نحوه بازیابی و تغییر نام کاربری اینستاگرام و انتخاب نام کاربری زیبا

نحوه بازیابی و تغییر نام کاربری اینستاگرام و انتخاب نام کاربری زیبا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر قصد تغییر نام کاربری در اینستاگرام خود را دارید یا به دنبال بازیابی نام کاربری و پسوورد اینستاگرام هستید، با ما همراه باشید تا در کنار آموزش تغییر یوزرنیم اینستا (عوض کردن آی دی اکانت اینستاگرام)، روش های درست و اصولی انتخاب نام کاربری در اینستاگرام را بیان کنیم.

نام کاربری که هر فرد در فضای مجازی برای خود انتخاب می‌کند، می‌تواند معرف شخصیت آن فرد باشد. درواقع اگر در اینستاگرام خود قبلا نامی را انتخاب کرده‌اید که درحال حاضر آن را نمی‌پسندید به‌راحتی می‌توانید نام کاربری خود را تغییر دهید. علاوه بر این مورد، در این مطلب قصد داریم به سوالاتی همچون «نام کاربری اینستاگرام را چگونه وارد کنیم» یا «چگونه اسم خود را در اینستا عوض کنیم؟» و «نام کاربری اینستاگرام فراموش کردم» بپردازیم و نحوه بازیابی نام کاربری و پسورد اینستاگرام را توضیح دهیم. همچنین اگر به دنبال بهترین نام کاربری اینستاگرام هستید، نمونه‌هایی آورده شده‌اند تا الهام بخش شما باشند. برای آموزش بازگردانی پست‌های پاک شده در اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

نام کاربری اینستا چیست؟

در شبکه اجتماعی اینستاگرام دو نوع شناسه برای هر کاربر تعریف شده است که با آن‌ها سر و کار دارد. شناسه کاربری یا همان user name شناسه‌ای است که به وسیله آن وارد اکانت اینستاگرام خود می‌شوید. این شناسه کاربری برای هر کاربر متفاوت است و سبب تمایز هر کاربر با کاربران دیگر می‌شود. شناسه کاربری یا همان یوزرنیم یا آیدی نباید قبل توسط شخص دیگری انتخاب شده باشد و به نوعی منحصر به فرد است. نام پروفایل یا همان Display Name در واقع نام کاربری شما است که سایر کاربران هنگام چت کردن با شما یا ورود به پروفایل اینستاگرام شما آن را مشاهده می‌کنند. این نام می‌تواند بنا به سلیقه شما هرچه که می‌خواهد باشد و مانعی در تکراری بودن آن وجود ندارد.

آیدی اینستاگرام کجاست ؟ در تصویر زیر محل قرارگیری یوزر نیم و نام نمایشی را مشاهده می‌کنید.

تغییر نام کاربری اینستاگرام

آیا تغییر نام کاربری اینستاگرام تاثیری بر اکانت خواهد گذاشت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تنها چیزی که در این میان تغییر می‌کند همان نام کاربری شما است. درحقیقت تمام فالورهای شما مطابق قبل در لیست فالورهایتان باقی خواهند ماند و تنها از این پس در صفحه اصلی آن‌ها با یک نام کاربری جدید، نمایش داده می‌شوید. خاطر نشان می‌شود که تغییر نام کاربری تاثیری بر افرادی که فالو کرده‌اید نیز نخواهد گذاشت و شما همچنان جزو فالورهای آن‌ها خواهید بود.

درست است که تغییر آیدی اینستا یا تغییر نام اینستاگرام ، تغییری در تعداد دنبال‌کنندگان یا دنبال‌شوندگان شما ایجاد نخواهد کرد اما تاثیر نام کاربری جذاب و به یادماندنی تاثیر بسیاری در شناخت بیشتر شما توسط افراد دیگر خواهد داشت و سبب جذب کاربران بیشتری به لیست دنبال‌کنندگان شما خواهد شد. این پدیده، یعنی نام کاربری برای اینستا، به خصوص در صفحات کاری و یا صفحات برندهای تازه تاسیس اهمیت پررنگ‌تری دارد. بنابراین اگر بلاگر هستید و یا قصد معرفی محصول جدید یا راه‌اندازی کسب و کاری جدید را دارید توصیه می‌کنیم به تغییر اسم در اینستاگرام و ادیت پروفایل اینستاگرام خود اهمیت بیشتری بدهید. مطالعه این مطلب نیز کمک بسیاری به موفقیت کاری برند شما خواهد کرد.

بازیابی نام کاربری و پسوورد اینستاگرام / instagram

اگر تمایل دارید که پس از تغییر نام کاربری اینستا، دوستانتان همچنان شما را بشناسند، پیشنهاد می‌شود که عکس پروفایل خود را تغییر ندهید و یا می‌توانید در قسمت بیوگرافی و وضعیت خود اشاره کنید که نام کاربری خود را تغییر داده‌اید تا همه دوستان و فالورهای‌تان متوجه عوض کردن اسم پیج اینستا شما بشوند.

چگونه نام کاربری اینستا را تغییر دهیم ؟

در پاسخ به ” سوال چگونه نام کاربری خود را در اینستا تغییر دهیم؟ ” باید بگوییم که کافی است چند قدم ساده بردارید. اینکه بخواهید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید، بسیار ساده است و دیگر نیاز نیست بپرسید نام کاربری اینستاگرام کجاست. در ادامه با آموزش تصویری عوض کردن آیدی اینستا با ما همراه باشید.

تغییر نام کاربری اینستاگرام/ Instagram

 1. اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. روی تصویر پروفایل خود که در قسمت پایین صفحه و سمت راست آن قرار دارد ضربه بزنید. (لازم به ذکر است که اگر زبان اینستاگرام در حالت فارسی باشد، این تصویر در قسمت چپ پایین صفحه اصلی قرار گرفته است.)
 3. حال صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که تمام مشخصات کاربری و پست‌هایی را که تا به حال به اشتراک گذاشته‌اید را نمایش می‌دهد.
 4. در بالای صفحه و پس از قسمت مشخصات، کادر سفید مستطیل شکلی به نام Edit Profile یا ویرایش پروفایل قرار دارد. روی این کادر ضربه بزنید.
 5. صفحه جدیدی باز می‌شود که تمامی اطلاعات موجود در پروفایل شما را نمایش می‌دهد و در عین حال می‌توانید این اطلاعات را ادیت کنید. در قسمت بالای صفحه و پس از عکس پروفایل، دو کادر قرار دارد که اولی کادر مربوط به نام نمایشی یا همان Name، و دومی کادر مربوط به آیدی یا همان User Name شما است.
 6. برای تغییر نام کاربری در اینستاگرام روی کادر اول ضربه بزنید و نام مورد نظر خود را وارد کنید.
 7. نام کاربری اینستاگرام را چگونه وارد کنیم؟ برای ادیت یوزرنیم اینستاگرام روی کادر دوم ضربه بزنید و نام کاربری خود را تغییر دهید. البته همانطور که قبلا گفتیم محدودیت تغییر نام در اینستاگرام این است که آیدی انتخابی شما نباید قبلا توسط کاربر دیگری انتخاب شده باشد و باید منحصر به فرد باشد.
 8. پس از انجام تغییرات مورد نظر روی آیکون تیک یا Done که در قسمت سمت راست بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید تا این تغییرات ذخیره شوند.

در جواب به سوال ” چرا اینستا نام کاربری قبول نمیکنه؟ ” باید بگوییم که گاهی ممکن است نام کاربری انتخابی شما، با آیدی کاربر دیگری یکسان باشد. بنابراین در این صورت، اینستاگرام به شما اجازه تغییر نام کاربری در اینستاگرام را نمی‌دهد. برای انتخاب نام کاربری برای اینستاگرام، باید یوزر نیمی انتخاب کنید که با هیچ آیدی دیگری یکسان نباشد. این موضوع را پس از نوشتن نام کاربری، اینستاگرام به شما اطلاع خواهد داد. اگر در بالای فیلد یوزرنیم، علامت تیک ظاهر شود، به این معنی است که می‌توانید این نام را برای پیج خود انتخاب کنید و عوض کردن آی دی اکانت اینستاگرام را انجام دهید.

حال بیایید ببینیم که علت تغییر نکردن نام کاربری در اینستاگرام چیست؟ این ممکن است به دلیل این باشد که در نام کاربری خود از کاراکترهای غیرمجاز استفاده می‌کنید. شما تنها مجاز به استفاده از حروف انگلیسی، نقطه و آندرلاین هستید. پس این موضوع را در هنگام تغییر یوزرنیم اینستا یا همان عوض کردن آی دی اکانت اینستاگرام در نظر داشته باشید. سوال دیگری که وجود دارد این است که محدودیت تغییر نام در اینستاگرام چه میزان است؟ در واقع اگر تغییر یوزرنیم اینستا را انجام دادید، تا 14 روز نمی‌توانید آیدی قبلی خود را دوباره برای پیج خود انتخاب کنید.

ماموریت تغییر اسم اینستاگرام به پایان رسید. از این پس با نام کاربری جدید خود در اینستاگرام ظاهر خواهید شد. البته برای این که بدانید نام کاربری اینستاگرام باید چگونه باشد در ادامه ما را همراهی کنید.

تغییر آیدی اینستاگرام در وب

اگر از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده می‌کنید و قصد تغییر آیدی اینستاگرام یا تغییر نام نمایشی اینستاگرام را دارید، هیچ نگران نباشید چرا که این روند بسیار شبیه تغییر یوزرنیم در اینستاگرام در نسخه اپلیکیشن آن است. اما در ادامه به صورت تصویری و مرحله‌ای نحوه ادیت نام اینستا در وب را به شما آموزش می‌دهیم.

تغییر username در اینستاگرام

 1. وارد سایت اینستاگرام شوید.
 2. با استفاده از یوزرنیم و رمز عبور، وارد اکانت خود شوید.
 3. روی تصویر پروفایل خود که در قسمت سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 4. در صفحه پروفایل خود روی گزینه Edit Profile  کلیک کنید.
 5. برای تغییر نام نمایشی، کادر Name را ویرایش کنید.
 6. برای عوض کردن آی دی اکانت اینستاگرام کادر User Name را ویرایش کنید.
 7. پس از انجام تغییرات مورد نظر، برای ذخیره نهایی، روی گزینه Submit که در پایین صفحه و در کادری آبی رنگ قرار دارد، کلیک کنید.

نام کاربری اینستاگرام باید چگونه باشد

چگونه اسم خود را در اینستا عوض کنیم

حالا که نحوه تغییر نام پیج اینستاگرام را یاد گرفتید، در این بخش می‌خواهیم ببینیم نام کاربری اینستاگرام را چگونه وارد کنیم. هنگام انتخاب نام کاربری زیبا برای اینستاگرام خود باید تلاش زیادی به خرج دهید؛ برخی روش های درست و اصولی انتخاب نام کاربری اینستاگرام وجود دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین نام کاربری اینستاگرام را برای خود انتخاب کنید.

بهتر است که سعی کنید از عنوانی استفاده کنید که به راحتی به یاد سپرده شود، منحصر به فرد باشد، به راحتی نوشته شود و تا حد ممکن کوتاه باشد. باید تا جای ممکن نام کاربری را استفاده کنید که به راحتی توسط دیگران یافت شود. سعی کنید از آندرلاین در نام کاربری خود استفاده نکنید چرا که نوشتن آن مخصوصا در موبایل دشوارتر است. همچنین سعی کنید بیش از دو حرف یا علامت را پشت سر هم استفاده نکنید.

فراموش کردن نام کاربری اینستاگرام

اگر نام کاربری خود را فراموش کرده اید و نمی‌توانید به حساب اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید، با این روش می‌توانید به حساب خود باز گردید. در صفحه log in اینستاگرام، به جای یوزرنیم، ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت نام کرده بودید را وارد کنید. اگر پسورد خود را نیز فراموش کرده اید، نگران نباشید. اینستاگرام برای شما پیامک یا ایمیلی ارسال می‌کند که با استفاده از کد یک بار مصرف، بتوانید به حساب خود دوباره وارد شوید.

سوالات متداول

علت تغییر نکردن نام کاربری در اینستاگرام چیست؟

ممکن است به دلیل این باشد که در نام کاربری خود از کاراکترهای غیرمجاز استفاده می‌کنید. شما تنها مجاز به استفاده از حروف انگلیسی، نقطه و آندرلاین هستید.

محدودیت تغییر نام در اینستاگرام چه میزان است؟

اگر تغییر یوزرنیم اینستا را انجام دادید، تا 14 روز نمی‌توانید آیدی قبلی خود را دوباره برای پیج خود انتخاب کنید.

چرا اینستا نام کاربری قبول نمیکنه؟

گاهی ممکن است نام کاربری انتخابی شما، با آیدی کاربر دیگری یکسان باشد. بنابراین در این صورت، اینستاگرام به شما اجازه تغییر نام کاربری در اینستاگرام را نمی‌دهد.

چگونه نام کاربری خود را در اینستا تغییر دهیم؟

با مراجعه به تنظیمات حساب اینستاگرام خود، از طریق فیلد یوزرنیم میتوانید نام کاربری خود را تغییر دهید.

کلام آخر

در این مطلب نحوه تغییر یوزرنیم اینستا را به صورت تصویری و گام به گام آموزش دادیم. علاوه بر این به اهمیت نام کاربری جذاب نیز اشاره کرده و چند نمونه از این نام‌های کاربری را معرفی کردیم. اگر سوال یا نظری در مورد این مطلب تغییر یوزرنیم اینستا و ادیت پروفایل اینستاگرام دارید، در قسمت نظرات با پلازامگ به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران40 دیدگاه
مصطفی
.
14 اردیبهشت 1398، 16:51
پاسخ
0
0
نام کاربری اینستاگرام بازیگران مشهور رو چطور باید پیدا کنم؟
معین نسیم دوست
.
25 دی 1398، 01:57
پاسخ
0
0
@مصطفی
Google.com
ارزو
.
04 آذر 1399، 21:45
پاسخ
0
0
@مصطفی
خب تیک ابی دارن دیگه?
Omid
.
14 اردیبهشت 1398، 16:52
پاسخ
0
0
دمت تون گرم . عالی بود
mersad
.
14 اردیبهشت 1398، 21:32
پاسخ
0
0
مرسی از آموزش خوبتون.لطفا از آموزش های اینستاگرام بیشتر مطلب آموزشی بزارید ممنون
Sami
.
23 مرداد 1398، 01:36
پاسخ
0
0
ممنون از آموزش تان اما من تواینستاگرام میام نام کاربری تغیربدم خودش نام وارد میکنه... مثل من میزنم sami68 اون میزنه sami682019 واقعا عجیبه.... نمیدونم چکارکنم درست بشه؟
توماج تیموری
.
24 مرداد 1398، 01:00
پاسخ
0
0
@Sami
سلام دوست عزیر. احتمالا sami68 داره توسط شخصی استفاده میشه و به همین خاطر خود اینستاگرام نام کاربری sami682019 رو بهتون پیشنهاد میده.
معصومه
.
11 شهریور 1398، 18:04
پاسخ
1
0
سلام نام کاربری اینستگارمم توپیجم پاک شده نمیاد بعدشم میخام کسی روفالوکنم نمیشه ویالایک کنم بازم نمیشه میزنه مشکل چرا؟الان 1 ماه اینجوری شده چکارش کنم لطفا کمک کنید
Nazanin
.
19 خرداد 1399، 15:41
پاسخ
0
0
@معصومه
به دلیل اینکه بلاک شدی
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads