5 روش ساده برای تغییر سایز عکس در فتوشاپ

5 روش ساده برای تغییر سایز عکس در فتوشاپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چه یک عکاس حرفه‌ای باشید چه نباشید، دانستن نحوه تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ ، یک مهارت ضروری است. برای تغییر سایز عکس در فتوشاپ روش‌های متعددی وجود دارد. در این مطلب توضیح می‌دهیم چطور می‌توانید در کمتر از 5 دقیقه، اندازه تصاویرتان را تغییر دهید.

یکی از کارهایی که کارهای خود احتمالا به آن نیاز خواهید داشت، تغییر اندازه تصاویر است. فتوشاپ قابلیت‌های مختلفی را برای این کار پیش روی شما قرار می‌دهد. شما برای این کار به Adobe Photoshop CC نیاز دارید تا بتوانید گام‌های پیش رو را برای تغییر اندازه تصاویرتان بردارید. این مراحل در نسخه‌های قدیمی‌تر فتوشاپ کار خواهند کرد، هر چند برخی از منوها ممکن است بسته به نسخه‌ای که استفاده می‌کنید، متفاوت باشند.

فهرست: 

5 روش برای تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ

در ادامه 5 روش کاربردی برای نغییر سایز عکس در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم.

1. تغییر سایز عکس در فتوشاپ بدون دفورمه شدن

فرض کنید عکسی با اندازه 1000×677 پیکسل دارید و می‌خواهید این عکس را به اندازه 856×482 پیکسل  برسانید. توجه داشته باشید که واحد مورد نظر ما پیکسل (px) است. در ادامه مراحل تغییر سایز را به شما آموزش می‌دهیم:

 • گام اول: در فتوشاپ یک صفحه جدید با اندازه‌ی 856×482 پیکسل ایجاد کنید. کافیست به این مسیر بروید: File>New صفحه زیر را می‌بینید:

تغییر سایز عکس در فتوشاپ

 • گام دوم: حالا عکسی که با سایز 1000×677 پیکسل بود را با قابلیت درگ اند دراپ (Drag and drop) ماوس، از روی دسکتاپ کامپیوتر خود بکشید و بیاورید روی صفحه‌ی سفید فتوشاپ. برای این کار باید عکسی که در دسکتاب دارید را با ماوس بگیرید و در حالی که کلیک چپ ماوس پایین است، عکس را بکشید و بیاورید روی آیکون فتوشاپ که در نوار ابزار زیر مانیتور است و بعد از اینکه فتوشاپ باز شد، عکس را روی صفحه‌ی سفید رها کنید تا قرار بگیرد. حالا یکبار کلید Enter کیبورد را بفشارید تا عکس در وسط صفحه ثبت شود.

تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ

 • گام سوم: همانطور که در عکس بالا می‌بینید، تصویر ما هنوز به اندازه دلخواه ما نرسیده است. حالا عکس را به گوشه‌ی سمت چپ می‌بریم. قصد داریم عکس را کمی بکشیم تا صفحه‌ی سفید پشتش محو شود. اما به روش ما این کار را انجام بدهید. عکس را به گوشه‌ی سمت چپ ببرید. تصویر زیر:

تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ

 • گام چهارم: حالا باید «گوشه‌ی سمت راست-پایین» عکس را بگیریم و در حالی که کلید «Shift» کیبورد را فشرده‌ایم، با حرکت ماوس، عکس را به سمت پایین بکشیم. توجه داشته باشید که حتما کلید Shift را در تمام این مرحله، پایین نگه دارید وگرنه عکس شما دفورمه می‌شود و تمام زحماتتان هدر می‌رود. با عکس زیر رو به رو می‌شوید:

تغییر سایز عکس در فتوشاپ این قسمت تصویر را با ماوس بگیرید.

تغییر سایز عکس در فتوشاپ پس از کشیدن عکس با این صحنه رو به رو می‌شوید.

 • گام پنجم: در تصویر بالا می‌بینید که بخشی از تصویر اصلی از کادر بیرون زده است. اشکالی ندارد! بهتر است بخشی از عکس فدا شود تا اینکه باقی عکس با کیفیت بالا نمایش داده شود. در نهایت کافیست عکس را ذخیره کنید. عکس نهایی در اندازه‌ای که می‌خواستیم «856×482» پیکسل در زبر قابل مشاهده است:

تغییر سایز عکس در فتوشاپ

2. اندازه تصاویر را با استفاده از Image Size Tool تغییر دهید

ساده ترین راه برای تغییر اندازه تصاویر در فتوشاپ از طریق پنل اندازه تصویر (Image Size) است. شما می‌توانید از طریق دکمه‌های Image > Image Size موجود در نوار منوی بالا به آن دسترسی پیدا کنید.

تغییر اندازه تصاویر فتوشاپ

 در پنل اندازه تصویر، خواهید دید که چندین گزینه در دسترس است.

تغییر سایز تصاویر فتوشاپ

زیر گزینه Fit To می‌توانید، مجموعه‌ای از اندازه‌های از پیش تعریف شده برای تصاویر را انتخاب کنید. حالا اندازه دلخواه‌تان را انتخاب کنید و سپس OK را فشار دهید. فتوشاپ تصویر را مطابق با این اندازه پیش فرض تنظیم می‌کند.

تغییر اندازه تصاویر فتوشاپ

با استفاده از گزینه‌های عرض (Width)، ارتفاع (Height) و رزولوشن (Resolution) می‌توانید اندازه تصویر خود را به ابعاد مشخصی که در نظر دارید تغییر دهید. منوهای کشویی در سمت راست، واحد اندازه‌گیری را تنظیم می‌کنند. در اینجا می‌توانید مشخص کنید که آیا می‌خواهید برای مثال تصویر خود را  با واحد پیکسل یا اینچ اندازه‌گیری کنید.

تغییر اندازه تصاویر فتوشاپ

احتمالا متوجه می‌شوید که هنگام تغییر ارتفاع، عرض تصویر نیز نسبت به ارتفاع جدید تغییر می‌کند. فتوشاپ این کار را برای حفظ نسبت ابعاد درست تصویر انجام می‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید این اتفاق نیفتد، روی دکمه Do not constrain aspect ratio کلیک کنید، این دکمه در سمت چپ گزینه Width / Height قرار دارد.

در نهایت، گزینه Resample تعیین می‌کند که چگونه فتوشاپ تصویر شما را تغییر می‌دهد. گزینه پیش فرض خودکار (Automatic) برای اکثر کارها مناسب است، اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که در مواردی مانند بزرگنمایی تصاویر مناسب هستند. در هر صورت، اینکه هر نوع Resampling برای چه کاری مناسب است، در پرانتز رو‌به‌روی اسم آن آمده است.

فتوشاپ

هنگامی که تصویر آماده تغییر اندازه شد، OK را انتخاب کنید، و فتوشاپ تصویر شما را تغییر خواهد داد.

3. تغییر سایز عکس در فتوشاپ با استفاده از ابزار Size Canvas

پنل Canvas Size از طریق دکمه Image > Canvas Size موجود در نوار منوی بالای صفحه قابل دسترسی است. بر خلاف ابزار Image Size، این ابزار اندازه تصویر فعلی شما را تغییر نخواهد داد. با تغییر اندازه بوم، شما می‌توانید پیکسل‌ها را برای افزایش یا کاهش کل اندازه بوم اضافه یا حذف کنید. هر گونه عکس یا تصویر موجود کراپ می‌شود و یا با مرز رنگی نشان داده می‌شود.
بیایید به این مثال نگاه کنیم. در اینجا تصویری در فتوشاپ وجود دارد:
تغییر اندازه تصاویر فتوشاپ
با کاهش عرض بوم، تصویر کراپ می‌شود:تغییر سایز تصاویر فتوشاپ

با افزایش عرض بوم، دو قسمت سفید به سمت چپ و راست تصویر اضافه می‌شوند:

تغییر سایز تصاویر فتوشاپ

تصویر هنوز همان اندازه است، اما حالا پیکسل‌های بیشتری برای کار روی تصویر به وجود می‌آید. شما می‌توانید از این روش برای اضافه کردن حاشیه به یک تصویر یا ایجاد فضای بیشتری برای اضافه کردن متن، تصاویر گرافیکی یا دیگر آثار هنری استفاده کنید.

دو فضای اصلی در ابزار Canvas Size وجود دارد. فضای فعلی اندازه (Current Size) در بالا اطلاعات اولیه در مورد اندازه بوم شما را قبل از هر گونه تغییر، نشان می‌دهد. فضای اندازه جدید (New Size) که شما می‌توانید اندازه بوم را در آن تغییر دهید.

تغییر سایز تصاویر فتوشاپ

تغییر اندازه‌های بوم خود را در داخل گزینه‌های Width و Height انجام دهید. مثل قبل، می‌توانید واحد اندازه‌گیری خود را با استفاده از منوی کشویی سمت راست ورودی ابعاد تغییر دهید.

گزینه Anchor به شما اجازه می‌دهد که مشخص کنید کجای تصویر می‌خواهید اطلاعات را اضافه یا حذف کنید. این Anchor از یک شبکه 3 × 3 تشکیل شده است. انتخاب یکی از این 9 مربع، جایی را نشان می‌دهد که تصویر از آنجا بزرگ یا کوچک می‌شود.

به عنوان مثال، انتخاب بالاترین جعبه مرکزی و سپس افزایش ارتفاع با استفاده از گزینه‌های قبلی، داده‌ها را به بالای تصویر اضافه می‌کند. انتخاب Anchor میانی، هر بزرگنمایی یا کاهش اندازه را در اطراف تصویر تقسیم می‌کند.

تغییر سایز تصاویر فتوشاپ

در انتهای گزینه رنگ پس زمینه بوم (Canvas extension color) قرار دارد. این گزینه فقط در صورتی مناسب است که بوم را بزرگ کنید. رنگی را در اینجا انتخاب کنید و فتوشاپ هر منطقه بزرگ شده را با رنگ انتخابی مورد نظر شما پر می‌کند.
تغییر سایز تصاویر فتوشاپ

4.  تغییر اندازه تصاویر را با استفاده از ابزار Crop

همانطور که از نامش بر می‎‌آید، ابزار Crop یک روش مخرب برای تغییر اندازه تصاویر است. این روش اندازه تصاویر شما را تغییر خواهد داد، اما به قیمت تغییر خود تصویر شما. هر قسمت از تصویر که کراپ شود دیگر قابل مشاهده نخواهد بود.

ابزار برش، برای از بین بردن قطعاتی از تصویری که دیگر نمی‌خواهید ببینید، بهترین راهکار است. این روش البته به نوبه خود، عرض یا ارتفاع تصویر را هم کاهش می‌دهد.

با انتخاب ابزار Crop که در نوار ابزار، شروع به کار کنید.

فتوشاپ

پس از انتخاب، یک سری «دستگیره»در گوشه‌ها و لبه‌های مرکز بوم شما ظاهر می‌شود. کلیک کنید و آن‌ها را از لبه یا گوشه بکشید تا بتوانید تصویر خود را برش بدهید.
فتوشاپ

هنگامی که کراپ را انجام دادید، متوجه خواهید شد که تصویر جدید روشنایی اصلی خود را دارد، اما بخش‌هایی که بعد از کراپ، از دست رفته‌اند، تاریک  شده است. وقتی تصویر آماده شد، کلید Enter را برای تکمیل عملیات خود بزنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ابزار کراپ بدست آورید، نگاهی به آموزش ویرایش تصاویر در فتوشاپ  بیاندازید.

5. تغییر سایز عکس در فتوشاپ با استفاده از ابزار Transform

روش نهایی تغییر اندازه تصاویر از طریق ابزار Transform است. این روش به شما اجازه می‌دهد تا اندازه اشیاء (Objects) را به جای همه چیز، تغییر دهید. فرض کنید شما پوستری را طراحی می‌کنید یا ترکیب دو تصویر مختلف را با هم ادغام کرده‌اید؛ با استفاده از ابزار Transform می‌توانید بخش‌های جداگانه تصویر را تغییر دهید، و نه کل تصویر را.

ابزار Transform زمانی بهترین کارایی را دارند که اشیاء در لایه‌های (layers) خود باشند، بنابراین در صورتی که نیاز به تمرین دارید، به آموزش آشنایی با لایه‌ها در فتوشاپ نگاهی بیندازید.

لایه‌ای که حاوی تصویر یا گرافیکی که می‌خواهید تغییر اندازه دهید را انتخاب کنید. ابزار تبدیل را که در منوی Edit > Transform > Scale یافت می‌شود را انتخاب کنید.
فتوشاپ
 مشابه ابزار کراپ، ابزار Transform نیز چندین «دستگیره» را در اطراف لبه تصویر فراهم می‌کند. برای شروع تغییر اندازه تصویر، یک دسته را فشار دهید و بکشید. توجه کنید که چگونه تصویر شما شروع به کشیده شدن می‌کند. کلید Shift را برای محدود کردن نسبت ابعاد تصویر نگه دارید. فتوشاپ خودش لبه مخالف را برای حفظ نسبت تصویر تنظیم می‌کند. هنگامی که آماده هستید، کلید Enter را برای تکمیل تغییر اندازه فشار دهید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
محمد هاشمی
.
16 اردیبهشت 1399، 13:08
پاسخ
0
0
عالیییی بود دمتون گرم
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400