آموزش ساخت گروه در اینستاگرام + تنظیمات چت گروهی

آموزش ساخت گروه در اینستاگرام + تنظیمات چت گروهی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بستری را برای به اشتراک گذاشتن استوری‌ها و پست‌ها با دوستان و خانواده فراهم می‌کنند. با این وجود، برخی گزینه‌ها مانند ساخت گروه در اینستاگرام نیز در میان کاربران پر طرفدار است و می‌توان با گروه زدن در اینستاگرام تعاملات خود را با سایر کاربران افزایش داد.

ساخت گروه در اینستا با استفاده از خود اپلیکیشن اینستاگرام ممکن است. همچنین ترفندهایی برای استفاده از گروه های اینستاگرام و استفاده از تنظیمات آن هم وجود دارد. با گروه زدن در اینستاگرام دیگر لازم نیست یک پیام را به صورت تک تک برای همه بفرستید و با گروه چت اینستاگرام به راحتی می‌توانید آن پیام را یک بار برای همه افراد مورد نظر خود ارسال کنید. در این مقاله از پلازامگ با آموزش ساخت گروه در اینستا همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

کاربردهای گروه زدن در اینستاگرام

ایجاد گروه در اینستاگرام برای ارتباط جمعی با دوستان و اعضای خانواده، کسب و کار، مربی‌گری، همکاری‌های تجاری، بازاریابی و آموزش و موارد بسیار دیگری می‌تواند کاربردی و مفید باشد.

نحوه تشکیل گروه در اینستاگرام

احتمالاً اپلیکیشن اینستاگرام را از قبل نصب شده در گوشی خود دارید، با این حال، حتماً به طور مرتب آن را آپدیت یا بروزرسانی کنید. در غیر این صورت از دو لینک زیر برای اندروید و iOS اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید:

برنامه اینستاگرام برای اندروید

برنامه اینستاگرام برای iOS

به این نکته توجه داشته باشید که در نسخه مرورگر گروه ساختن در اینستاگرام ممکن نیست.

گروه در اینستا

یکی از دلایل رایج نبودن ایجاد گروه در اینستاگرام، این است که ویژگی ساخت گروه اینستاگرام به دلایلی پنهان مانده است. اما در این مقاله آموزش ساخت گروه در اینستاگرام و نحوه ایجاد گروه در اینستاگرام توضیح داده می‌شود.

چگونه در اینستاگرام گروه بزنیم؟

برای ساخت گروه اینستاگرام می‌توانید به دو یا چند نفر در دایرکت پیام بدهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به آیکون دایرکت در سمت راست بالای صفحه وارد شوید.
 • سپس این آیکون را در سمت راست بالا انتخاب کنید.
 • دو یا چند نفر را برای گروه زدن در اینستاگرام انتخاب کنید. سپس گزینه Chat را انتخاب کنید.
 • پیام خود را تایپ کنید، آیکون را برای انتخاب تصویر یا ویدئو جهت ارسال به گروه لمس کنید یا از این آیکون برای گرفتن تصویر یا ویدئو جدید استفاده کنید.
 • اکنون می‌توانید افکت‌ها و فیلترهای اختیاری را اضافه کنید و یک کپشن بنویسید.
 • حالا سه گزینه وجود دارد: View Once به معنای یک بار دیده شود، Allow Replay اجازه پخش دوباره یا Keep in Chat باقی ماندن در گروه.
 • سپس می‌توانید گزینه Send را انتخاب کنید.

پس از ساختن آن می‌توانید تغییر نام گروه در اینستاگرام را انجام دهید و یک اسم به آن اضافه کنید. برای انتخاب نام، گروه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس گزینه «Name this group» را لمس کنید.

علاوه‌بر مراحل بالا که روش گروه زدن در اینستاگرام به طور خلاصه توضیح داده شد، می‌توانید مراحل تصویری زیر را برای ساخت گروه در اینستا دنبال کنید.

چگونه در اینستا گروه بزنیم با تصویر

برای ساخت گروه اینستاگرام مراحل تصویری زیر را دنبال کنید:

 • اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندروید یا iOS خود باز کنید.
 • به آیکون دایرکت (Direct Message) در گوشه سمت راست بالای نمایشگر وارد شوید.

گروه زدن در اینستاگرام

 • آیکون گزینه Create Group در گوشه سمت راست بالای نمایشگر را انتخاب کنید. این آیکون قبلاً شبیه + بود و الان شبیه یک مداد و کاغذ است.
 • به لیست پیشنهادی افراد نگاه کنید و دایره کنار افرادی را که می‌خواهید به گروه اضافه کنید، لمس کنید.
 • یا می‌توانید در نوار جستجو، اسم افراد مورد نظر خود را تایپ کنید و به گروه اضافه کنید. انجام یکی از این دو روش به خود شما بستگی دارد.

گروه چت اینستاگرام

 • وقتی افراد را با یکی از آن دو روش اضافه کردید، گزینه «Chat» در گوشه سمت راست بالای نمایشگر را لمس کنید.
 • البته تا زمانی که نخستین پیام را ارسال نکرده باشید، این گروه ساخته نخواهد شد. سپس برای گروه نام انتخاب می‌کنید. سایر افراد هم از پیام‌ها و وجود گروه مطلع خواهند شد.

تنظیمات چت گروه اینستاگرام

پس از ساخت گروه اینستا می‌توانید گزینه‌های مختلف آن را امتحان کرده و تنظیمات گروه را تغییر دهید. حتی می‌توانید اعضای بیشتری را به گروه اضافه کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
 • وارد بخش Direct Messages شوید.
 • چت‌های گروهی را که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی داشته باشید، انتخاب کنید.
 • گزینه Info را از گوشه سمت راست بالای نمایشگر انتخاب کنید.

گروه ساختن در اینستاگرام

 • به پایین صفحه آمده و گزینه اضافه کردن افراد یا «Add People» را که یک آیکون + بزرگ است، انتخاب کنید
 • به این ترتیب، در هر زمانی که می‌خواهید افراد جدیدی را به گروه مورد نظر خود اضافه می‌کنید.

به علاوه، در این قسمت گزینه‌های خیلی خوبی را می‌توانید پیدا کنید. می‌توانید پیام‌ها را بی‌صدا یا Mute کنید، یا بعضی افراد را Mute کنید یا حتی گروه را ترک یا حذف کنید. این گزینه‌ها در پایین صفحه تنظیمات چت گروه قرار دارند.

همچنین یک نوار اشتراک وجود دارد که در آن می‌توانید تمام فایل‌های به اشتراک گذاشته شده با گروه (شامل تصاویر و ویدئوها) را مشاهده کنید. سایر افراد گروه هم اجازه دارند، اعضای بیشتری را به گروه اضافه کنند، مگر اینکه شما گزینه تائیدیه درخواست ورود به گروه یا Approval Request to Join را فعال کرده باشید. با فعال کردن این گزینه می‌توانید تمام اعضای جدید را پیش از ورود به گروه تائید یا رد کنید.

گزینه های گروه تعاملی اینستاگرام

مواردی که توضیح داده شد، تنظیمات گروه بودند، اما گروه های تعامل اینستاگرام از چه گزینه‌هایی برخوردار هستند؟ عملکرد گروه های اینستاگرام تقریباً مانند پیام دایرکت دو نفره است. می‌توانید فایل تصویری و صوتی ارسال کنید، فایل‌های متنی، استیکر یا پیام متنی بفرستید.

همچنین می‌توانید با گروه تماس تصویری برقرار کنید، البته اگر افراد زیادی در گروه عضو هستند، انجام این کار پیشنهاد نمی‌شود. به‌علاوه، باید توجه داشته باشید که برای انجام تماس تصویری به اینترنت پر سرعت و قوی نیاز خواهید داشت.

کدام افراد پیام شما را در گروه اینستاگرام دیده اند؟

وقتی چیزی را با گروه به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید ببینید که کدام یک از اعضای گروه آن پست را دیده‌اند. اگر به اینترنت وصل باشید، این گزینه به صورت پیوسته آپدیت می‌شود. اساساً همیشه برای چت در گروه‌ها و ارسال هر گونه فایل یا تصویری به اینترنت نیاز خواهید داشت.

یک نکته مهم دیگر در مورد گروه زدن در اینستاگرام این است که می‌توانید پیام‌های خود را در گروه پاک یا Unsend کنید. برای انجام این کار انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید و گزینه Unsend Message را انتخاب کنید.

نحوه تشکیل گروه در اینستاگرام

تعداد اعضای گروه در اینستاگرام

ظرفیت گروه اینستاگرام به طور کلی 32 نفر است. این تعداد برای گروه بزرگی از دوستان، هم‌کلاسی‌ها، همکاران و غیره کافی به نظر می‌رسد. به‌علاوه، از آنجا که تمام اعضای گروه می‌توانند پیام‌ها و فایل‌های شما را ببینند، بهتر است با احتیاط عمل کنید. به طور کلی هر گزینه‌ای که در Direct Message دو نفره وجود دارد، در چت‌های گروهی هم در دسترس است.

برای چت ویدئویی چگونه گروه اینستا بسازیم؟

ساخت گروه چت ویدئویی هم در اپلیکیشن اینستاگرام راحت است. برای ساخت گروه اینستاگرام جهت چت ویدئویی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا آیکون Message در گوشه سمت راست بالای نمایشگر را انتخاب کنید.
 • سپس آیکون ویدئو در سمت راست بالا را لمس کرده و افراد مورد نظر خود را به گروه چت ویدئویی اضافه کنید. ظرفیت گروه چت ویدئویی در اینستاگرام فقط 6 نفر است.
 • پس از انتخاب افراد مورد نظر، گزینه Start را انتخاب کنید.

وقتی تماس برقرار شود، تک تک افراد، نوتیفیکیشن تماس شما یا اعلان از طرف اینستاگرام را دریافت خواهند کرد.

اگر از قبل در یک تماس ویدئویی هستید و قصد دارید فرد دیگری را به آن اضافه کنید، آیکونی را که شبیه دو فرد کنار هم است، لمس کرده و نام فرد مورد نظر خود را جستجو کنید. اکنون آن فرد به تماس اضافه شده و نوتیفیکیشن تماس را دریافت خواهد کرد.

آموزش حذف شخص از گروه اینستاگرام

با دنبال کردن چهار مرحله زیر می‌توانید بعضی از افراد مورد نظر خود را از گروه اینستاگرام حذف کنید.

 • ابتدا وارد اینستاگرام خود شده، سپس برای دسترسی به پیام‌های دایرکت، آیکونی که شبیه موشک کاغذی است، در گوشه سمت راست نمایشگر لمس کنید.
 • سپس گروه مورد نظر را در چت‌های خود پیدا کنید.
 • وقتی اعضای گروه ظاهر شدند، سه نقطه کنار هر عضو را لمس کنید.
 • و بعد گزینه حذف از گروه یا «Remove from Group» را انتخاب کنید.

البته فقط ادمین گروه می‌تواند این کار را انجام دهد. پس از لمس سه نقطه کنار هر عضو، با چند گزینه محدود کردن (Restrict)، بلاک کردن (Block)، ریپورت کردن، حذف از گروه و ادمین کردن مواجه می‌شوید که می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب کنید.

لینک گروه در اینستاگرام

پیوستن به گروه تبادل اینستاگرام

از گروه های تعاملی اینستاگرام معمولاً برای افزایش لایک، کامنت و فالورهای اکانت اینستاگرام استفاده می‌کنند. اما سخت‌ترین قسمت آن پیدا کردن یک گروه تعاملی مناسب و دعوت شدن به آن است. گروه های تعاملی به شما کمک می‌کنند تعامل خود را با سایر کاربران افزایش دهید، در صفحه جستجوی (Explore Page) اینستاگرام دیده شوید و صدها تا هزاران فالوور جدید پیدا کنید. اما به دست آوردن چنین نتیجه‌ای نیاز به زمان دارد.

دو نوع گروه تعاملی اینستاگرام

به طور کلی دو نوع گروه تعاملی اینستاگرام رایج است که در ادامه در مورد آن‌ها توضیح داده می‌شود.

گروه تعاملی در دایرکت اینستاگرام

در گروه تعاملی دایرکت اینستاگرام که کمی قبل‌تر نحوه ساخت آن آموزش داده شد، تمام اعضا هر بار پست جدیدی را در اینستاگرام منتشر می‌کنند و در گروه به سایر اعضا اطلاع می‌دهند. سپس هر یک از اعضای گروه در نزدیک‌ترین زمان ممکن باید آن پست را لایک کرده یا برای آن کامنت بگذارد. گروه‌های تعاملی معمولاً قوانین مختلفی دارند، اما به طور کلی، هر یک از اعضا پیش از اطلاع‌رسانی در مورد پست خود، باید پست‌های قبلی سایر اعضا را لایک کند یا برای آن‌ها کامنت بگذارد. این لایک‌ها و کامنت‌ها باعث می‌شود که تعاملی میان اعضای گروه برقرار باشد و به افزایش فالوورهای هم کمک می‌کنند.

اما چگونه لینک گروه در اینستاگرام یا چنین گروه‌های تعاملی را پیدا کنید؟ می‌توانید در تعامل با افراد یا در گروه‌های فیسبوک یا حتی در خود اینستاگرام این گروه‌های تعاملی مربوط به تخصص خود را پیدا کنید.

ایجاد گروه در اینستاگرام

تعامل اینستا در تلگرام

در گروه‌های تعاملی در تلگرام، بسته به نوع گروه ممکن است صدها یا هزاران عضو وجود داشته باشد. در این گروه‌ها، هر فرد در زمان برنامه‌ریزی شده مشخصی پست می‌گذارد و نمی‌تواند به صورت پراکنده و در زمان‌های نامشخص در طول روز این کار را انجام دهد. به‌عنوان مثال، اگر در یک کانال یا جمع تعاملی 100 نفره با برنامه‌ریزی زمانی انتشار پست در ساعت 1 بعد از ظهر هستید، 100 لایک جدید در آخرین پست اینستاگرام خود در ساعت 1 دریافت خواهید کرد. البته شما هم در مقابل 100 لایک به صد نفر اعضای گروه می‌دهید.

اما چگونه گروه‌های تعاملی اینستاگرام را در تلگرام پیدا کنید؟ برای پیدا کردن گروه‌های تعاملی اینستاگرام می‌توانید در قسمت جستجوی تلگرام اسم گروه‌های مورد نظر خود را تایپ کرده و پیدا کنید. در این گروه‌ها معمولاً گروه‌های مختلف با موضوعات مختلف مانند مد و زیبایی یا هر تخصص دیگری معرفی می‌شوند. و در گروه‌های تخصصی‌تر پست‌های کاربران عضو در گروه منتشر می‌شود و اعضا می‌توانند در تعامل با یکدیگر پست‌های هم را لایک کنند یا کامنت بگذارند.

نکته مهمی که باید در مورد این گروه‌ها توجه داشته باشید این است که هر چه تعداد اعضای گروه بیشتر باشد، احتمال دیده شدن و دریافت لایک و کامنت هم بیشتر خواهد بود.

جمع بندی

اینستاگرام و سایر اپلیکیشن‌ها برقراری ارتباط و تعامل میان کاربران را راحت‌تر کرده‌اند. بنابراین، تمایل کاربران به برقراری ارتباطات دسته‌جمعی و انجام اهداف کاری و شخصی مورد نظر خود از طریق این گروه‌ها افزایش یافته است. همانطور که در این مقاله مشاهده شد، ساخت گروه در اینستاگرام به روش بسیار ساده‌ای از طریق دایرکت مسیج ممکن است. البته ظرفیت اعضای گروه در اینستا حداقل 2 تا حداکثر 32 نفر است. در واقع، گروه زدن در اینستاگرام یا عضویت در گروه‌های تعاملی اینستاگرام در تلگرام به افراد کمک می‌کند که شانس دیده شدن حساب کاربری خود و دریافت لایک و کامنت را بالا ببرند. لطفاً سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌های پلازامگ با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5