حذف صدای خواننده از آهنگ: چگونه یک آهنگ را بیکلام کنیم ؟

حذف صدای خواننده از آهنگ: چگونه یک آهنگ را بیکلام کنیم ؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

قطعا هنر حذف صدای خواننده از روی آهنگ کار سختی است، اما غیرممکن نیست. با بهترین نرم افزارهای حذف صدای خواننده همراه ما باشید.

عمل حذف صدای خواننده هیچ‌وقت به بهترین شکل اتفاق نمی‌افتد؛ چون حتی اگر موفق به انجام این کار شوید، باز هم به نظر می‌آید که آهنگ دست‌کاری شده است. ولی به هر حال با کمی آزمون و خطا و کسب تجربه می‌توانید نتایج مثبتی بگیرید. در این مقاله از پلازامگ قصد داریم راهنمای بیکلام کردن آهنگ و 7 نرم افزار بی کلام کردن آهنگ را معرفی کرده و شرح دهیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

راهنمای بی کلام کردن آهنگ در کامپیوتر و گوشی

برای بی کلام کردن موسیقی روش‌ها و برنامه‎‌های مختلفی وجود دارد. بعضی از کاربران ممکن است به دنبال نرم افزار بی کلام کردن آهنگ اندروید ، دانلود برنامه حذف صدای خواننده (vocal remover) برای اندروید ، ربات حذف صدای خواننده اندروید ، سایت حذف صدای خواننده از آهنگ ، استخراج صدای خواننده از آهنگ برای اندروید ، دانلود برنامه بیکلام کردن آهنگ برای کامپیوتر ، حذف صدای خواننده آنلاین ، برنامه برداشتن صدای خواننده از روی آهنگ ، برنامه حذف صدای خواننده برای آیفون ، برنامه بیکلام کردن آهنگ در اندروید و دانلود نرم افزار بیکلام کردن آهنگ باشند.

اگر شما هم به دنبال برنامه برداشتن صدای خواننده یا بهترین برنامه حذف صدای خواننده هستید، ادامه این مطالب را دنبال کنید.

حذف صدای خواننده از آهنگ برای اندروید

در این قسمت روش یا برنامه بیکلام کردن آهنگ در گوشی اندروید ، مورد توجه قرار می‌گیرد. برای دانلود برنامه حذف صدای خواننده برای اندروید و بی کلام کردن آهنگ به موارد زیر توجه کنید:

 • اپلیکیشن backtrackit برنامه حذف صدای خواننده در اندروید بشمار می‌رود که می‌توان آن را از گوگل پلی به صورت رایگان دانلود کرد. در این برنامه با استفاده از گزینه mute vocals می‌توانید صدای خواننده را بردارید و آهنگ را بی کلام کنید.
 • اپلیکیشن SingPlay نیز یک برنامه حذف صدای خواننده از روی آهنگ برای اندروید است. این اپلیکیشن به عنوان برنامه ای که صدای خواننده را حذف میکند ، شناخته می‌شود. با استفاده از این برنامه می‌توانید هم‌زمان موسیقی مورد علاقه خود را پخش کرده، آواز بخوانید و آن آهنگ را هم زمان بی کلام کرده و صدای خود را با آن ضبط کنید. این برنامه حذف صدا از آهنگ را هم می‌توانید در گوگل پلی دانلود کنید.
 • اپلیکیشن vocal remover نیز به عنوان یک برنامه برداشتن صدای خواننده شناخته شده و حذف صدای خواننده از آهنگ را ممکن می‌کند. این برنامه برای حذف صدای خواننده را هم می‌توانید به راحتی از گوگل پلی دانلود کنید.

آنچه تاکنون در مورد بهترین برنامه حذف صدای خواننده و حذف صدای خواننده از روی آهنگ گفته شد، بیشتر مربوط به گوشی اندروید است؛ اما اگر کاربر به دنبال نرم افزار بی کلام کردن آهنگ برای کامپیوتر ، نرم افزار حذف صدای خواننده برای کامپیوتر ، اپلیکیشن حذف صدای خواننده و برنامه حذف صدای خواننده از آهنگ در ویندوز باشد، چه کاری باید انجام دهد؟ اگر شما هم به دنبال برنامه حذف صدای خواننده از روی آهنگ برای کامپیوتر هستید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

بی کلام کردن آهنگ در ویندوز

اگر در کامپیوتر به دنبال برنامه ای که صدای خواننده را حذف میکند ، هستید، برای این که آهنگ‌های مورد نظر خود را بی کلام کنید، بهترین روش این است که به وبسایت vocalremover مراجعه کنید. این روش آنلاین یکی از راحت‌ترین راه‌های بی کلام کردن آهنگ های کم حجم است. برای انجام این کار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید: Vocalremover.org

در این وبسایت، فقط کافی است آهنگ را آپلود کرده و با گزینه save music نسخه بدون کلام آهنگ را ذخیره کنید.

بی کلام کردن آهنگ در آیفون

برخی از کاربران ممکن است در آیفون به دنبال برنامه ای که صدای خواننده رو حذف کنه باشند، در این صورت چه کاری می‌توانند انجام دهند. برای بی کلام کردن آهنگ در آیفون می‌توانید اپلیکیشن Vocal Extractor -Karaoke maker را از اپ استور دانلود کنید.

اگر روش‌های مذکور نتیجه‌بخش نبود، برای بی کلام کردن آهنگ می‌توانید نرم‌افزارهای زیر را امتحان کنید.


معرفی نرم افزارهای بیکلام کردن آهنگ


با معرفی نرم افزارهای بی کلام کردن آهنگ همراه ما باشید.

 

برنامه بیکلام کردن آهنگ Wavosaur

دانلود برنامه حذف صدای خواننده برای آندروید / حذف صدای خواننده با kmplayer

این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد که فایل‌های MP3 و دیگر فایل‌های صدا را تدوین کرده و بتوانید صدای خواننده را از روی آن‌ها حذف کنید. هم‌چنین شما می‌توانید با استفاده از Wavosaur از هر آهنگ قسمتی کم کرده یا قسمتی به آن اضافه کنید یا هم‌زمان فایل‌های دسته‌ای را تدوین کنید و حذف بیت از آهنگ را انجام دهید.

نحوه کار با این نرم افزار بی کلام کردن آهنگ به این صورت است که فایل موردنظر خود را وارد نرم افزار می‌کنید و سپس با استفاده از ابزار «حذف صدا»، روند حذف صدا به صورت خودکار روی فایل اجرا می‌شود. کیفیت نتیجه کار شما به نوع فایلی که استفاده کرده‌اید بستگی دارد؛ هر چقدر فایل استفاده‌شده فشرده‌تر یا باکیفیت‌تر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

میکروفن گیمینگ ریزر مدل SEIREN X مناسب PS4

میکروفن گیمینگ ریزر مدل SEIREN X مناسب PS4Razer SEIREN X for PS4 Gaming Microphone

نوع اتصالباسیم
رابطکابل MicroUSB,پورت 3.5 میلی متری

برنامه (AnalogX Vocal Remover (Winamp Plugin

حذف صدای خواننده از آهنگ برای اندروید

یکی دیگر از نرم افزارهای بی کلام کردن آهنگ ، AnalogX Vocal Remover است. البته این نرم افزار به شرطی به کارتان می‌آید که از قبل نرم افزار Winamp روی سیستمتان نصب شده باشد.

این نرم افزار بیکلام کردن آهنگ، رابط کاربری آسانی دارد. می‌توانید گزینه «حذف صدا» را انتخاب کنید و روند انجام این کار به صورت خودکار انجام پذیرد یا از گزینه «میان‌بر» استفاده کنید تا بتوانید آهنگ اولیه را بشنوید. البته نوار کشویی به درد بخور دیگری هم وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید میزان پردازش صدا را کنترل کنید.

 

نرم افزار بیکلام کردن آهنگ Audacity

برنامه Backtrackit حذف صدای خواننده در اندروید / برنامه حذف صدای خواننده از روی آهنگ برای اندروید

در این قسمت معرفی و آموزش حذف صدای خواننده از آهنگ با نرم افزار audacity مورد توجه قرار می‌گیرد. این نرم افزار معروف بیکلام کردن آهنگ، دارای سیستم پشتیبانی درونی برای انجام این کار است. گزینه‌های مختلفی درون این نرم افزار وجود دارد که هر کدامشان برای حالت خاصی از آهنگ است. می‌توانید حالت‌های مختلف فایل‌ها و آهنگ‌ها و دستورالعملی را که برای هر کدام از آن‌ها وجود دارد در قسمت دستور کارهای Audacity مطالعه کنید.

هم‌چنین می‌توانید در منوی «افکت» این برنامه، گزینه‌های مختلف بی کلام کردن آهنگ را مشاهده کنید. یکی از این گزینه‌ها مربوط به بیکلام کردن آهنگ است و گزینه دیگر مربوط به کم کردن صدا یا تفکیک آن است.

 

برنامه Karaoke Anything

آموزش حذف صدای خواننده با karaoke

این نرم افزار نیز یکی از بهترین برنامه های بی کلام کردن آهنگ است. می‌توانید برای فایل‌های MP3 و همه فایل‌های صدای CDها از Karaoke Anything استفاده کنید. رابط کاربری این نرم‌افزار بسیار خوب و کاربرپسند است. برای کار کردن روی یک فایل MP3 تنها کاری که باید انجام دهید، انتخاب کردن آن است. پخش‌کننده صدای این نرم افزار بسیار ابتدایی است، ولی می‌توانید با استفاده از آن، قبل از کار کردن بر روی آهنگ ابتدا به فایل گوش دهید. این پخش‌کننده دارای دکمه Play، دکمه Stop و Pause است.

در این برنامه، یک نوار کشویی وجود دارد که می‌توانید برای کنترل میزان پردازش صدا در هنگام کم کردن صدای خواننده از آن بهره ببرید. البته متاسفانه نمی‌توانید با استفاده از Karaoke Anything، آهنگی که می‌شنوید را ضبط کنید. به هر حال اگر به دنبال نرم افزاری برای پخش فایل‌های MP3 و CD می‌گردید که در عین حال بتواند صدای خواننده را نیز برایتان حذف کند، Karaoke Anything گزینه مناسبی است.

 

نرم افزار Online Vocal Remover

برنامه حذف صدای خواننده از روی آهنگ برای کامپیوتر / ربات حذف صدای خواننده

این نرم افزار نیز یکی از برنامه‌های بیکلام کردن آهنگ است که می‌توانید به صورت آنلاین و رایگان از آن استفاده کنید. البته این برنامه، نسخه‌ای تخصصی هم به نام Vocal Remover Pro دارد، ولی اگر امکان استفاده از آن نسخه را نداشته باشید یا بخواهید خیلی سریع صدای خواننده را از روی آهنگ حذف کنید، می‌توانید از این نسخه آنلاین استفاده کنید.

نسخه تخصصی این نرم افزار نسبت به مدل آنلاین آن، کیفیت صدای بهتری دارد. در ضمن نسخه تخصصی می‌تواند هر موزیک ویدیویی را به فایل MP3 تبدیل کند و به علاوه صدای خواننده را نیز از آن حذف کند. نرم افزار Online Vocal Remover از تکنولوژی پردازشی پیشرفته‌ای برای بی کلام کردن آهنگ از روی فایل بهره می‌برد و به صورت اتوماتیک از روی آهنگ اصلی، صدای خواننده را حذف کرده و فایل جدیدی برایتان ایجاد می‌کند.

هم‌چنین این برنامه با استفاده از الگوریتم حذف صدایی که دارد، از این که صدا به حد کافی واضح باشد، اطمینان حاصل می‌کند. یعنی هنگامی که امکان بی کلام کردن آهنگ به طور کامل هم وجود نداشته باشد، باز هم این نرم افزار تا حد قابل توجهی میزان این صدا را روی فایل کم می‌کند. اما نکته مثبت و قابل توجه این است که می‌توانید با استفاده از Online Vocal Remover هر 5 ثانیه یک بار فایل جدیدی بسازید.

 

برنامه بی کلام کردن آهنگ Adobe Audition

حذف صدای خواننده با adobe audition

یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای بی کلام کردن آهنگ مناسب است، Adobe Audition است. با این برنامه می‌توانید با استفاده از افکت Center Channel Extractor، صدای خواننده را از روی آهنگ حذف کنید.

این نرم افزار رابط کاربری خوب و ویژه‌ای دارد و با استفاده از آن می‌توانید هر طور که می‌خواهید صدای آهنگ‌ها را تغییر دهید یا روی آن‌ها تدوین مدنظرتان را انجام دهید. Adobe Audition دارای صفحه‌آرایی‌های متفاوتی است. می‌توانید از هر کدام از آن‌ها که می‌خواهید برای انجام کارتان استفاده کنید. البته باید بدانید که نمی‌توانید ابزار خاصی را به نوار خود اضافه کنید یا اینکه گزینه خاصی را از آن کم کنید.

یکی از مزیت‌های نرم افزار Adobe Audition این است که می‌توانید با استفاده از آن، هر بار هم‌زمان بیش از یک آهنگ را تدوین و ضبط کنید. این دستگاه شامل میکسر کامل دیجیتالی برای تنظیم درجات، صفحه متحرک و پارامترهای دیگر به صورت هم‌زمان است. به علاوه می‌توانید با استفاده از ابزار موجود در این برنامه افکت‌های زیادی به صدا و آهنگ بدهید؛ مثل تاخیر دادن، انعکاس دادن به صدا و ایجاد اعوجاج.

نرم افزار بی کلام کردن آهنگ Phonic Mind

آموزش حذف صدای خواننده با karaoke / حذف صدای خواننده با adobe audition

این نرم افزار بی کلام کردن آهنگ نیز یکی از بهترین‌ها در این زمینه است. این برنامه با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی می‌تواند از هر آهنگی، یک موسیقی بدون کلام بسازد. Phonic Mind اولین نرم افزاری است که با استفاده از این تکنولوژی چنین کاری را انجام می‌دهد. فقط کافی است آهنگ موردنظر خود را در برنامه آپلود کنید!

اگر ساز می‌زنید، با استفاده از این نرم افزار می‌توانید موسیقی آهنگ را حذف کرده و خودتان دوباره آن را بنوازید یا حتی ریمیکس خودتان را روی آهنگ بگذارید. تکنولوژی هوش مصنوعی به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند با سرعت بالایی کار کرده و هر ثانیه، 20 دقیقه آهنگ را پردازش کند. البته برای استفاده از این تکنولوژی باید راجع به آن آگاهی کسب کرده و بیشتر یاد بگیرید.

نرم افزار بی کلام کردن آهنگ Phonic Mind می‌تواند در عرض یک دقیقه این کار را برایتان انجام دهد و این کاری است که کمتر نرم افزاری قدرت انجام آن را با چنین سرعتی دارد. پس از اتمام کار برنامه می‌توانید آهنگی بدون کلام تحویل بگیرید و یا برعکس فقط صدای خواننده باقی بماند و موسیقی فایل حذف شود.

در این مقاله، راهنمای بی کلام کردن آهنگ و 7 نرم افزار معروف و خوبی که می‌توانند صدای خواننده را از روی آهنگ حذف کنند، مورد توجه قرار گرفت. آیا تا به حال از هیچ کدام از این برنامه‌ها استفاده کرده‌اید؟ آیا برنامه دیگری در زمینه حذف صدای خواننده می‌شناسید که بخواهید به این فهرست اضافه کنید؟ برای بیان نظرات خود می‌توانید در بخش دیدگاه‌های پلازامگ با ما همراه باشید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5