چگونه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شویم؟

چگونه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شویم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ارز دیجیتال به عنوان واحد و شکل متفاوتی از پول بوده که بر اساس دانش رمزنگاری ساخته می شوند. ویژگی مهم ارز دیجیتال غیرمتمرکز بودن، شفاف بودن و تغییر ناپذیر بودن بلاک چین است که در بیشتر این مدل ارزها، چنین ویژگی هایی مشاهده می‌‌ شود. صرافی ارز دیجیتال یکی از مکان هایی است که می‌ توان ارز را از طریق صرافی‌ آنلاین دیجیتال داخلی خریداری نمود و یا به فروش رسانید و کاربر برای این پروسه خرید و فروش نیاز به ثبت نام و گذراندن عملیات احراز هویت دارد. متقاضیان باید برای خرید، فروش و کلیه معامله های ارزی دیجیتال به یک صرافی ارز دیجیتال مراجعه نمایند؛ صرافی‌ آنلاین دیجیتال اغلب در قالب سایت یا اپلیکیشن تلفن همراه فعالیت می‌ کنند. اگر علاقمند به آشنایی با موضوع صرافی ارز دیجیتال، چگونگی انجام معاملات در صرافی‌ آنلاین دیجیتال، انواع مختلفی از ارز دیجیتال که می ‌تواند داشته باشد و چگونه بهترین صرافی ارز دیجیتال را می ‌توان انتخاب نموده و از آن ها استفاده نمود، این مقاله را تا انتها بخوانید.

فهرست عناوین مقاله:

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال Cryptocurrency شکل متفاوتی از پول است که به به صورت دیجیتال و بر اساس دانش و علم رمزنگاری تولید شده است. انواع مختلف ارزهای دیجیتال برای بهره ‌بردن از ویژگی‌ های خاصی مانند غیرمتمرکز بودن، شفاف بودن و تغییر ناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می ‌نمایند. ویژگی‌ غیر متمرکز بودن ارز دیجیتال به این معنا است که هیچ نهاد، گروه، ارگان و سازمانی آن‌ را کنترل نمی ‌کند. کاربر می تواند ارز دیجیتال Cryptocurrency به صورت مستقیم و بدون دخالت هر گونه واسطه‌ در اینترنت به شخص دیگری ارسال و یا واگذار کند. برای ارسال و یا واگذاری ارز دیجیتال به یکدیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ یا هر سازمان واسطه‌ دیگری نخواهد بود.

رمزارزها مشابه ریال و دلار پول‌ هایی می باشند که با شرایط متفاوتی ایجاد و توزیع می ‌شوند. فرایند تولید برخی از این پول ‌ها مانند بیت کوین با ماینینگ صورت می ‌گیرد و برای تعدادی دیگر از آن‌ ها، سکه ‌ها باید از قبل به صورت استخراج شده در شبکه قرار ‌گیرند. ارز دیجیتال بر اساس فناوری‌ دفترکل توزیع تولید شده‌اند که یکی از محصولات مهم آن بلاک چین است. بلاک چین که اغلب ارزهای دیجیتال از آن استفاده می ‌کنند، قابلیت مشاهده تمامی تراکنش ‌ها را برای افرادی که در شبکه حضور دارند و همچنین برای افراد خارج از شبکه فراهم می‌ سازد.

انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به جز بیت کوین به دو دسته آلت کوین و توکن‌ تقسیم می گردد. آلت کوین‌ یا همان کوین‌ هر کدام بلاک چین مخصوص خود را دارند. برخی از کوین‌ها از کدهای اولیه بیت کوین ساخته شده‌اند و یا به اصطلاح فورکی از بیت کوین هستند. این‌ها با اعمال اصلاحات جزئی در متغیرهایی مانند تعداد سکه‌، الگوریتم استخراج، زمان ایجاد بلاک‌ و غیره از بیت کوین به وجود می آیند. برخی کوین‌ های دیگر مانند اتریوم، ریپل و ویوز شبکه خود را بدون استفاده از کدهای بیت کوین می سازند. این بلاک چین‌ اغلب برای کاربردهای بیشتری به جز پول دیجیتال ایجاد می شوند.. توکن‌ ها دسته دیگری از ارز دیجیتال بوده که بر بستر یک پلتفرم مانند اتریوم یا ویوز و ایاس ساخته می ‌شود. توکن ‌ها بلاک چین جداگانه ندارند و برای اجرای تراکنش‌ خود باید از قدرت بلاک چین اصلی کمک بگیرند. توکن ‌ها طی عرضه اولیه سکه یا همان ICOها در ازای تامین سرمایه جمعی به سرمایه‌ گذاران واگذار می ‌شوند. توکن ‌ها کاربرد های مخصوص خود را دارند و نمی ‌توان آن‌ها را به چشم یک ارز دید. توکن ‌ها خود نیز به دو دسته توکن‌ اوراق بهادار و توکن کاربردی تقسیم می ‌شوند.

صرافی ارز دیجیتال کجاست؟

صرافی ارز دیجیتال یا اکسچنج (Exchange) بستری است که در آن اشخاص می ‌توانند ارز دیجیتال خود را معامله و به ارز دیجیتال دیگر یا پول ملی تبدیل کنند. صرافی می ‌تواند یک سایت یا یک اپلیکیشن موبایل بوده که بر روی روی تلفن همراه نصب می ‌شود.کاربران با ثبت‌ نام در یک صرافی ز می ‌توانند در قبال پول ملی یا ارز دیجیتال دیگر، ارز دیجیتال خریداری کنند یا ارز دیجیتال خود را در قبال پول ملی (مانند ریال) یا یک ارز دیجیتال دیگر به فروش برسانند.

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

امروزه با گسترش خرید اینترنتی و آنلاین، نکته مهم برای خرید غیر حضوری تمامی ضروریات زندگی از جمله ارز دیجیتال این است که این خرید باید اصولی و حساب شده و از مجموعه معتبر انجام پذیرد. به این دلیل که تهیه و خرید ارز دیجیتال سرمایه فرد را در بلند مدت تضمین می نماید. برخی صرافی ‌ها برای کاربران عادی و تازه کار مناسب ‌تر بوده و تعدادی دیگر با هدف برآورده کردن نیاز کاربران حرفه ‌ای توسعه پیدا نموده اند. در نتیجه باید نیاز های خود را درک کرده و بر اساس آن صرافی مناسب را برگزینید.

مجموعه و صرافی آنلاین دیجیتال بیت ایمن به عنوان یک شرکت و مجموعه فعال در زمینه عرضه ارز آنلاین به صورت دیجیتال فعال است که تمام تلاش خود را می کند تا با کاهش حاشیه سود ضمن خود، خرید و فروش به یاد ماندنی، مطمئن و مقرون به صرفه برای مشتریان فراهم کند.

مزیت های ارز دیجیتال

مزیت های خرید از بهترین صرافی ارز دیجیتال

تمامی اطلاعات پلتفرم و اطلاعات هویتی کاربران باید توسط پروتکلSSL رمزنگاری شده و به هیچ عنوان قابلیت سرقت اطلاعات وجود نخواهد داشت. تمامی فرآیندها و انجام عملیات های مورد نظر کاربران نظیر ورود به پلتفرم، برداشت دارایی و تغییر رمز به صورت تایید دومرحله ای انجام می شود. یکی از بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی مجموعه بیت ایمن است که ایمنی و تخصص در کار در کنار زیرساخت متناسب و سطح بالا و تجربه شیرین و امن کاربران اولویت و شعار اصلی مجموعه می ‌باشد.

امکانات خرید و فروش در بهترین صرافی ارز دیجیتال

 • مدیریت موجودی کیف پول: امکان خرید و فروش رمزارز های دیجیتال محبوب و بررسی وضعیت موجودی وجود دارد.
 • پرداخت با کارت ‌های شتاب: معامله انواع رمز ارز با تومان از طریق واریز و برداشت با کارت ‌های بانکی عضو شتاب وجود دارد.
 • کیف پول امن: رمز اختصاصی کیف پول کاربر به صورت آفلاین نگهداری می شود و در برابر هک ایمن خواهد بود.
 • کارمزد رقابتی: کارمزد خرید و فروش در بیت ایمن بسیار کم است و با بالاتر رفتن حجم معاملات کاهش می ‌یابد.

کلام آخر

محبوبیت و کاربرد ارز دیجیتال به شکلی روز افزون در حال افزایش بوده و به طور پیوسته صرافی‌ آنلاین دیجیتال جدید به منظور خرید و فروش آن‌ ها متولد می ‌شود. این موضوع سبب شده انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ترید رمز ارز دیجیتال دشوار باشد. بیت ایمن محبوب‌ ترین صرافی ارز دیجیتال بوده و انتخاب بخش قابل توجهی از تریدرها است.

در پلتفرم بیت ایمن ذخیره سازی دارایی کاربران به صورت سخت افزاری (Cold-Storage) انجام می شود و به هیچ صورت امکان سرقت و از بین رفتن دارایی های رمزنگاری شده کاربران وجود ندارد. در بیت ایمن هر کاربر کیف پول اختصاصی خود را دارد که می تواند در امنیت کامل دارایی های رمزنگاری شده خود را در آن نگهداری نماید. تلاش این مجموعه همواره فراهم کردن فضایی امن در بستری آسان و پیشرفته با تنوع حداکثری جهت تبادل تمامی رمزارزهای معتبر می باشد تا با تلاش شبانه روزی به روزترین و شایسته ترین خدمات را ارائه نماید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400