معرفی و نقد برنامه زندگی پس از زندگی ؛ آیا زندگی بعد از مرگ ادامه دارد؟

معرفی و نقد برنامه زندگی پس از زندگی ؛ آیا زندگی بعد از مرگ ادامه دارد؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برنامه زندگی پس از زندگی یکی از برنامه‌های ماه رمضان سال 1400 است که از شبکه 4 پخش می‌شود. اگر به موضوع مرگ و جهان پس از مرگ علاقه دارید، این مقاله را از دست ندهید.

آیا از مرگ می‌ترسید؟ آیا از مرگ عزیزانتان وحشت دارید؟ مرگ همواره یکی از رمزآلودترین اتفاقات در تاریخ دوران بشری بوده است؛ موضوعی معمولا ترسناک و ناشناخته که با مفاهیمی چون آخرت، دوزخ، بهشت و جهنم گره خورده است. اما واقعا مرگ چیست؟ آیا بعد از مرگ همه چیز تمام خواهد شد یا این تازه شروع جهانی تازه و شاید هم زیباتر و هیجان‌انگیزتر برای ما خواهد بود؟ اگر بعد از مرگ حیات ما ادامه داشته باشد، بهشت و جهنم نیز وجود خواهند داشت؟ این‌ها همه سوالاتی هستند که سال‌هاست ذهن انسان‌ها را به خود درگیر کرده‌اند و برخی از آنها ریشه‌های مذهبی و برخی دیگر فلسفی دارند.

در ویدیوی زیر می‌توانید «تیزر فصل دوم زندگی پس از زندگی» را تماشا کنید.

برنامه زندگی پس از زندگی یکی از برنامه‌های ماه رمضان سال 1400 در شبکه 4 است که از زاویه‌ای جدید و تازه به موضوع مرگ و دنیای پس از مرگ می‌پردازد. در این برنامه افرادی که تجربه‌های نزدیک به مرگ داشته‌اند شرکت کرده و از مشاهدات خودشان صحبت می‌کنند. اگر موضوع مرگ یکی از دغدغه‌های شماست و یا اگر به تازگی عزیزی را از دست داده‌اید، حتما در این مقاله از پلازامگ با معرفی برنامه زندگی پس از زندگی شبکه چهار همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

معرفی برنامه زندگی پس از زندگی

برنامه زندگی پس از زندگی ۱۴۰۰ یک برنامه گفتگو-محور است که در ایام ماه رمضان از شبکه 4 پخش می‌شود. فصل اول این برنامه در سال 1399 پخش شد و حالا فصل دوم با دکور و فضایی جدید دوباره برگشته تا مروری بر مشاهدات تجربه‌گران مرگ موقت داشته باشد. از 24 فروردین پخش فصل دوم زندگی پس از زندگی آغاز شده و قرار است در 33 قسمت 90 دقیقه‌ای به روی آنتن شبکه چهار سیما برود. این برنامه هر روز حوالی ساعت 18:30 و تکرار آن در ساعت‌های 1 بامداد و 11:30 ظهر روز بعد پخش می‌شود.

سازنده و مجری برنامه زندگی پس از زندگی کیست؟

تهیه‌کننده و مجری زندگی پس از زندگی عباس موزون است. آقای موزون تهیه‌کننده، پژوهشگر، نویسنده و کارگردان ایرانی است که 4 مدرک دانشگاهی و چندین مدرک جانبی دارد. او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی و کارگردانی سینما است. همچنین فوق لیسانس مدیریت دارد و در حال حاضر دانشجوی سال آخر دکترای مدیریت است. علاوه بر همه این‌ها، عباس موزون در زمینه‌هایی مانند مجری‌گری تلویزیون و گویندگی رادیو نیز تخصص دارد و به صورت حرفه‌ای در این حوزه‌ها فعالیت می‌کند.

مجری برنامه زندگی پس از زندگی کیست

در سال 1375 عباس موزون مدرک خبرنگاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران را گرفت و در عکاسی و فیلمبرداری نیز دستی دارد. همچنین در تئاتر هم به عنوان نویسنده و هم به عنوان کارگردان و بازیگر فعالیت کرده است. طبق گفته‌های آقای موزون، آنها برای انتخاب مهمانان برنامه حدود 1500 پرونده مختلف را بررسی و راستی‌آزمایی کردند تا در نهایت به انتخاب 30 تجربه‌گری که در فصل دوم آنها را می‌بینیم رسیدند.

تجربه نزدیک به مرگ چیست؟

تجربه نزدیک به مرگ (Near-death experience) که با نام NDE نیز شناخته می‌شود به موقعیتی اطلاق می‌شود که در آن افراد تقریبا مرگ را تجربه می‌کنند و بعد دوباره به زندگی برمی‌گردند. طبق تحقیقات، افرادی که چنین مرگی را تجربه کرده‌اند اغلب ویژگی‌ها و خصوصیات مشترکی را برای توصیف آن به کار می‌برند. در تجارب مثبت افراد اغلب تاثیراتی همچون جدا شدن روح از بدن، احساس پرواز، آرامش مطلق، امنیت، صمیمیت و حضور یک نور را تجربه کرده‌اند. از طرف دیگر تجارب منفی ممکن است عذاب‌آور و دردناک باشند.

محققان علمی و دینی در مورد تجارب NDE نظرات مختلفی دارند. محققان حوزه علم اعصاب معتقدند که تجربه نزدیک به مرگ واقعه‌ای درونی است که به دلیل «اختلال بدنی ادغام چندحسی» و در طول حوادث تهدیدآمیز رخ می‌دهد. از طرف دیگر برخی باورهای مذهبی درباره زندگی پس از مرگ توصیفاتی همانند تجارب نزدیک به مرگ داشته‌اند.

کاشف مرگ موقت در برنامه زندگی پس از زندگی

نقد و بررسی برنامه زندگی پس از زندگی ۱۴۰۰

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، برنامه زندگی پس از زندگی شبکه چهار یک برنامه تلویزیونی گفتگو محور است که در هر قسمت آن فردی از اقشار مختلف جامعه مهمان برنامه می‌شود. اما ویژگی مشترک این مهمانان در این است که همه آنها یک بار (بعضی هم دو بار) تجربه نزدیک به مرگ داشته‌اند. این مهمانان که همه از افراد گمنام و عادی جامعه هستند به دلایل مختلف تجربه‌ای نزدیک به مرگ داشته‌اند؛ دلایلی مانند تصادف، بیماری، هنگام زایمان یا حتی کرونا.

اما تجربه آنها یک تجربه عادی نبوده و در بین افراد زیادی که در موقعیت‌های خطیر و نزدیک به مرگ قرار گرفته‌اند، آنها روح خود را نیز مشاهده کرده و بعد از این تجربه برای مدت کوتاهی به دنیای پس از مرگ که ما آن را با نام برزخ می‌شناسیم رفته‌اند. البته متخصصان حوزه NDE معتقدند همه افرادی که مرگ را تجربه کرده و بعد به زندگی برگشته‌اند احتمالا چنین تجاربی داشته‌اند، اما اکثر افراد آن را فراموش می‌کنند. در برنامه زندگی پس از زندگی افرادی دعوت می‌شوند که این تجربه را فراموش نکرده‌اند.

ویژگی های مشترک در تجربه های پس از مرگ

یکی از نکات جالب این برنامه این است که تقریبا همه تجربه‌گران ویژگی‌های مشترکی را درباره تجربه‌شان توصیف می‌کنند؛ ویژگی‌هایی چون نوری همگن که کل فضا را در بر گرفته است، مشاهده رنگ‌هایی متفاوت از رنگ‌های این جهان که گویی که خود این رنگ‌ها نیز حیات دارند، نگاه گوی واری که در واقع به امکان مشاهده همه جهات به صورت همزمان اشاره دارد، مرور زندگی، سفید شدن مو بعد از تجربه، تونل نور، احساس آرامش و سبکی در تجارب مثبت و احساس شرمندگی در تجارب منفی.

همین ویژگی‌های مشترک در چنین تجربه‌هایی باعث می‌شود که سایر افراد جدای از عقاید مذهبی یا غیر مذهبی‌شان، به وجود یک زندگی متفاوت بعد از مرگ معتقد شوند. از طرف دیگر اکثر تجربه‌گران مرگ موقت بعد از این تجربه در زندگی شخصی‌شان دچار تحولات و تغییرات چشمگیری شده‌اند؛ خصوصا افرادی که تجربه‌ای منفی داشته و در طول پروسه «مرور زندگی»، متوجه اشتباهات ریز و درشتشان شده‌اند. اگرچه احتمالا برای مخاطبان مشاهده این تغییرات گاها می‌تواند شعاری و مصنوعی به نظر برسد، اما از نکات مثبت برنامه تلویزیونی زندگی پس از زندگی این است که سعی دارد از افراط و زیاده‌گویی دوری کند تا مخاطب دچار سوءتفاهم‌هایی این چنینی نشود.

زندگی پس از زندگی شبکه چهار

برنامه ای به دور از حواشی

از دیگر نکات مثبت این برنامه می‌توانیم به دکور ساده و در عین حال زیبای آن اشاره کنیم. قطعا برنامه‌ای که محتوای اصلی‌اش مربوط به مسائل معنوی و غیر مادی است، چنین دکور و طراحی صحنه‌ای را نیز می‌طلبد؛ چراکه هدف باید در وهله اول محتوای برنامه باشد، نه تزئینات اضافه صحنه. از طرف دیگر می‌توان گفت برنامه زندگی پس از زندگی شبکه چهار نسبت به برنامه‌هایی مانند ماه عسل، یکی از بدون حاشیه‌ترین برنامه‌های صدا و سیما است که سعی دارد بدون درگیر شدن با حواشی، به محتوای اصلی خودش بپردازد.

مجری توانا و مسلط به محتوای برنامه

دکتر عباس موزون مشخص است به موضوع تجربه‌های نزدیک به مرگ تسلط دارد و در این زمینه تحقیقاتی داشته است. او در مورد فصل اول این برنامه گفته بود که تولید آن بعد از 4 الی 5 سال مصاحبه، تحقیق و پژوهش انجام گرفته است. در فصل دوم نیز او با یکی از متخصصان اصلی برنامه که در ادامه بیشتر درباره او خواهیم گفت به زبان انگلیسی مصاحبه کرده است که در هر قسمت بخش‌هایی از این مصاحبه پخش می‌شود. با مهمانان نیز که در واقع تجربه‌گران مرگ موقت بوده‌اند، آقای موزون تعامل خوبی دارد و مصاحبه را به درستی هدایت می‌کند که همین موضوع نیز نشان از انتخاب درست ایشان برای این برنامه دارد.

مجری زندگی پس از زندگی

حضور متخصصان جهانی در حوزه NDE

علاوه بر متخصصان دینی و مذهبی ایرانی، در این برنامه از متخصصان خارجی در حوزه NDE نیز استفاده شده است. یکی از اصلی‌ترین این افراد ریموند مودی (Raymond Moody)، فیلسوف، روانشناس، پزشک و نویسنده آمریکایی است. آقای مودی بیشتر به خاطر کتاب‌هایی که درباره تجربه‌های پس از مرگ نوشته شناخته می‌شود و یکی از معروف‌ترین افراد غرب در این حوزه محسوب می‌شود. در واقع اصطلاح NDE یا Near-death experience را مودی در کتاب پرفروشش به نام Life After Life (زندگی پس از زندگی) ساخته است.

تحقیقات ریموند مودی روی این موضوع است که بعد از مرگ چه اتفاقی برای انسان می‌افتد. در برنامه زندگی پس از زندگی ۱۴۰۰، عباس موزون به زبان انگلیسی و به صورت تماس تصویری مصاحبه‌ای را با ریموند مودی انجام داده است که بخش‌هایی از آن در قسمت‌هایی که با تجربه مهمانان مرتبط است پخش می‌شود. همین موضوع باعث شده است تا بار علمی این برنامه نیز بالاتر برود.

سندیت بخشیدن به تجارب مهمانان

آخرین موردی که خوب است به آن نیز اشاره‌ای داشته باشیم، بحث سندیت بخشیدن به برخی از صحبت‌های تجربه‌گران است. به عنوان مثال در یکی از قسمت‌ها آقایی مهمان برنامه بود که به دلیل تصادف در کما رفته بود و مدتی را در بیمارستان بستری بود. این آقا که در طول دورانی که در کما بود ادعا می‌کرد روحش را بالای جسمش می‌دیده و شاهد همه اتفاقات بوده، برخی از موقعیت‌های NDE را نیز تجربه کرده بود.

همچنین ایشان ادعا می‌کرد که در طول این دوران با دو فردی که در کنارش بستری بودند نیز در ارتباط بوده و با اینکه آنها را با چشم سر هیچ وقت ملاقات نکرده بود، اما نام، نام خانوادگی و شهر محل زندگی آنها را می‌دانست. عوامل برنامه زندگی پس از زندگی برای اثبات این موضوع به بیمارستان مربوطه مراجعه کردند و خواستار مشخصات افرادی شدند که در آن تاریخ آنجا بستری شده بودند. در گزارشی که از این بیمارستان و اطلاعات بایگانی شده آن گرفته شد، عوامل این برنامه توانستند ادعای این تجربه‌گر را ثابت کنند.

داستان زندگی پس از زندگی

غیر قابل باور، اما واقعی؟

با اینکه تا اینجا از نکات مثبت این برنامه گفتیم، اما در برخی از قسمت‌ها کیفیت آن پایین می‌آید و از نظر باورپذیری گاهی ضعیف عمل می‌کند و تاثیرگذاری آن کمتر می‌شود. با این حال باید بگوییم که برنامه زندگی پس از زندگی می‌تواند شدیدا تاثیرگذار باشد؛ خصوصا در بخشی که تجربه‌گران از پروسه مرور زندگی‌شان در آن دنیا صحبت می‌کنند. این تجربه‌ها نه تنها برای افراد مختلف در تغییر رفتارشان (حتی در برخورد با گیاهان یا حیوانات) می‌تواند مفید باشد، بلکه می‌تواند به افرادی که شدیدا از مرگ می‌ترسند یا واهمه مرگ عزیزانشان را دارند نیز کمک کند. همین موضوع نیز برنامه زندگی پس از زندگی را حتی برای افرادی که عقاید مذهبی ندارند هم محترم و قابل تامل کرده است.

دانلود برنامه زندگی پس از زندگی ۱۴۰۰

برای دانلود و تماشای برنامه زندگی پس از زندگی می‌توانید به صفحه این برنامه در سایت رسمی شبکه 4 سیما مراجعه کنید. علاوه بر این می‌توانید با رجوع به سایت یوتیوب تمام قسمت‌های این برنامه را تماشا کنید. با کلیک روی این لینک، به صفحه برنامه زندگی پس از زندگی در سایت شبکه 4 رفته و تمام قسمت‌های این برنامه را تماشا کنید.

کلام آخر

مرگ یکی از رمزآلودترین موضوعات جهان ما محسوب می‌شود؛ شاید حتی رمزآلودترین آنها. افراد مختلف، از دانشمندان و پژوهشگران تا مذهبیون و افراد عادی عقاید مختلفی نسبت به دنیای پس از مرگ دارند. برنامه زندگی پس از زندگی علاوه بر اینکه می‌تواند منبعی از اتفاقات جهان پس از مرگ باشد، فارغ از مسائل مذهبی و دینی، می‌تواند به افراد کمک کند که حداقل انسان‌های بهتری نسبت به اطرافیان، جامعه و جهان کنونی‌شان باشند.

در سینمای جهان نیز بارها و بارها در ژانرهای مختلف به موضوع مرگ پرداخته شده است. با اینکه اکثر این فیلم‌ها در ژانر ترسناک ساخته می‌شوند و درباره ارواحی خبیث هستند، اما در ژانر درام نیز آثار خوبی در این باره تولید شده‌اند که در این مقاله می‌توانید با برخی از آنها آشنا شوید.

