حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر (KMPlayer)

حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر (KMPlayer)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برنامه KMPlayer یک نرم افزار حرفه‌ای در زمینه پخش انواع فایل‌های صوتی و تصویری به همراه زیرنویس فارسی است. اگر با مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر مواجه هستید، این مطلب را بخوانید.

KMPlayer نرم افزار محبوب و پرطرفدار تماشاگران فیلم‌ها و سریال‌های خارجی است؛ زیرا با این نرم افزار به راحتی می‌توانید فیلم‌های مورد علاقه خود را با زیرنویس فارسی ببینید. اگرچه در این میان، کسانی هستند که به زبان انگلیسی تسلط دارند و ترجیح می‌دهند فیلم مورد علاقه خود را بدون زیرنویس فارسی ببینند، اما بسیاری افراد نیز ترجیح می‌‌دهند فیلم و یا سریال محبوب خود را با زیرنویس ببینند. به هر حال، برنامه کا ام پلیر بهترین گزینه برای پخش فیلم مورد علاقه شماست.

مطمئنا برای هر کسی پیش آمده است که در هنگام تماشای فیلم مورد علاقه خود با مشکل زیرنویس فارسی در کی ام پلیر روبه‌رو شود. یکی از مشکلات رایج در این زمینه، نمایش زیرنویس فارسی با اشکال عجیب و غریب است. البته جای نگرانی نیست. برای رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer با پلازامگ همراه باشید. ما در این مطلب از پلازامگ روش‌های حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر، طریقه آوردن زیرنویس فارسی در KMPlayer و یا نحوه فعال سازی زیرنویس فارسی در KMPlayer را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نرم افزار KMPlayer

نرم افزار کی ام پلیر برنامه‌ای کوچک و قدرتمند برای پخش انواع فایل‌های صوتی و تصویری است. یکی از دلایل محبوبیت کا ام پلیر، قابلیت این برنامه در پخش انواع فرمت‌های صوتی و تصویری است. از طرف دیگر، این برنامه حجم پایینی دارد و به صورت رایگان نیز قابل دانلود است. یکی از ویژگی‌های بارز KMPlayer پخش فیلم‌ها و سریال‌ها به همراه زیرنویس آنهاست. این ویژگی مزیت خوبی برای کی ام پلیر محسوب می‌شود، زیرا بسیاری از نرم افزارهای پخش فیلم و سریال به درستی زیرنویس را نمایش نمی‌دهند. البته در برخی موارد ممکن است کاربران با مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer مواجه شوند که جای نگرانی نیست. چنانچه مطلب را تا انتها دنبال کنید، با روش‌های رفع این مشکل آشنا خواهید شد. پیش از آموزش حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر به ویژگی‌های این برنامه می‌پردازیم.

ویژگی‌های نرم افزار KMPlayer عبارتند از:

 • قابلیت پخش فیلم به همراه زیرنویس آن، به ویژه زیرنویس فارسی
 • قابلیت نمایش انواع فرمت‌های صوتی و تصویری
 • امکان ویرایش و ادیت زیرنویس فیلم‌ها شامل تغییر سایز، فونت زیرنویس و غیره
 • سرعت بالا در پخش فایل‌های صوتی و تصویری
 • قابلیت کپچر کردن فایل‌ها
 • قابلیت نمایش تمام اطلاعات مربوط به یک فایل ازجمله نوع فایل، پسوند آن و یا امکان ویرایش و کپی
 • دانلود رایگان و حجم کم
 • قابلیت تغییر پوسته و پلاگین‌های مختلف برنامه
 • قابلیت تنظیم کلیدهای پخش برنامه و یا استفاده از کلیدهای میانبر

فرمت های مختلف زیرنویس

قبل از آن‌که روش‌های حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر را شرح دهیم، بهتر است با انواع زیرنویس‌ فیلم‌ها آشنا شوید. به‌طور کلی، زیرنویس‌ها در سه دسته طبقه‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

 • زیرنویس سخت: این نوع زیرنویس‌ها قابل تغییر نیستند. در واقع، آن‌ها بخش جدایی ناپذیر فیلم هستند و نمی‌توان دخل و تصرفی روی آن‌ها انجام داد. حتی اگر شما بخواهید زیرنویس جدیدی به فیلم اضافه کنید، این زیرنویس‌ها همچنان با پخش فیلم به نمایش درخواهند آمد و قابل حذف نیستند.
 • زیرنویس از قبل رندر شده: این نوع زیرنویس‌ها نیز همچون زیرنویس‌های سخت قابل تغییر و یا ویرایش نیستند، اما می‌توان آن‌ها را غیرفعال کرد.
 • زیرنویس نرم: این دسته از زیرنویس‌ها نوعی فایل کم حجم متنی به شمار می‌روند و از همین رو، به راحتی قابل تغییرند. زیرنویس‌های نرم به صورت دو نوع فایل SRT یا IDX/SUB هستند که به صورت جداگانه در هنگام پخش فیلم قابل دانلود بوده و از طریق پلیر اجرا می‌شوند. این دو فرمت ساده‌ترین فرمت زیرنویس نرم به شمار می‌روند. در این میان، فرمت SRT در میان کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا حتی فونت‌های این نوع زیرنویس را می‌توان به لحاظ ظاهری ویرایش کرد. البته به لحاظ کیفیت هر دو فرمت SRT و یا SUB هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو نوع به راحتی قابل ویرایش هستند.

زیرنویس‌های نرم باوجود سادگی و محبوبیت فراوانی که دارند، گاهی اوقات ممکن است در هنگام اجرا با مشکلاتی مواجه شوند. به عنوان نمونه، احتمال دارد آن‌ها به صورت اشکال نامانوس (مربع مانند) ظاهر شوند و یا با دیالوگ فیلم همزمان پخش نشوند و کمی عقب و یا جلو باشند که در این مطلب ما روش‌های رفع مشکل مربع شدن زیرنویس در KMPlayer و یا عقب و جلو بودن آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

نحوه فعال سازی زیرنویس فارسی در KMPlayer

بهتر است قبل از پرداختن به روش‌های حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر، ابتدا روش فعال‌سازی آن را در برنامه KMPlayer توضیح دهیم. به‌طورکلی، طریقه آوردن زیرنویس فارسی در KMPlayer از دو روش امکان‌پذیر است. در روش اول شما می‌توانید ابتدا فایل ویدئو را اجرا کنید، سپس فایل زیرنویس آن را به درون KMPlayer بکشید و رهایش کنید.

در روش دوم، ابتدا لازم است فایل زیرنویس و فایل ویدئو را درون یک پوشه قرار دهید. سپس نام فایل زیرنویس را با نام فایل ویدئو یکسان کنید. در این‌ صورت، زمانی که فیلم را پخش می‌کنید، زیرنویس مربوط به آن نیز پخش خواهد شد.

بعد از انجام یکی از دو روش فوق، برای فعال کردن زیرنویس روی صفحه KMPlayer راست کلیک کنید. سپس، در پنجره باز شده گزینه Show/Hide Subtitie را فعال کنید تا زیرنویس فیلم به نمایش دربیاید. در یک روش دیگر، شما می‌توانید کلید Alt را فشار دهید و همین‌طور که این دکمه را فشار می‌دهید، کلید X را در کیبورد بزنید. با این کار زیرنویس فیلم در برنامه کا ام پلیر فعال می‌شود. در این هنگام اگر به نوار بالایی KMPlayer نگاه کنید، پیغام Subtitle:Show را خواهید دید که نشان می‌دهد زیرنویس فایل ویدئو به درستی فعال شده است.

نحوه فعال سازی زیرنویس فارسی در kmplayer

رفع مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر

مطمئنا برای بسیاری از کاربران پیش آمده است که هنگام تماشای فیلم مورد علاقه خود در برنامه کی ام پلیر با مشکل نمایش زیرنویس فارسی مواجه شوند. به عنوان نمونه، ممکن است زیرنویس فارسی به شکل اشکال مربع مانند و یا شکل‌های عجیب و غریب نمایش داده شود. برای رفع مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر، سه روش کاربردی وجود دارد که در این قسمت به شرح آن‌ها می‌پردازیم. شما به دلخواه خود می‌توانید یکی از سه روش پیشنهادی ما را امتحان کنید. مطمئنا، با به کار بردن یکی از این روش‌ها مشکل شما حل خواهد شد.

یکی دیگر از مشکلات نمایش زیرنویس فارسی در برنامه کا ام پلیر، همزمان نبودن زیرنویس فارسی با دیالوگ شخصیت‌های فیلم است. به عبارت بهتر، گاهی اوقات متن زیرنویس جلوتر یا عقب‌تر از دیالوگ بیان شده در فیلم به نمایش درمی‌آید. برای رفع مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس فارسی در KMPlayer نیز روشی وجود دارد که در ادامه آن را شرح می‌دهیم.

سه روش کاربردی برای حل مشکل فونت زیرنویس فارسی در KMPlayer

1. برای رفع مشکل مربع شدن زیرنویس در KMPlayer و یا بهم ریختن زیرنویس فارسی در KMPlayer، ابتدا زبان پیش فرض برنامه کی ام پلیر را تغییر دهید. در اکثر مواقع، با اعمال همین روش ساده مشکل زیرنویس فارسی در کی ام پلیر به راحتی حل خواهد شد.

در این روش، ابتدا برنامه کا ام پلیر را اجرا کنید. سپس، کلید F2 در صفحه کلید کامپیوتر خود را فشار دهید. با انجام این کار پنجره مربوط به تنظیمات برنامه کی ام پلیر باز خواهد شد. در پنجره باز شده، مطابق تصویر زیر روی گزینه Subtitle processing کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه مربوطه زیرمنویی باز می‌شود. روی گزینه Font Style کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه، در قسمت سمت راست، اطلاعاتی برای شما به نمایش درمی‌آید.

مشکل زیرنویس فارسی در کی ام پلیر

طبق تصویر، کشوی مربوط به گزینه CharSet را باز کنید. سپس، زبان Arabic را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید و پنجره را ببندید.

مشکل فونت زیرنویس فارسی در kmplayer

توجه داشته باشید اگر نسخه ویندوز شما 10 است، برای رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer در ویندوز 10 همین مراحل را باید طی کنید، منتها اطلاعات نمایش داده شده در سربرگ‌ها تا حدودی متفاوت است. به عنوان نمونه، در ویندوز 10 زمانی که طبق روش اول کلید F2 را فشار می‌دهید، در پنجره باز شده به جای گزینه Subtitle processing گزینه Subtitles را می‌بینید. روی این عبارت که کلیک کنید، گزینه Default Style را خواهید دید.

روی عبارت Default Style کلیک کنید. در منوی باز شده، تب Default را پیدا کنید و کشوی آن را باز کنید. از میان گزینه‌های موجود در آن گزینه ARABIC را انتخاب کنید.

مشکل زیرنویس فارسی در kmplayer

بعد از انجام مراحل فوق، برنامه کا ام پلیر را بسته و دوباره باز کنید. به احتمال زیاد با این روش مشکل زیرنویس فارسی در کی ام پلیر حل خواهد شد. اگر مشکل فونت زیرنویس فارسی در KMPlayer همچنان ادامه داشت، سراغ روش دوم بروید.

2. اگر با انجام روش اول مشکل همچنان ادامه داشت، سراغ تنظیمات ویندوز در کامپیوتر خود بروید. بدین منظور، بخش Control Panel را باز کنید. در پنجره باز شده، گزینه Clock, Language and Region را انتخاب کنید. در ویندوز 7 این گزینه به صورت Region and Language هست.

با انتخاب گزینه مربوطه پنجره‌ای باز می‌شود. در پنجره باز شده تب مربوط به Administrative را باز کنید. سپس، برای حل مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر، گزینه Change System Local را کلیک کنید. پنجره‌ای باز می‌شود. در این پنجره زبان Persian را به عنوان زبان پیش فرض انتخاب کنید و دکمه OK را بزنید. امیدواریم با انجام این روش مشکل مربع شدن زیرنویس در KMPlayer و یا مشکل بهم ریختن زیرنویس فارسی در KMPlayer برای شما حل شود. اگر این روش نیز پاسخ گو نبود، نگران نباشید. سراغ روش سوم بروید.

مشکل مربع شدن زیرنویس در kmplayer

3. به طور معمول یکی از دو روش فوق، مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer را حل خواهد کرد. در هر صورت اگر مشکل همچنان ادامه داشت، فایل زیرنویس فیلم مورد علاقه خود را با نرم افزار Word باز کنید. زمانی که Word را باز می‌کنید، پنجره‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد Encoding را تغییر دهید. شما Encoding را Arabic Windows انتخاب کنید و پنجره را ببندید. مطمئنا، با این روش مشکل فونت زیرنویس فارسی در KMPlayer برطرف خواهد شد.

حال، تمام زیرنویس فارسی را که با این روش فونت آن‌ها درست شده است، کپی کنید و در یک فایل Notepad پیست کنید. فایل مربوطه را با فرمت SRT و اینکودینگ utf-8 ذخیره کنید.

راه حل مشکل همزمان نبودن متن زیرنویس فارسی با دیالوگ فیلم

برای رفع مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس فارسی در KMPlayer یک راه حل ساده وجود دارد. چنانچه در هنگام تماشای فیلم محبوب خود در KMPlayer با مشکل جلو یا عقب بودن متن زیرنویس مواجه شدید، کافیست از کلیدهای < و > روی صفحه کلید استفاده کنید. در این صورت به راحتی می‌توانید زیرنویس‌ها را عقب و جلو ببرید. همچنین شما می‌توانید سه کلید +، ] و Shift را با هم فشار دهید. در این صورت مشاهده خواهید کرد که متن زیرنویس به اندازه نیم ثانیه جلو و یا عقب خواهد رفت.

کلام آخر

در این مطلب آموزشی سعی کردیم به معرفی برنامه KMPlayer بپردازیم و سپس نحوه فعال سازی زیرنویس فارسی در KMPlayer و روش‌های حل مشکل زیرنویس فارسی در کی ام پلیر و یا مشکل مربع شدن زیرنویس در KMPlayer را شرح دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما کدام یک از روش‌های مطرح شده در مطلب بالا را برای تنظیم زیرنویس فارسی در KMPlayer به کار بسته‌اید؟ چنانچه از روش دیگری برای رفع مشکل زیرنویس فارسی در کا ام پلیر استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
صادق
.
24 اردیبهشت 1400، 17:57
پاسخ
0
0
دمتون گرم اين مطلب خیلی مفید بود. از اینجور مقالات بیشتر بزارید که کاربردی هستند.
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood