی

اولین قاتل زنجیره ای مراکشی لیست ما، محمد مسفوی نام دارد. قوس قاتل مراکش، لقب این قاتل زنجیره ای زن ها و کودکان است. گفته می‌شود او به زنان مواد مخدر می‌داده و پس از معیوب کردن آن‌ها، این زنان را به قتل می‌رسانده است. دادگاهی که برای این فرد تشکیل شد، حکم اعدام او را داد، اما اعدام او به شیوه‌ای جالب بود. محمد مسفوی در سال 1906 در یک دیوار زنده به گور شد!

15. علی اصغر بروجردی

بله متاسفانه علی اصغر بروجردی یک قاتل زنجیره ای ایرانی است. علی اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل در بین سال‌های 1907 تا 1934 میلادی، 33 فرد را که اکثرا کودک بودند را در دو کشور ایران و عراق به قتل رسانده است. علی اصغر بروجردی در حرف‌های خود گفته که او یک عده بی سر و پا را کشته و آن‌ها آدم حسابی نبودند که به خاطرشان علی اصغر بروجردی را اعدام می‌کنند! این قاتل زنجیره ای کودکان در سال 1934 در میدان سپه تهران به دار آویخته شد.

در این مقاله 15 قاتل زنجیره ای معروف را به شما معرفی کردیم. اگر مطالب این مقاله برای شما تازگی داشت، با ما نظرات خود را در پایین همین صفحه به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
امیر حیدری باطنی
.
24 اسفند 1399، 07:47
پاسخ
1
0
بهتر بود یه خورده این متن رو ایرانیزه می کردین. تازه ما موارد مشهوری مثل بیجه و خفاش شب رو هم داشتیم....
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5