چگونه رمز فراموش شده جیمیل را پیدا کنیم؟

چگونه رمز فراموش شده جیمیل را پیدا کنیم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چگونه رمز ایمیل یا جیمیل خود را پیدا کنیم؟ در دنیای امروز استفاده از خدمات پست الکترونیکی نظیر یاهو و جیمیل بسیار گسترده شده است. هر شخص احتمالا در طول زندگی حداقل یک بار رمز ورود به حساب کاربری خود را فراموش می‌کند؛ اما در صورت فراموشی رمز جیمیل خود باید چه کار کنیم؟

اولین ایمیل ارسال شده در تاریخ، به سال 1971 برمی‌گردد! از آن پس ایمیل یا پست الکترونیکی به مرور جایگاه خود را در میان کاربران فضای مجازی پیدا کرد. امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که یک بار از خدمات پست الکترونیکی نظیر یاهو و جیمیل استفاده نکرده باشد و البته کمتر کسی را هم می‌توان یافت که که حداقل یک بار رمز عبور خود به این ایمیل‌ها را فراموش نکرده باشد! در ادامه می‌خواهیم ببینیم در صورت فراموشی رمز جیمیل چگونه می‌توان به بازیابی آن پرداخت. برای آموزش نحوه بازیابی مخاطبان جیمیل می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

فهرست:

در صورت فراموشی رمز جیمیل چه کار کنیم؟

به گفته فعالان فضای امنیت اطلاعات در فضای مجازی، لازم است که کاربران فضای مجازی رمز‌های عبور خود را به صورت دوره‌ای عوض کنند. این کار باعث می‌شود که هکرها نتوانند به آسانی به حساب‌های کاربری شما دسترسی داشته باشند. قطعا عوض کردن‌های پیاپی رمز حساب‌های کاربری احتمال فراموشی آن‌ها را نیز بالا می‌برد. البته فراموشی رمز ایمیل نمی‌تواند آن قدر‌ها هم نگران کننده باشد، چرا که اکثر ارائه دهندگان این سرویس برای کاربران شرایطی را مهیا می‌کنند که می‌توانند حتی بدون دانستن پسورد به ایمیل خود وارد شوند.

اگر از سرویس پست الکترونیکی گوگل، یا همان جیمیل استفاده می‌کنید، در صورت فراموشی رمز جیمیل، گوگل با پرسیدن چند سوال و طی یک روال تایید هویت، به شما اجازه ورود به ایمیل و سپس عوض کردن رمز جیمیل را می‌دهد. برای بازیابی پسورد جیمیل خود باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • گام اول: ابتدا مطمئن شوید که برای ایمیل خود یک آدرس ایمیل ثانویه انتخاب کرده‌اید یا اینکه تا 5 روز گذشته به جیمیل خود وارد نشده باشید.
 • گام دوم: در صفحه لاگین جیمیل بر روی فراموشی رمز عبور یا Forgot Password کلیک کنید.

چگونه رمز ایمیل خود را پیدا کنیم / فراموشی رمز جیمیل

 • گام سوم: در صفحه ظاهر شده، آدرس جیمیل خود را وارد کنید و بر روی Next کیک کنید.

forgetting gmail password / فراموشی رمز ایمیل

 • گام چهارم: در این مرحله، گوگل از شما سوالاتی را می‌پرسد که با پاسخ دادن به آن‌ها می‌توانید ثابت کنید که صاحب اکانت شما هستید.

forgetting gmail password / فراموشی پسوورد جیمیل

برای سوال پرسیده شده جواب مناسب را نوشته و اگر جواب سوال را نمی‌دانید بر روی گزینه Try another way کلیک کنید. پس از احراز هویت موفقیت آمیز، گوگل به شما اجازه دسترسی به ایمیل را می‌دهد. به دلایل امنیتی شما باید بلافاصله بعد از ورود به ایمیل یک رمز جدید را برای حساب کاربری جیمیل خود اختصاص دهید.

سوالات گوگل برای تایید حساب هنگام بازیابی رمز جیمیل

همان طور که گفته شد در طی مراحل احراز هویت گوگل از شما سوالاتی را می‌پرسد. اما چه سوالاتی؟! در ادامه تعدادی از متداول ترین سوالات را جمع آوری کرده‌ایم، البته ممکن است سوالات پرسیده شده به ترتیب زیر نباشند:

 • پسورد قبلی حساب کاربری: ممکن است گوگل از شما بخواهد در صورت فراموشی رمز جیمیل یکی از پسوردهای قبلی خود را وارد کنید. لازم نیست جدیدترین پسورد خود را وارد کنید. اگر تا کنون چندین پسورد برای حساب کاربری جیمیل خود داشته‌اید و یکی از آن‌ها را به یاد می‌آوردید، همان را وارد کنید.
 • احراز هویت با ارسال یک کد: بسته به راه‌های احراز هویتی که قبلا در حساب کاربری خود برای احراز هویت دو عاملی وارد کرده‌اید، می‌توانید از راه‌هایی مثل دریافت یک اس‌ام‌‌اس از طرف گوگل، دریافت یک ایمیل در ایمیل ریکاوری که از قبل تعریف کرده‌اید، یک اپلیکیشن مربوط به گوگل و یا کدهای پرینت شده از گوگل کدی را دریافت کرده و آن‌ را وارد کرده و هویت خود را ثابت کنید.

forgetting gmail password / فراموشی پسوورد ایمیل

 • انتخاب یک ایمیل ثانویه یا ایمیل ریکاوری: در هنگام فراموشی پسورد ایمیل یکی از راه‌های دسترسی به ایمیل خود، استفاده از ایمیلی است که قبلا آن‌را تعریف کرده‌اید. در سرویس گوگل می‌توانید از سرویس‌های دیگر و یا خود سرویس جیمیل یک آدرس ایمیل را برای حساب خود تعریف کنید و از طریق آن به بازیابی رمز جیمیل خود اقدام کنید.
 • تعریف سوالات امنیتی: یکی از جالب ترین راه‌ها برای ورود به جیمیل در زمان فراموشی پسورد ایمیل تعریف یک سوال و پاسخ امنیتی برای گوگل است. سوالاتی که گوگل برای شما تعریف می‌کند (نظیر سال تولد خودتان یا یکی از اعضای خانواده، نام اولین معلم‌تان و …) و شما پاسخ آن‌ها را به عنوان یک پسورد دیگر برای حساب کاربری خود به یاد دارید.

forgetting gmail password / بازیابی پسوورد ایمیل

 • به یاد داشتن زمان ساخت ایمیل: در صورت فراموشی رمز جیمیل خود می‌توانید تاریخ ساخت حساب کاربری خود را به گوگل بگویید و گوگل اجازه دسترسی را به شما بدهد. البته اگر آن تاریخ را بخاطر خود سپرده باشید!

حتما این نکته را به یاد داشته باشید که اگر در پنج روزه گذشته از جیمیل خود استفاده کرده‌اید اما آدرس ایمیل ریکاوری را مشخص نکرده‌اید، در صورت فراموش کردن پسورد جیمیل باید پنج روز دیگر برای دسترسی به جیمیل خود منتظر بمانید.

چطور امنیت اکانت خود را بالا ببریم؟

بعد از فراموش کردن پسورد جیمیل و بازیابی رمز جیمیل گوگل، این شرکت به شما پیشنهاداتی برای ارتقا امنیت حساب کاربری و حساب گوگل شما می‌دهد. اکیدا توصیه می‌شود که اگر برای جیمیل خود هیچ ایمیل ریکاوری و یا شماره تلفن مشخص نکرده‌اید، در این مرحله اقدام به مشخص کردن آن کنید چرا که در هنگام فراموش کردن پسورد جیمیل با ارسال کد‌های احراز هویت توسط گوگل، دیگر نگرانی نخواهید داشت.

forgetting gmail password / بازیابی رمز جیمیل

در گذشته گوگل اجازه تعریف سوالات امنیتی جدیدی را به کاربر می‌داد اما اکنون این گونه نیست. زیرا سوالات امنیتی واقعا معیار خوبی برای احراز هویت و امنیت اکانت شما نیست. سوالات امنیتی قدیمی شما البته تا زمانی که آن‌ها را حذف نکنید کار می‌کنند.

پس از ورود به حساب کاربری جیمیل، با کلیک بر روی تصویر پروفایل خود (اگر تصویری برای پروفایل خود قرار نداده باشید، حرف اول نام شما به جای تصویر شما نمایش داده می‌شود) و انتخاب گزینه My Account و سپس Signing in to Google، می‌توانید ایمیل ریکاوری و شماره تلفن همراه خود را بینید. همچنین می‌توانید آخرین لاگین به حساب کاربری خود را به همراه نوع دستگاه لاگین شده و حتی محل لاگین را نیز ببینید و در صورت مشاهده مورد مشکوک اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید.

چگونه رمز ایمیل خود را پیدا کنیم / بازیابی پسوورد جیمیل

گزینه‌های دیگری هم در این بخش برای ارتقا امنیت حساب کاربری جیمیل شما وجود دارد. توصیه می‌کنیم که احراز هویت دو عاملی یا Two-factor Authentication را حتما در حساب خود فعال کنید و اگر از جیمیل بر روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید می‌توانید احراز هویت را به جای وارد کردن پسورد به صورت دستی، با استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند خود انجام دهید.

جمع بندی

در این مطلب به این سوال پاسخ دادیم که چگونه رمز ایمیل خود را پیدا کنیم؟ در صورتی که این مشکل برای شما به وجود آمده، به سادگی و با چند کلیک ساده می‌توانید به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید. البته بعد از بازیابی ایمیل، باید رمز جدیدی برای جیمیل خود انتخاب کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران23 دیدگاه
علی الهوردیزاده
.
10 خرداد 1399، 05:42
پاسخ
1
6
شماره جیملم رافراموش کردم لطفا خواهش میکنم راهنمایم کنید
?
.
01 مهر 1399، 18:56
پاسخ
3
3
اگر پسورد جدید بسازم حساب کاربری سوپرسل آیدی ای که با این جیمیل است حذف خواهد شد؟
علی صدیق
.
19 آبان 1399، 22:58
پاسخ
0
2
رمزش را ۴راموش کردم
قمرالدین رحیمی
.
03 اسفند 1399، 22:53
پاسخ
1
1
@علی صدیق
2jytn4
علی آقازاده
.
01 آذر 1399، 21:04
پاسخ
0
1
j6xhcd
حمیدرضادرجدر
.
09 آذر 1399، 05:05
پاسخ
2
3
چطوری رمزش را پیدا کنم
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads