معرفی 10 اپلیکیشن آموزشی درسی رایگان اندروید + لینک های دانلود

معرفی 10 اپلیکیشن آموزشی درسی رایگان اندروید + لینک های دانلود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

این روزها تصور هیچ کاربردی از تلفن همراهتان عجیب و شگفت‌انگیز نیست. این بار با نصب یک اپلیکیشن آموزشی به کمک تلفن همراهتان درس بخوانید، آموزش بدهید و بیشتر و بیشتر بیاموزید! با معرفی بهترین اپلیکیشن های درسی رایگان همراه ما باشید.

در چند دهه گذشته فناوری تقریبا در همه جای دنیا تأثیر گذاشته است. در گذشته، آموزش با هزینه همراه بود. به مرور زمان، اوضاع تغییر کرده و در سیستم آموزش سراسر جهان نوآوری به وجود آمده است. فناوری مانند سایر بخش‌ها، در سیستم آموزش نیز حرکتی پنهانی داشته و روش‌های متعارف یادگیری را تغییر داده است. اقدامات آموزشی که می‌توان به کمک تلفن همراه انجام داد راحت‌تر و موثرتر از روش سنتی معمول است. این سیستم با اختراع برنامه‌های آموزشی تلفن همراه تغییر کرده است. اپلیکیشن آموزشی الگوی جدیدی از یادگیری را در خود جای داده است.

در این مقاله به معرفی 10 اپلیکیشن آموزشی می‌پردازیم. تعدادی از این برنامه‌ها برای دانش‌آموزان طراحی شده‌اند، برخی برای دانشجویان یا خودآموزها مفید هستند و بعضی دیگر به معلمان در آموزش کمک می‌کنند. با ما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

اپلیکیشن آموزشی چیست؟

اپلیکیشن آموزشی اصطلاحی است که برای هر نرم‌افزاری که با هدف آموزشی ساخته شده است استفاده می‌شود. این برنامه‌ها شامل گستره‌ای از نرم‌افزار یادگیری زبان تا اپلیکیشن مدیریت کلاس تا نرم‌افزار مرجع و غیره می‌شوند. هدف همه این برنامه‌ها این است که بخشی از آموزش را موثرتر و کارآمدتر کنند.

یادگیری به کمک موبایل (mLearning) بر مشکلات آموزشی نیز غلبه کرده است. یادگیری تعاملی و شخصی‌سازی شده، سرمایه‌هایی هستند که دانش‌آموزان از اپلیکیشن آموزشی موبایل به دست می‌آورند. می‌توان گفت که برنامه‌های mLearning بهترین دوست دانش‌آموزان در مواقع مورد نیاز خواهد بود.

اپلیکیشن های آموزشی اندروید / اپلیکیشن های درسی رایگان

اپلیکیشن آموزشی از راه‌های زیر باعث بهبود سیستم آموزش در جهان می‌شود:

 • اپلیکیشن‌های آموزشی را می‌توان شخصی‌سازی کرد و هر فردی با توجه به شرایط و توانمندی‌های خودش از آن‌ها استفاده می‌کند.
 • آموزش از طریق برنامه‌های آموزشی می‌تواند با تنوع و عمق بیشتری صورت گیرد.
 • این نرم‌افزارها در 24 ساعت شبانه‌روز در دسترس هستند.
 • از یک اپلیکیشن آموزشی می‌توان در انجام تکالیف کمک گرفت.
 • زمان و مکان محدودیتی در استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی ایجاد نمی‌کند و به کمک اپلیکیشن آموزشی بدون صرف هزینه چندانی می‌توان برای یادگیری هر موضوعی اقدام کرد.

معرفی 10 اپلیکیشن آموزشی اندروید

در این قسمت به معرفی 10 نرم افزار آموزشی اندروید می‌پردازیم. شما می‌توانید از طریق لینک هر اپلیکیشن آموزشی برای دانلود آن اقدام کنید.

1. اپلیکیشن آموزشی نمره بهتر

بهترین برنامه کمک درسی / اپلیکیشن های درسی

این اپلیکیشن آموزشی برای کودکان و نوجوانان در مقاطع پیش‌دبستانی تا دهم (مقطع متوسطه دوم) طراحی شده است. دروس پیش دبستانی تا ششم ابتدایی به صورت صوت و تصویر تهیه شده‌اند. در این نرم‌افزار از کل محتوای کتاب درسی سوالات چهارگزینه‌ای طرح شده است. دانش‌آموز به سوالات پاسخ می‌دهد و پس از تصحیح پاسخ توسط این اپلیکیشن آموزشی متوجه اشتباهش می‌شود. طراحی سوالات توسط معلمان متخصص همان درس انجام شده است. برای درس‌های پیش‌دبستانی، اول و دوم ابتدایی کلیه مطالب تصویرسازی شده‌اند. همچنین در این اپلیکیشن آموزشی کاربر می‌تواند آزمون‌هایی را فراهم کند تا دانش‌آموز با شرکت در این آزمون‌ها برای امتحانات مدرسه آماده شود.

به کمک نرم‌افزار نمره بهتر می‌توانید فصل‌های خوانده شده را مشخص کنید و در هر مبحث می‌توانید یادداشت‌هایی درج کنید. حتی در صورت لزوم، دانلود فایل پی‌دی‌اف کتاب درسی امکان‌پذیر است. در این اپلیکیشن آموزشی ویدیوهای آموزشی نیز وجود دارند که برای عموم مناسب هستند.
این محصول در حال به‌روزرسانی مداوم است. حجم برنامه نمره بهتر 20 مگابایت و دانلود آن رایگان است.

دانلود برنامه نمره بهتر برای اندروید

2. برنامه آموزشی یار دبستان

اپلیکیشن آموزشی برای کودکان / اپلیکیشن های کمک درسی

این نرم افزار آموزشی اندروید برای کودکان سال‌های اول تا ششم دبستان طراحی شده است و معلم مجازی تعدادی از کتاب‌های این مقاطع را به صورت درس به درس تدریس می‌کند.

در درس قرآن هر آیه که لمس شود با صدای یکی از قاریان مطرح پخش می‌شود. اپلیکیشن آموزشی یار دبستان برای دانش‌آموز دیکته می‌گوید و با نشان دادن متن دیکته در پایان به تصحیح آن کمک می‌کند. گنجینه‌ای از نمونه سوالات نیز تهیه شده است. نصب این برنامه رایگان است، اما برای دسترسی به هر کتاب لازم است یک بار پرداخت درون برنامه‌ای انجام شود. حجم این اپلیکیشن آموزشی 9 مگابایت است.

دانلود برنامه یار دبستان برای اندروید

3. اپلیکیشن آموزشی سگال

انواع نرم افزار های آموزشی اندروید / اپلیکیشن های آموزشی کنکور / اپلیکیشن های درسی رایگان

از جمله اپلیکیشن های درسی رایگان برای مقطع متوسطه دوم و ششم دبستان می‌توان به سگال اشاره کرد. سگال شامل ویدیوهای آموزشی از تدریس اساتید باسابقه است. همچنین تمرین، آزمون دروس و آزمون جامع و برنامه‌ریزی و مشاوره تحصیلی بخش‌هایی از اپلیکیشن آموزشی سگال را تشکیل می‌دهد.

ویدیوی تمام فصل‌های هر یک از کتاب‌ها به تفکیک در دسترس است و پاسخ کلیه تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب نیز به صورت ویدیویی در اختیار شما قرار دارد. پس از مشاهده هر دو قسمت برای محک زدن یادگیریان می‌توانید در آزمون شرکت کنید. مدت زمان پاسخگویی به سوالات محدود است و پاسخنامه آزمون بعد از پایان آن نمایش داده خواهد شد.

برای استفاده از برنامه‌ریزی درسی اپلیکیشن آموزشی سگال لازم است به سوالاتی در زمینه زمان آزادتان برای مطالعه آن درس پاسخ دهید. برنامه‌ریزی هفتگی شما با توجه به سطحتان در آن درس نمایش داده خواهد شد. امکان تغییر برنامه نیز وجود دارد. در بخش مشاوره هم برای هر مقطع تحصیلی ویدیویی تهیه شده است. حجم برنامه آموزشی سگال 4 مگابایت است، دانلود آن رایگان و دارای پرداخت درون برنامه‌ای است.

دانلود برنامه سگال برای اندروید

4. اپلیکیشن آموزشی درسی گاجینو

اپلیکیشن های درسی رایگان / نرم افزار برای معلمان

اپلیکیشن آموزشی گاجینو یکی از بهترین اپلیکیشن های درسی رایگان برای دانش‌آموزان کنکوری و دانش‌آموزان سایر پایه‌ها است. در این برنامه می‌توانید فیلم‌های آموزشی مربوط به هر مبحث را مشاهده کنید، تمرین‌ها را حل کنید و با نرم‌افزار آزمون ساز پیشرفته آن آزمون طراحی کنید و خودتان را ارزیابی کنید. اما وجه تمایز گاجینو با سایر اپلیکیشن های درسی در امکان جزوه‌نویسی در آن است. همچنین با نصب این برنامه به راحتی به کلیه کتاب‌های انتشارات گاج دسترسی خواهید داشت. در این کتابخانه امکان جستجو و فیلتر کردن نیز وجود دارد.

علاوه بر این شما می‌توانید کتاب‌های مورد نیازتان را به کتابخانه شخصیتان اضافه کنید. موضوع بسیار مهم این است که کاربر می‌تواند با دریافت اشتراک و پرداخت مبلغ موردنظر، هر یک از ویدیوهای آموزشی این نرم‌افزار را دانلود کند. امکان این وجود دارد که گاجینو را برای مدت یک روز به‌طور آزمایشی و رایگان نصب کنید. این اپلیکیشن آموزشی دارای طراحی زیبا و جذابی است و دسترسی به بخش‌های مختلف آن آسان است.

دانلود برنامه گاجینو برای اندروید

5. اپلیکیشن آموزشی قبولی

نرم افزار های آموزشی دوره ابتدایی / اپلیکیشن های درسی رایگان

قبولی یکی از اپلیکیشن های آموزشی کنکور است و البته از بیشتر آن‌ها جامع‌تر است. این برنامه به شما امکان می‌دهد برای کنکور ورودی دانشگاه‌ها، آزمون کارشناسی ارشد، آزمون‌های استخدامی، امتحان راهنمایی و رانندگی، کنکور دستیاری پزشکی و آزمون USMLE آمریکا آماده شوید.

از ویژگی‌های این اپلیکیشن آموزشی می‌توان به ارائه گزارشی هوشمند از هر آزمون به شما اشاره کرد. سطح سوالات را می‌توانید مشخص کنید و پس از آزمون منبع هر سوال و پاسخ تشریحی آن نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به این ترتیب این نرم‌افزار برای آموزش و سنجش کاربرد دارد. برنامه قبولی با سنجش شما نسبت به سایر کاربران، اطلاعاتی در مورد آزمون و درصدهای آن‌ها به شما می‌دهد. شما می‌توانید به کمک این اپلیکیشن آموزشی برنامه‌ریزی روزانه نیز داشته باشید. برنامه آموزشی قبولی اندروید رایگان است و حجم آن 9 مگابایت است.

دانلود اپلیکیشن قبولی برای اندروید

6. برنامه آکادمی خان

اپلیکیشن های درسی رایگان / نرم افزار کلاس داری

آکادمی خان (Khan Academy) یک سازمان آموزشی بین‌المللی است که هدف خود را «ارائه امکانات آموزشی باکیفیت و با استاندارد بالا، به هرکس و در هر کجا» می‌داند. این اپلیکیشن آموزشی در همین راستا طراحی شده است. نرم‌افزار آکادمی خان برای شما در هر موقعیتی که هستید آموزش‌هایی دارد؛ دانش‌آموز، دانشجو، استاد یا خودآموز فرقی نمی‌کند!

با نصب این اپلیکیشن آموزشی می‌توانید از 10.000 ویدیوی آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله تاریخ، اقتصاد، ریاضی و … استفاده کنید و مهارت‌ها و دانش خود را ارتقا دهید. نکته‌های گام به گام و بیش از 40.000 تمرین نیز در اختیار شماست. نکته بسیار ارزشمند این است که آکادمی خان را می‌توانید در حالت آفلاین هم به‌کار ببرید. برای این کار محتواهای مورد نظرتان را انتخاب کنید و فهرستی برای خود تشکیل دهید. اپلیکیشن آکادمی خان رایگان و دارای 20 مگابایت حجم است.

دانلود برنامه آکادمی خان برای اندروید

7. اپلیکیشن آموزشی مکتب خونه

معرفی نرم افزار آموزشی اندروید / اپلیکیشن های درسی رایگان

این برنامه از جمله اپلیکیشن های درسی رایگان است؛ اما برای دروس دانشگاهی. در هر دانشگاهی که درس بخوانید فرقی نمی‌کند. شاید اصلا دانشجو نیستید، اما به کمک این اپلیکیشن آموزشی به کلاس درس برترین دانشگاه‌های ایران مانند دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و … دسترسی خواهید داشت.

مکتب‌خونه بیش از 10.000 ساعت ویدیو از بیش از 400 درس دانشگاهی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید در دوره‌های آنلاین مکتب پلاس شرکت کنید و از دانشگاه برگزارکننده دوره مورد نظر گواهی‌نامه رسمی دریافت کنید. در حال حاضر با اپلیکیشن مکتب‌خونه به محتواهایی در زمینه هنر، مدیریت کسب‌وکار، زبان‌های خارجی، برنامه نویسی و IT، مهندسی، علوم پایه و پزشکی، علوم انسانی و … دسترسی خواهید داشت. حجم این اپلیکیشن آموزشی 4.5 مگابایت و دانلود آن رایگان است.

دانلود اپلیکیشن مکتب‌خونه برای اندروید

8. اپلیکیشن آموزشی Coursera

اپلیکیشن های درسی رایگان / نرم افزار کمکی تدریس

با اپلیکیشن آموزشی Coursera به بیش از 2000 دوره تخصصی که توسط 140 عدد از بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های جهان ایجاد شده است دسترسی پیدا می‌کنید و با تسلط بر موضوعات مختلف از برنامه‌نویسی پایتون و علوم داده تا عکاسی و موسیقی، در حرفه خود پیشرفت می‌کنید.

در این برنامه ارتباط موثری بین دانشجویان و اساتید در سراسر دنیا ایجاد می‌شود. دانشجو می‌تواند دوره مورد نظرش را مرور کند، فیلم‌های سخنرانی را به‌طور آنلاین مشاهده کند یا آن‌ها را دانلود کند و در زمان مناسب ببیند، در آزمون شرکت کند و با پرداخت هزینه دوره یا عضویت در Coursera، گواهینامه بین‌المللی دریافت کند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های جدید بهترین دانشگاه‌های جهان را دنبال کنند.

دانلود برنامه Coursera برای اندروید

9. برنامه آموزشی پرگار

اپلیکیشن آموزشی درس باکس / اپلیکیشن های درسی رایگان

یکی دیگر از انواع اپلیکیشن های درسی رایگان، اپلیکیشن پرگار است. این اپلیکیشن آموزشی یک آموزشگاه آنلاین است. در این آموزشگاه فیلم‌ها و فایل‌های صوتی باکیفیتی برای آموزش موضوعات مختلف و در سطوح متفاوت تهیه شده است. موضوعات آموزشی در پرگار از برنامه های آموزشی برای کنکور تا آموزش گیتار و پیانو و حتی آشپزی گسترده و متنوع است.

تماشای ویدیوها به صورت آنلاین امکان‌پذیر است. همچنین کلیه فیلم‌ها و پادکست‌ها قابلیت دانلود دارند. پرگار آموزش‌هایی از منابع معتبر جهانی مانند لیندا (Lynda)، ادکس (edX)، کورسرا (Coursera)، یودمی (Udemy) و… را نیز پوشش می‌دهد. این فیلم‌ها دوبله شده‌اند و دارای زیرنویس هستند.

از نقاط قوت پرگار می‌توان به آموزش صفر تا صد شغل‌های مختلف اشاره کرد. کاربران می‌توانند دوره‌های درخواستی خود را نیز مطرح کنند. حجم این اپلیکیشن آموزشی رایگان 8 مگابایت است و از طریق لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید.

دانلود برنامه پرگار برای اندروید

10. نرم افزار کلاس داری Google Classroom

اپلیکیشن های آموزشی کنکور / نرم افزار های آموزشی دوره ابتدایی

نرم افزار Google Classroom یکی از معروف ترین اپلیکیشن های درسی رایگان در دنیاست. این برنامه یک نرم افزار کلاس داری برای مدارس، موسسات غیرانتفاعی و هرکسی است که دارای یک حساب شخصی گوگل است. Google Classroom در داخل و خارج مدارس، اتصال بین دانشجو و استاد را آسان می‌کند.

استفاده از این نرم افزار برای معلمان فواید زیادی دارد. این اپلیکیشن آموزشی باعث صرفه‌جویی در وقت و کاغذ می‌شود و ایجاد کلاس، واگذاری تکالیف، برقراری ارتباط و سازماندهی را آسان می‌کند. معلم می‌تواند به اکانت‌های مختلف امکان اتصال به کلاس را بدهد و به این ترتیب به کلاس دانش‌آموزی را اضافه کند یا آن را از کلاس حذف کند. حتی می‌تواند با اشتراک‌گذاری یک کد اجازه دهد افراد به کلاس متصل شوند.

تکالیف در یک جا جمع‌آوری می‌شوند و در وقت معلم صرفه‌جویی می‌شود. کلیه موارد (به عنوان مثال، اسناد، عکس‌ها و فیلم‌ها) به‌طور خودکار در پوشه‌ها در گوگل درایو ثبت می‌شوند. معلم و دانش‌آموزان می‌توانند منابع مختلف و حتی پاسخ سوالات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و Google Classroom به عنوان یک نرم افزار کمکی تدریس به‌کار گرفته شود. Google Classroom به معلمان اجازه می‌دهد تا اطلاعیه‌هایی را ارسال کنند و بحث کلاس را فورا شروع کنند. اپلیکیشن آموزشی Google Classroom هیچ تبلیغی ندارد و هرگز از محتوای شما یا داده‌های دانشجویان برای اهداف تبلیغاتی استفاده نمی‌کند. این نرم افزار رایگان است و دانلود آن از لینک زیر امکان‌پذیر است.

دانلود نرم افزار Google Classroom برای اندروید

اپلیکیشن آموزشی کودکان / بهترین برنامه کمک درسی

موبایل و تبلت همیشه و همه جا در دسترس هستند و استفاده از یک اپلیکیشن آموزشی بسته به نیاز شما، کمک می‌کند در روزهای تعطیل یا در مسافرت بدون همراه داشتن کتاب و دفتر به آموزش‌ها و درس‌هایتان رسیدگی کنید و از زمان مرده‌تان به بهترین نحو استفاده کنید. شما چه اپلیکیشن های آموزشی اندرویدی را می‌شناسید؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
علی
.
05 آبان 1399، 08:45
پاسخ
3
1
اپلیکیشن *** هم هست که در این مقاله نبود (پیام پلازامگ: برای تبلیغ محصول خود، به واحد تبلیغات پلازامگ مراجعه کنید)
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400