25 انیمیشن سینمایی برتر والت دیزنی ؛ معروفترین انیمیشن های Disney

25 انیمیشن سینمایی برتر والت دیزنی ؛ معروفترین انیمیشن های Disney
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

والت دیزنی (Walt Disney) از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرگرمی و تولید انیمیشن در دنیا است. قصد داریم 25 فیلم کارتونی والت دیزنی را که با آن خاطره دارید به شما معرفی کنیم. شما کدام انیمیشن ها را دیده‌اید؟ به نظر شما بهترین انیمیشن دیزنی کدام است؟

کارتون‌ها در شاخ و برگ دادن به تخیلات ما در کودکی نقش پررنگی داشته‌اند. شرکت والت دیزنی (Walt Disney) یکی از موفق‌ترین شرکت‌های دنیا در زمینه تولید فیلم های پرنسسی است که تاکنون آثار خاطره انگیزی را در این زمینه برای نسل‌های مختلف تولید کرده است. بهترین انیمیشن های دیزنی که اکثر آنها فیلم های پرنسسی هستند، را در ادامه به شما معرفی کنیم؛ حتما با خیلی از این انیمیشن های Disney خاطره داربد! همچنین در اینجا می‌توانید اطلاعات جالبی از لوگوی این شرکت بدست آورید.

بهترین انیمیشن های دیزنی ؛ 25 فیلم کارتونی والت دیزنی

والت دیزنی شرکتی است که می‌توان از طریق انیمیشن‌هایش به دنیای خیالی داستان‌ها سری کشید. این انیمیشن‌ها با روایت‌ها و داستان‌هایی که عواطف و احساسات بیننده را بر می‌انگیزند، توانستند مخاطبین بسیاری در نقاط مختلف دنیا داشته باشند.

1. سیندرلا 1950(Cinderella)

انیمیشن سینمایی سیندرلا / فیلم کارتونی والت دیزنی / فیلم های پرنسسی

اگرچه داستان سیندرلا داستانی یونانی و با قدمتی طولانی است، ساخت انیمیشن آن در سال 1950 توسط والت دیزنی توانست به یکی از بهترین فیلم های پرنسسی و برترین انیمیشن ها در زمان خود نیز تبدیل شود و حتی والت دیزنی را از ورشکستگی نجات دهد. سیندرلا از این جهت جزو برترین انیمیشن ها در دیزنی است که توانست سه بار نامزد بهترین موسیقی شود و موفق شد جایزه اسکار را در از آن خود کند و یکی از ده انیمیشن برتر جهان نیز شناخته شود.

بازگویی داستان سیندرلا از زبان والت دیزنی در قالب یک انیمیشن سینمایی بدین صورت بود که داستان اصلی اندکی متفاوت بوده ولی با این حال انیمیشن ساخته شده در داستان بازگویی شده در ترکیب با رنگ‌های بکار رفته کشش و جذابیتی خاصی دارد که بیننده را محو تماشایش خواهد کرد. با وجود گذشت 50 سال از ساخت کارتون سیندرلا، این انیمیشن هنوز یکی از بهترین انیمیشن های دیزنی نام دارد.

2. آلیس در سرزمین عجایب 1951 (Alice in Wonderland)

انیمیشن سینمایی آلیس در سرزمین عجایب /فیلم کارتونی والت دیزنی

آلیس در سرزمین عجایب یک انیمیشن سینمایی براساس داستانی تخیلی از لوئیس کارول است. هرچند در زمان خود نتوانست نظر منتقدین دنیای کارتون و انیمیشن را به خود جلب کند، اما با رنگ و لعاب و جذابیت‌های دیداری با اثری از مری بلر و همین‌طور افکت‌های شنیداری و حرکتی که داشت توانست مخاطبین زیادی در نسل‌های مختلف داشته باشد. این انیمیشن کلاسیک سیزدهمین انمیشن شرکت والت دیزنی محسوب می‌شود که در سال 1951 به کارگردانی افرادی همچون کلاید گرونیمی، ویلفرد جکسون و همیلتون لوسکی ساخته شد و همچنان در دسته بهترین انیمیشن های دیزنی جایگاه ثابتی دارد.

در ویدیوی زیر می توانید «تعدادی از برترین انیمیشن های کمپانی دیزنی» را تماشا کنید:

3. شاهزاده و قورباغه 2009 (The Princess and the Frog)

فیلم کارتونی والت دیزنی / انیمیشن سینمایی شاهزاده و قورباغه

کارتون های دیزنی با وجود رنگ و لعاب انیمیشنی خود و الهام گرفتن از افسانه های کهن همیشه مورد توجه قرار گرفته اند. شاهزاده و قورباغه الهام گرفته از افسانه‌ای دیگر است که والت دیزنی با افزودن رنگ و لعابی دیداری به آن توانست مخاطبین بسیاری را پای تماشای این انیمیشن سینمایی که از برترین فیلم های پرنسسی است، بنشاند. با الهام از آثاری مانند بامبی، شاهزاده و قورباغه اولین فیلم دیزنی بعد از 6 سال بود که به صورت دستی کشیده شده بود. این انیمیشن جزو برترین انیمیشن ها در زمان خود و حتی اکنون است. شرکت Disney با ترکیب زیبایی از جذابیت‌های کلاسیک و دوربی از حال و هوای فرهنگ پاپ انیمیشن‌های آن زمان توانست در ارائه داستان در قالب یک انیمیشن سینمایی عملکرد موفقی داشته باشد.

شاهزاده و قورباغه داستان شاهزاده‌ای به نام ناوین را روایت می‌کند که توسط جادوگری معروف به «مرد سایه‌ای» به یک قورباغه تبدیل می‎شود. حالا شاهزاده برای اینکه از این طلسم رهایی یابد باید توسط شاهزاده خانمی بوسیده شود. او به اشتباه دختر پیشخدمتی را می‌بوسد و او نیز تبدیل به قورباغه می‌شود. شاهزاده برای پیدا کردن شاهزاده خانم راهی سفری هیجان‌انگیز و البته خطرناک می‌شود و ماجراهای هیجان انگیزی برایش اتفاق می‌افتد.

4. فیلم کارتونی والت دیزنی «بانو و ولگرد» 1955 (Lady and the Tramp)

بانو و لگرد / Lady and the Tramp

بانو و ولگرد که یک انیمیشن سینمایی محصول سال 1955 از Disney است، داستان سگی به نام بانو را روایت می‌کند که بنا بر حادثه‌ای ناگوار از خانه خارج می‌شود و با سگی از دسته سگ‌های ولگرد و پایین شهر آشنا می‌شود. در این داستان شاهد رابطه‌ای عاشقانه هستیم و هرچند این انیمیشن ممکن است جذابیت دیداری سایر انیمیشن‌ها و داستان‌های دیزنی را نداشته باشد، اما با این حال به کارگیری جذابیت‌های ساده و همچنین رنگ‎های غنی آن را به یکی از پرطرفدارترین و بهترین انیمیشن های دیزنی تبدیل کرده است.

5. رالف خرابکار 2012 (Wreck-It Ralph)

رالف خرابکار / Wreck-It-Ralph

انیمیشن رالف خرابکار محصول سال 2012 و اثر شماره 52 سینمایی Disney است. رالف خرابکار شخصیتی منفی در یک بازی کامپیوتری محسوب می‌شود که می‌خواهد به قهرمانی به نام فیلیکس تبدیل شود و رویایش را دنبال کند که در این راه، ماجراهای هیجان‌انگیزی برایش اتفاق می‌افتد. درواقع مشکل اصلی اینجاست که هیچکس آدم‌های منفی را دوست دارد. در نهایت او که تصمیمش را گرفته است تلاش می‌کند تا رویایش را محقق سازد. Disney تلاش وی و اتفاقاتی که برایش می‌افتد را به زیبایی در قالب انیمیشن سینمایی رالف خرابکار به تصویر می‌کشد.

این انیمیشن توسط ریچ مور کارگردانی شده و فیلمنامه داستان نیز توسط جنیفر لی و فیل جانسون بر اساس داستانی از موور، جانسون و جیم ریردان به نگارش در آمده است. همچنین این انیمیشن سینمایی توانست جوایز در خور توجهی همچون جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن و نامزد بهترین فیلم پویانمایی در گلدن گلوب و جایزه آنی اوارد را از آن خود کند. البته این همه موفقیت‌های رالف خرابکار نیست بلکه این انیمیشن سینمایی توانست عنوان یکی از بهترین انیمیشن های دیزنی را از آن خود کند.

6. فیلم کارتونی والت دیزنی «زیبای خفته» 1980 (Sleeping Beauty)

زیبای خفته / Sleeping-Beauty

زیبای خفته براساس داستانی از ژانر قصه‌های پریان نوشته شارل پرو است و شانزدهمین انیمیشن از انیمیشن های والت دیزنی با سبکی کلاسیک محسوب می‌شود. کارگردانی این اثر را کلاید گرونیمی بر عهده داشته است. زیبای خفته دارای موسیقی رقص باله‌ای برگرفته از اثر چایکوسفی در سال 1980 است. این اثر موسیقی توسط ارکستر سمفونی برلین برای اینکه دوباره روی این فیلم قرار بگیرد، ضبط شد.

این انیمیشن سینمایی یکی از نمادین‌ترین و بهترین انیمیشن های دیزنی است که روایت کنجکاوانه دختری را بیان می‌کند. در اثر این کنجکاوی‌ها نیز ماجراهای بدی نیز برایش اتفاق می‌افتد. به کاربردن رنگ‌هایی شفاف، طراحی مدرن و مسیقی زیبا همه و همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این اثر به یکی از برترین انیمیشن ها در Disney تبدیل شود. همچنین بکارگیری سکانس‌های هیجان انگیز مانند نبرد نهایی بین شاهزاده فیلیپس و یک اژدهای غول پیکر، به زیبایی فیلم کمک کرده و آن را به یکی از برترین انیمیشن ها در دنیا تبدیل کرده است.

7. صد و یک سگ خالدار 1996 (101 Dalmatians)

101 Dalmatians / صد و یک سگ خالدار

یکی دیگر از سرگرم‌کننده‌ترین انیمیشن های والت دیزنی انیمیشن صدویک سگ خالدار است و به عنوان یکی از به یاد ماندنی ترین آثار این شرکت و برترین انیمیشن ها نیز شناخته می‌شود. این انیمیشن سینمایی روایت دو سگ خالدار از نژاد دالماسین به نام‌های پانگو  و پردیتا است که 15 توله دارند. در داستان فیلم زن شیطان صفتی نیز به نام کرولا با علاقه‌ای که به پوست حیوانات برای دوختن پالتوها دارد در تلاش است تا این توله‌ها را پیدا کرده و از پوستشان پالتو تهیه کند. خوب است بدانید کارگردانی این اثر را کلاید گرونیمی ، همیلتون لوسکی و ولف‌گنگ ریدرمن برعهده داشته‌اند.

8. تارزان 1999 (Tarzan)

تارزان / Tarzan

تارزان که داستانی با قلم رایس باروز محسوب می‌شود، روایت اشراف‌زاده‌ای است که در کودکی در جنگل گم می‌شود. بعد از گذشت چند روز بوزینه‌ای به نام منگانی او را پیدا می‌کند و سرپرستی‌اش را برعهده می‌گیرد. حالا تارزان که بزرگ‌شده مانند حیوانات غذا می‌خورد، حرف می‌زند و بر روی درختان زندگی می‌گذراند.

9. گیسو کمند 2010 (Tangled)

گیسوکمند/ راپانزل / Tangled

فیلم پویانمایی گیسوکمند شاید داستانش را با نام راپانزل نوشتهٔ برادران گریم بشناسید، از بهترین فیلم های پرنسسی محسوب می‌شود و بعد از شیرشاه نیز عنوان پرفروش‌ترین اثر انیمیشن دیزنی را دارد. همچنین ترکیبی عناصری مدرن و کلاسیک که روایتی عاشقانه و ماجراجویانه را به شکل زیبایی بیان می‌کنند، از نقاط برجسته این انیمیشن سینمایی محسوب می‌شود. درواقع راپانزل دختر ملکه و پادشاه عادلی است که براساس ماجرایی هیجان‌انگیز توسط پیرزنی ربوده و به برجی برده می‌شود که اجازه خروج از برج به وی داده نمی‌شود.

10. زندگی جدید امپراطور 2000 (The Emperor’s New Groove)

زندگی جدید امپراطور (The Emperor's New Groove)زندگی جدید امپراطور جدا از اینکه یکی از برترین انیمیشن ها در دسته انیمیشن های کمدی والت دیزنی است، ماجرای زیبا و بازمزه‎ای نیز دارد. هرچند شاید این انیمیشن سینمایی به زیبایی سایر انیمیشن‌های Disney حماسی و قهرمانانه نباشد اما در عین حال بسیار سرگرم کننده خواهد بود و جزو بهترین انیمیشن های دیزنی نیز شناخته می‌شود.

11. رابین هود 1973 (Robin Hood)

رابین هود / Robin-Hood

فیلم کارتونی والت دیزنی رابین هود از دیگر آثار دیدنی والت دیزنی است که براساس داستان معروف رابین هود که ریشه‌ای انگلیسی دارد، به کارگردانی ولفگانگ رایترمن ساخته شد. این فیلم با بکارگیری حیوانات در نقش کارکترها توانست جذابیت بسیاری را کسب کند و بتواند به عنوان یکی از برترین انیمیشن ها در دیزنی بدرخشد. این انیمیشن از سبکی جذاب و ساده پیروی می‌کند و همین موضوع باعث پرطرفدار بودن و موفقیتش به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های دیزنی نیز شده است.

12. دامبو فیل پرنده 1941 (Dumbo)

Dumbo / دامبو فیل پرنده

این انیمیشن سینمایی که به عنوان چهارمین اثر کلاسیک از انیمیشن های والت دیزنی شناخته می‌شود، در سال 1941 به روی پرده رفت و توانست موفقیت‌های زیادی را بدست آورد و به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های انیمیشن دهه 40 و از بهترین انیمیشن های دیزنی تبدیل شود. اگرچه دامبو فیل پرنده انیمیشن نسبتا متوسطی است اما با داستان زیبایش به عنوان یکی از ارزشمندترین آثار Disney شناخته می‌شود. این فیلم زیبا که درباره فیل کوچکی با گوش‌های بزرگ است و بدین دلیل مورد تمسخر قرار می‌گیرد، به ما می‌آموزد در حالی که هر کسی دوست دارد به مانند فرد دیگری باشد، باید به این نکته توجه کند که این تفاوت‌ها است که باعث خواهد شد تا فردی خاص و متمایز با دیگران باشد.

13. فیلم کارتونی والت دیزنی «پینوکیو» 1940 (Pinocchio)

پینکیو/ فیلم های پرنسسی

پینوکیو دیگر اثر قابل توجه دیزنی و دومین انیمیشن سینمایی کلاسیک این شرکت است که داستان پسرکی چوبی که توسط نجاری پیر ساخته شده را روایت می‌کند. در این راستا براساس داستان، رویای این پسرک چوبی این است که به انسانی تبدیل شود اما در مسیر رسیدن به خواسته‌هایش با خطراتی نیز مواجه می‌شود. درواقع ماجراهایی که در داستان پینوکیو اتفاق می‌افتد داستان‌هایی تمثیلی و نمادین با درونمایه‌ای عمیق است. این اتفاقات و درس‌های زیبا که در انیمیشن سینمایی Disney به خوبی نشان داده شده است، باعث شده تا این انیمیشن سینمایی به عنوان یکی از برترین انیمیشن ها شناخته شود.

14. بامبی 1942 (Bumbi)

بامبی / فیلم های پرنسسی

بامبی روایت آهویی در قالب انیمیشن سینمایی زیبایی است که مادرش در حادثه‌ای کشته شده و پدرش او را پرورش می‌دهد و او همواره می‌خواهد مایه افتخار پدرش باشد. وی در جنگل با دوستان و دشمنان زیادی رو به رو می‌شود و ماجراهایی برایش اتفاق می‌افتد. درواقع این انیمیشن سینمایی درونمایه‌ای با محتوای آموزشی دارد و  مسائلی همچون بزرگ شدن، پذیرش مسئولیت و فهم اینکه امکان جایگزینی نزدیکان وجود ندارد را در قالب داستانی زیبا روایت می‌کند. به این ترتیب به عنوان یکی از بهترین کارتون های دیزنی شناخته می‌شود.

15. فیلم کارتونی والت دیزنی «کتاب جنگل» 1967 (The Jungle Book)

کتاب جنگل / فیلم کارتونی والت دیزنیکتاب جنگل عنوان آخرین انیمیشن سینمایی است که خود والت دیزنی معروف بر روی آن کار کرده است. این فیلم، داستان پسری شاد به نام موگلی را بازگو می‌کند که در جنگل‌های هندوستان گم شده و توسط گرگ‎‌ها پرورش می‌یابد و ادامه زندگیش با ماجراهای جالبی همراه می‌شود.

این انیمیشن سینمایی موسیقی زیبایی دارد که ساخته رابرت و ریچارد شرمن است که کمک کرده تا کتاب جنگل از سال 1967 تاکنون به عنوان یکی از مشهورترین آثار کلاسیک و بهترین انیمیشن های دیزنی در میان دستاوردهای باارزشش باقی بماند.

16. انیمیشن سینمایی موانا 2016 (Moana)

موانا / فیلم های پرنسسی

موانا که از تولیدات سال 2016 میلادی است به عنوان جدیدترین انیمیشن سینمایی تولید شده در لیست حاضر شناخته می‌شود که توانست افتخار پرفروش ترین انیمیشن 2016 را نیز از آن خود کند. این فیلم انیمیشن سینمایی، سه بعدی بوده و داستان دختری با اراده قوی را بازگو می‌کند. این دختر که دختر رئیس دهکده است، شیفته داستان‎های مادربزرگش می‌شود و برای کامل کردن اکتشافات اجدادش با وجود مخالفت پدر دل به دریا می‌زند و در طول سفر نیز ماجراهای مختلفی برایش اتفاق می‌افتد. در این انیمیشن سینمایی شاهد تصویر پردازی زیبایی هستیم که باعث شده موانا به یکی از برترین انیمیشن ها در بین انیمیشن های والت دیزنی تبدیل شود.

17. فیلم کارتونی والت دیزنی «هرکول» 1997(Hercules)

Hercules / هرکول / فیلم کارتونی والت دیزنیهرکول انیمیشن قهرمانانه دیگری در ژانر موزیکال فانتزی از ساخته‌های کمپانی والت دیزنی به کارگردانی رون کلمنتس و جان ماسکر است که در سال 1997 به نمایش در آمد. این فیلم برگرفته از داستان هرکول، پهلوان اساطیر یونانی و پسر شاه خدایان یعنی زئوس است اما داستان فیلم به طور کلی با داستان ابتدایی و اصلی هرکول متفاوت بوده اما با این حال، روایتی زیبا را نیز به تصویر می‌کشد که باعث شده هرکول به یکی از بهترین کارتون های دیزنی نیز تبدیل شود.

18. فروزن 2013 (Frozen)

کارتون فروزن / انیمیشن فروزن/ فیلم های پرنسسی / کارتون frozen

فروزن محصول 2013 از کمپانی دیزنی است و با یک نگاه به آن می‌توان این موضوع را پی برد. درواقع قلعه‌های افسانه‌ای، شاهزاده خانم‌های زیبا، اسرار خانوادگی که در قالب عناصری مدرن روایت می‌شوند همه و همه گویای این قضیه است. این انیمیشن سینمایی داستان دو خواهر به نام‌های السا و آنا را بیان می‌کند که یکی از آنها دارای قدرت عجیبی در ایجاد برف و یخ دارد و از دوران کودکی نیز بیشتر وقتش را در اتاقش می‌گذراند.

با این مقدمه ماجرایی در طول داستان فیلم برای دو خواهر اتفاق می‌افتد که تماشایش خالی از لطف نخواهد بود. با همه اینها خوب است بدانید که فروزن برنده اسکار بهترین انیمیشن نیز شده است و به عنوان یکی از برترین فیلم های پرنسسی شناخته می‌شود. در اینجا می‌توانید اطلاعاتی از تولید سری دوم فروزن نیز بدست آورید.

19. مولان 1998 (Mulan)

مولان / mulanانیمیشن سینمایی مولان برگرفته از داستان دختری از چین در زمانهای قدیم است که در آن زمان حاکمان چینی و عرف جامعه حضور دختران را در انجام کارهای بیرون نمی‌پذیرفتند. اما این در حالی است که مولان دختری جاه طلب بوده و باور دارد که می‌تواند کارهای مهمی انجام دهد و تلاشش باعث افتخار خانواده و نجات کشورش می‌شود. صحنه‌های خیره‌کننده و موسیقی دلپذیر در این انیمیشن سینمایی باعث شده است تا این فیلم نیز به یکی از بهترین کارتون های دیزنی تبدیل شود.

20. سفید برفی و هفت کوتوله 1937 (Snow White and the Seven Dwarfs)

سفید برفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarfs) سفید برفی که نامش از افسانه‌ای اروپایی برگرفته شده است، داستان ملکه‌ای را روایت می‌کند که آرزویش به دنیا آوردن دختری با پوست سفید است. اما ملکه در هنگام وضع حمل جانش را از دست می‌دهد. ولی دختری به همان زیبایی که در نظر داشت به دنیا می‌آورد. این دختر، سفید برفی نام می‌گیرد. شاه یک سال بعد با زنی مغرور ازدواج می‌کند که در جریان آن اتفاقاتی برای سفید برفی رخ خواهد داد. جذابیت احساسی، عاطفی و شنیداری فیلم از دیگر نقاط قوت این انیمیشن سینمایی است که آن را در دسته برترین انیمیشن ها قرار می‌هد.

21. فانتازیا 1940(Fantasia)

انیمیشن سینمایی فانتازیا / Fantasiaفانتازیا یک انیمیشن سینمایی است که در دهه 1940 توسط استودیوی والت دیزنی تولید شد و به عنوان سومین اثر سینمایی کلاسیک Disney نیز شناخته می‌شود. با وجود گدشت 80 سال از تولید این انیمیشن سینمایی باید بگوییم که هنوز هم فانتازیا طرفداران خاص خود را دارد و یکی از بهترین انیمیشن های دیزنی نیز است و با موسیقی زیبا و افکت‌های فنی زیبا توانسته به یکی از برترین انیمیشن ها در زمان خود تبدیل شود.

22. پری دریایی کوچولو 1989 (The Little Mermaid)

پری دریایی کوچولو / فیلم کارتونی والت دیزنی

والت دیزنی سال‌های کم سودی را در دهه 70 و 80 میلادی تجربه کرد و در سال 1989 با تولید و ساخت انیمیشن سینمایی پری دریایی کوچولو توانست جان دوباره‌ای بگیرد. این انیمیشن سینمایی یک اثر موزیکال بوده و روایتی از داستان پری دریایی است که در آب زندگی می‌کند و از زندگی خود ناراضی است. با این حال بازگویی این داستان برای بیننده بسیار جذاب است و باعث شده این انیمیشن سینمایی به یکی از بهترین انیمیشن های دیزنی تبدیل شود و در لیست برترین انیمیشن ها نیز قرار بگیرد.

23. فیلم کارتونی والت دیزنی «علاءالدین» 1992 (Aladdin)

Aladdin / علاء دین

انیمیشن سینمایی علاءالدین یکی دیگر از بهترین کارتون های دیزنی است که جزو بهترین انیمیشن های سینمایی محسوب می‌شود که موسیقی زیبایی نیز دارد. این فیلم در سال 1992 به یکی از برترین انیمیشن ها و همچنین پرفروش ترین فیلم‌های زمان خود تبدیل شد و توانست فروش زیادی را در سراسر جهان از آن خود کند.

24. دیو و دلبر 1991(Beauty and the Beast)

دیو و دلبر / فیلم کارتونی والت دیزنی

دیو و دلبر دیگر اثر دیدنی از Disney است که در لیست بهترین کارتون های دیزنی قرار دارد. این انیمیشن سینمایی محصول سال 1991 بوده و از داستان دیو و دلبر فرانسوی اقتباس شده است. همچنین جایزه بهترین ترانه و موسیقی اسکار نیز باعث شده تا این انیمیشن به یکی از برترین انیمیشن ها تبدیل شود و در لیست ده انیمیشن برتر دنیا نیز قرار گیرد.

25. فیلم کارتونی والت دیزنی «شیر شاه» 1994 (The Lion King)

شیر شاه / فیلم کارتونی والت دیزنی

شیر شاه انیمیشن سینمایی موزیکال و حماسی از Disney است. موسیقی این اثر ساخته آهنگساز معروف التون جان بوده و ترانه آن نیز از هانس زیمر است که در هر دو بخش این اثر سینمایی موفق به دریافت جایزه بهترین موسیقی و ترانه اورجینال نیز شده است و از نگاه انجمن فیلم آمریکا در لیست 10 تا از برترین انیمیشن ها در دنیا قرار دارد. داستان فیلم هم به داستان شیری به نام اسکار اشاره دارد که در تلاش برای رسیدن به پادشاهی جنگل است. پادشاهی جنگل هم اکنون در دست برادرش موفاسا قرار دارد. او برادرش را می‌کشد و برادرزاده‌اش را فراری می‌دهد. برادرزاده‌اش که سیمبا نام دارد در آینده برمی‌گردد و قرار است تا انتقام پدرش را از اسکار بگیرد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران38 دیدگاه
لیندا
.
17 دی 1398، 20:24
پاسخ
3
12
خوب بود واقعا خیلی ممنون
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:43
پاسخ
4
9
@لیندا
ممنونم از شما و نظری که گذاشتید
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:44
پاسخ
7
6
@طاها
مرسی از نظرتون بله حق با شماست
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:44
پاسخ
4
6
@بیتا
موافقم، برای خود من انتخاب بینشون سخته
000
.
29 آبان 1399، 23:15
پاسخ
2
8
@طاها
بتمن برای دی سی هستش نه دیزنی
آگاه
.
14 آذر 1399، 00:15
پاسخ
36
6
@بیتا
بیتا جان فروزن شیطان پرستیه
نمایش 5 پاسخ دیگر
زهرا
.
05 اسفند 1398، 11:59
پاسخ
9
17
انیمیشن زندگی جدید امپراطور خیلی باحاله
عسل
.
10 اسفند 1398، 17:35
پاسخ
2
14
پوکوهانتس هم خیلی قشنگ بود.یکش البته..
طاها
.
24 اسفند 1398، 16:14
پاسخ
9
4
جالب است که در این فیلم های یکی از شخصیت مهم مشهور که همیشه فیلم های او پر طرفتر بوده و دیزنی از این شخصیت فیلم ها و انیمیشن های زیاد درست کرده در این لیست نیست. ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! نام این شخصیت بتمن است
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:43
پاسخ
4
9
@لیندا
ممنونم از شما و نظری که گذاشتید
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:44
پاسخ
7
6
@طاها
مرسی از نظرتون بله حق با شماست
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:44
پاسخ
4
6
@بیتا
موافقم، برای خود من انتخاب بینشون سخته
000
.
29 آبان 1399، 23:15
پاسخ
2
8
@طاها
بتمن برای دی سی هستش نه دیزنی
آگاه
.
14 آذر 1399، 00:15
پاسخ
36
6
@بیتا
بیتا جان فروزن شیطان پرستیه
نمایش 5 پاسخ دیگر
بیتا
.
29 فروردین 1399، 14:45
پاسخ
3
12
فروزن از همش قشنگتره‌.
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:43
پاسخ
4
9
@لیندا
ممنونم از شما و نظری که گذاشتید
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:44
پاسخ
7
6
@طاها
مرسی از نظرتون بله حق با شماست
اعظم بجاری
.
06 اردیبهشت 1399، 00:44
پاسخ
4
6
@بیتا
موافقم، برای خود من انتخاب بینشون سخته
000
.
29 آبان 1399، 23:15
پاسخ
2
8
@طاها
بتمن برای دی سی هستش نه دیزنی
آگاه
.
14 آذر 1399، 00:15
پاسخ
36
6
@بیتا
بیتا جان فروزن شیطان پرستیه
نمایش 5 پاسخ دیگر
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400