آیا شما از بینندگان برنامه زندگی پس از زندگی هستید؟ نظر شما درباره این برنامه و جهان پس از مرگ چیست؟ به نظر شما این تجربیات نزدیک به مرگ تا چه اندازه می‌توانند واقعی باشند؟ آیا واقعا زندگی بعد از مرگ ادامه دارد یا این‌ها همه ناشی از توهمات این تجربه‌گرها بوده است؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را با ما و دیگر خوانندگان مجله پلازامگ به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
عاطفه
.
14 اردیبهشت 1400، 09:31
پاسخ
0
3
من شخصا تا حدودی به تناسخ اعتقاد دارم و با خواندن این مقاله حتما برنامه ی زندگی پس از زندگی رو نگاه میکنم، ممنون از معرفی خوب شما.
مونا جلالی
.
14 اردیبهشت 1400، 19:36
پاسخ
1
4
@حمید
سلام ممنونم از کامنت شما. البته افرادی که توو این برنامه شرکت می‌کنن صرفا فقط توو کما نرفتن. بلکه برای مدت هرچند کوتاهی از دنیا می‌رن. یعنی توو این مدت کوتاه طبق تحقیقاتی که انجام شده، مغز هم دیگه فعالیتی نداره. برای همین بحث توهم رو رد میکنن و برای تجربیات این افراد توضیح علمی نمیشه داشت...
مونا جلالی
.
14 اردیبهشت 1400، 19:37
پاسخ
0
2
@عاطفه
ممنونم از نظر شما. برنامه جالبیه، پیشنهاد می‌کنم حتما ببینید.
حمید
.
14 اردیبهشت 1400، 23:00
پاسخ
3
1
@مونا جلالی
ما چیزی به عنوان از کار افتادن مغز نداریم چون اگر مغز کار نکنه دیگر اعضا بدن از کار میوفته و مرگ حتمی است و دیگر برگشتی درکار نیست که شخصی بیاد تعریف کنه ، اگر مغز از کار بیوفته دیگه نمیتونه به کلیه و شش و و نه هیچ عضو دیگه ای دستور کار بده از نظر علم بالینی مرگ حالتی برگشت ناپذیر است که بعد از 72 ساعت بدن وارد جمود نعشی میشه که برگشت ناپذیر است، تمام گفته های های این افراد از فعل انفعالات شیمیایی مغز منشائ میگیره بازم اگر نکته مبهمی بود بنده در خدمتم بنده به مدت 20 سال روی آفرینش انسان و نقش و تاثیر آن در اکوسیستم و کارکرد مغز تحقیق کردم ضمن اینکه پدیده مرگ را به مدت 4 سال بررسی کردم که اینجا مجال گفتنش نیست
حمید
.
14 اردیبهشت 1400، 14:44
پاسخ
3
2
افرادی که به کما میروند در واقع دچار ایسکیمی ناقض میشن همون خون نارسائی ناقص به مغز هست اولین جایی که دچار این خون نارسائی میشه لوب اکسیپیتال هست که باعث ایجاد نور و تلالو میشه در این حالت شخص فکر میکنه در تونلی از نور هست دومین جایی دچار  خون نارسائی میشه لوب هیپوکامت هست که مسوول باز یاد آوری خاطرات هست این لوب برای فرار از این وضعیت بحرانی شروع به ورق زدن کل خاطرات و اطلاعات مغزی میکنه ، تو این شرایط تمام خاطرات زندگی زنده میشن،  در واقع میخواهد راهی برای این بحران بوجود آمده بکنه ، ممکنه حتی افرادی که در گذشته فوت شدن را در خاطرات ببینه ، مثلا مثل پدر بزرگ یا هرکس که میشناخته سومین جایی که دچار این خون نارسائی ناقص میشه لوب آهیانه هست که در واقع مسوول مرکز ثقل بدنی و درک وزن توده بدنی هست ، وقتی به اینجا هم خون نرسه احساس بی وزنی به مغز دست میده و شخص تصور میکنه  رو هوا شناور هست در واقع تمام اینها حاصل بحران خون نارسائی ناقص به مغز هست. که به آن ایسکیمی ناقض هم میگن و اما روح برای اثبات روح یا هر پدیده متافیزیک اول باید تعریفش کنی، یک تعریف کامل و جامع و روشن نه یک تعریف کلی و موهوم دوما باید جنس روح را مشخص کنی از چه جنسی ساخته شده سوم باید مشخص کنی روح کجا ساخته شده چهارم باید مشخص کنیم روح چگونه وارد بدن می‌شود پنجم باید مشخص شود روح در کجای بدن قرار گرفته ششم باید مشخص شود چگونه با پوست و گوشت و خون ارتباط برقرار میکند هفتم باید مشخص کنیم بعد از مرگ چه بر سر روح می اید اگر به تمام این سوالات جوابی بر پایه عقل و منطق  داده شد میتوان وجود روح را اثبات کرد. با تمام این تفاسیر وجود روح را انکار نکرده بلکه قائل  بر وجودش هستم و در حال تحقیق هستم .برآیم دعا کنید تا تمامی جوابهایم را بیابم
مونا جلالی
.
14 اردیبهشت 1400، 19:36
پاسخ
1
4
@حمید
سلام ممنونم از کامنت شما. البته افرادی که توو این برنامه شرکت می‌کنن صرفا فقط توو کما نرفتن. بلکه برای مدت هرچند کوتاهی از دنیا می‌رن. یعنی توو این مدت کوتاه طبق تحقیقاتی که انجام شده، مغز هم دیگه فعالیتی نداره. برای همین بحث توهم رو رد میکنن و برای تجربیات این افراد توضیح علمی نمیشه داشت...
مونا جلالی
.
14 اردیبهشت 1400، 19:37
پاسخ
0
2
@عاطفه
ممنونم از نظر شما. برنامه جالبیه، پیشنهاد می‌کنم حتما ببینید.
حمید
.
14 اردیبهشت 1400، 23:00
پاسخ
3
1
@مونا جلالی
ما چیزی به عنوان از کار افتادن مغز نداریم چون اگر مغز کار نکنه دیگر اعضا بدن از کار میوفته و مرگ حتمی است و دیگر برگشتی درکار نیست که شخصی بیاد تعریف کنه ، اگر مغز از کار بیوفته دیگه نمیتونه به کلیه و شش و و نه هیچ عضو دیگه ای دستور کار بده از نظر علم بالینی مرگ حالتی برگشت ناپذیر است که بعد از 72 ساعت بدن وارد جمود نعشی میشه که برگشت ناپذیر است، تمام گفته های های این افراد از فعل انفعالات شیمیایی مغز منشائ میگیره بازم اگر نکته مبهمی بود بنده در خدمتم بنده به مدت 20 سال روی آفرینش انسان و نقش و تاثیر آن در اکوسیستم و کارکرد مغز تحقیق کردم ضمن اینکه پدیده مرگ را به مدت 4 سال بررسی کردم که اینجا مجال گفتنش نیست
حمید
.
14 اردیبهشت 1400، 23:05
پاسخ
0
2
این شماره تماس من هست 09211459904 اگر نکته ای بود که که بتونه به تحقیقات کمک من کنه خوشحال میشم بنده را در جریان بزارین
خالقی
.
18 اردیبهشت 1400، 10:50
پاسخ
0
5
در مورد این برنامه از طریق یکی از دوستان همکار مطلع شدم . از زمانی که یک بار بیننده این برنامه بودم تمام سعی من اینه که همه قسمت هاشو رو ببینم . فوق العاده تاثیر گذار هست و نگاه من رو نسبت که کارهایی که در زندگی انجام میدم تغییر داده است. واقعا ممنون از زحمات آقای موزون و همکاران ایشون. در پناه حق پیروز و سلامت باشید.
شایان سامان
.
18 اردیبهشت 1400، 19:27
پاسخ
3
0
واقعأ تأثیرگذار با دروغ های مردم حوصله توضیح ندارم ساخته ذهن باچاشنی دروغ
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood