چگونه از بلاک شدن اکانت خود در واتساپ باخبر شویم؟

چگونه از بلاک شدن اکانت خود در واتساپ باخبر شویم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بلاک شدن در شبکه‌های اجتماعی بسیار سنگین و غیرقابل تحمل است. اما پی بردن به این قضیه همواره کار راحتی نیست. مثلا راه‌های فهمیدن بلاک شدن در واتساپ کمی پیچیده است و هنگام بلاک شدن اکانت واتساپ پیغام یا خطایی برای ما فرستاده نمی‌شود. از این رو برای تشخیص مسدود شدن در واتس اپ باید از ترفندهای زیرکانه‌ای استفاده کنید.

واتساپ (WhatsApp) قویترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان اجتماعی در سراسر جهان است. این پیام‌رسان رایگان آمریکایی که متعلق به شرکت فیسبوک است نزدیک به 2 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد که به آنها این امکان را می‌دهد تا پیام‌های متنی و صوتی ارسال کنند، تماس صوتی و تصویری بگیرند و همچنین تصاویر، اسناد، موقعیت‌ها و سایر مطالب را به اشتراک بگذارند. علاوه بر همه این قابلیت‌ها، ویژگی دیگری نیز در واتساپ گنجانده شده که به کاربران اجازه می‌دهد افرادی را که تمایل به ارتباط با آنها ندارند بلاک کنند.

اما از کجا بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم؟ تشخیص مسدود شدن در واتس اپ چندان هم ساده نیست. در واقع فهمیدن بلاک شدن یا نشدن در واتساپ به صورت مستقیم میسر نخواهد بود. برای این کار باید از ترفندهایی استفاده کنید که به صورت تلویحی به معنای بلاک شدن اکانت واتساپ است. از این رو ما راهنمای جامعی از ترفند های فهمیدن بلاک شدن در واتساپ را جمع‌آوری کرده‌ایم و در ادامه به شما ارائه می‌کنیم. پس با پلازامگ با مقاله راه های تشخیص بلاک شدن در واتساپ همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش های تشخیص بلاک شدن اکانت واتساپ

چند روش مختلف برای فهمیدن مسدود شدن اکانت در واتس اپ وجود دارد. اگر هر کدام از آنها را در صفحه مربوط به مخاطب خود مشاهده کردید، نشانه بلاک شدن در واتساپ توسط همان مخاطب است. به عبارت بهتر فرد مورد نظر شماره شما را در لیست سیاه خود قرار داده که به معنی بن شدن شماره در واتساپ است. از این رو با روش های تشخیص بلاک شدن اکانت واتساپ همراه ما باشید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
چگونه بفهمیم واتساپ هک شده است؟ جلوگیری و رفع هک واتس ...
تیم پلازا مگ10 خرداد 1400 14:33
thumbnail
راهنمای داشتن همزمان چند واتساپ در کامپیوتر و گوشی ...
تیم پلازا مگ14 اردیبهشت 1400 10:00

آخرین بازدید مخاطب را بررسی کنید

مسدود شدن در واتس اپ

اولین راه تشخیص بلاک شدن در واتساپ چک کردن آخرین بازدید مخاطب مورد نظر است. زمانیکه در قسمت چت‌ها، صفحه مربوط به یکی از مخاطبان خود را باز می‌کنید، در قسمت بالای صفحه کنار نام کاربر، اطلاعاتی در مورد وضعیت حضور فرد و آخرین بازدیدش قابل مشاهده است. اگر کاربر آنلاین باشد کلمه Online زیر نامش قرار دارد و اگر آفلاین باشد معمولا عبارتی مثل …Last Seen دیده می‌شود که آخرین تاریخ و زمان آنلاین شدن فرد را نشان می‌دهد. اگر هیچ کدام از این عبارات را زیر نام فرد نمی‌بینید می‌تواند دو معنا داشته باشد: یا فرد این قسمت را از بخش حریم خصوصی غیرفعال کرده و یا شما را بلاک کرده است.

برای مخاطب پیام بفرستید

مسدود شدن در واتس اپ

دومین روش تشخیص نحوه بلاک شدن در واتساپ فرستادن پیام است. زمانی که در واتساپ برای یک مخاطب پیام ارسال می‌کنید سازوکار رسیدن پیام به فرد مورد نظر چند مرحله‌ای است. ابتدا پیام از گوشی شما فرستاده شده و به سرور واتساپ می‌رسد و یک تیک خاکستری می‌خورد. سپس پیام از سرور واتساپ به سمت شخص مورد نظر ارسال شده و تیک خاکستری دوم را نیز می‌خورد. در نهایت وقتی که مخاطب پیام شما را ببیند دو تیک خاکستری به رنگ آبی در می‌آید. حال اگر پیامی که فرستاده‌اید در همان تیک خاکستری اول باقی بماند دو معنی دارد: یا فرد مورد نظر اکنون واتساپ ندارد و آن را از گوشی خود پاک کرده و یا اینکه شما را بلاک کرده است.

تصویر پروفایل مخاطب را چک کنید

بلاک شدن اکانت واتساپ

سومین راه فهمیدن مسدود شدن در واتس اپ با استفاده از تصویر پروفایل مخاطب است. وقتی وارد پروفایل فرد مورد نظر بشوید اطلاعاتی در مورد بیو شخص، شماره تلفن و تصویر پروفایلش قابل مشاهده است. اگر هیچکدام از این‌ها را نمی‌بینید احتمالاً توسط مخاطب بلاک شده‌اید. همچنین اگر برای مدت طولانی عکس پروفایل شخصی ثابت مانده باشد و از جایی اطلاع دارید که او عکس پروفایلش را تغییر داده این به معنی بلاک شدن اکانت واتساپ شماست.

با مخاطب تماس صوتی یا تصویری بگیرید

بلاک شدن توسط واتساپ

چهارمین روش تشخیص بلاک شدن اکانت واتساپ برقراری تماس صوتی یا تصویری با مخاطب است. در واتساپ این امکان وجود دارد تا با مخاطبان خود تماس صوتی و تصویری برقرار کنید. این امکان با زدن روی آیکون‌های تماس صوتی و تصویری میسر می‌شود. حال اگر این آیکون‌ها غیر فعال باشند و با زدن بر روی آنها تماسی برقرار نشود به این معنی است که فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است.

مخاطب مورد نظر را به گروه اضافه کنید

تشخیص بلاک شدن در واتساپ

پنجمین راه پی بردن به بلاک شدن توسط واتساپ ایجاد گروه است. به این صورت که ابتدا یک گروه جدید ایجاد کنید و شخصی را که حدس می‌زنید شما را بلاک کرده به گروه اضافه کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید و اضافه کردن فرد به گروه با خطا مواجه شود (پیغامی مثل You Are Not Authorized To Add This Contact دریافت کنید) این بدین معنی است که فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است.

کلیه مراحل بالا را با یک اکانت دیگر امتحان کنید

در آخر برای پی بردن قطعی به بلاک شدن اکانت خود و مسدود شدن در واتس اپ می‌توانید تمامی مراحل بالا را با یک اکانت دیگر امتحان کنید. به این صورت که با یک شماره متفاوت یک اکانت جدید بسازید و یا توسط برنامه‌های ایجاد اپ مشابه یک اکانت جدید ایجاد کنید و تصویر پروفایل، آخرین بازدید، مقدور بودن برقراری تماس و همچنین اضافه کردن به گروه را مجددا امتحان کنید. اگر این کار با اکانت جدید امکان پذیر است این بدین معنی است که مخاطب، اکانت قبلی شما را بلاک کرده است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش مخفی کردن عکس پروفایل در اپلیکیشن های واتساپ ...
زهرا مظفری11 خرداد 1400 12:00
thumbnail
آموزش فعال کردن حالت روح واتساپ (راهنمای گام به گام)
سارا رمضان27 اسفند 1399 12:00

روش های دور زدن بلاک شدن اکانت در واتساپ

بلاک شدن در واتساپ همیشه برایمان سنگین و غیر قابل تحمل است. از این رو روش‌هایی برای دور زدن بلاک در واتساپ وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید با شخصی که شما را بلاک کرده مجدداً ارتباط برقرار کنید. برای استفاده از این روش‌ها و خارج شدن از بلاک واتساپ مقاله آموزش دور زدن بلاک در واتساپ؛ چگونه از بلاک خارج شویم؟ در پلازامگ را از دست ندهید.

سوالات متداول

بلاک شدن در واتساپ یعنی چه؟

به این معنی است که شخصی به شما اجازه برقراری ارتباط با خود را نمی‌دهد. وقتی بلاک بشوید، نمی‌توانید هیچ گونه پیامی به شخص بلاک کننده ارسال کنید، تصویر پروفایلش را ببینید و از وضعیت و آخرین بازدید او با خبر شوید.

فرق بلاک و ریپورت در واتساپ چیست؟

ریپورت شدن و بلاک شدن در واتساپ کاملاً متفاوت هستند. وقتی اکانت شما توسط فردی بلاک می‌شود صرفا اجازه ارتباط با آن شخص را نخواهید داشت. اما زمانی که اکانت شما ریپورت می‌شود بدین معنی است که دیگر قادر به استفاده از واتساپ خود نیستید. البته ریپورت شدن به این سادگی‌ها هم نیست و حتما شما باید مرتکب تخلفی شده باشید تا این اتفاق صورت بگیرد. این تخلفات شامل منتشر کردن عکس، فیلم، پیام متنی و محتوای غیر اخلاقی و غیر انسانی که مخالف با قوانین واتساپ است می‌شود.

بهترین روش فهمیدن بلاک شدن در واتساپ کدام است؟

از تمامی روش‌های بالا برای پی بردن به بلاکی در واتساپ می‌توانید استفاده کنید. اما به نظر بهترین راه استفاده از یک اکانت دیگر برای چک کردن پروفایل مخاطبی است که شما را بلاک کرده است. به این ترتیب بدون آنکه شخص مورد نظر متوجه شود می‌توانید مسدود شدن در واتس اپ را چک کنید.

برنامه ای برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ وجود دارد؟

با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم تا کنون هیچ برنامه‌ای ارائه نشده که در آن بتوانید بلاک شدن اکانت واتساپ خود را چک کنید. در واقع برنامه فهمیدن بلاک شدن در واتساپ به صورت جداگانه در دسترس نیست و صرفاً از روش‌هایی که در این مقاله بازگو شد می‌توانید مسدود شدن در واتس اپ را بررسی کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
ارسال لوکیشن در واتساپ؛ چگونه از لوکیشن در واتس اپ ...
طاهره غلامیان10 خرداد 1400 13:00
thumbnail
ترفند های واتساپ ؛ از ربات نظرسنجی تا رنگی نوشتن و ...
بیتا هدایت پور08 فروردین 1400 12:00

سخن پایانی

واتساپ پیام رسانی پرکاربرد و پراستفاده در کشور ماست. از این رو هیچ کس دوست ندارد که اکانت واتساپش توسط شخصی بلاک شود. بدین ترتیب در این مقاله نیز سعی شد روش‌هایی بازگو شود تا با استفاده از آنها به بلاک شدن یا نشدن اکانت خود در واتساپ پی ببرید. ما سعی کردیم کلیه روش‌های موجود را ارائه کنیم. با این حال اگر چیزی به ذهنتان می‌رسد و راهکار دیگری سراغ دارید می‌توانید آن را در قسمت کامنت‌ها با ما و مخاطبان پلازامگ به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400