مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون ؛ چگونه در آیفون برنامه ها را پنهان کنیم؟

مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون ؛ چگونه در آیفون برنامه ها را پنهان کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر دوست ندارید دیگران بدانند از چه اپلیکیشن‌هایی در آیفون خود استفاده می‌کنید، این مطلب را در مورد مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون تا آخر بخوانید.

در این مطلب می‌خواهیم بدانیم آیا می توان اپلیکیشن های نصب شده در گوشی آیفون را مخفی کرد؟ گاهی اوقات پیش می‌آید که دوست ندارید برخی برنامه‌های نصب شده در گوشی شما را کسی ببیند. شاید هم به یک برنامه مثلا یک بازی علاقه زیادی دارید و هر بار که چشمتان به آن می‌افتد نمی‌توانید سراغش نروید. در این‌ صورت، مخفی کردن آن اپلیکیشن روش خوبی خواهد بود. البته مخفی کردن برنامه های اپل و اندروید با یکدیگر متفاوت است. ما در این مطلب قصد داریم روش های پنهان کردن اپلیکیشن در آیفون را به شما آموزش دهیم. برای آشنایی با ترفندهای پنهان کردن برنامه در iOS با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش های مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون

در این قسمت به چند ترفند ساده برای مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون اشاره خواهیم کرد. با این روش‌ها می‌توان برنامه‌های پیش فرض نصب شده در آیفون را نیز پنهان کرد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در iOS و یا حتی iPad به دلایل امنیتی نمی‌توان اپلیکیشنی را مخفی کرد. با این‌ وجود، چند راهکار ساده وجود دارد که برای پنهان کردن برنامه در iOS و یا مخفی کردن برنامه های آیپد می‌توان از آن‌ها بهره برد.

در پاسخ به این پرسش که برای مخفی کردن برنامه در آیفون آیا نیاز به نصب برنامه می باشد؟ باید گفت برای پنهان کردن برنامه در iOS با به کار بستن روش‌هایی که در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد، بدون نصب برنامه می‌توانید برنامه موردنظر خود را پنهان کنید. همچنین در نظر داشته باشید که با مخفی کردن یک اپلیکیشن، آن برنامه از گوشی شما حذف نخواهد شد، بلکه به راحتی قابل دسترس نیست و در منوی پاپ آپ و هوم اسکرین گوشی دیده نمی‌شود. در ادامه با آموزش تصویری مخفی کردن برنامه های آیفون همراه شما خواهیم بود.

استفاده از Screen Time

برای مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون استفاده از قابلیت اسکرین تایم روش خوبی است. برای استفاده از قابلیت Screen Time باید به بخش تنظیمات آیفون خود بروید. برای این منظور، به بخش Settings app on your iPhone بروید. سپس به بخش Screen Time بروید و گزینه Content & Privacy Restrictions را فعال کنید. گزینه Allowed Apps را لمس کنید. با لمس این گزینه صفحه‌ای باز می‌شود که اپلیکیشن‌های پیش فرض موجود در آیفون در آنجا لیست شده‌اند.

در این صفحه هر برنامه‌ای که قصد دارید آن را مخفی کنید، می‌توانید آن را انتخاب کنید. در این صورت برنامه غیرفعال شده و به صورت مخفی درخواهد آمد. بعد از اعمال تغییرات پنجره باز شده را ببندید. اگر بخواهید برنامه‌ای را از حالت مخفی بیرون بیاورید، کافی است همین مسیر را طی کرده و برنامه‌هایی که می‌خواهید مخفی نباشند را انتخاب و مجددا آن‌ها را فعال کنید.

یک نکته جالب توجه این است که شما می‌توانید برنامه‌های آیفون را بر اساس رنج سنی مخفی کنید. برای این منظور، همان مسیر قبلی را بروید. سپس گزینه Content Restrictions را لمس کنید. گزینه Apps را انتخاب کنید. در آنجا می‌توانید با توجه به علاقه خود محدوده سنی را انتخاب کنید.

البته اگر گزینه Completely Disallow Apps On Your iPhone را تیک بزنید، همه اپلیکیشن‌های موجود در آیفون پنهان خواهند شد. اگرچه در این روش، برنامه‌های ضروری مانند تماس، تنظیمات تلفن و غیره مخفی نمی‌شوند.

مخفی کردن اپلیکیشن ها در بخش Smart Suggestions

یکی از روش‌های پنهان کردن برنامه در iOS مخفی کردن آن‌ها از بخش Smart Suggestions است. در برخی مدل‌های آیفون و آیپد، این بخش را با عنوان Siri Suggestions می‌بینید. به طور معمول، در این بخش، آیفون اپلیکیشن‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین اگر شما با یک برنامه مرتب کار کنید، استفاده از آن برنامه مرتب به شما پیشنهاد می‌شود. مطمئنا دوست ندارید برخی برنامه‌ها را در بخش پیشنهادات آیفون ببینید. برای مخفی کردن اپلیکیشن‌های آیفون در این بخش مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا روی اپلیکیشنی که قصد پنهان کردن آن را دارید، انگشت خود را فشار دهید و نگه دارید.

پنهان کردن برنامه در ios

 • منویی ظاهر خواهد شد. بر روی گزینه Don’t Suggest ضربه بزنید و پنجره باز شده را Ok کنید.

نحوه پنهان کردن برنامه در ios

 • خواهید دید که اپلیکیشن موردنظر دیگر در بخش پیشنهادات آیفون شما نیست. البته نگران نباشید. این کار باعث حذف اپلیکیشن از گوشی شما نخواهد شد. این روش فقط برنامه را از دید شما مخفی نگه می‌دارد.

پنهان کردن برنامه ها از طریق هوم اسکرین (Home Screen)

برای مخفی کردن اپلیکیشن‌های آیفون می‌توان از روش هوم اسکرین استفاده کرد. اگرچه این راه ممکن است بهترین گزینه نباشد، اما برای مخفی نگه داشتن برخی برنامه‌هایی که قرار نیست برای مدتی از آن‌ها استفاده کنید خوب است. برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • روی آیکون برنامه‌ای که قصد پنهان کردنش را دارید، ضربه بزنید و نگه دارید.

روش های پنهان کردن اپلیکیشن در آیفون

 • منوی پاپ آپ ظاهر می‌شود. گزینه Remove App را انتخاب کنید.

روش های پنهان کردن اپلیکیشن در آیفون

 • سپس، گزینه Move to App Library را تیک بزنید.

آموزش تصویری مخفی کردن برنامه های آیفون

در این روش، برنامه‌ها از هوم اسکرین یا همان صفحه اصلی آیفون حذف خواهند شد و تنها در App Library نمایش داده خواهند شد.

سوالی که در این جا ممکن است به ذهن شما بیاید این است که آیا امکان دارد بتوان اپلیکیشن‌ها را در App Library پنهان کرد؟ در پاسخ باید گفت متاسفانه در نسخه iOS 14 و همچنین سایر نسخه‌ها این امکان وجود ندارد. در App Library نمی‌توان برنامه‌ای را پنهان کرد. تنها راه، حذف و یا همان Uninstall کردن برنامه است. در این‌صورت شما برای دسترسی به اپلیکیشن مورد نظر مجبورید دوباره آن را نصب کنید.

مخفی کردن اپلیکیشن ها از طریق فولدرها (App Folder)

مخفی کردن اپلیکیشن‌ های آیفون از طریق فولدرها، یک روش نسبتا مناسب و کاربردی است. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا یک پوشه‌ای که از قبل در آیفون شما وجود دارد را انتخاب کنید. مثلا می‌توانید پوشه Utilities را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک پوشه جدید بسازید.
 • روی آیکون اپلیکیشنی که می‎‌خواهید پنهان کنید ضربه بزنید و نگه دارید تا منوی Action Menu باز شود.

مخفی کردن برنامه های اپل

 • گزینه Edit Home Screen را انتخاب کنید.

پنهان کردن برنامه در ios

 • اپلیکیشن مربوطه را انتخاب کنید و آن را به سمت پوشه‌ای که می‌خواهید در آن قرار دهید بکشید.

چگونه در ايفون تنها يك برنامه را پنهان كنيم ؟

 • اپلیکیشن را به سمت راست بکشید. با این کار می‌توانید اپلیکیشن را در صفحه دوم پوشه ذخیره کنید. همانطور که می‌دانید تنها اپلیکیشن‌هایی که در صفحه اول فولدر هستند در هوم اسکرین دیده می‌شوند.

یک نکته قابل توجه این است که برای پنهان کردن برنامه در iOS اگر بخواهید یک اپلیکیشن را در صفحات بعدی فولدر پنهان کنید تا به راحتی در معرض دید نباشد، شما می‌توانید تا 12 صفحه در فولدر خود ایجاد کنید و در هر صفحه یک اپلیکیشن قرار دهید. اپلیکیشنی که در صفحات آخر است، مطمئنا به راحتی در دسترس و در معرض دید نخواهد بود.

پنهان کردن اپلیکیشن ها در آیفون سرچ (iPhon Search)

مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون در iPhone Search راه مطمئن‌تری برای پنهان کردن برنامه‌های آیفون است. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 • گزینه Siri & Search را ضربه بزنید.

مخفی کردن برنامه های آیپد

 • در منویی که ظاهر می‌شود، اپلیکیشنی که قصد پنهان کردنش را دارید، پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

برای مخفی کردن برنامه در آیفون آیا نیاز به نصب برنامه می باشد؟

 • سپس تمام گزینه‌های مربوط به آن اپلیکیشن را خاموش کنید شامل گزینه‌های Learn from this App، گزینه Suggest App، گزینه Show App in Search و Suggest Shortcuts for App.

نحوه پنهان کردن برنامه در ios

 • برای هر اپلیکیشنی که در آیفون سرچ قصد مخفی کردنش را دارید، همین مسیر را طی کنید.

مخفی کردن برنامه ها در تاریخچه خرید آیفون (App Store)

همانطور که می‌دانید شما هر اپلیکیشنی که از App Store می‌خرید، در تاریخچه خرید آیفون می‌ماند. برای پنهان کردن یک اپلیکیشن در تاریخچه خرید مراحل زیر را طی کنید:

 • App Store را باز کنید.
 • در گوشه بالا سمت راست روی آیکون پروفایل ضربه بزنید.

آیا می توان اپلیکیشن های نصب شده در گوشی آیفون را مخفی کرد؟

 • روی Purchased ضربه بزنید.

پنهان کردن برنامه در ios

 • اپلیکیشنی که قصد پنهان کردنش را دارید، پیدا کنید.
 • با انگشت روی اپلیکیشن به سمت چپ بکشید و گزینه Hide را انتخاب کنید.

مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون

 • همین مراحل را برای هر اپلیکیشن دیگری که قصد پنهان کردنش را دارید، طی کنید.
 • در گوشه سمت راست بالا گزینه Done را تیک بزنید.

اگر بخواهید اپلیکیشنی را از حالت مخفی خارج کنید مراحل زیر را طی کنید:

 • به App Store بروید.
 • در گوشه سمت راست بالا روی آیکون پروفایل ضربه بزنید.
 • روی Apple ID ضربه بزنید.
 • گزینه Hidden Purchases را انتخاب کنید. در آنجا اپلیکیشن‌های مخفی شده را بیابید و با کلیک روی نوار روبه‌روی آن‌ها، برنامه‌ها از حالت پنهان خارج خواهند شد.

مخفی کردن اپلیکیشن های پیش فرض در آیفون

در پاسخ به این پرسش که آیا می توان اپلیکیشن های نصب شده در گوشی آیفون را مخفی کرد باید گفت که در آیفون این امکان وجود دارد که بتوان اپلیکیشن‌های پیش فرض و از قبل نصب شده را مخفی کرد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • در بخش هوم اسکرین روی اپلیکیشنی که قصد مخفی کردن آن را دارید، ضربه بزنید و نگه دارید.
 • در منوی Action که ظاهر می‌شود، گزینه Delete App را انتخاب کنید. اگر برای یک اپلیکیشن این گزینه را ندیدید، یعنی نمی‌توانید آن اپلیکیشن را حذف کنید.

آموزش تصویری مخفی کردن برنامه های آیفون

 • این کار را برای هر اپلیکیشنی که قصد مخفی کردنش را دارید، طی کنید.

اگر بخواهید هر یک از اپلیکیشن‌هایی که با این روش مخفی کرده‌اید را دوباره به حالت قبل برگردانید باید آنها را از App Store دوباره دانلود کنید.

چگونه اپلیکیشن های مخفی در آیفون را پیدا کنیم؟

اگر اپلیکیشنی را در گوشی خود دانلود کرده‌اید و در بخش Siri & Search آن را مخفی نکرده‌اید، به راحتی می‌توانید آن را با جستجو در بخش Siri & Search پیدا کنید. در غیر این‌صورت برای پیدا کردن برنامه مخفی شده مراحل زیر را طی کنید:

 • در هوم اسکرین بخش سرچ را باز کنید.
 • نام کامل اپلیکیشنی که به دنبال آن هستید را تایپ کنید.
 • اگر اپلیکیشن را پیدا نکردید دوباره گزینه سرچ را بزنید.
 • اگر اپلیکیشن را در یک فولدر پنهان کرده‌اید، نام فولدر در قسمت راست آیکون اپلیکیشن ظاهر خواهد شد.
 • روی آیکون اپلیکیشن ضربه بزنید تا اپلیکیشن باز شود و یا فولدر مربوطه را باز کنید تا اپلیکیشن مخفی شده در آن را پیدا کنید.
 • اگر اپلیکیشن از آیفون شما حذف شده باشد، در قسمت راست آیکون اپلیکیشن گزینه‌ای به نام View هست. روی View ضربه بزنید تا اپلیکیشن را از App Store دانلود کنید.

کلام آخر

در مطلب بالا در مورد ترفندهای مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون و نحوه پنهان کردن برنامه در iOS صحبت کردیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. تجربه خود را در مورد روش‌های مخفی کردن اپلیکیشن های آیفون با پلازامگ در میان بگذارید. ما مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و تجربیات شما هستیم.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood