آموزش اتصال اپل واچ به آیفون / چطور ساعت اپل را به آیفون متصل کنیم؟

آموزش اتصال اپل واچ به آیفون / چطور ساعت اپل را به آیفون متصل کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اتصال اپل واچ به آیفون کار راحتی است. اگر به تازگی ساعت اپل خریده‌اید، در این مطلب می‌خواهیم روش‌های مختلف وصل کردن اپل واچ به آیفون به همراه Unpair و ریست کردن آن را با هم مرور کنیم.

اپل واچ و آیفون، دو دستگاهی هستند که برای هم ساخته شده‌اند و کارکردهای هم را ارتقا می‌دهند. جدیدترین نسخه ساعت هوشمند اپل، اپل واچ سری 5 است که همراه آیفون‌های سری 11 عرضه شده است. برای آشنایی با جدیدترین ساعت اپل می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. فرقی نمی‌کند که از ساعت جدید این شرکت استفاده می‌کنید یا ساعت قدیمی، باید آن را به آیفون خود وصل کنید. اتصال اپل واچ به آیفون کار نسبتا آسانی است و در این مطلب می‌خواهیم آموزش تصویری و قدم‌به‌قدم این کار را با شما به اشتراک بگذاریم. همچنین نحوه Unpair و ریست کردن اپل واچ را هم آموزش خواهیم داد.

در ویدیوی زیر «آموزش اتصال اپل واچ به آیفون» را تماشا کنید:

در ادامه می‌خوانید:

آموزش وصل کردن اپل واچ به آیفون

قبل از اتصال اپل واچ به آیفون مطمئن شوید که هم ساعت هوشمند و هم گوشی شما به آخرین نسخه سیستم‌عامل خود بروزرسانی شده‌اند. همچنین بلوتوث و وای فای را در گوشی خود روشن کنید؛ زیرا اتصال بین دو دستگاه از این طریق صورت می‌گیرد. در نهایت مطمئن شوید که هر دو دستگاه کاملا شارژ هستند یا آن‌ها را هنگام Pair کردن، به شارژ وصل کنید.

شما می‌توانید آخرین نسخه سیستم عامل watchOS یعنی نسخه 6.1 را با هر نسلی از اپل واچ استفاده کرده و آن را با هر گوشی آیفون 6S یا جدیدتر که از iOS 13 بهره می‌برد، پیر کنید. برای شروع کار، ساعت را به مچ بسته و دکمه کناری (دکمه زیر تاج دیجیتال) را فشرده و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود. حال اگر آیفون خود را به نزدیکی اپل واچ بیاورید، صفحه خوشامدگویی برای اتصال اپل واچ به آیفون را در گوشی مشاهده می‌کنید.

روی Continue بزنید. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که اپلیکیشن اپل واچ را از گوشی اجرا کرده و گزینه Pair New Watch را انتخاب کنید. حال گزینه Start Pairing را برای وصل کردن اپل واچ به آیفون انتخاب کنید.

سینک و ست کردن اپل واچ

با این کار از شما خواسته می‌شود که نمایاب دوربین را به سمت اپل واچ خود بگیرید. این کار، باعث وصل شدن اپل واچ به آیفون می‌شود و پیامی مبنی بر این امر دریافت می‌کنید. اگر قبلا اپل واچ دیگری را به این گوشی وصل کرده بودید، صفحه‌‌ای را مشاهده می‌کنید که از شما می‌خواهد یا ساعت را از یک فایل پشتیبان بازگردانی کنید و یا آن را به عنوان یک ساعت جدید استفاده کنید.

سینک و ست کردن اپل واچ

بعد از آن، مشخص کنید که می‌خواهید از ساعت در کدام مچ خود استفاده کنید. سپس محلی که ترجیح می‌دهید تاج دیجیتال در آن قرار بگیرد را مشخص کنید. در صفحه جدید، باید با قوانین اپل واچ موافقت کرده و تعیین کنید که می‌خواهید اطلاعات خود را با اپل برای کارهای تحلیلی به اشتراک بگذارید یا خیر.

نحوه متصل كردن اپل واچ به آيفون

در صفحه بعد می‌توانید یک رمز جدید بسازید. اگر می‌خواهید از اپل پی استفاده کنید، باید رمز جدیدی بسازید. در صفحه بعدی باید انتخاب کنید که می‌خواهید ساعت خود را به صورت خودکار و یا دستی آپدیت کنید و سپس می‌توانید تعیین کنید که سیستم SOS و تشخیص افتادن فعال باشد یا خیر. اگر اپلیکیشن Health تشخیص دهد که سن شما 65 سال یا بیشتر است، ویژگی تشخیص افتادن به صورت پیش‌فرض فعال خواهد شد.

آموزش وصل شدن اپل واچ به آیفون

در صفحه بعدی می‌توانید انتخاب کنید که تمامی اپلیکیشن‌ها را هنگام پیر شدن نصب کنید یا خودتان انتخاب کنید که کدام اپلیکیشن‌ها را هنگام اتصال اپل واچ به آیفون می‌خواهید. شما می‌توانید بعدا برنامه‌هایی که نمی‌خواهید را تک‌تک حذف کنید. چند دقیقه صبر کنید تا عمل وصل کردن اپل واچ به آیفون و سینک شدن صورت گیرد. بعد از تکمیل این فرآیند، یک صفحه خوشامد‌گویی مشاهده خواهید کرد.

طرز وصل كردن اپل واچ به آيفون

نحوه وصل کردن چند اپل واچ به آیفون

شما می‌توانید چندین اپل واچ را با گوشی آیفون خود پیر کنید، اما همیشه یک ساعت می‌تواند در گوشی فعال باشد. سیستم‌عامل watchOS استفاده از دو ساعت به صورت هم‌زمان را پشتیبانی نمی‌کند. همچنین به اشتراک‌گذاری هم‌زمان ساعت بین چندین کاربر هم ممکن نیست. مراحل اتصال چند اپل واچ به آیفون مشابه قبل است.

اپلیکیشن Apple Watch را در آیفون خود باز کرده و روی تب My Watch در پایین بزنید و در صفحه جدید، گزینه Pair New Watch را انتخاب کنید. بقیه مراحل هم مثل قبل است و می‌توانید آن را به عنوان ساعتی جدید استفاده کرده یا از فایل پشتیبان ساعت دیگر خود استفاده کنید. هر ساعت، دارای تنظیمات مخصوص به خود است و می‌توانید آن‌ها را با اپلیکیشن‌ها و ظاهرهای مختلف، شخصی‌سازی کنید.

پير كردن اپل واچ با آيفون

همانطور که گفتیم، همواره می‌توانید یک اپل واچ فعال داشته باشید. برای تغییر و سوییچ کردن بین ساعت‌ها، کافی است ساعت فعلی خود را باز کرده و ساعت دیگر را ببندید و مچ خود را بالا بیاورید. این امر وقتی اتفاق می‌افتد که گزینه Auto Switch فعال باشد. این گزینه را وقتی می‌توانید ببینید که دو ساعت را با گوشی خود پیر کرده باشید. با فعال بودن این گزینه، آیفون به صورت خودکار، کار تعویض بین آن‌ها را انجام می‌دهد.

شما می‌توانید این گزینه را غیر فعال کرده و به صورت دستی انتخاب کنید که کدام ساعت اپل فعال باشد. برای این کار، اپلیکیشن Apple Watch را در گوشی خود باز کرده و به تب My Watch بروید. روی اپل واچ خود زده و گزینه Auto Switch را غیرفعال کنید. از این به بعد خودتان باید به آیفون بگویید که می‌خواهید کدام ساعت فعال باشد.

وصل كردن اپل واچ به گوشي آیفون

نحوه Unpair کردن اپل واچ

Unpair کردن اپل واچ آن را به تنظیمات کارخانه برمی‌گرداند؛ اما قبل از اینکه اپل واچ شما ریست شود، گوشی آیفون یک فایل پشتیبان از آن تهیه می‌کند تا بعدا آن را در اپل واچ دیگری بازگردانی کنید. برای Unpair و ریست کردن اپل واچ اپلیکیشن Apple Watch را در آیفون خود باز کرده و به تب My Watch بروید. اپل واچ خود را از بالا انتخاب کرده و روی آیکون i جلوی آن بزنید. در نهایت، گزینه Unpair Apple Watch را انتخاب کنید.

آموزش Unpair کردن اپل واچ

با این کار، چندین پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که تایید کنید می‌خواهید اپل واچ خود را Unpair کنید. در مورد اول، دوباره Unpair را انتخاب کنید و سپس از شما خواسته می‌شود تا رمز اپل آیدی خود را وارد کنید تا ساعت از حساب شما پاک شود.

نحوه Unpair کردن اپل واچ

آموزش ریست کردن اپل واچ

اگر آیفون خود را ندارید یا مشکلی در Unpair کرد اپل واچ دارید، می‌توانید آن را ریست کنید. برای انجام این کار از طریق ساعت، به منوی Settings رفته و سپس General و Reset را انتخاب کنید. در نهایت برای ریست کردن اپل واچ، گزینه Erase All Content and Settings را بزنید و سپس رمز خود را وارد کنید.

نحوه ریست کردن اپل واچ

اگر می‌خواهید ریست کردن اپل واچ را از طریق گوشی انجام دهید، برنامه Apple Watch را در آیفون باز کرده و سپس روی تب My Watch بزنید. از اینجا به General رفته و Reset را انتخاب کنید. در نهایت گزینه Erase Apple Watch Content and Settings را انتخاب کنید تا اپل واچ شما ریست شود.

آموزش ریست کردن اپل واچ

چگونه اپل واچ Pair شده را به آیفون جدید سینک کنیم

اگر آیفون جدیدی خریده‌اید و می‌خواهید و به دنبال وصل کردن اپل واچ به آیفون جدید به همراه انتقال اطلاعات خود هستید، قبل از هر چیزی گوشی آیفون قدیمی خود و اپل واچ را باید به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید و مطمئن شوید همه دستگاه‌ها دارای شارژ کافی هستند.

چرا اپل واچ به گوشي وصل نميشه

ابتدا باید اتصال اپل واچ را از آیفون قدیمی‌تان به کلی قطع کنید. همانطور که در بالا گفتیم، برای این کار اپلیکیشن Apple Watch را روی آیفون قبلی که به ساعت‌تان وصل بود باز کنید، در قسمت بالایی گزینه i را بزنید و گزینه Unpair Apple Watch را انتخاب کنید. بدین ترتیب دیگر اپل واچ شما هیچ ارتباطی با آیفون قدیمی نخواهد داشت و می‌توانید آن را به آیفون جدیدتان وصل کنید. با این کار یک فایل بکاپ از آخرین اطلاعات ساعت روی آیفون ذخیره می‌شود.

آموزش Unpair کردن اپل واچ

منتظر بمانید تا فرایند قطع ارتباط به صورت کامل طی شود. این زمان بستگی به اطلاعاتی که روی ساعت خودتان دارید، می‌تواند از نیم ساعت تا یک ساعت طول بکشد؛ بنابراین مطمئن شوید که زمان لازم برای این کار را داشته و ساعت شما شارژ کافی برای ادامه کار را دارد. زمانی که لوگوی اپل و حلقه نشانگر روند کار روی ساعت شما ظاهر شد، فرآیند قطع ارتباط بین ساعت و گوشی آغاز شده است. در طول این مرحله، ساعت شما ممکن است چندین بار خاموش و روشن شود. در نهایت برای کسب اطمینان از قطع کامل ارتباط پیام خوشامدگویی اپل روی صفحه ساعت ظاهر خواهد شد.

به یاد داشته باشید که اپل واچ به عنوان یک وسیله جانبی برای آیفون است، بنابراین وقتی از گوشی خود بکاپ تهیه می‌کنید، اطلاعات اپل واچ شما هم ذخیره می‌شود. اگر از طریق آیکلود از گوشی خود پشتیبان‌گیری می‌کنید، به مسیر  Settings>[نام شما]>iCloud رفته و مطمئن شوید که تیک گزینه Health روشن است. اگر هم از طریق کامپیوتر بکاپ تهیه می‌کنید، مطمئن شوید که بکاپ خود را Encrypt می‌کنید تا اطلاعات مربوط به Health و Activity هم ذخیره شوند.

ست كردن اپل واچ با گوشي جديد

حال وقتی آیفون جدید خود را راه‌اندازی می‌کنید، آخرین فایل بکاپ خود را انتخاب کنید. اگر گوشی از شما پرسید که می‌خواهید از اپل واچ استفاده کنید یا نه، گزینه Continue را انتخاب کنید. اگر نپرسید هم مشکلی نیست و می‌توانید از طریق اپلیکیشن Apple Watch اقدام کنید. مثل مراحل اتصال اپ واچ به آیفون که در بالا ذکر کردیم، مراحل را طی کنید. از شما خواسته می‌شود که ساعت به عنوان یک دستگاه جدید با گوشی اتصال یابد یا اطلاعات قبلی روی ساعت استفاده شوند (BackUp) که شما گزینه Restore from Backup را انتخاب کرده و جدیدترین نسخه بکاپ را برای این کار انتخاب می‌کنید.

اتصال مجدد اپل واچ به ایفون جديد

دوباره لوگوی اپل به همراه حلقه دور برای نمایش روند کار روی صفحه‌نمایش ساعت ظاهر خواهد شد. تا زمانی که حلقه اتمام فرایند را نشان نداده است، باید منتظر بمانید. دوباره تأکید می‌کنیم که از کافی بودن شارژ هر دو دستگاه اطمینان داشته باشید. زمانی که لوگو ناپدید شد، اتصال اپل واچ به آیفون با موفقیت انجام شده است.

همانطور که مشاهده کردید، وصل کردن اپل واچ به آیفون جدید کار چندان سختی نیست. با کمی دقت می‌توانید آن را پیر یا Unpair کنید تا بعدا در گوشی آیفون جدید از آن استفاده کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
مریم
.
17 دی 1398، 23:48
پاسخ
0
0
آموزش خوبی بود
avatar
مرتضی
.
20 دی 1398، 23:27
پاسخ
0
0
من یه اپل واچ داشتم که به آیفون 6s وصل نمیشد، هر کاری کردم مشکلش برطرف نشد
avatar
مهرداد
.
13 شهریور 1399، 13:31
پاسخ
0
0
@مرتضی
زیر یکی از بندهاش ی جا کابل هس کابل وصل کن وباسیستم ورژنش تنظیم کن
جدول فروش فیلم ها
 • 414 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads