سئو چیست؟ انواع سئو به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

سئو چیست؟ انواع سئو به چند دسته تقسیم بندی می شود؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سئو چیست؟ می توان یک تعریف بسیار ساده از آن ارائه داد، اولین تعریفی که از آن ارائه می شود این است ؛ بهینه سازی موتورهای جستجو گر . اما برای درک همین عبارت لازم است کمی در مورداصطلاحات آن دقت بیشتری شود. منظور از موتورهای جستجو گر چیست ؟ چرا باید موتورهای جستجوگر بهینه سازی شوند؟

موتور جستجوگر چیست ؟

موتورهای جستجوگر در واقع وب سایت هایی هستند که به شکل کاملا طبقه بندی شده و فهرست وار، اطلاعات بیشماری از سایتهای دیگر را در اختیار کاربران می گذارند. به محض اینکه کاربر کلمه کلیدی را به موتورهای جستجوگر می دهد ، بلافاصله فهرست بلند بالایی ازسایتها و مطالب و اطلاعات مرتبط با کلمه مورد نظر کاربر، ارائه می شود. در واقع موتورهای جستجوگر مانند فهرست یک دائرة المعارف عمل می کنند. سایت های بسیاری وجود دارند که به عنوان موتورهای جستجوگر شناخته می شوند. اما یکی از نام آشناترین آن ها ، گوگل است که همچنان در صدر موتورهای جستجوگر فعالیت می کند.

سئو چیست ؟

 سئو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که موجب ارتقاء کیفیت و رتبه سایت ها در موتورهای جستجوگر می شوند . به بیان ساده تر ؛ سئو باعث می شود که سایت مورد نظر در رتبه بندی موتورهای جستجوگر نمره خوبی کسب کند. البته این امکان زمانی فراهم می شود که به نوع عملکرد و استراتژی موتورهای جستجوگر توجه شود . زیرا موتورهای جستجوگر مرتبا در حال تغییر الگوریتم و استراتژی خود هستند.با این توضیح می توان اهمیت سئو را درک کرد . مسلما زمانی که سایتی از طرف موتور جستجوگر به عنوان سایت معتبر و دارای رتبه معرفی شود، به نوعی مهر تائید بر روی سایت زده می شود و کاربر را نسبت به آن سایت ترغیب خواهد کرد.البته باید در نظر داشت ، سئو یک اقدام فریبکارانه نیست و تنها به شناسایی بهتر عملکرد موتورهای جستجوگر متکی است .

انواع سئو

در حالت کلی سئو را در سه بخش انجام می شود؛ سئو داخلی ، سئو خارجی ، سئوفنی (تکنیکال)

سئو داخلی :

سئو داخلی همانگونه که از نامش پیداست ، فاکتورهای داخلی سایت را پشتیبانی می کند. سئو داخلی از طراحی قالب سایت گرفته تا محتوا داخل آن را مد نظر قرار می دهد .باید در نظر داشت که  یکی از مهمترین بخش های سئو داخلی ، سئو محتوا است . در واقع محتوا تنها هدفی است که کاربران در موتورهای جستجوگر دنبال می کنند .کاربر برای دریافت اطلاعات در رابطه با کلمه کلیدی مورد نظرش به سایت موتورهای جستجوگر مراجعه می کند. چنانچه تولید محتوا ی سایت از کیفیت خوبی برخوردار بوده و سئوی آن به درستی انجام شده باشد ، می تواند عامل مهمی در رتبه بندی سایت در موتورهای جستجوگر به شمار آید.

سئو خارجی :

مجموعه اقداماتی است که مربوطه به فضای وب و شبکه های اینترنتی و مجازی است .هر گونه اقدامی که بتواند سایت را در فضای مجازی بیشترو بهتر معرفی کند مشمول اقدامات سئو خارجی می شود .اقداماتی از جمله : بازاریابی، ثبت نام در موتورهای جستجوگر، تولید محتوا جدید و کاربردی و با کیفیت و …تمامی این موارد می توانند امتیاز سئو خارجی سایت را بالا برده و در میان انبوهی از سایت های ارائه دهنده مطالب مشابه ،شاهراهی باشند برای رسیدن کاربران  به سایت مورد نظر شما.

سئو فنی( تکنیکال) :

این سئو مربوطه به زیرساخت و ساختار اصلی سایت می باشد .سئو فنی شامل مباحث مربوط به کدنویسی و بهینه سازی آن، نقشه سایت و مشکلات فنی است  که ممکن است در این بخش ها وجود داشته باشد . مشکلات فنی در ساختار سایت می تواند منجر به شناخته نشدن از طرف موتورهای جستجوگر شود . به این ترتیب با وجود بهترین و برترین سئو داخلی و خارجی ، تمام تلاش ها در جهت سئو سایت ،بی نتیجه خواهد ماند . اما درصورت بهینه سازی فنی ، سرعت سایت بالا رفته و به هنگام جستجو، سریعا از طرف موتورهای جستجوگر شناخته شده و در صفحه اصلی بارگذاری می شود.

با توجه به اینکه فضای وب شامل اطلاعات و مطالب و سایت های بی شماری است و در هر دقیقه به آن افزوده می شود ، برای دیده شدن ناگزیر به تجهیز سایت خود به دانش سئو و شناخت دقیق موتورهای جستجوگر هستید.اگر به هر دلیلی موتورهای جستجوگر قادر به شناسایی سایت شما نباشند، تمام تلاش شما برای راه اندازی سایت با شکست مواجه خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سئو سایت می توانید با شرکت سئوکار در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads