معرفی برنامه انتقال فایل اندروید از طریق بلوتوث، هات اسپات و وای فای

معرفی برنامه انتقال فایل اندروید از طریق بلوتوث، هات اسپات و وای فای
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با وجود تعداد زیادی برنامه انتقال فایل اندروید و برنامه انتقال فایل بین دو گوشی، جا به جایی فایل بین دو گوشی راحت‌تر شده است. به این ترتیب، استفاده از نرم افزار انتقال فایل بین موبایل را می‌توان به عنوان یکی از ساده‌ترین راه های انتقال فایل بین دو گوشی بشمار آورد.

با وجود میلیون‌ها اپلیکیشن موجود در بازار، واضح است که در انتخاب برنامه انتقال فایل از گوشی به گوشی دیگر سردرگم شوید. به همین منظور، لازم است که با تعدادی از بهترین برنامه اشتراک گذاری فایل اندروید به عنوان یکی از روش های انتقال فایل بین دو موبایل آشنا شوید. بنابراین، در این مقاله از پلازامگ چند برنامه انتقال فایل اندروید بررسی می‌شوند.

برنامه های انتقال فایل بین دو گوشی

در این قسمت 10 برنامه انتقال فایل بین دو گوشی معرفی می‌شوند. البته اگر به دنبال یک نرم افزار دسکتاپ برای انتقال تصاویر از اندروید به اندروید هستید، می‌توانید برنامه MobileTrans را امتحان کنید.

1. برنامه SHAREit

برنامه انتقال فایل بین دو گوشی

نخستین نرم افزار انتقال فایل بین موبایل در این لیست، اپلیکیشن محبوب SHAREit است. فقط کافی است این برنامه انتقال فایل از گوشی به گوشی دیگر را در هر دو دستگاه دانلود کنید و از طریق وای فای دو گوشی را به یکدیگر وصل کنید. وقتی دو گوشی به هم وصل شدند، به راحتی می‌توانید انتقال برنامه از گوشی به گوشی دیگر یا هر نوع انتقال فایل دیگری را انجام دهید. در واقع، این اپلیکیشن یک نحوه ارسال برنامه اندروید با بلوتوث هم بشمار می‌رود.

فایل‌هایی که با این اپلیکیشن می‌توانید جابجا کنید عبارتند از فیلم، آهنگ، تصویر، اسناد، اپلیکیشن و بسیاری موارد دیگر. گیرنده می‌تواند فایل‌ها و اپلیکیشن‌ها را بدون به زحمت انداختن فرستنده، دریافت کند. در این برنامه می‌توانید فایل‌ها را با سرعت 20 مگابایت در ثانیه جا به جا کنید. به علاوه، با استفاده از قابلیت CLONEit هم می‌توانید اطلاعات مهم را از دستگاه فرستنده در عرض چند دقیقه به دستگاه خود کپی کنید. بنابراین، این برنامه را می‌توان نرم افزار انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید هم دانست.

2. برنامه Samsung Smart Switch

اپلیکیشن دیگری که از راه های انتقال فایل بین دو گوشی به صورت رایگان بشمار می‌رود، امکان انتقال اطلاعات از یک دستگاه اندروید به دیگری را به صورت بی سیم و همچنین با استفاده از کابل فراهم می‌کند. این برنامه اندروید فایل ترنسفر بیشتر از دستگاه‌های سامسونگ پشتیبانی می‌کند و حتی در برخی دستگاه‌های سامسونگ مانند S7، گوشی S8، گوشی S9، نوت 8 و نوت 9 از قبل نصب شده وجود دارد. اپلیکیشن سامسونگ اسمارت سوئیچ امکان انتقال اطلاعات بین دو دستگاه اندروید را فراهم می‌کند. این اپلیکیشن همچنین می‌تواند اطلاعات را بین دو دستگاه اندروید از طریق کارت حافظه نیز انجام دهد.

با استفاده از این اپلیکیشن به عنوان بهترین برنامه انتقال فایل بین دو گوشی، می‌توانید مخاطبین، تقویم، تصویر، موسیقی، پیام متنی و بسیاری موارد دیگر را بین دو گوشی خود جا به جا کنید. مزیت دیگر استفاده از سامسونگ اسمارت سوئیچ این است که امکان اتصال با دستگاه‌های سایر پلتفرم‌ها را نیز فراهم می‌کند؛ پلتفرم‌های iOS، ویندوز و بلک بری (Blackberry).

3. برنامه Xender

نرم افزار انتقال فایل بین موبایل

این اپلیکیشن هم به عنوان یک نحوه ارسال برنامه با گوشی به گوشی برای کاربران اندروید بشمار می‌رود. در آموزش فرستادن فایل از یک گوشی به گوشی دیگر با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان گفت که فقط باید دستگاه‌ها را از طریق هات اسپات به یکدیگر وصل کنید و هیچ نیازی به کابل و سیم ندارد. به این ترتیب، امکان انتقال تصویر، ویدیو، پیام، بازی، مخاطبین و بسیاری موارد دیگر فراهم می‌شود.

اپلیکیشن Xender به عنوان یک برنامه انتقال فایل اندروید، حتی امکان اتصال به چهار دستگاه را به طور همزمان فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید با سایر پلتفرم‌ها هم فایل جا به جا کنید؛ پلتفرم‌هایی مانند iOS و ویندوز و حتی به کامپیوتر. این نرم افزار انتقال فایل بین موبایل با سرعت 40 مگابایت در ثانیه، فایل‌ها را جا به جا می‌کند و هیچ محدودیتی در انتقال فایل‌های بزرگ و دارای حجم بالا ندارد.

4. برنامه Send Anywhere

برنامه انتقال فایل بین دو گوشی Send Anywhere، امکان انتقال اطلاعات با حداکثر امنیت با رمزگذاری 256 بیتی را فراهم می‌کند و شاید بتوان آن را به عنوان یکی از بهترین راه های انتقال فایل بین دو گوشی دانست. این برنامه انتقال فایل اندروید رایگان است، اما تبلیغات هم دارد. یک اپلیکیشن امن برای انتقال داده است که امکان اتصال را با رمز 6 رقمی یا با اسکن کردن کد QR فراهم می‌کند. به این ترتیب، بدون نیاز به اینترنت می‌توانید اطلاعات را جا به جا کنید. اطلاعات را می‌توانید با استفاده از یک لینک با افراد مختلف به اشتراک بگذارید.

این برنامه همچنین دارای حافظه Cloud است و اطلاعات یا فایل‌ها را می‌توان در آن ذخیره کرد و سپس با هر دستگاهی به اشتراک گذاشت. اطلاعات منتقل شده روی هیچ سروری نیست و هر تعداد فایل و اطلاعاتی می‌توان جا به جا کرد. هم زمان تا 50 گیگابایت اطلاعات را می‌توان در برنامه Send Anywhere جا به جا کرد.

5. برنامه AirDroid

این نرم افزار انتقال فایل بین موبایل به عنوان یکی از راه های انتقال فایل بین دو گوشی توسط وبسایت‌های مختلف فناوری مانند PCWorld، وبسایت CNET، وبسایت BGR و Lifehacker معرفی شده است. برنامه AirDroid یکی از بهترین اپلیکیشن‌های انتقال فایل با سرعت خوب و در شبکه‌های مختلف است.

برنامه AirDroid نه تنها امکان انتقال فایل‌ها و فولدرها از یک دستگاه اندروید به دیگر دستگاه اندروید را فراهم می‌کند، بلکه حتی می‌توان دستگاه اندروید را به صورت وایرلس و بی سیم از طریق کامپیوتر کنترل کرد. همچنین می‌توانید فایل‌ها را از اندروید به کامپیوتر و برعکس هم جابجا کنید. یک مزیت دیگر برنامه AirDroid امکان پشتیبان‌گیری فایل‌ها از گوشی به کامپیوتر است. تنها محدودیت این برنامه نداشتن قابلیت انتقال اطلاعات به چند دستگاه است.

6. برنامه AirMore

راه های انتقال فایل بین دو گوشی

برنامه AirMore یک ابزار مدیریت برای دستگاه‌های اندروید و iOS بشمار می‌رود و امکان انتقال اطلاعات از اندروید به اندروید و iOS به اندروید و برعکس را فراهم می‌کند. این برنامه انتقال فایل اندروید، تصاویر، ویدیوها، پیام‌ها و اسناد را می‌تواند جابجا کند. برنامه AirMore رایگان است و کاربران می‌توانند با استفاده از اتصال اینترنت، اطلاعات را جابجا و ذخیره کنند. با دانلود آخرین نسخه AirMore همچنین می‌توانید اطلاعات را در حافظه رایگان Cloud آن در گوشی خود ذخیره کنید.

7. برنامه Zapya

زاپیا (Zapya) را می‌توان به عنوان یک برنامه انتقال فایل بین دو گوشی با سرعت بالا معرفی کرد. این اپلیکیشن امکان انتقال اطلاعات بین دستگاه‌های اندروید، iOS، ویندوز، مک و غیره را فراهم می‌کند. با استفاده از زاپیا می‌توانید چهار دستگاه را به یکدیگر متصل کنید و انتقال اطلاعات با انواع فرمت‌ها را با استفاده از کد QR انجام دهید.

در برنامه زاپیا قابلیت پیام‌رسانی هم وجود دارد و کاربران می‌توانند با یکدیگر چت کنند. در این برنامه می‌توانید فایل‌ها و فولدرها را از گوشی قدیمی به گوشی جدید پشتیبان‌گیری کنید. این برنامه هم رایگان است.

8. برنامه Bluetooth File Transfer

برنامه انتقال فایل اندروید

این نرم افزار انتقال فایل بین موبایل دارای یک مرورگر فایل داخلی سریع و رابط کاربرپسند است. با استفاده از بلوتوث در این برنامه می‌توانید فایل‌ها را بین دو گوشی به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید در این برنامه فایل‌ها را برای انتقال فشرده کنید و یا از حالت فشرده خارج کنید.

9. برنامه LG Mobile Switch

یکی دیگر از راه های انتقال فایل بین دو گوشی، استفاده از برنامه LG Mobile Switch است. کاربران با استفاده از این اپ می‌توانند اطلاعات را از هر گوشی اندروید یا آیفون به گوشی اندروید ال جی منتقل کنند. در این برنامه اطلاعات با استفاده از وای فای یا کابل جابجا می‌شود. با استفاده از این اپ، امکان انتقال سریع و امن تماس‌ها، پیام‌ها، مخاطبین، تصاویر، ویدیوها و فایل‌های صوتی و غیره از یک دستگاه اندروید به گوشی ال جی وجود دارد. تنها محدودیت این برنامه، عدم امکان انتقال اطلاعات موجود در حافظه Cloud مانند گوگل درایو یا iCloud است.

10. برنامه Huawei Backup

برنامه هواوی بکاپ در واقع برای پشتیبان گیری تمام اطلاعات مهم مانند مخاطبین، تصاویر، ویدیوها، تماس‌ها، اپلیکیشن‌ها و غیره در یک دستگاه یا حافظه Cloud است. پشتیبان‌گیری با استفاده از این برنامه کاملاً امن است و می‌توان اطلاعات را در کارت حافظه، USB درایور یا Cloud ذخیره کرد. همچنین می‌توان اطلاعات را از محل ذخیره شدن آن به هر دستگاه اندروید دیگری جا به جا کرد.

جمع بندی

تمام اپلیکیشن‌های ذکر شده در این فهرست از مزیت‌های بخصوص خود برخوردار هستند. بنابراین، شما می‌توانید با توجه به نیاز و نوع دستگاه خود یکی از آن‌ها را به عنوان برنامه انتقال فایل اندروید یا برنامه انتقال فایل بین دو گوشی انتخاب کنید. علاوه بر این، اگر سوال یا نظری دارید می‌توانید در بخش دیدگاه‌های پلازامگ بیان کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads