خیانت همسر و نحوه مواجه با آن چگونه است؟

خیانت همسر و نحوه مواجه با آن چگونه است؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خیانت به معنای بی وفایی و پیمان شکنی به همسر می باشد. امروزه افراد زیادی هستند که در زندگی مشترک خود به همسرشان خیانت می کنند و برای بسیاری از افراد سوال است که آیا خیانت همسر را می توان بخشید یا خیر. ما در ادامه این مطلب قصد داریم که راجع به علل اصلی خیانت، درمان خیانت همسر و نحوه مواجه صحیح با آنرا برای شما بیان کنیم تا شاید بتوانیم اندکی به شما کمک کنیم تا بدانید که چگونه باید با این موضوع کنار بیایید و با آن مواجه شوید. همچنین می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم که در صورتی که این اتفاق برای شما پیش آمد چگونه با همسر خود برخورد کنید.

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا خیانت قابل بخشش است یا خیر؟ در جواب این سوال باید گفت که بستگی به نوع خیانت و شخصیت شریک زندگیتان دارد اگر فردی واقعا از صمیم قلب خود پشیمان باشد و متوجه اشتباهش شده باشد و تلاش کند که اشتباهش را جبران کند برای اینکه زندگی مشترکتان از هم نپاشد می توان با همسر خود کنار آمد و فقط برای یکبار هم که شده به او فرصت دوباره داد.

اما بعضی از افراد این کار را حق مسلم خود می دانند و از نظرشان این کار هیچ عیبی نداشته است. یا حتی ممکن است علت خیانت خود را رفتارها و کارهای همسر خود بدانند. در این صورت بخشیدن و چشم پوشی از خیانت اینگونه افراد اصلا درست نمی باشد و به هیچ عنوان نباید آن ها را بخشید. چون ممکن است بارها و بارها این کارشان را تکرار کنند. بنابراین چشم پوشی و بخشیدن خیانت همسر بستگی به شخصیت همسرتان و اینکه چقدر از اشتباه خود پشیمان و سرافکنده می باشد دارد.

خیانت همسر
خیانت همسر

اصلی ترین دلایل خیانت همسر

 1. ازدواج اجباری و بدون هیچ گونه عشق و علاقه
 2. فقر و مشکلات اقتصادی
 3. تربیت اشتباه و غلط خانوادگی
 4. شبکه های مجازی و استفاده نادرست از آنها

چه کارهایی بعد از متوجه شدن خیانت همسر باید انجام داد؟

یکی از سخت ترین کارهایی که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید  مواجه شدن با خیانت همسر خود می باشد. فرد در این مدت در وضعیت روحی و روانی بسیار بدی قرار می گیرد و در آن لحظه واقعا نمی داند که چه تصمیمی باید بگیرد.

در مواجهه با خیانت همسر به چند نکته باید توجه کرد:

1- پذیرفتن احساسات

در این دوره داشتن سرگیجه، درد، ترس، شوک و … کاملا طبیعی می باشند و ممکن است شما هر کدام از این علائم را داشته باشید بنابراین باید با آن ها کنار بیایید و نگران این علائم نباشید  شما نباید انتظار داشته باشید که با بخشیدن همسر خود همه چیز به حالت اول برمی گردد و مثل قبل می شود. طبیعی است که رابطه شما و همسرتان نمی تواند به خوبی قبل باشد و ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود.

2- صحبت کردن با یک دوست

در این مرحله از زندگی خود شما نیاز به حمایت عاطفی از جانب اطرافیان و دوستانتان دارید بنابراین می توانید این موضوع را با صمیمی ترین دوست خود در میان بگذارید تا بتواند با حرف زدن و آرام کردنتان به شما دلداری بدهد و به شما کمک کند در رابطه با این موضوع نباید همه چیز را در دل خود پنهان کنید چون ممکن است باعث بدتر شدن حالتان شود بنابراین حتما با نزدیک ترین دوست خود راجع به این مسئله صحبت کنید و از او کمک بخواهید که با حرف هایش شما را دلداری بدهد.

مواجه شدن با خیانت

3- مراقبت کردن از خود

زمانی که با خیانت همسر خود مواجه می شوید ممکن است دچار مشکلاتی از جمله تهوع، اختلال خواب، سردرگمی و گیجی شوید این علائم در ابتدا طبیعی می باشند اما باید بعد از چند روز به خودتان بیاید و سلامتی و مراقبت از خود را فراموش نکنید زیرا سلامتی مهم ترین چیزی است که باید به آن توجه کنید و آن را پشت گوش نیندازید زیرا اگر سلامتی شما به خطر بیفتد شاید دیگر نتوانید آن را به خود برگردانید.

4- مراجعه به مشاور

زمانی که متوجه خیانت همسر خود شدید سعی نکنید که این مشکل را خودتان به تنهایی حل کنید و فکر نکنید که می توانید از پس این مشکل خودتان به تنهایی بر بیایید. بنابراین سعی کنید در اولین فرصت نزد یک مشاور خوب بروید و مشکلتان را با او در میان بگذارید ماور می تواند با شما صحبت کند و شما را آرام کند و همچنین راهکارهایی را به شما نشان دهد تا شما با انجام آن راهکار ها کمتر اذیت شوید.

5- خیانت را با خیانت پاسخ ندهید

زمانی که همسرتان به شما خیانت کرد به فکر انتقام و تلافی نباشید و سعی نکنید که جواب خیانت همسر خود را با خیانت بدهید. زیرا اوضاع زندگیتان خیلی بدتر می شود و دیگر نمی توان کاری برای آن زندگی کرد و چاره ای اندیشید.

خیانت

6- فرزندان خود را درگیر این موضوع نکنید

این رابطه شما و همسرتان است و نیازی نیست که همه ی جزئیات را به فرزندان خود بگویید. حتی اگر می خواهید از همسر خود نیز طلاق بگیرید لزومی ندارد که جزئیات علت طلاق را برای فرزندان خود عنوان کنید. زیرا ممکن است فرزند شما آسیب زیادی ببیند و از لحاظ روحی و روانی به هم بریزد و دچار مشکل شود. بنابراین تا جایی که می توانید و برایتان مقدور است فرزندانتان را درگیر روابط خود نکنید و اجازه ندهید که آن ها آسیب ببینند.

7- روی خودتان ایراد نگذارید

زمانی که به شما خیانت شد سعی نکنید که بر روی خود عیب و ایراد بگذارید و بگویید حتما تقصیره خودم بوده است که خیانت دیده ام. این باعث می شود که همسرتان از این موضوع سوء استفاده کند و بگوید که علت اصلی خیانتش شما بوده اید. هیچ دلیلی برای توجیه خیانت وجود ندارد حتی اگر شما پیر شده باشید یا قیافه تان شکسته شده باشد. این چیزی نیست که همسرتان بخواهد بخاطرش به شما خیانت کند. موارد ذکر شده از اصلی ترین و مهم ترین روش هایی هستند که هنگام مواجه با خیانت همسر خود باید از آن ها استفاده کرد و همچنین به آن ها عمل کرد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400