کاربرد شیشه رنگی در دکوراسیون داخلی

کاربرد شیشه رنگی در دکوراسیون داخلی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شیشه رنگی از قدیم الایام در میان مردم مرسوم بوده و از آن ها استفاده های مختلفی می کردند. شیشه های رنگی در همان زمان استفاده ها و کاربردهای گوناگونی داشت. امروزه کاربرد این شیشه ها رنگی بسیار وسیع تر شده است و در تمام دکوراسیون های داخلی و نمای ساختمان ها و معماری استفاده می شود. از مهمترین انواع شیشه های رنگی می توان به شیشه های لاکوبل اشاره کرد. در ادامه این متن قصد داریم درباره انواع شیشه های رنگی و همچنین کاربردهای آن ها را اشاره کنیم.

شیشه رنگی

انواع شیشه رنگی 

شیشه های رنگی دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها را نیز می توان در مکان به خصوصی به کار برد. قدیمی ترین نوع شیشه رنگی را انواع شفاف آن است. از نوع شفاف شیشه رنگی در گذشته در ساخت درب و پنجره و تزیین آن ها استفاده می شود. البته این نوع شیشه ها برای اولین بار در سرزمین های سوریه و در ساخت انواع پارچ و لیوان استفاده شده است و بعدها پای آن به معماری ایرانیان باز شده است. اما امروزه استفاده از شیشه رنگی شفاف یا همان سنتی بسیار کمتر شده است. امروزه از انواع شیشه رنگی مات و لاکوبل در دکوراسیون های داخلی استفاده می شود.

طرز ساخت شیشه رنگی لاکوبل

طرز ساخت شیشه های لاکوبل و رنگی کردن آن ها به این صورت است که شیشه های معمولی که اصطلاحا به آن ها شیشه خام گفته می شود را از یک طرف که پشت آن به حساب می آید رنگ می کنند. به این صورت از روی دیگر شیشه می توان رنگی که در پشت آن زده اید را مشاهده کنید. در این نوع شیشه ها آلودگی پشت شیشه پیدا نیست و می توان از آن ها برای پوشاندن دیوار رد مکان های مختلف استفاده کرد.

کاربرد شیشه رنگی 

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم شیشه رنگی انواع مختلفی دارند که از معروفترین آن ها می  توان به شیشه های لاکوبل اشاره کرد. این نوع شیشه ها شفاف نیستند و به جز رنگ نمی توان هیچ چیز دیگری را از پشت آن ها مشاهده کرد. از شیشه های رنگی لاکوبل و انواع شیشه های رنگی غیر شفاف می توان در موارد زیر استفاده کرد.

 • شیشه بین کابینتی
 • دیوار پوش شیشه ای
 • وایت برد شیشه ای
 • استفاده در نمای ساختمان ها

شیشه رنگی

مزایای استفاده از لاکوبل در شیشه بین کابینتی 

یکی از موارد کاربرد شیشه رنگی لاکوبل، شیشه بین کابینتی است. بسیار یاز مردم هنوز هم خیال می کنند که انواع کاشی برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها جذاب تر است و تنوع بالاتری دارد. در صورتی که شما می توانید با استفاده از شیشه رنگی در بین کابینت از هر رنگی که خودتان مایل باشید استفاده کنید. چرا که در تهیه این نوع شیشه ها رنگ را خودتان انتخاب می کنید و تنوع رنگی آن ها بسیار بالاتر است. در زیر به برخی از مهمترین مزایای استفاده از شیشه بین کابینتی اشاره می کنیم.

امکان سکوریت کردن

شیشه های بین کابینتی را می توان سکوریت کرد. البته نیازی نیست تمام شیشه بین کابینتی را سکوریت کنید، چرا که تنها مکانی که در معرض دمای بالا و احتمال شکستن است در پشت گاز است. شما می توانید در این قسمت از شیشه سکوریت استفاده کنید تا رد زمان قرار گرفتن در معرض دمای بسیار بالا دچار ترک یا شکستگی نشود. با سکوریت کردن شیشه بین کابینتی می توانید آن ها را برای استفاده رد آَپزخانه ایمن کنید.

شیشه رنگی

پاک شدن راحت لکه ها 

یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از شیشه رنگی در آشپزخانه پاک کردن راحت لکه ها و آلودگی ها از روی آن است. به طور کلی پاک و تمیز کردن شیشه ها کار بسیار ساده است و می توان آن ها را با استفاده از یک دستمال و شیشه پاکن کاملا تمیز کنید. شیشه ها به راحتی لک نمی شوند و به همین دلیل است که می توان به راحتی آن ها را از انواع چربی ها و آلودگی ها تمیز کرد. این مزیت، این نوع شیشه ها را برای استفاده ر آشپزخانه بسیار مناسب کرده است.

سطح یکدست و بدون درز

در نصب شیشه های رنگی از قواره های بزرگ شیشه استفاده می شود و فقط در صورتی که در قسمتی از بین کابینت نیاز به استفاده از شیشه بزرگتر یا کوچکتر باشد، باید شیشه ها را برش داد. این موضوع به یکدست بودن شیشه ها کمک می کند. نبود در زدر آن ها باعث می شود که آلودگی کمتری به پشت آن ها نفوذ کند و همچنین باعث می شود که شیشه ها تمیزتر و زیباتر نصب شوند.

شیشه رنگی

جمع بندی 

شیشه رنگی محصولی زیبا و منحصر به فرد است که از گذشته تا به امروز استفاده های متنوعی از آن شده است. امروزه به شیشه رنگی های سنتی انواع شیشه های رنگی دیگر نیز اضافه شده است و به همین دلیل کاربردهای متنوع تری پیدا کرده است. اگر شما نیز تمایل به استفاده از انواع شیشه رنگی در دکوراسیون داخلی خود هستید می توانید به سایت صنایع شیشه و آینه آگاهی به آدرس سایت agahiglass.com مراجعه کنید و نمونه کارهای این مرکز را مشاهده کید. صنایع شیشه و آینه آگاهی دارای سابقه چندین ساله در صنعت طراحی و تولید انواع شیشه و آینه برای فضاهای مختلف را دارد و می تواند به شما در انتخاب شیشه رنگی مناسب کمک کند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5