تاریخ اکران انیمیشن مینیون ها 2 (Minions 2: The Rise of Gru) + تریلر

تاریخ اکران انیمیشن مینیون ها 2 (Minions 2: The Rise of Gru) + تریلر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تاریخ اکران انیمیشن مینیون ها: ظهور گرو (Minions 2: The Rise of Gru) باز هم به عقب افتاد. مینیون ها ۲ احتمالا تابستان 1401 پخش خواهد شد! برای اطلاع از تاریخ اکران، داستان و همچنین تماشای تریلر انیمیشن مینیون ها 2 با پلازامگ همراه باشید.

پس از گذشت نزدیک به 5 سال از اکران قسمت اول، تا سال 2022 باید منتظر اکران انیمیشن مینیون ها 2 باشم. این موجودات زرد رنگ بامزه به عنوان دستیار گرو (با صداپیشگی استیو کرل) در فیلم‌های مجموعه Despicable Me حضور داشتند، اما اولین بار در سال 2015 صاحب یک فیلم اختصاصی برای خودشان شدند که به ریشه‌های این شخصیت‌های دوست‌داشتنی می‌پرداخت. این فیلم با فروش خوبی که در باکس آفیس داشت به پنجمین انیمیشن سینمایی پرفروش تاریخ تبدیل شد و مجموع فروش فرنچایز Despicable Me را به 3.5 میلیارد دلار رساند تا این مجموعه موفق‌ترین فرنچایز انیمیشنی تاریخ لقب بگیرد.

با توجه به این موفقیت‌ها، اصلاً عجیب نبود که استودیوی Illumination تصمیم بگیرد تا دنباله‌ای برای انیمیشن Minions بسازد. به همین خاطر قسمت دوم آن با نام رسمی Minions: The Rise of Gru (مینیون ها: ظهور گرو) معرفی شد و کایل بالدا نیز مجددا وظیفه کارگردانی این قسمت را بر عهده گرفت. انیمیشن مینیون ها 2 ماجرای این موجودات کوچک را در حالی که به شخصیت گرو نوجوان می‌پیوندند دنبال می‌کند. اخیراً تریلری نیز از این انیمیشن منتشر شده که در ادامه این مقاله می‌توانید آن را مشاهده کنید.

در ادامه می‌خوانید: 

تاریخ اکران مینیون ها: ظهور گرو

انیمیشن مینیون ها 2 قرار بود در تاریخ 3 جولای 2021 یعنی 13 مرداد 1400 اکران شود اما به دلیل شیوع کرونا تاریخ اکران این انیمیشن به تعویق افتاد. طبق آخرین خبرها، تاریخ اکران مینیون ها 2 به روز 14 مرداد 1401 منتقل شد. مراحل تولید این انیمیشن از جولای سال 2018 و پس از یک دوره 15 ماهه برای پیش‌تولید آغاز شده بود. با این حساب کل پروسه تولید انیمیشن Minions 2 دو سال طول کشید که طبق گفته‌های کارگردان این اثر یعنی کایل بالدا، این مدت برای ساخت یک انیمیشن سینمایی زمان کوتاهی است. بالدا علاوه بر کارگردانی قسمت اول انیمیشن Minions، در ساخت اولین شماره از مجموعه Despicable Me نیز نقش پررنگی داشت و همچنین Despicable Me 3 را کارگردانی کرد.

مرور داستان قسمت اول انیمیشن Minions

مینیون‌ها که در طول تاریخ از موجودات تک سلولی به شکل امروزی‌شان تکامل یافته بودند، در دوره‌های زمانی مختلف خرابکاری‌های زیادی به بار آوردند. از زمان دایناسورها تا دوران فراعنه مصر و حتی نبرد ناپلئون در روسیه، حضور آن‌ها باعث رقم خوردن اتفاقات عجیبی در طول تاریخ شد. اما آن‌ها برای مدتی بدون ارباب رها شدند و به زندگی غارنشینی روی آوردند. این موضوع باعث شد تا افسرده و غمگین شوند و تصمیم بگیرند به دنبال یک ارباب خبیث بگردند و به او خدمت کنند. برای همین یکی از مینیون‌ها به اسم کوین با همراهی دو تای دیگر به نام‌های استوارت و باب، راهی سفری می‌شوند تا ارباب جدیدی پیدا کنند.

این سه نفر در سال 1968 وارد نیویورک می‌شوند و در آنجا به طور اتفاقی تبلیغی از جشنواره افراد شرور را مشاهده می‌کنند؛ جشنواره‌ای که برای انتخاب شرورترین فرد در شهر اورلاندو برگزار می‌شود. بنابراین آن‌ها به اورلاندو سفر می‌کنند و در آنجا با یک زن شرور به نام اسکارلت (با صداپیشگی ساندرا بولاک) آشنا می‌شوند. اسکارلت مینیون‌ها را با خود به خانه‌اش در انگلستان می‌برد. سپس آن‌ها با سایر مینیون‌ها تماس می‌گیرند تا بقیه نیز به انگلستان بروند.

اسکارلت نقشه خباثت‌آمیز خود برای دزدیدن تاج ملکه انگلستان را برای مینیون‌ها شرح می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید که اگر در این کار به او کمک کنند، با پاداش خوبی مواجه خواهند شد و در غیر این صورت باید خود را برای مردن آماده کنند. هرب، همسر اسکارلت، وسیله‌های مختلفی اختراع می‌کند تا به آن‌ها برای دزدیدن تاج ملکه کمک کنند.

در روز اجرای نقشه، همه چیز مطابق میل گروه پیش نمی‌رود و آن‌ها مجبور به فرار می‌شوند. در همین حین، باب به طور اتفاقی شمشیر افسانه‌ای را از سنگ بیرون می‌کشد و با این کار ملکه را از سلطنت برکنار می‌کند و خودش به عنوان شاه انتخاب می‌شود. اسکارلت که می‌بیند مینیون‌ها رویای رسیدن به تاج و تخت او را دزدیده‌اند، از دست آن‌ها عصبانی می‌شود؛ به همین خاطر باب، سلطنت را به اسکارلت واگذار می‌کند. در ادامه اسکارلت این سه مینیون را به زندان می‌اندازد تا شکنجه شوند. اما کوین، استوارت و باب از زندان فرار می‌کنند تا پیش اسکارلت بروند و از او عذرخواهی کنند.

Minions 2 / انیمیشن Minions 2

بعد از آنکه آن‌ها خودشان را به کلیسای وست‌مینستر می‌رسانند، استوارت و باب به طور ناخواسته مراسم تاجگذاری اسکارلت را به هم می‌زنند. سپس افراد اسکارلت سه مینیون را تعقیب می‌کنند و استوارت و باب را به تله می‌اندازند، اما کوین فرار می‌کند. کوین در تلویزیون می‌بیند که اسکارلت اعلام کرده در صورت پیدا نشدن او، استوارت و باب را خواهد کشت. به همین خاطر تصمیم می‌گیرد که به قصر اسکارلت برود و با دزدیدن سلاح‌ها، دوستانش را نجات بدهد.

کوین در آنجا به طور اتفاقی یک ربات غول‌پیکر که توسط هرب ساخته شده است را فعال می‌کند و قصر اسکارلت را نابود می‌سازد. سپس هر سه مینیون از قصر فرار می‌کنند و اسکارلت و هرب نیز برای دستگیری آن‌ها به دنبال‌شان می‌روند. در همین حین، سایر مینیون‌ها هم به لندن می‌رسند. اسکارلت با شلیک کردن یک موشک بزرگ سعی می‌کند تا مینیون‌ها را نابود کند، اما کوین موشک را می‌خورد. سپس اسکارلت و هرب تلاش می‌کنند تا با کمک یک لباس پرنده فرار کنند؛ اما کوین به آن‌ها می‌چسبد و به همراهشان به پرواز درمی‌آید. سپس موشکی که کوین خورده بود منفجر می‌شود. در حالی که مینیون‌ها با ناراحتی به این انفجار نگاه می‌کردند، ناگهان متوجه می‌شوند که کوین آسیبی ندیده و مجدداً به شکل اولش بازگشته است.

ملکه الیزابت دوم سلطنت خود را پس می‌گیرد و به باب یک تاج کوچک برای عروسکش و به استوارت یک گیتار الکتریک هدیه می‌دهد. ملکه همچنین به کوین درجه شوالیه اعطا می‌کند. سپس می‌بینیم که اسکارلت و هرب از انفجار نجات پیدا کرده‌اند و تلاش می‌کنند تا دوباره تاج ملکه را بدزدند. اما ناگهان سر و کله گرو جوان پیدا می‌شود و آن‌ها را منجمد می‌کند. سپس گرو تاج را برمی‌دارد و پا به فرار می‌گذارد. مینیون‌ها که این صحنه را با حیرت می‌بینند، خوشحال می‌شوند که بالاخره ارباب جدیدشان را پیدا کرده‌اند.

شخصیت ها و داستان انیمیشن مینیون ها ۲

مینیون ها ۲ / انیمیشن مینیون ها 2

داستان انیمیشن مینیون ها ۲ دقیقاً بعد از ماجراهای قسمت اول ادامه پیدا می‌کند. گرو 12 ساله یکی از طرفداران گروه Vicious 6 است که خبیث‌ترین افراد جهان عضو آن هستند. گرو هم آرزو دارد که بتواند عضوی از این گروه باشد. زمانی که رهبر Vicious 6 به نام وایلد ناکلز از گروه اخراج می‌شود، گرو جوان تصمیم می‌گیرد تا در مصاحبه استخدامی شرکت کند و شانس خود را برای عضویت در Vicious 6 محک بزند.

گرو در مصاحبه موفق نمی‌شود و به همین خاطر تصمیم می‌گیرد تا یکی از اشیا باارزش Vicious 6 را بدزدد و فرار کند. او خیلی زود متوجه می‌شود که این شی اهمیت زیادی برای گروه دارد و به همین خاطر آن‌ها به سرعت برای پس گرفتن آن دست به کار می‌شوند. در ادامه گرو برای رسیدن به پاسخ سوال‌هایش و همچنین کسب راهنمایی، نزد وایلد ناکلز می‌رود. جزئیات بیشتر از داستان انیمیشن Minions 2 را باید پس از اکران آن و در خودِ فیلم ببینیم.

تریلر انیمیشن سینمایی مینیون ها 2

اخیراً تریلر انیمیشن مینیون ها 2 منتشر شده است که در آن شاهد حضور گرو، مینیون‌ها و چند شخصیت جدید هستیم. در ادامه می‌توانید این تریلر را مشاهده کنید.

اما اجازه بدهید کمی درباره جزئیات این تریلر که شاید از چشم خیلی‌ها پنهان بمانند صحبت کنیم. در یکی از صحنه‌های ابتدایی تریلر مشاهده می‌کنیم که گرو در کنار سایر افراد شروری که داوطلب استخدام در Vicious 6 هستند می‌نشیند. یکی از شخصیت‌هایی که کنار او نشسته، مجله MAD را در دست دارد که روی آن عکس ریچارد نیکسون، رییس جمهور پیشین آمریکا دیده می‌شود. تیتری که برای این عکس در نظر گرفته شده مربوط به استیضاح قریب‌الوقوع نیکسون است.

البته نیکسون در سال 1974 و قبل از اینکه این استیضاح انجام شود از ریاست جمهوری استعفا کرد؛ به همین دلیل می‌توانیم نتیجه بگیریم که داستان انیمیشن مینیون ها ۲در همین سال اتفاق می‌افتد. مجله MAD یک نشریه طنز واقعی است و جالب آنکه در سال 2015 عکس انیمیشن Minions بر روی جلد این مجله قرار گرفته بود.

انیمیشن مینیون ها ۲

نکته جالب دیگری که در این تریلر جلب توجه می‌کرد مربوط به یکی از مینیون‌ها به نام اوتو است. همانطور که مشاهده کردید، اوتو در انیمیشن مینیون ها ۲ با دندان‌های ارتودنسی شده دیده می‌شود. از آنجا که معمولاً ارتودنسی را در سنین پایین و نوجوانی انجام می‌دهند، این احتمال وجود دارد که مینیون‌ها در این فیلم سن پایین‌تری نسبت به آنچه در مجموعه Despicable Me دیده بودیم داشته باشند. البته شاید هم اوتو فقط جهت بامزه‌بازی دندان‌هایش را ارتودنسی کرده باشد؛ هیچ چیز از این کوچولوهای بامزه بعید نیست!

مورد بعدی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم مربوط به نامگذاری گروه Vicious 6 است که ناخودآگاه ما را به یاد گروه Sinister Six می‌اندازد که در کمیک‌های مارول، همواره به عنوان دشمنان اصلی اسپایدرمن حضور دارند. البته مشخصا این فقط یک شباهت بامزه در نامگذاری است و ارتباطی بین این دو گروه وجود نخواهد داشت.

نظر شما درباره کارتون minions 2 چیست؟ به نظر شما تاریخ اکران انیمیشن مینیون ها ظهور گرو چه زمانی خواهد بود؟ آیا انیمیشن minions 2 موفقیت قسمت اول خود را کسب خواهد کرد؟ آیا انیمیشن مینیون ها: ظهور گرو همان کیفیت قبلی را خواهد داشت؟ نظرات خود را درباره انیمیشن مینیون ها ۲  با ما درمیان بگذارید.

همچنین می توانید در مطلبی جداگانه از مجله پلازا  فهرست بهترین انیمیشن های 2021 را دنبال کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood