5 جایگزین دکمه پاور ؛ بعد از خراب شدن دکمه پاور گوشی، چطور با موبایل کار کنیم؟

5 جایگزین دکمه پاور ؛ بعد از خراب شدن دکمه پاور گوشی، چطور با موبایل کار کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

عموم مردم معتقد هستند که خراب شدن دکمه پاور گوشی به این معنی است که عمر دستگاه به سر رسیده است، اما نگران نباشید. گزینه‌های زیادی برای جایگزین دکمه پاور یا به عبارتی همان جایگزین دکمه روشن/خاموش وجود دارد. در ادامه همراه ما باشید تا خاموش و روشن کردن گوشی بدون استفاده از دکمه پاور را به شما آموزش دهیم.

واقعیت این است که گوشی‌های هوشمند امروزی بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و باید در نگهداری از آنها بسیار دقت کنید. همچنین می‌توانید برای محافظت بیشتر از آنها از گارد محافظ مخصوص به خودشان استفاده کنید. اغلب ما وقتی به یک گوشی خراب فکر می‌کنیم، ناگهان یک گوشی شکسته در ذهنمان تجسم می‌شود. اما در حقیقت آسیب‌های جانبی دیگری مانند خرابی دکمه پاور وجود دارند که می‌تواند دستگاه شما را خراب کند. به غیر از تعمیر، چندین راه حل به عنوان جایگزین دکمه پاور موجود است که البته انجام این روش‌ها در هر دستگاهی متفاوت است و حتی در بعضی دستگاه‌ها ممکن است کار نکند. در این مقاله از پلازامگ ما چندین روش برای مقابله با دکمه پاور خراب و چندین گزینه جایگزین دکمه روشن/خاموش را جمع آوری کرده‌ایم که شما می‌توانید یکی از موارد مناسب دستگاه خود را انتخاب کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

معرفی 5 جایگزین دکمه پاور

چگونه بدون دکمه پاور گوشی را ریستارت کنیم؟ در ادامه چند گزینه جایگزین دکمه روشن/خاموش را معرفی خواهیم کرد.

1. شبیه سازی دکمه پاور با یک جسم فیزیکی

در صورتی که دکمه پاور شما به کل خراب شده باشد یا به فرض مثال دکمه کنده شده باشد، می‌توانید یک شی نازک (مانند یک خلال دندان یا یک سنجاق سر) را روی برجستگی قرار دهید و با این کار گوشی شما ری‌استارت می‌شود. اگر مشکل شما عمیق‌تر از این چیز‌ها باشد، با استفاده از ترکیب کلید صدا و کلید هوم و کابل USB می‌توانید گوشی خود را روشن کنید.

2. آن را به یک کامپیوتر متصل کنید

این مورد برای جاگیزین دکمه روشن/خاموش در تعداد کمی از گوشی‌ها جواب می‌دهد، اما ارزش امتحان کردن را دارد. گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. اگر شارژ باتری صفر است، اجازه دهید کمی شارژ شود. هنگامی که باتری به اندازه کافی شارژ شد تا بتواند گوشی را روشن کند، این احتمال وجود دارد که خود روشن شود. 

3. استفاده از دکمه ولوم (تنظیم صدا) و دکمه هوم

خاموش و ریستارت کردن اندروید بدون دکمه پاور

گوشی‌های هوشمند دیگر دکمه هوم به صورت فیزیکی ندارند، یا بهتر است بگوییم تعداد بسیار کمی از آنها دارند. اگر گوشی اندرویدی شما دارای یک دکمه پاور شکسته است و یک دکمه هوم فیزیکی در صفحه اصلی دارید که می‌توانید آن را فشار دهید، کلید ترکیبی زیر آن را روشن می‌کند:

 • دکمه ولوم + دکمه هوم

از شارژ گوشی خود اطمینان حاصل کنید. دکمه ولوم بالا و پایین را با هم نگه داشته و گوشی را به کامپیوتر متصل کنید. در مرحله بعدی در حالی که همچنان کلید ولوم گوشی را نگه داشته‌اید، با گوشی متصل به USB، دکمه هوم را نگه دارید. سپس چند دقیقه به آن فرصت دهید و بعد از ظاهر شدن منو، همه دکمه‌ها را رها کنید. 

4. استفاده از دکمه ولوم

یک جایگزین دکمه پاور استفاده از دکمه ولوم است. همانطور که قبلا ذکر شد، همه گوشی‌های هوشمند دارای دکمه هوم فیزیکی نیستند. در چنین شرایطی، برای روشن کردن گوشی خود به کلیدهای تنظیم صدا یا همان ولوم نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که باتری گوشی شما شارژ کافی برای راه‌اندازی مجدد دارد. کلید کاهش صدا را نگه داشته و گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. دکمه کاهش صدا را همچنان نگه دارید تا زمانی که منوی بوت (Boot) ظاهر شود. با استفاده از کلید ولوم، گزینه «شروع» را انتخاب کنید و سپس گوشی شما روشن می‌شود.

5. گوشی های سامسونگ

استفاده از حالت بوتلودر در گوشی‌های سامسونگ، خاموش و ریستارت کردن اندروید بدون دکمه پاور را امکان‌پذیر می‌کند. به این صورت که باید دکمه کاهش صدا و دکمه هوم را با هم فشار داده و نگه دارید. برای Samsung Galaxy S8 /S8 Plus و سایر دستگاه‌های بدون دکمه فیزیکی هوم، دکمه افزایش صدا و دکمه Bixby را فشار دهید.

چگونه گزینه روشن شدن خودکار اندروید را فعال کنیم؟

چیکار کنم گوشی رو روشن کنم دکمه پاور خراب شده

اگر دستگاه شما از روشن/ خاموش بودن زمان‌بندی شده پشتیبانی می‌کند، می‌توانید تنظیمات مربوط به روشن شدن خودکار را در Setting پیدا کنید و آن را فعال کنید. در این صورت اگر دکمه پاور خراب دارید و دستگاه شما خاموش است، می‌توانید مطمئن باشید که در یک زمان از پیش تنظیم‌شده گوشی شما مجددا روشن می‌شود.

 • وارد بخش تنظیمات خود شوید. گزینه Scheduled power ON/OFF را در تنظیمات خود سرچ کنید.
 • گزینه Power ON یا روشن شدن خودکار را فعال کنید و زمانی را که می‌خواهید گوشی شما روشن باشد را تنظیم کنید.

کلام آخر

مراحل ذکر شده در بالا اگرچه کار شما را راه می‌اندازند، اما موقتی هستند و نمی‌توانند جایگزین دکمه پاور به طور دائم باشند. کار منطقی این است که گوشی خود را برای تعمیر به یک مرکز تخصصی تعمیرات گوشی ارسال کنید. این احتمال وجود دارد که گوشی شما هنوز تحت ضمانت باشد و آن را به صورت رایگان تعمیر کنند. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood