آموزش جامع آرشیو اینستاگرام و باز گرداندن پست های پاک شده اینستا

آموزش جامع آرشیو اینستاگرام و باز گرداندن پست های پاک شده اینستا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آرشیو اینستا یکی از ویژگی‌های مهم این اپلیکیشن است که با آن می‌توانیم محتوایی که انتشار داده‌ایم را از دید دیگران مخفی کنیم. همچنین به تازگی و با معرفی یک قابلیت جدید امکان بازگردانی پست های حذف شده اینستاگرام نیز در این شبکه اجتماعی فراهم شده است.

مدیران اینستاگرام چند سال پیش پس از اینکه کاربران به طور مداوم از آن‌ها می‌خواستند قابلیتی به این شبکه اجتماعی اضافه کنند که با آن بتوانند برخی از پست‌هایشان را از پروفایلشان حذف کنند، بالاخره این قابلیت را تحت عنوان آرشیو اینستا معرفی کردند. حالا به لطف این قابلیت کاربران می‌توانند هرکدام از پست‌هایشان را از دید مخفی کنند و دیگر نیازی نیست آن‌ها را به طور کامل حذف کنند. اما اگر با این ویژگی آشنا نبودید به احتمال زیاد به جای مخفی کردن پست‌ها، آن‌ها را حذف می‌کردید. خبر خوب این است که به لطف یک ویژگی جدید از این پس می‌توانید پست‌های حذف شده را هم برگردانید. ما در این مطلب به هردو این موضوعات یعنی آرشیو اینستا و نحوه بازگردانی پست های حذف شده اینستاگرام خواهیم پرداخت.

در ویدیوی زیر نحوه آرشیو کردن و از آرشیو خارج کردن پست های اینستاگرام را تماشا کنید:

در ادامه می‌خوانید:

آرشیو اینستا

همانطور که اشاره کردیم شما با آرشیو اینستامی‌توانید هرکدام از پست‌هایتان را از دید دنبال‌کنندگانتان مخفی کنید. اما آرشيو كردن پست اينستاگرام چگونه است؟ برای آرشيو كردن پست در اينستاگرام ابتدا پستی که می‌خواهید مخفی کنید را انتخاب کنید. سپس بر روی سه نقطه بالای سمت راست پست کلیک و گزینه Archive را انتخاب کنید.

instagram archive / پست های حذف شده اینستاگرام

 

آن پست بلافاصله از پروفایل شما به قسمت Archive انتقال پیدا خواهد کرد. حالا برای دیدن پست های پنهان شده در اینستاگرام، سه خط بالای سمت راست صفحه پروفایلتان را لمس و گزینه Archive را انتخاب کنید.

instagram archive / برگرداندن پست های پاک شده اینستا

در پنجره بعدی در بالای صفحه عبارت Stories Archive را مشاهده می‌کنید و می‌توانید استوری‌هایی که آرشیو کرده‌اید را در این قسمت ببینید. اگر آن را لمس کنید در پایین صفحه 2 گزینه Posts Archive و Live Archive را مشاهده می‌کنید. با انتخاب هرکدام از آن‌ها می‌توانید پست‌ها یا لایوهایی که آرشیو کرده‌اید را هم ببینید.

instagram archive / برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام

همچنین می‌توانید محتوای آرشیو شده را با انتخاب 3 زبانه‌ای که در صفحه اول وجود دارد بر روی نقشه ببینید یا تاریخ آرشیو شدنشان را بر روی تقویم مشاهده کنید. برای پاك كردن آرشيو اينستاگرام نیز باید به تک تک آیتم‌ها بروید و با انتخاب سه نقطه بالای سمت راست آن‌ها، گزینه Delete را انتخاب کنید.

برگرداندن پست بایگانی شده در اینستاگرام

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که نحوه برگرداندن پست از آرشیو اینستا چگونه است؟ نمایش دوباره پست اینستاگرام کار آسانی است. برای برگرداندن پست بایگانی شده در اینستاگرام کافی است پست آرشیو شده را باز و دوباره سه نقطه بالای آن را لمس کنید.

instagram archive / آرشیو اینستا

 

حالا فقط کافی است گزینه Show on Profile را انتخاب کنید تا فرایند برگرداندن پست از آرشیو اینستا تکمیل شود.

آرشيو كردن استوری اينستاگرام

همانطور که می‌دانید قابلیت آرشیو اینستا فقط مخصوص پست‌ها نیست و با استفاده از آن می‌توانید استوری‌ها و لایوها را نیز آرشیو کنید. این ویژگی به صورت خودکار استوری‌های شما را آرشیو می‌کند، حتی پس از گذشت 24 ساعت از انتشار آن‌ها. برای دسترسی به استوری‌ها مانند قبل سه خط بالای پروفایلتان را لمس و گزینه Archive را انتخاب کنید. در بالای صفحه گزینه Stories Archive را انتخاب کنید تا تمامی استوری‌های قبلی خود را ببینید.

برای حذف آرشیو استوری اینستاگرام نیز یکی از استوری‌ها را انتخاب، بر روی سه نقطه بالای سمت راست صفحه کلیک و گزینه Delete را انتخاب کنید. اگر پشیمان شدید 30 روز فرصت دارید تا آن را دوباره به بخش آرشیو برگردانید. برای برگرداندن آن باید به بخش Recently Deleted بروید که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

البته نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که برای آن که استوری‌های شما به صورت پیش‌فرض در آرشیو ذخیره شوند باید از قبل در بخش Story تنظیمات، گزینه Save Story to Archive را فعال کرده باشید.

instagram archive / پست های حذف شده اینستاگرام

این گزینه در حالت عادی برای همه کاربران فعال است اما اگر آن را غیرفعال کردید یا اگر استوری‌های قبلی خود را در بخش آرشیو پیدا نمی‌کنید باید آن را فعال کنید.

آرشيو كردن لایو در اينستاگرام

مانند استوری و پست‌ها، شما می‌توانید لایوها را نیز در آرشیو ذخیره کنید. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید اگر گزینه Save Live to Archive را فعال کنید، لایوهای شما به مدت 30 روز در آرشیو ذخیره خواهند شد. در این 30 روز می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید یا در IGTV به اشتراک بگذارید. برای دیدن آن‌ها نیز درست مانند استوری‌ها و پست‌ها، از پروفایل به بخش آرشیو بروید و در بالای صفحه گزینه Live Archive را انتخاب کنید.

برگرداندن پست های پاک شده اینستاگرام

یک قابلیت کاربردی دیگر در کنار آرشیو اینستا، ویژگی جدیدی به نام Recently Deleted یا ریکاوری پست های دیلیت شده اینستاگرام است. این ویژگی به شما امکان برگرداندن پست های پاک شده اینستا و دیگر محتوا را می‌دهد. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید پست‌ها، استوری‌ها، پست‌های IGTV و ریل‌هایی که پاک کرده‌اید را مشاهده و در صورت نیاز دوباره آن‌ها را بازگردانید.

تا پیش از این راهی برای برگرداندن پست های پاک شده اینستا وجود نداشت اما حالا به لطف این قابلیت می‌توانید هر پستی که حذف کرده‌اید را دوباره برگردانید. هر پست، استوری، IGTV و ریلی که حذف کنید به قسمت Recently Deleted منتقل خواهد شد. برای ریکاوری پست های حذف شده اینستاگرام نیز 30 روز فرصت دارید. پس از گذشت 30 روز دیگر نمی‌توانید آن‌ها را برگردانید.

البته اگر اگر استوری را پیش از اتمام بازه زمانی 24 ساعته آن از پروفایل حذف کرده باشید تنها 24 ساعت فرصت دارید که به بخش Recently Deleted رفته و آن را برگردانید. در این صورت استوری دوباره در پروفایل شما به نمایش در می‌آید. اگر ظرف 24 ساعت برای برگرداندن استوری پاک شده اقدام نکنید، آن استوری برای همیشه حذف خواهد شد. اما اگر از بخش آرشیو آن را پاک کرده باشید، مانند مدت زمان برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام، 30 روز وقت دارید تا دوباره آن‌ها را برگردانید.

برای برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام از طریق این ویژگی ابتدا به پروفایل خود بروید و سه خط بالای سمت راست را لمس کنید. سپس گزینه Settings و بعد Account را انتخاب کنید.

instagram archive / برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام

سپس در ادامه برای ریکاوری پست های دیلیت شده اینستاگرام گزینه Recently Deleted را لمس کنید.

instagram archive / برگرداندن پست های پاک شده اینستا

برای برگرداندن استوری پاک شده، پستی که حذف کردید یا پست IGTV، زبانه مربوط به آن‌ها را از بالای صفحه انتخاب کنید. محتوایی که می‌خواهید برگردانید را انتخاب و سه نقطه بالای سمت راست را لمس کنید. برای برگرداندن پست های پاک شده اینستا Restore را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Delete نیز می‌توانید برای همیشه آن‌ را حذف کنید.

instagram archive / آرشیو اینستا

اما برگرداندن لایو پاک شده اینستاگرام چگونه است؟ همانطور که گفتیم می‌توانید لایو را به مدت 30 روز در آرشیو نگه‌داری کنید. اگر لایو را در IGTV ارسال کرده باشید و پس از پاک کردن آن بخواهید دوباره آن را برگردانید می‌توانید از طریق بخش Recently Deleted و درست مانند نحوه برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام و از طریق زبانه مخصوص IGTV این کار را انجام دهید.

سوالات متداول

آرشیو اینستا یا بایگانی پست اینستاگرام کجاست؟

برای دسترسی به بخش آرشیو ابتدا به پروفایل خود رفته و سه خط بالای صفحه را لمس کنید. حالا فقط کافی است گزینه Archive را انتخاب کنید تا به بخش بایگانی دست پیدا کنید.

چگونه پست بایگانی شده در اینستاگرام را برگردانیم؟

به بخش آرشیو بروید و از بالای صفحه بخش Posts Archive را انتخاب کنید. حالا پست مورد نظرتان را انتخاب و سه نقطه بالای آن را لمس کنید. با انتخاب گزینه Show on Profile می‌توانید دوباره آن را برگردانید.

چگونه پست های پاک شده اینستاگرام را برگردانیم؟

در اینستاگرام شما تا 30 روز پس از حذف یک پست فرصت دارید آن را دوباره برگردانید. برای انجام این کار همانطور که پیشتر گفتیم در تنظیمات و در بخش Account گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید. حالا پست موردنظرتان را پیدا، بر روی سه نقطه بالای آن کلیک و گزینه Restore را انتخاب کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش حذف دسته جمعی فالوور اینستاگرام | حذف دنبال کننده ...
مریم جلیل زاده30 خرداد 1400 11:00
thumbnail
آموزش ساخت اکانت فیک اینستا ؛ چگونه اکانت فیک اینستاگرام ...
زهرا مظفری29 خرداد 1400 18:00
thumbnail
فهرست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام؛ از صدف بیوتی ...
محمدسالار نعمتی28 اردیبهشت 1400 09:33
thumbnail
آیا اینستاگرام من هک شده است؟! چطور از هک اینستاگرام ...
محسن آرونی18 اردیبهشت 1400 10:30

سخن پایانی

آرشیو اینستا و همچنین قابلیت برگرداندن پست های حذف شده اینستاگرام دو ویژگی بسیار کاربردی این شبکه اجتماعی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کنترل بیشتری بر روی محتوایی که در پروفایل خود منتشر می‌کنید داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این شبکه و همچنین نحوه استفاده از قابلیت‌‌های مختلف آن می‌توانید دیگر مطالب ما در مورد اینستاگرام را مطالعه کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران48 دیدگاه
شاهرخ
.
05 آذر 1397، 19:56
پاسخ
0
1
واقعا مطلب خوبی بود ممنون
طاهره غلامیان
.
05 آذر 1397، 20:42
پاسخ
0
1
@شاهرخ
موفق باشید.
karim
.
08 آذر 1397، 14:31
پاسخ
0
1
@A.y
پستا کامل پاک شدن چطور باز گرداندن نیشه
اعظم موسوی
.
12 آذر 1397، 15:34
پاسخ
0
1
@علی
باید توی آرشیو اون بالا کنار پست های استوری آرشیو یک فلش کوچیک هست بزنید و گزینه آرشیو پست رو انتخاب و پستتون رو میبینید روش بزنید و برش گردونید insta aezammoosavi6758
فرشید وثوق
.
11 فروردین 1398، 10:57
پاسخ
0
0
@مرتضی
خیر. در صورت پاک کردن پست، امکان ریکاوری آن وجود ندارد
Rihane
.
26 اردیبهشت 1398، 09:56
پاسخ
0
0
@فریده
وقتی میزنید رو اون تایمره؛بعد بالا سمت راست با چپ بزرگ مینویسه بایگانی داستان ها یا اشیو استوری ها . یبار بزنید روش؛یه گزینه میاد کنارش ؛بایگانی پست ها
شاهرخ
.
05 آذر 1397، 19:58
پاسخ
0
1
البته مراحلش مقداری تغییر کرده اما با همین راهنمایی موفق شدم
A.y
.
06 آذر 1397، 23:16
پاسخ
0
1
خیلی ممنون
طاهره غلامیان
.
05 آذر 1397، 20:42
پاسخ
0
1
@شاهرخ
موفق باشید.
karim
.
08 آذر 1397، 14:31
پاسخ
0
1
@A.y
پستا کامل پاک شدن چطور باز گرداندن نیشه
اعظم موسوی
.
12 آذر 1397، 15:34
پاسخ
0
1
@علی
باید توی آرشیو اون بالا کنار پست های استوری آرشیو یک فلش کوچیک هست بزنید و گزینه آرشیو پست رو انتخاب و پستتون رو میبینید روش بزنید و برش گردونید insta aezammoosavi6758
فرشید وثوق
.
11 فروردین 1398، 10:57
پاسخ
0
0
@مرتضی
خیر. در صورت پاک کردن پست، امکان ریکاوری آن وجود ندارد
Rihane
.
26 اردیبهشت 1398، 09:56
پاسخ
0
0
@فریده
وقتی میزنید رو اون تایمره؛بعد بالا سمت راست با چپ بزرگ مینویسه بایگانی داستان ها یا اشیو استوری ها . یبار بزنید روش؛یه گزینه میاد کنارش ؛بایگانی پست ها
علی
.
12 آذر 1397، 13:40
پاسخ
0
1
پست من پاک شده و توی آرشیو هم نیست، چیکارکنم پستم برگرده؟؟
طاهره غلامیان
.
05 آذر 1397، 20:42
پاسخ
0
1
@شاهرخ
موفق باشید.
karim
.
08 آذر 1397، 14:31
پاسخ
0
1
@A.y
پستا کامل پاک شدن چطور باز گرداندن نیشه
اعظم موسوی
.
12 آذر 1397، 15:34
پاسخ
0
1
@علی
باید توی آرشیو اون بالا کنار پست های استوری آرشیو یک فلش کوچیک هست بزنید و گزینه آرشیو پست رو انتخاب و پستتون رو میبینید روش بزنید و برش گردونید insta aezammoosavi6758
فرشید وثوق
.
11 فروردین 1398، 10:57
پاسخ
0
0
@مرتضی
خیر. در صورت پاک کردن پست، امکان ریکاوری آن وجود ندارد
Rihane
.
26 اردیبهشت 1398، 09:56
پاسخ
0
0
@فریده
وقتی میزنید رو اون تایمره؛بعد بالا سمت راست با چپ بزرگ مینویسه بایگانی داستان ها یا اشیو استوری ها . یبار بزنید روش؛یه گزینه میاد کنارش ؛بایگانی پست ها
فریده
.
13 آذر 1397، 20:26
پاسخ
0
1
من همه این مراحل رو رفتم اما اونجا عکسی نبود...استوری ها همه بودن اما پستم نبود
طاهره غلامیان
.
05 آذر 1397، 20:42
پاسخ
0
1
@شاهرخ
موفق باشید.
karim
.
08 آذر 1397، 14:31
پاسخ
0
1
@A.y
پستا کامل پاک شدن چطور باز گرداندن نیشه
اعظم موسوی
.
12 آذر 1397، 15:34
پاسخ
0
1
@علی
باید توی آرشیو اون بالا کنار پست های استوری آرشیو یک فلش کوچیک هست بزنید و گزینه آرشیو پست رو انتخاب و پستتون رو میبینید روش بزنید و برش گردونید insta aezammoosavi6758
فرشید وثوق
.
11 فروردین 1398، 10:57
پاسخ
0
0
@مرتضی
خیر. در صورت پاک کردن پست، امکان ریکاوری آن وجود ندارد
Rihane
.
26 اردیبهشت 1398، 09:56
پاسخ
0
0
@فریده
وقتی میزنید رو اون تایمره؛بعد بالا سمت راست با چپ بزرگ مینویسه بایگانی داستان ها یا اشیو استوری ها . یبار بزنید روش؛یه گزینه میاد کنارش ؛بایگانی پست ها
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400