بازیابی پیام های واتساپ؛ چگونه پیامهای حذف شده واتس اپ را برگردانیم؟

بازیابی پیام های واتساپ؛ چگونه پیامهای حذف شده واتس اپ را برگردانیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازیابی پیام های واتساپ وقتی آن‌ها را سهواً یا عمداً حذف می‌کنید، کار نسبتا آسانی است. در این مطلب می‌خواهیم نحوه برگرداندن پیامهای واتس اپ را با روش‌های مختلف مثل استفاده از برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ را معرفی کنیم. اگر شما نیز به دنبال بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ خود هستید با ما همراه باشید.

به جای آرشیو کردن یک چت در واتساپ، تصمیم می‌گیرید که آن را حذف کنید. تفاوت در چیست؟ بازگردانی پیام های واتساپ آرشیو شده به راحتی از درون برنامه قابل انجام است؛ اما بازگردانی پیام های حذف شده به این آسانی نیست. اما اطمینان داشته باشید که این کار ممکن است. در این آموزش، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به بازیابی پیام های واتساپ حذف شده جدید و قدیمی بپردازید و سپس به شما آموزش خواهیم داد که بکاپ پیشرفته این اپلیکیشن را طوری تنظیم کنید تا دیگر پیامی را حتی در صورت پاک کردن آن، در این پیام رسان از دست ندهید. با آموزش برگرداندن پیامهای واتس اپ همراه پلازامگ باشید.

نحوه بازیابی پیام های واتساپ

به منظور بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ، اول باید بدانید پیام‌های شما چطور حذف شده‌اند. به طور کلی حذف شدن پیام‌ها دو دلیل دارد یا اینکه به صورت اتفاقی آن‌ها را آرشیو کرده‌اید یا اینکه چت‌ها حذف شده‌اند. بسته به این دو حالت راه‌حل‌های متفاوتی برای برگرداندن پیامهای واتس اپ وجود دارد.

در ویدیوی زیر ببینید که «چگونه پیامهای حذف شده واتس اپ را برگردانیم؟»: 

بازگرداندن پیام‌های آرشیو شده واتساپ

در آیفون: اگر پیام‌هایتان آرشیو شده‌اند نیازی به برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ ندارید و فقط کافی است در صفحه اصلی واتساپ به بالای صفحه بروید و صفحه را از بالا به پایین بکشید و گزینه Archived Chats را انتخاب کنید. در پنجره بعد اگر یک گفتگو را آرشیو کرده باشید می‌توانید آن را مشاهده کنید. اگر چت موردنظرتان آرشیو شده بود انگشتتان را روی آن نگه داشته و به سمت چپ صفحه بکشید و بعد Unarchive را لمس کنید. اکنون آن چت به صفحه اصلی بازگردانده می‌شود.

Recover Deleted WhatsApp Messages / برگرداندن پیامهای واتس اپ / برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ / بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ

در اندروید: در اندروید نیز باید به انتهای صفحه اصلی بروید. اگر چتی را آرشیو کرده باشید در انتهای صفحه عبارت Archived را مشاهده می‌کنید. این گزینه را انتخاب کنید و در صفحه بعدی انگشتتان را روی چتی که می‌خواهید از آرشیو خارج کنید نگه‌ دارید. حالا فقط کافی است از نوار بالایی آیکون Unarchive را لمس کنید.

بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ

اما اگر پیام‌ها را آرشیو نکرده باشید و در عوض آن‌ها را حذف کرده باشید تنها راهی که برای برگرداندن پیامهای واتس اپ پیش‌رویتان قرار دارد استفاده از آخرین نسخه بکاپ واتساپ در گوگل درایو است. این روش تنها زمانی کاربرد خواهد داشت که پشتیبان گیری از پیام های واتساپ را از قبل فعال کرده باشید و پیام یا چت موردنظر را نیز در بین بازه‌های زمانی که برای بکاپ‌ها مشخص کرده‌اید حذف کرده باشید. افزون بر این این روش برای بازیابی پیام های واتس اپ در گوشی جدید نیز کاربرد دارد فقط باید در گوشی جدید با همان حساب گوگل درایو که در گوشی قدیمی از آن استفاده می‌کردید وارد شوید.

برای مثال اگر به صورت روزانه بکاپ می‌گیرید و فرضا واتساپ هر روز ساعت 11 صبح از چت‌های شما پشتیبان می‌گیرد فقط می‌توانید پیام‌ها یا ویس هایی که بین بازه زمانی 11 صبح یک روز تا 11 صبح روز بعد حذف شدند را برگردانید چرا که پس از گذشت 24 ساعت فایل بکاپ بروزرسانی خواهد شد و چت حذف شده نیز از بین می‌رود. واتساپ علاوه بر بکاپ گیری روزانه، امکان تهیه نسخه پشتیبان در بازه‌های زمانی هفتگی و ماهانه را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که با انتخاب آن‌ها فرصت بیشتری برای بازگرداندن چت‌ها خواهید داشت.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
نحوه تشخیص واتساپ هک شده + راه های جلوگیری و رفع هک ...
تیم پلازا مگ20 مرداد 1400 11:00
thumbnail
راهنمای نصب چند واتساپ همزمان در کامپیوتر و گوشی اندروید ...
تیم پلازا مگ17 مرداد 1400 07:45
thumbnail
راهنمای دانلود واتساپ ؛ نصب واتس اپ و استفاده از آن ...
سمیرا افشاری11 مرداد 1400 12:10
thumbnail
ساخت استیکر واتساپ ؛ چطور استیکر دلخواه خود را بسازیم؟
فاطمه فرحی29 تیر 1400 13:30

Recover Deleted WhatsApp Messages / برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ / برگرداندن پیامهای واتس اپ / برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ / بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ

اما با استفاده از این روش چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم؟ برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات فقط کافی است واتساپ را از گوشی حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. پس از نصب مجدد برنامه، واتساپ از شما می‌پرسد آیا تمایلی به بازگرداندن چت‌های قبلی که از آن‌ها بکاپ گرفته شده را دارید یا خیر. گزینه RESTORE را انتخاب کنید تا آخرین چت‌هایی که از آن‌ها پشتیبان تهیه شده دوباره به گوشی شما بازگردانده شوند.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اگر واتساپ را پاک کنیم پیام ها پاک میشود؟ خیر چرا که از پیام‌های شما در گوگل درایو و حافظه گوشی پشتیبان تهیه خواهد شد و پس از حذف برنامه می‌توانید دوباره آن‌ها را بازیابی کنید. نسخه اندروید واتساپ علاوه بر گوگل درایو هر روز ساعت 2 صبح به صورت خودکار یک بکاپ از چت‌های 7 روز گذشته شما تهیه و آن را در گوشی ذخیره می‌کند. اگر از طریق گوگل درایو بکاپ نگرفته‌اید هنگام نصب مجدد، واتساپ به صورت خودکار جدیدترین بکاپ ذخیره شده در حافظه را به گوشی شما بازمی‌گرداند و شما نیاز به انجام کار خاصی ندارید.

برگرداندن پیامهای واتس اپ قدیمی‌تر

اگر واتساپ را حذف و دوباره نصب کنید به طور خودکار جدیدترین بکاپ به برنامه بازگردانده می‌شود ولی اگر این بکاپ بعد از حذف پیام‌ها تهیه شده باشد کاربردی برایتان ندارد. اما همانطور که پیشتر گفتیم واتساپ به صورت خودکار از چت‌های 7 روز گذشته شما چندین بکاپ تهیه می‌کند. یکی از آن‌ها جدیدترین است و بقیه بسته به بازه زمانی که برای بکاپ مشخص کردید ممکن است مربوط به چندین روز گذشته باشد. این بکاپ‌ها در حافظه گوشی ذخیره می‌شوند.

اگر کاربر اندروید هستید خبر خوب این است که می‌توانید هنگام بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ، بکاپ‌های قدیمی‌تر را به جای آخرین نسخه بازگردانید. برای آنکه به آن‌ها دسترسی داشته باشید باید یک برنامه مدیریت فایل در گوشی داشته باشید و از طریق آن به هک پیام های حذف شده واتساپ بپردازید. اگر چنین برنامه‌ای ندارید می‌توانید برنامه Files by Google را دانلود کنید.

اما بکاپ واتساپ کجا ذخیره می شود؟ ابتدا از طریق برنامه مدیریت فایل خود به مسیر /WhatsApp/Databases بروید. بسته به مدل گوشی شما ممکن است فایل واتساپ در قسمت sdcard یا storage یا internal storage و یا main storage باشد. در پوشه Databases می‌توانید چندین نسخه بکاپ را مشاهده کنید. نام جدیدترین نسخه که حاوی آخرین و تازه‌ترین چت‌های شماست msgstore.db.crypt12 است. بقیه نسخه‌ها msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 نام دارند و قسمت YYYY-MM-DD از راست به چپ روز، ماه و سال مربوط به آن نسخه از بکاپ را نشان می‌دهد.

Recover Deleted WhatsApp Messages / بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ / برگرداندن پیامهای واتس اپ / برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ

 

ابتدا اسم فایل msgstore.db.crypt12 را به msgstore-latest.db.crypt12 تغییر دهید. اکنون نسخه‌ای که تاریخ و روز آن پیش از حذف شدن پیام یا چت مورد نظر شما بوده را پیدا و نام آن را به msgstore.db.crypt12 تغییر دهید. حالا واتساپ را حذف و دوباره آن را نصب کنید. پس از نصب RESTORE را انتخاب کنید تا بکاپی که انتخاب کرده و نامش را تغییر دادید بازگردانده شود.

البته نکته مهمی که در این روش بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر گزینه تهیه پشتیبان از طریق گوگل درایو را فعال کرده باشید باید ابتدا بکاپ واتساپ در این فضا را حذف کنید در غیر این صورت واتساپ به صورت خودکار بکاپ گوگل درایو را روی گوشی بارگذاری می‌کند. برای حذف این بکاپ، ابتدا به اپلیکیشن Google Drive بروید و از منو کشویی سمت چپ گزینه Backups را انتخاب کنید.

Recover Deleted WhatsApp Messages / بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ

در پنجره بعد یک فایل که با واتساپ (به انگلیسی) شروع شده و حاوی شماره تلفن شما است را مشاهده خواهید کرد. بر روی سه‌نقطه روبه‌روی آن کلیک کرده و Delete backup را انتخاب کنید.

خواندن پیام های حذف شده واتساپ در اندروید

تا به اینجا در مورد نحوه بازگرداندن پیام‌های ارسالی و دریافتی از طریق بکاپ صحبت کردیم ولی چگونه پیام های حذف شده دوستانمان به ما را در واتساپ بخوانیم؟ برای آنکه بتوانیم پیام‌های حذف شده سایر کاربران را مشاهده کنیم نیاز به یک برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ داریم. یکی از این برنامه‌ها، اپلیکیشن WAMR است.

طریقه بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ در WAMR به این صورت است که پس از نصب، این برنامه پیام‌ها را از طریق نوتیفیکیشن ذخیره می‌کند. بنابر این اگر یک چت را در حالت بی‌صدا قرار داده باشید و از آن نوتیفیکشن دریافت نکنید نمی‌توانید پیام‌هایی که در آن چت حذف شدند را بخوانید. علاوه بر این، پیام‌هایی که از قبل نصب برنامه حذف شدند نیز توسط این برنامه قابل بازیابی نیستند. این برنامه را می‌توانید از اینجا در گوگل‌پلی دانلود کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
راهنمای نصب چند واتساپ همزمان در کامپیوتر و گوشی اندروید ...
تیم پلازا مگ17 مرداد 1400 07:45
thumbnail
ارسال لوکیشن در واتساپ؛ چگونه از لوکیشن در واتس اپ ...
طاهره غلامیان10 خرداد 1400 13:00
thumbnail
انتقال چت واتساپ به تلگرام اندروید و iOS ؛ چگونه چت واتساپ ...
محمد علی محمدی08 اردیبهشت 1400 12:00
thumbnail
ترفند های واتساپ ؛ از ربات نظرسنجی تا رنگی نوشتن و ...
بیتا هدایت پور08 فروردین 1400 12:00

سخن پایانی

همان‌طور که می‌توانید ببینید، نحوه بازیابی پیام های واتساپ حذف شده نسبتاً آسان است و در بیشتر موارد نیازی به اپ‌های متفرقه و برنامه ریکاوری آرشیو پیام واتساپ ندارد. با این حال، بهتر است از قبل برای چنین شرایطی آمادگی داشته باشید. تجربه شما در زمینه بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ چیست؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران25 دیدگاه
رامین
.
30 فروردین 1398، 23:00
پاسخ
3
7
سلام خوبید:من واتساپم رو حذف اکانت کردم و حساب کاربری خودم رو کاملا حذف کردم.من میتونم پیام های قبلی خود را بازیابی کنم.(اخرین نسخه پشیبان از پیام ها رو دارم)میشه/؟.ممنون میشم جوابم رو بدین.پیام ها خییییلی برام مهمه.
میلاد
.
19 آبان 1398، 04:31
پاسخ
8
3
سلام وقت بخیر من گزینه چت بک آپ تو وات ام غیر فعاله چون آی کلودم هم فضای خالی اصلاح نداره حالا میخوام بدونم مثلآ چی که سه ماه پیش کردم و پاکش کردم رو میتونم الان برگردونم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
ایهام
.
20 آبان 1398، 21:22
پاسخ
1
0
سلام من گوشیمو چن وقت پیش دزدیدن حالا اطلاعتم هم بکاپ نشده راهی هست که برشون گردونم
سیما
.
01 دی 1398، 10:11
پاسخ
1
1
سلام من همه کارای ک گفتینو انجام دادم ولی اولش ازمون حساب گوگل ک میخواست یه حستب اضافی دادم من الان هر چقدر بازگردانی میزنم هی اون جیمیلو انتخاب میکن جیمل اصلیمو نمیزنه چیکار کنم چطوری حذفش کنم
مرتضی شفیع
.
07 اسفند 1398، 20:21
پاسخ
0
0
بازیابی پیام های واتساپ غیرممکنه. من خیلی تلاش کردم اما نشد. البته گوشی من آیفونه شاید گوشی های اندروید بشه
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads