معرفی بازی Bravely Default 2 | یک تجربه نقش آفرینی ژاپنی خاص

معرفی بازی Bravely Default 2 | یک تجربه نقش آفرینی ژاپنی خاص
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله مهمترین عناوین اخیر در ژانر نقش آفرینی ژاپنی (JRPG) می‌توان به بازی Bravely Default 2 اشاره کرد. در این مقاله به بررسی جوانب مختلف بازی Bravely Default II خواهیم پرداخت. با ما باشید.

بازی Bravely Default 2 یک بازی نقش آفرینی است که توسط کمپانی Claytechworks برای پلتفرم نینتندو سوییچ ساخته شده است. تاریخ انتشار بازی Bravely Default 2 برابر با 26 فوریه 2021 (8 اسفند 1399) است و طراح اصلی آن شوتا فوکوبارو (Shota Fukubaru) محسوب می‌شود. بازی نقش آفرینی Bravely Default 2 با استفاده از موتور بازی‌ سازی Unreal Engine 4 ساخته شده است. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست قصد داریم به بررسی جوانب مختلف بازی Bravely Default II نینتندو سوئیچ بپردازیم. همراه پلازامگ بمانید.

تاریخ انتشار بازی Bravely Default 2 / بازی نقش آفرینی Bravely Default 2

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی Bravely Default 2

در این بخش تریلر جدید Bravely Default 2 را با همدیگر مشاهده خواهیم کرد. همراه پلازامگ بمانید.

داستان بازی Bravely Default 2

می‌توان گفت داستان بازی Bravely Default 2 در مقایسه با نسخه‌های قبلی در دنیایی جدید اتفاق می‌افتد؛ در یک قاره که اگزیلانت (Excillant) نام دارد و به پنج منطقه مختلف تقسیم شده است. وقایع بازی Bravely Default 2 مخصوص نینتندو سوئیچ چهار کاراکتر اصلی را دنبال می‌کنند. اولین این کاراکترها سث (Seth) نام دارد که یک ملوان جوان است. دومین کاراکتر یک پرنسس پناهنده به نام گلوریا (Gloria) محسوب می‌شود. کاراکتر سوم یک دانشمند مسافر به نام الویس (Elvis) است و نهایتا کاراکتر چهارم مزدوری به نام آدل (Adelle) است.

این چهار کاراکتر در جریان بازی Bravely Default 2 2021 به نقاط مختلف قاره می‌روند تا الماس‌های مربوط به چهار عنصر باد، آب، زمین و آتش را بازیابی کنند. این الماس‌ها از سرزمینی نابود شده به نام موسا (Musa) که محل زندگی گلوریا محسوب می‌شد دزدیده شده‌اند.

چهار قهرمان وقایع مربوط به بازی Bravely Default 2 برای PC یاد می‌گیرند که همه‌شان در واقع قهرمانان روشنایی عصر خود هستند. علاوه بر این در طی تاریخچه دنیای این بازی یک نیروی شیطانی باستانی وجود دارد که پیوند شبانه (Night’s Nexus) نام گرفته است و الماس‌های عناصر از چهار قهرمان برای دور کردن آن استفاده می‌کنند. الماس باد سث را انتخاب کرده است؛ الماس آب گلوریا را انتخاب کرده است؛ الماس زمین الویس را انتخاب کرده است و نهایتا الماس آتش آدل را انتخاب کرده است.

بازی Bravely Default 2 نینتندو سوئیچ / بازی Bravely Default 2 مخصوص نینتندو سوئیچ

در عین همه این وقایع سث همچنین سعی دارد به رمزگشایی یک کتاب باستانی بپردازد که در شرایط عادی نمی‌توان آن را خواند. در این کتاب برخی اسرار مربوط به گذشته فاش می‌شود. با پیروی ماجراجویی قهرمانان بازی Bravely Default II آدل ناگهان برملا می‌کند که او در واقع یک پری است و خواهرش ادنا (Edna) سعی دارد پیوند شبانه را فرا بخواند تا تمامی انسان‌ها را از بین ببرد؛ چرا که از انسان‌ها بدش می‌آید.

چهار قهرمان اصلی بازی Bravely Default II پس از جمع آوری تمامی چهار کریستال موجود در این بازی به مبارزه با ادنا پرداخته و او را شکست می‌دهند، اما نمی‌توانند پیوند شبانه را شکست دهند. در ادامه گلوریا زندگی خود را فدا می‌کند تا پیوند شبانه را از آن خود کند و چرخه قهرمانان روشنایی سابق را ادامه دهد.

فداکاری انجام شده توسط گلوریا در ادامه ماجرای بازی جدید Bravely Default 2 سپس به عنوان یک نمود آینده نمایش داده می‌شود که افراد گروه از طریق کتاب اسرارآمیز شاهد آن می‌شوند. با وجود آنکه گلوریا با قربانی کردن خودش برای دنیا کنار می‌آید سث قول می‌دهد که برای نابود کردن پیوند شبانه راه دیگری پیدا کند. افراد گروه بعدها متوجه می‌شوند که کتاب مورد نظر توسط خود پیوند شبانه ایجاد شده است.

تریلر بازی Bravely Default 2/ آخرین اخبار بازی Bravely Default 2

بعدها معلوم می‌شود که خود پیوند شبانه در واقع یک انسان زن باستانی بود که آرزو داشت تمام اطلاعات موجود در دنیا را به دست بیاورد. در واقع تا زمانی که کتاب مورد نظر سالم باقی بماند پیوند شبانه هیچ گاه از میان نخواهد رفت. در پایان داستان بازی Bravely Default II شاهد آن هستیم که افراد گروه به دنیایی در ورای اقیانوس کوچ می‌کنند؛ به جزیره‌ای که کتاب را می‌توان در آن نابود کرد و در همان مکان با پیوند شبانه مبارزه می‌کنند.

در پایان بازی Bravely Default II چهار قهرمان داستان پیروز میدان خارج می‌شوند و پیوند شبانه برای همیشه نابود می‌گردد. آن‌ها از طریق قدرت الماس‌ها از جزیره فرار می‌کنند و به خانه‌های خود بازمی‌گردند.

گیم پلی بازی Bravely Default 2

بازی Bravely Default II سومین عنوان از سری Bravely محسوب می‌شود که در ادامه‌ بازی Bravely Default و دنباله آن به نام Bravely Second: End Layer عرضه می‌شود. با وجود آنکه بازی Second دنباله مستقیم داستان عنوان اصلی محسوب می‌شود در بازی Bravely Default II شاهد یک داستان جدید و کاراکترهای جدید هستیم.

جوهره اصلی گیم پلی بازی Bravely Default II در واقع یک بازی نقش آفرینی به همراه مبارزات نوبتی است. علاوه بر این در این بازی شاهد حضور نسخه اصلاح شده‌ای از سیستم Brave Point بازی قبلی و همچنین استفاده از مکانیزمی برای جمع آوری Asterisk‌های مختلف برای تعویض کلاس کاری یک کاراکتر به خصوص هستیم.

تاریخ عرضه بازی Bravely Default 2

بررسی بازی Bravely Default 2 و نمرات منتقدین

پس از معرفی بازی Bravely Default 2 با نقد و بررسی بازی Bravely Default 2 همراه شما هستیم. با ما باشید.

Digitally Downloaded / امتیاز: 100

فکر می‌کنم افراد زیادی وجود خواهند داشت که از بازی Bravely Default II با عنوان یک بازی در ژانر JRPG به شیوه رترو یاد خواهند کرد. این افراد مبارزات نوبتی و طراحی ژاپنی وار کاراکترها را خواهند دید و شاکله کلی بازی را با این موارد تعیین خواهند کرد. البته این امر یک حقیقت است. شیوه داستان سرایی بازی، طراحی عالی آن و استفاده از المان‌های ژانر JRPG به شیوه‌ای خاص همگی جزو ویژگی‌های این بازی هستند. در واقع می‌توان گفت بازی Bravely Default II بیانیه‌ای است در راستای این امر که مردم از کدام ویژگی‌های ژانر JRPG لذت می‌برند و چه چیزی در رابطه با این ژانر اهمیت دارد. از منظر من این بازی یک شاهکار است.

Gaming Age / امتیاز: 91

من بدون شک بازی Bravely Default II را به همه طرفداران ژانر نقش آفرینی که به دنبال تجربه‌ای جدید هستند توصیه می‌کنم؛ فارغ از اینکه قبل از این بازی‌های این سری را تجربه کرده‌اید یا خیر. این بازی یک بازی نقش آفرینی همه جانبه و جذاب است که ساعت‌ها سرگرمی مداوم را برایتان به ارمغان خواهد آورد. سیستم کار (Job system) بازی تنوع زیادی دارد و سیستم مبارزات آن نیز به قدری منحصر به فرد است که برای مدت‌ها برایتان تکراری نشود. این بازی را در اولین فرصت حتما تجربه کنید.

بازی جدید Bravely Default 2 / نقد و بررسی بازی Bravely Default 2

TouchArcade / امتیاز: 90

بازی Bravely Default II بدون شک اتوپیای یک طرفدار ژانر JRPG محسوب می‌شود. من از تک تک لحظات آن لذت بردم.

Hobby Consolas / امتیاز: 88

بازی Bravely Default II را می‌توان یک بازی ویدیویی بسیار ویژه نامید که هم برای بازیکنان جدید و هم برای حرفه‌ای‌ها تجربه‌ای ایده‌آل محسوب می‌شود. شما هیچ گاه از این بازی خسته نمی‌شوید؛ چرا که مبارزات، کاراکترها و کارهای موجود در آن در قالب دنیایی هنری و ارزشمند شما را برای مدت‌ها سرگرم خواهد کرد.

Vandal / امتیاز: 82

بازی Bravely Default II یک بازی JRPG شگفت انگیز است. البته برخی موارد جزئی وجود دارند که از تبدیل شدن این بازی به یک عنوان کلاسیک جلوگیری می‌کنند، اما احساسی که پس از پایان بازی داشتیم برای مدت‌ها همراه ما خواهد بود.

سخن پایانی

بازی Bravely Default 2 2021 / بررسی بازی Bravely Default 2

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم جوانب مختلف بازی Bravely Defaut 2 را به شکلی مختصر برای شما مورد بررسی قرار دهیم. تاریخ عرضه بازی Bravely Default 2 بیست و ششم فوریه 2021 محسوب می‌شود.

اگر به ژانر نقش آفرینی ژاپنی (JRPG) علاقمند باشید بازی Bravely Default II تا مدت‌ها شما را سرگرم خود خواهد کرد. این بازی به دلیل طراحی خاص و منحصربه‌فرد خود طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است و شما می‌توانید با تجربه آن در پلتفرم نینتندو سوییچ تا مدت‌ها سرگرم شوید. نظر شما در رابطه با بازی Bravely Default II چیست؟ آیا شما این بازی را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را از طریق بخش پایین و قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5