آموزش بکاپ، پشتیبان گیری، بازیابی اطلاعات و ریکاوری آیفون

آموزش بکاپ، پشتیبان گیری، بازیابی اطلاعات و ریکاوری آیفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات گوشی، خوب است که تهیه بکاپ گوشی ایفون به طور مرتب یا حتی زمان‌بندی شده و به صورت خودکار انجام شود. به همین منظور، در این مطلب، آموزش بک اپ گرفتن در آیفون با معرفی چند روش بک آپ گیری از گوشی های آیفون و نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون از طریق اپلیکیشن و نرم افزار ارائه می‌شود.

یکی از راه‌های جلوگیری از پاک شدن دائمی اطلاعات ایفون و از دست دادن اطلاعات مهم و حیاتی این است که طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون را بدانید و به طور مرتب از اطلاعات خود بکاپ بگیرید. اما برای تهیه بکاپ گوشی ایفون چه کاری می‌توان انجام داد؟ برای آموزش بک اپ گرفتن در آیفون می‌توانید ادامه این مقاله را دنبال کنید. زیرا نه تنها روش بک آپ گیری از گوشی های آیفون با iCloud و کامپیوتر ارائه می‌شود. بلکه تعدادی اپلیکیشن و نرم افزار هم برای طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون ارائه می‌شود. به علاوه، راهی هم برای نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون با جیمیل به شما معرفی می‌شود.

در ادامه می‌خوانید:

آموزش تهیه نسخه پشتیبان گوشی آیفون

در این قسمت از آموزش گرفتن نسخه پشتیبان در گوشی آیفون ، سه روش برای طریقه بکاپ گرفتن از گوشی آیفون معرفی می‌شود. سپس در ادامه طریقه ریکاوری و روش‌های بک آپ گرفتن در ایفون با استفاده از اپلیکیشن و نرم افزار ارائه می‌شود. تهیه بک آپ از اطلاعات گوشی ایفون با استفاده از iCloud، بکاپ گرفتن از اطلاعات دستگاه های ایفون با استفاده از مک و بک آپ گرفتن از حافظه گوشی ایفون با استفاده از ویندوز کامپیوتر ممکن است.

مراحل بکاپ ایفون با iCloud

روش بک آپ گیری از گوشی های آیفون

 • برای تهیه بکاپ گوشی ایفون ، وارد تنظیمات (Settings) شده و به قسمت نام کاربری خود، و بعد iCloud رفته و گزینه iCloud Backup را انتخاب کنید
 • حالا گزینه iCloud Backup را روشن کنید. به این ترتیب، وقتی گوشی به برق و وای فای متصل باشد و قفل باشد، iCloud به صورت خودکار و روزانه از ایفون بکاپ می‌گیرد
 • حالا برای پشتیبان گیری دستی گزینه Back Up Now را انتخاب کنید.

در این بخش از آموزش بک اپ گرفتن در آیفون ، برای دیدن بکاپ های iCloud خود می‌توانید این مسیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات شده و به قسمت نام کاربری خود و بعد iCloud بروید
 • حالا وارد Manage Storage و سپس Backups شوید
 • برای پاک کردن یک بکاپ، آن را از لیست انتخاب کرده و سپس گزینه Delete را لمس کنید.

مراحل بکاپ ایفون با مک

طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون

 • برای استفاده از این بهترین روش تهیه فول بکاپ در آیفون ، ایفون و کامپیوتر را با کابل به هم وصل کنید
 • در نوار کناری Finder در مک، آیفون خود را انتخاب کنید

برای استفاده از Finder جهت بکاپ گرفتن کامل از گوشی آیفون ، سیستم عامل 10.15 یا جدیدتر لازم است. با نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل مک، از آیتونز برای پشتیبان گیری آیفون استفاده کنید.

 • در بالای پنجره Finder روی گزینه General کلیک کنید
 • حالا گزینه «Back up all of the data on your iPhone to this Mac» را انتخاب کنید
 • برای رمزگذاری اطلاعات بکاپ، یک پسورد یا رمز انتخاب کنید و گزینه «Encrypt local backup» را انتخاب کنید
 • حالا روی گزینه Back Up کلیک کنید.

نکته: لطفاً توجه داشته باشید که اگر همگام سازی وای فای را راه اندازی کرده باشید، بدون کابل و به صورت وایرلس هم می‌توانید آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید.

در این قسمت، آموزش بکاپ گرفتن از گوشی موبایل ایفون با ویندوز کامپیوتر و طریقه بکاپ گرفتن از آیفون با کامپیوتر ارائه می‌شود.

مراحل بکاپ ایفون با ویندوز

 • برای بکاپ گرفتن از دیتای برنامه های ایفون ، آیفون و کامپیوتر خود را با کابل به هم وصل کنید
 • در اپلیکیشن آیتونز در کامپیوتر خود، روی iPhone در سمت چپ بالای پنجره آیتونز کلیک کنید
 • روی Summary کلیک کنید
 • حالا برای بکاپ گرفتن از محتوای گوشی آیفون روی گزینه Back Up Now زیر گزینه Backups کلیک کنید
 • برای رمزگذاری بکاپ خود گزینه «Encrypt local backup» را انتخاب کرده و یک رمز را به انتخاب خود تایپ کنید و سپس روی گزینه Set Password کلیک کنید.

در این قسمت از آموزش بک اپ گرفتن در آیفون ، برای نحوه بازیابی اطلاعات گوشی آیفون و مشاهده بکاپ های خود در کامپیوتر این مسیر را دنبال کنید:

 • وارد گزینه Edit و سپس Preferences شوید
 • حالا روی گزینه Devices کلیک کنید
 • بکاپ های رمزگذاری شده دارای آیکن قفل هستند

نکته: لطفاً توجه داشته باشید که اگر همگام سازی وای فای را راه اندازی کرده باشید، بدون کابل و به صورت وایرلس هم می‌توانید آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید.

برای نحوه بکاپ گیری برنامه های آیفون و همچنین بکاپ گرفتن از مخاطبان گوشیهای آیفون یا به طور کلی طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون می‌توان از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها هم استفاده کرد.

نرم افزارها و اپلیکیشن های بکاپ ایفون

در این قسمت از طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون ، چند نرم افزار بکاپ گرفتن از گوشی آیفون معرفی می‌شوند.

1. برنامه iCareFone

آموزش بک اپ گرفتن در آیفون

با کمک اپلیکیشن بکاپ گرفتن کامل از گوشی آیفون iCareFone به راحتی می‌توانید اطلاعات iOS خود را در کامپیوتر بکاپ بگیرید و کارهایی مانند بکاپ گیری از همه برنامه های گوشی آیفون ، بازیابی شماره های گوشی آیفون با بک آپ ، بازیابی اطلاعات موبایل آیفون با فایل پشتیبان و غیره را انجام دهید. برای تهیه بکاپ گوشی ایفون با استفاده از این اپلیکیشن به صورت رایگان می‌توانید اطلاعات را جابجا کنید و حتی فقط با چند کلیک فایل‌های تکراری را حذف کنید. می‌توانید چیزهای زیادی را مانند مخاطبین، پیام‌ها، تصاویر، ویدیوها، اپلیکیشن‌ها و بوکمارک‌ها را مدیریت کنید. نکته جالب این است که در این روش بک آپ گیری از گوشی های آیفون ، با استفاده از iCareFone می‌توانید فایل‌ها را بین سایر دستگاه‌های iOS و آیتونز بدون هیچ محدودیتی منتقل کنید.

علاوه بر امکان ریکاوری داده های ایفون با نسخه پشتیبان ، این اپلیکیشن امکان رفعِ مشکلات غیرمنتظره دستگاه iOS را هم فراهم می‌کند، مشکلاتی مانند:

 • خرابی تاچ آیدی
 • زود تمام شدن شارژ باتری
 • داغ کردن دستگاه
 • فریز شدن حالت ریکاوری
 • گیر کردن نمایشگر روی لوگوی اپل

برای امنیت بیشتر، می‌توانید تصاویر خود را رمزگذاری کرده و بدون از دست دادن اطلاعات، آن‌ها را بازیابی کنید.

2. برنامه Dr.Fone

تهیه بکاپ گوشی ایفون

اپلیکیشن Dr.Fone یکی دیگر از برنامه های بکاپ گرفتن از تمام گوشی آیفون بشمار می‌رود. این برنامه به عنوان یک طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون ، امکان بکاپ سریع اطلاعات آیفون یا آیپد را در کامپیوتر و بازیابی بکاپ های iCloud یا iTunes به دستگاه iOS را بدون نگرانی فراهم می‌کند. فقط یک کلیک لازم است تا دستگاه خود را وصل کنید و بکاپ گیری را شروع کنید. به این ترتیب، با این نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون ، لازم نیست تک تک فایل‌ها را بکاپ بگیرید و بازیابی کنید. می‌توانید تمام فایل‌ها را انتخاب کرده و این کار را انجام دهید.

برنامه Dr.Fone انواع مختلف داده‌ها را از فایل صوتی، تصویر و ویدئو گرفته تا پیام‌ها می‌تواند بکاپ بگیرد. البته پس از استفاده از نسخه رایگان آن باید به صورت سالانه 19.99 دلار هزینه پرداخت کنید.

3. برنامه iMazing

نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون

با اپلیکیشن iMazing می‌توانید از فناوری شگفت‌انگیز بکاپ گیری بی سیم و خودکار استفاده کنید. می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه بکاپ بگیرد. تمامِ اطلاعات بکاپ ذخیره می‌شوند و فقط در چند دقیقه می‌توانید هر کدام از نسخه‌ها را بازیابی کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات بکاپ خود را به مک، ویندوز یا هر درایو خارجی منتقل کنید.

4. برنامه FonePaw

طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون

برای بازیابی بازیابی فایل های پاک شده آیفون از طریق بکاپ می‌توانید از نرم افزار FonePaw هم استفاده کنید. البته به شرطی که قبلاً اطلاعات خود را از طریق اپلیکیشن بکاپ گرفته باشید. وقتی به ویندوز یا مک خود متصل شدید، برنامه شروع به اسکن کردن اطلاعات گوشی شما می‌کند، سپس تنها کاری که باید انجام بدهید، یک کلیک است تا تمام آن‌ها را بکاپ بگیرید. نکته جالب توجه این برنامه این است که بدون نیاز به پاک کردن بکاپ قبلی، می‌توانید چندین بکاپ بگیرید.

علاوه بر بکاپ و ذخیره دوباره، امکان بازیابی اطلاعات گوشی آیفون بدون نیاز به روت هم با FonePaw وجود دارد و این برنامه به شما کمک می‌کند فایل‌های از دست داده را از iCloud و iTunes بازیابی کنید.

5. برنامه iTransor

روش بک آپ گیری از گوشی های آیفون

در این قسمت از آموزش بک اپ گرفتن در آیفون خوب است بدانید که با برنامه iTransor می‌توانید بدون نگرانی از دست دادن اطلاعات در طولِ فرآیند، داده‌های خود را بکاپ بگیرید، دوباره ذخیره و جابجا کنید. با تهیه بکاپ گوشی ایفون با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید اطلاعات خود را از یک دستگاه به دیگری جابجا کرده و داده‌های اپلیکیشن‌های مشخصی مانند واتساپ و وی چت را بکاپ گرفته و بازیابی کنید. یکی از نکات جالب این خدمات امکان مشاهده اطلاعات پیش از بازیابی است تا بدانید که چه چیزی را دارید بازیابی می‌کنید. همچنین بکاپ پیام‌های اپلیکیشنی مانند واتساپ را هم می‌توان در فرمت‌های مختلف مانند HTML و XLS ذخیره کرد.

ریکاوری آیفون با iCloud و کامپیوتر

در این قسمت نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون با iCloud ارائه می‌شود. اگر قبلاً از اطلاعات خود در iCloud و کامپیوتر بکاپ گرفته‌اید یا پشتیبان‌گیری کرده‌اید، برای ریکاوری حافظه داخلی گوشی ایفون با بکاپ iCloud و کامپیوتر می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید. برای ریکاوری گوشی فرمت شده آیفون با بکاپ هم از این روش می‌توانید استفاده کنید. البته به شرطی که قبلاً پشتیبان گیری را در iCloud یا کامپیوتر ذخیره کرده باشید.

ریکاوری ایفون با بکاپ iCloud

 • برای ریکاوری گوشی آیفون با طریق بکاپ خود گوشی ، دستگاه خود را روشن کنید. اگر قبلاً گوشی را راه اندازی کرده‌اید، باید تمامِ محتوای آن را پاک کنید تا بتوانید این مراحل را برای بازیابی با بکاپ انجام بدهید
 • مراحل راه اندازی روی نمایشگر را دنبال کنید تا اینکه به صفحه Apps & Data برسید، اکنون گزینه Restore را از iCloud Backup انتخاب کنید
 • با اپل آیدی (Apple ID) خود وارد iCloud شوید
 • یک بکاپ را انتخاب کنید. به تاریخ و حجم هر کدام دقت کنید و بکاپ مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب، انتقال شروع می‌شود. اگر پیامی مشاهده کردید با این مضمون که نسخه جدیدترِ نرم افزار لازم است، مراحل روی نمایشگر را برای بروزرسانی دنبال کنید
 • وقتی خواسته شود، برای بازیابی اپ‌ها و خریدها (اگر آیتونز یا محتوای اپ استور را با چند اپل آیدی خریده باشید، از شما خواسته می‌شود وارد تمامِ آن‌ها شوید) با اپل آیدی خود وارد شوید. اگر رمز خود را به یاد نمی‌آورید، می‌توانید از این مرحله بگذرید و بعداً وارد شوید. اما تا وقتی که با اپل آیدی خود وارد نشوید نمی‌توانید از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید
 • متصل بمانید و منتظر باشید که یک نوار پیشرفت ظاهر و کامل شود. با توجه به حجم بکاپ و سرعت شبکه، نوار پیشرفت ممکن است به چند دقیقه تا یک ساعت زمان برای کامل شدن نیاز داشته باشد. اگر خیلی زود وای فای را قطع کنید، پیشرفت نوار متوقف خواهد شد، مگراینکه دوباره به وای فای وصل شوید
 • پس از پایان آن، می‌توانید راه اندازی را تمام کرده و از دستگاه خود استفاده کنید. در این نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون ، محتوایی مانند اپلیکیشن‌ها، تصاویر، موسیقی و سایر اطلاعات در طول چند ساعت یا روز آینده، بازیابی می‌شوند. سعی کنید به وای فای وصل باشید تا فرآیند کامل شود.

ریکاوری ایفون با بکاپ در کامپیوتر

طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون

 • برای ریکاوری فایل های گوشی موبایل آیفون با بکاپ در کامپیوتر، در یک مک با سیستم عامل کاتالینا 10.15 یا بالاتر، گزینه Finder را باز کنید. در مک با سیستم عامل Mojave 10.14 با قدیمی‌تر، یا در کامپیوتر آیتونز iTunes را باز کنید
 • برای استفاده از این بهترین راه ریکاوری در آیفون با بکاپ ، آیفون را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. اگر پیامی از شما رمزِ دستگاه را می‌خواهد یا گزینه To Trust This Computer ظاهر می‌شود، مراحل ظاهر شده در نمایشگر را دنبال کنید
 • آیفون، آیپد یا آیپاد خود را وقتی در Finder ویندوز یا آیتونز دیده شد، انتخاب کنید
 • گزینه Restore Backup را انتخاب کنید
 • به تاریخ هر بکاپ دقت کرده و بکاپ مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • گزینه Restore را کلیک کرده و منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود. اگر رمز از شما خواسته شد، رمز بکاپ رمزگذاری شده را وارد کنید
 • پس از ری استارت (Restart) آیفون، دستگاه را به کامپیوتر متصل نگه دارید تا با کامپیوتر همگام سازی کند. پس از پایان همگام سازی می‌توانید ایفون را از کامپیوتر جدا کنید.

بکاپ و بازیابی ایفون با گوگل وان

آموزش بک اپ گرفتن در آیفون

همچنین می‌توانید تهیه بکاپ گوشی ایفون را با خدمات گوگل وان (Google One) هم انجام دهید. انجام این کار شامل بکاپ گرفتن مخاطبین آیفون با جیمیل ، بازیابی اطلاعات گوشی با جیمیل بوده و مخاطبین، تقویم، تصاویر، ویدیوها را در گوگل درایو، جیمیل و گوگل فوتوز بکاپ می‌گیرد. ابتدا باید اپلیکیشن Google One را از اپ استور اپل دانلود و نصب کنید.

مراحل بکاپ گرفتن با گوگل وان

 • اپلیکیشن را باز کرده و در Home Screen گزینه Set up data backup را لمس کنید
 • سپس محتوایی را که می‌خواهید بکاپ بگیرید مانند مخاطبین، تقویم، تصاویر و ویدیوها انتخاب کنید
 • گزینه Back up now را لمس کنید و به این ترتیب، اطلاعات شما در سرورهای گوگل بکاپ گرفته می‌شود
 • در طول فرآیند بکاپ گیری باید اپلیکیشن باز باشد، وگرنه فرآیند متوقف می‌شود

 • حالا به هوم اسکرین برگشته و به بخش Storage بروید یا آیکن Storage را از نوار ابزار پایین لمس کنید تا ببینید که چه مقدار فضایی برای بکاپ ها و سایر محتوا استفاده شده است
 • همچنین می‌توانید در قسمت Backup settings گزینه‌های قبلی را ویرایش کنید و مشخص کنید که چه جور اطلاعاتی در آینده بکاپ گرفته شود.
 • برای بازیابی اطلاعات بکاپ گرفته شده هم باید گوگل درایو، جیمیل و گوگل فوتوز را باز کرده و اطلاعات خود را جستجو کنید.

سوالات متداول

1. چگونه از اطلاعات گوشی آیفون بکاپ بگیریم؟

با استفاده از iCloud در گوشی می‌توانید از اطلاعات خود بکاپ بگیرید. برای این کار باید به وای فای متصل باشید. به قسمت تنظیمات (settings) و سپس iCloud رفته و گزینه Back Up Now را انتخاب کنید تا از اطلاعات گوشی در حافظه iCloud بکاپ گرفته شود.

2. چگونه بکاپ iCloud را در آیفون ریکاوری کنیم؟

در قسمت iCloud Backup گوشی، گزینه Restore را انتخاب کنید. با اپل آیدی خود وارد iCloud شوید. بکاپ مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب ریکاوری و انتقال اطلاعات آن بکاپ به گوشی شروع می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله، به طور خلاصه، آموزش بک اپ گرفتن در آیفون با روش‌های بسیار کاربردی ارائه شد. مشاهده کردید که یک روش بک آپ گیری از گوشی های آیفون استفاده از iCloud و اتصال آیفون با کابل به کامپیوتر است. طریقه پشتیبان گیری گوشیهای آیفون و نحوه ریکاوری گوشی موبایل آیفون هم استفاده از جیمیل، گوگول وان و نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مربوطه است. اگر شما هم روش کاربردی و راحتی را برای تهیه بکاپ گوشی ایفون می‌شناسید، در پایین صفحه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads