سریال House of the Dragon ؛ آخرین خبرها از پیش درآمد بازی تاج و تخت

سریال House of the Dragon ؛ آخرین خبرها از پیش درآمد بازی تاج و تخت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال House of the Dragon، پیش‌درآمد سریال Game of Thrones در راه است. سریال خانه اژدها احتمالاً سال 2022 از شبکه HBO پخش خواهد شد.

بالاخره بارش آتش و خون بر سر خانه اژدها و سلسله تارگرین آغاز شد. با پایان سریال محبوب Game of Thrones، شبکه HBO به فکر ادامه بزرگترین سریال تاریخ خود افتاد. از این‌رو، پنج اسپین‌آف احتمالی از بازی تاج و تخت را طراحی و در نهایت یکی را دنبال کرد؛ خاندان اژدها. سریال House of the Dragon سریال تلویزیونی آمریکایی در ژانر فانتزی-درام است. این سریال پیش‌درآمد و اسپین‌آف جدید سریال محبوب Game of Thrones محسوب می‌شود و کارگردان اصلی آن میگل سپاچنیک (Miguel Sapochnik) است. سریال خانه اژدها (یا به عبارتی خاندان اژدها) نیز براساس رمان Fire & Blood جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) نوشته شده‌ است. در این مقاله از پلازامگ آخرین خبرها از تولید و پخش سریال House of the Dragon گردآوری شده است.

تاکنون تریلر سریال House of the Dragon به‌طور رسمی منتشر نشده‌ و تنها «پیش‌گفتارهایی درباره سریال» از HBO منتشر شده که در ویدیوی زیر می‌توانید آن را تماشا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

داستان سریال خانه اژدها

وقایع سریال House of the Dragon سیصد سال قبل از اتفاقات سریال بازی تاج و تخت رخ می‌دهد. زمانی که هنوز نبرد دنریس تارگرین آغاز نشده‌ بود و خاندان تارگرین به فرمانروایی آگان تارگرین اول در وستروس حکمرانی می کردند. این سریال که با غلبه آگان اول بر هفت پادشاهی وستروس آغاز خواهد شد، قرار است فرمانروایی تارگرین‌ها را از ابتدا روایت کند. خاندان اژدها روی بخش خاصی از تاریخ تارگرین‌ها متمرکز شده‌ است؛ رقص اژدها. جنگ داخلی خونین و وحشیانه تارگرین‌ها که 200 سال قبل از حوادث بازی تاج و تخت رخ می‌دهد (یعنی زمانی بیشتر از یک قرن پس از غلبه آگان اول).

داستان سریال خانه اژدها

روند تولید سریال House of the Dragon

خاندان اژدها جاده پرپیچ و خمی را تا آغاز تولید پیمود. HBO در ابتدا یک پروژه کاملاً متفاوت را برای ساخت اسپین آف انتخاب کرد که در بازه زمانی عصر قهرمانان (Age of Heroes) می‌گذشت. اما پس از یک ضبط آزمایشی با بازی نائومی واتس (Naomi Watts) این پروژه منتفی شد. سپس، HBO خبری غافلگیرانه از سفارش ساخت 10 قسمت از خاندان اژدها را داد. سفارش ساخت سریال House of the Dragon در اکتبر 2019 (آبان 1398) داده و انتخاب بازیگران از ژوئیه 2020 (تیر/مرداد 1399) آغاز شد.

کار فیلمبرداری نیز از آوریل 2021 (فروردین 1400) در انگلستان شروع شد. فیلمبرداری بخشی از فصل اول در اسپانیا و کالیفرنیا انجام خواهد شد. رایان کوندال (Ryan Condal)، نویسنده و میگل سپاچنیک، کارگردان باتجربه بازی تاج و تخت، به‌طور مشترک مجریان اصلی (شورانر) پروژه هستند. به‌علاوه، سپاچنیک به عنوان کارگردان اصلی کار و کارگردان اپیزودهای اضافه نیز در این پروژه حضور دارد. فصل اول سریال خانه اژدها در 10 اپیزود ساخته شده‌ است.

تاریخ پخش سریال house of the dragon

تاریخ پخش سریال House of the Dragon

هنوز زمان پخش سریال خانه اژدها مشخص نیست، اما شبکه ‎ HBOحدس‌هایی درباره تاریخ انتشار سریال House of the Dragon می‌زند. کیسی بلویز (Casey Bloys)، مدیر ارشد HBO، در ژانویه 2020 (دی 1398) در گفتگو با Deadline گفت:

حدس من برای پخش سریال سال 2022 است. واضح است که پروژه بزرگ و پیچیده‌ای‌ست.

سریال خانه اژدها اگر نزدیک به بازی تاج و تخت و به اندازه آن پیچیده باشد، باید یک نکته را در نظر گرفت. نکته اینجاست که فیلمبرداری فصل هشتم Game of Thrones نه ماه زمان برد و پس از آن نه ماه دیگر هم تا زمان پخش طول کشید. اگر سریال خانه اژدها هم از همین زمانبندی پیروی کند، تاریخ انتشار سریال House of the Dragon مارس یا آوریل 2022 (اسفند 1400 تا فروردین 1401) پیش‌بینی می‌شود.

بازیگران سریال خانه اژدها

با شروع پروسه انتخاب بازیگران، پدی کانسیداین (Paddy Considine) اولین بازیگری بود که در اکتبر 2020 (مهر 1399) به پروژه پیوست. پس از کانسیداین نیز سایر بازیگران از جمله اولیویا کوک (Olivia Cooke) و مت اسمیت (Matt Smith) انتخاب شدند. در نهایت، فابین فرانکل (Fabien Frankel) به تازگی برای حضور در این سریال به گروه پیوسته‌ است. در ادامه، به معرفی بازیگران سریال House of the Dragon می‌پردازیم.

پدی کانسیداین در نقش ویسریس تارگرین اول

بازیگران سریال house of the dragon

پاتریک جورج کانسیداین (Patrick George Considine)، معروف به پدی کانسیداین، بازیگر، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و موسیقی‌دان انگلیسی است. این هنرپیشه 47 ساله با بازی در نقش‌های ضد‍‌قهرمان و کاراکترهای عاطفی آسیب‌پذیر شناخته می‌شود. کانسیداین به همکاری مکرر با شین مدوز (Shane Meadows)، فیلمساز و کارگردان انگلیسی نیز مشهور است. او در اوایل دهه 2000 با بازی در چند فیلم مستقل مورد توجه قرار گرفت و روزنامه The Observer او را «بهترین راز نگهداری شده در فیلم‌های انگلیسی» توصیف کرد. کانسیداین تاکنون جوایز بسیاری را در حوزه بازیگری و فیلمسازی از جشنواره‌های گوناگون دریافت کرده‌ است. برخی از این جشنواره‌ها عبارتند از بفتا، جشنواره فیلم‌های مستقل انگلیس، جشنواره فیلم ونیز و جشنواره ساندنس.

کانسیداین در فیلم‌هایی همچون Cinderella Man، فیلم Submarine، فیلم Honour و فیلم Macbeth نقش‌آفرینی کرده‌ است. او در چند سریال از جمله Peaky Blinders و The Outsider نیز حضور داشت. پدی کانسیداین در سریال خانه اژدها نقش ویسریس تارگرین اول، پادشاه وستروس را ایفا می‌کند. ویسریس که مردی خونگرم، مهربان و نجیب شناخته می‌شود، از سوی شورای لردهای وستروس برای جانشینی جیهیریس تارگرین پادشاه انتخاب شد. ویسریس آرزو دارد که میراث پدربزرگش را حفظ و منتقل کند، اما مردان خوب لزوماً پادشاهان بزرگ نمی‌شوند.

اولیویا کوک در نقش آلیسنت های تاور

بازیگران سریال house of the dragon

اولیویا کوک 28 ساله دیگر بازیگر اصلی سریال House of the Dragon است. این بازیگر بریتانیایی با نقش اما دکودی در درام مهیج Bates Motel و نقش بکی شارپ در مینی سریال Vanity Fair شناخته می‌شود. فیلم‌ The Limehouse Golem، فیلم Ready Player One و فیلم Sound of Metal از جمله آثار سینمایی کوک هستند. او بارها نامزد دریافت جایزه از جشنواره‌های گوناگون شده و برای فیلم Ruby’s Skin و فیلم Katie Says Goodbye نیز جایزه دریافت کرده‌ است. کوک در سریال خاندان اژدها نقش آلیسنت های تاور، ملکه‎ وستروس را بازی کرده‌ است. او دختر اوتو های تاور، همسر دوم ویسریس و زیباترین زن در هفت پادشاهی است. آلیسنت مادرخوانده رینیراست که از ویسیریس هم چند فرزند دارد.

مت اسمیت در نقش دیمون تارگرین

بازیگران سریال خانه اژدها

مت اسمیت، با نام اصلی متیو رابرت اسمیت (Matthew Robert Smith)، بازیگر 38 ساله انگلیسی است. اسمیت بیشتر با بازی در سریال Doctor Who و سریال تاج شناخته می‌شود. او با نقش‌آفرینی در سریال Doctor Who موفق به دریافت چند جایزه شد. بازی در نقش پرنس فیلیپ در سریال تاج هم برای او نامزدی جوایز امی را به همراه داشت. اسمیت در ابتدا آرزو داشت که یک فوتبالیست حرفه‌ای شود، اما شکستگی استرسی مهره کمر او را مجبور به ترک ورزش کرد.

پس از پیوستن به تئاتر ملی جوانان و تحصیل در رشته هنرهای نمایشی و نویسندگی خلاقانه، در سال 2003 وارد عرصه بازیگری شد. او در چندین تئاتر نقش‌آفرینی کرد و برای بازی در تئاتر That Face مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. بازی در سریال تلویزیونی را اولین‌ بار در سال 2006 با سریال‌های اقتباسی The Ruby in the Smoke و The Shadow in the North تجربه کرد. مت اسمیت در سریال خاندان اژدها نقش شاهزاده دیمون تارگرین، برادر کوچکتر ویسریس و وارث تاج و تخت را بازی می‌کند. دیمون یک جنگجوی حرفه‌ای و بی‌همتا، یک اژدهاسوار و دارای خون واقعی اژدهاست.

اما دارسی در نقش رینیرا تارگرین

تریلر سریال house of the dragon

اما دارسی (Emma D’Arcy) بازیگر 28 ساله سینما، تلویزیون و تئاتر انگلیس است. او در سنین کودکی و نوجوانی بازیگری با تئاتر را آغاز و در نمایش‌های گوناگون نقش‌آفرینی کرد. دارسی در سریال‌هایی همچون Truth Seekers و Wanderlust نیز حضور داشت. اما دارسی در سریال خاندان اژدها در نقش رینیرا تارگرین، دختر پادشاه ویسریس از همسر اولش، ظاهر شده‌ است. رینیرا وارث برگزیده و اژدهاسوار است که انتظار دارد اولین ملکه حاکم وستروس شود.

ریس ایفانز در نقش اوتو های تاور

سریال خانه اژدها کی پخش میشود

ریس اووین ایوانز (Rhys Owain Evans)، معروف به ریس ایفانز (Rhys Ifans)، بازیگر، تهیه‌کننده و موسیقی‌دان اهل ولز است. این هنرپیشه 53 ساله بیشتر با بازی در فیلم‌‎هایی همچون Notting Hill، فیلم Enduring Love و فیلم The Amazing Spider-Man شناخته می‌شود. او در قسمت اول فیلم هری پاتر و یاران مرگ نقش زنوفیلیوس لاوگود را ایفا کرد. ایوانز در سریال Elementary ایفاگر نقش مایکروفت هولمز، برادر بزرگتر شرلوک هولمز بود. وی در سال 2005 برای ایفای نقش پیتر کوک، کمدین انگلیسی، در فیلم تلویزیونی Not Only But Always یک جایزه بفتا را از آن خود کرد. او همچنین عضو گروه موسیقی راک The Peth هم هست. ریس ایفانز در سریال House of the Dragon در نقش اوتو های تاور، پدر آلیسنت ظاهر شده‌ است. اوتو دست راست پادشاه است و با وفاداری از تاج و تخت محافظت و به پادشاه و قلمرواش خدمت می‌کند. او دیمون، برادر پادشاه را بزرگترین تهدید برای او می‌داند.

ایو بست در نقش رینیس والریون

روند تولید سریال House of the Dragon

ایو بست (Eve Best)، با نام اصلی امیلی بست (Emily Best)، بازیگر و کارگردان 49 ساله انگلیسی است. برخی از آثار او در حوزه سریال‌های تلویزیونی عبارتند از سریال Nurse Jackie، سریال American Experience و مینی سریال The Honourable Woman. او همچنین در فیلم سینمایی The King’s Speech نقش والیس سیمپسون، دوشس ویندزور را ایفا کرد. بست در سال 2005 برای بازی در تئاتر Hedda Gabler جایزه الیور را دریافت کرد. در سال 2007 هم با اجرای  نمایش A Moon for the Misbegotten موفق به دریافت جایزه دراما دسک شد. این نمایش و نمایش The Homecoming هر دو نامزدی جوایز تونی را برای او به همراه داشتند.

ایو بست در سریال خانه اژدها در نقش پرنسس رینیس والریون، همسر لرد کورلیس والریون، ظاهر شده‌ است. رینیس یک اژدهاسوار است و به عنوان «ملکه‌ای که هرگز ملکه نبود» شناخته می‌شود. او در شورای عالی هرگز به تخت سلطنت نرسید و دلیلش هم این بود که تنها به‌خاطر مرد بودن قلمروی آن‌ها ویسریس، پسرعمویش را برگزید.

سایر بازیگران سریال House of the Dragon عبارتند از:

 • استیو توسانت (Steve Toussaint) در نقش کورلیس والریون
 • سونویا میزونو (Sonoya Mizuno) در نقش میساریا
 • فابین فرانکل (Fabien Frankel) در نقش سر کریستون کول

کلام آخر

تاریخ اکران سریال خانه اژدها

طرفداران مجموعه داستان‌های «نغمه آتش و یخ» پس از بازی تاج و تخت بی‌صبرانه منتظرند تا بدانند سریال خانه اژدها کی پخش میشود. اگرچه هنوز تریلر رسمی سریال منتشر نشده، تنها یک خبر از ساخت اسپین آف بزرگترین سریال تاریخ هیجان را به مخاطبان پروپاقرص آن برمی‌گرداند. البته امیدها به این است که خاندان اژدها بتواند به خوبی انتظارات علاقه‌مندان را برآورده کند. نظرات خود را در این‌باره با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood