روش های جلوگیری از شنود تلفن همراه / علائم شنود تلفن همراه توسط دیگران

روش های جلوگیری از شنود تلفن همراه / علائم شنود تلفن همراه توسط دیگران
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شنود تلفن همراه به دلایل مختلفی توسط افراد مختلف صورت می‌گیرد. برای جلوگیری از ضبط تماس یا حذف و رفع شنود گوشی موبایل دیگران چه باید کرد؟ در این مطلب نحوه جلوگیری از شنود تلفن همراه آموزش داده شده و همچنین به لغو شنود صدای گوشی توسط اپلیکیشن‌های مختلف پرداخته می‌شود.

شنود تلفن همراه یکی از رخدادهایی است که در جامعه کنونی بیشتر با آن روبه‌رو هستیم. این امر معمولا برای شناسایی خیانت یک نفر یا گرفتن یک خلافکار صورت می‌گیرد. با این وجود بسیاری از کاربران گوشی‌های همراه از آن اطلاعی ندارند و با نشانه‌های شنود تلفن همراه آگاه نیستند. حالا از کجا بفهمیم گوشیمون شنود میشه ؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

همچنین آیا می‌دانستید که سیستم عامل اندروید که بر روی گوشی هوشمند خود دارید، همیشه به صدای و صحبت‌های شما گوش می‌کند؟ این را هم می‌دانستید که اندروید صدای شما را بدون آنکه بدانید، ضبط می‌کند؟ قضیه کمی ترسناک و جدی شد، نه؟ آیا گوگل تمام صحبت‌های شما را ضبط می‌کند؟ در عصر و زمانی که هر دستگاهی یک میکروفون داخلی دارد و البته توسط شرکت‌هایی ساخته شده‌اند که دوست دارند هرکاری که کاربرانشان انجام می‌دهند را ردیابی کنند، پس این پرسش‌ها می‌توانند واقعیت داشته باشند. بیایید نگاهی به حقایق موجود در پشت پرده شنود تلفن همراه توسط اطلاعات دریافتی و نحوه جلوگیری از شنود واتساپ و دیگر برنامه‌ها بیندازیم.

در ادامه می‌خوانید:

شنود تلفن همراه چیست؟

رفع شنود موبایل دیگران

شنود تلفن همراه به حالتی گفته می‌شود که شخصی بدون اجازه به گوشی شما دسترسی پیدا می‌کند تا به مکالمات شما گوش دهد. معمولا این کار از طریق استفاده از یک اپلیکیشن جاسوسی یا هک کردن دستگاه شما صورت می‌گیرد.

از کجا بفهمیم صدامون شنود میشه ؟ بعضی از برنامه‌هایی که نصب می‌کنید و به مجوز ضبط صدا نیاز دارند، ممکن است شنود گوشی آیفون و اندروید را انجام دهند. یعنی برنامه ای که شبکه اجتماعی نباشد و بدون هیچ دلیلی از شما مجوز ضبط صدا را بخواهد، شنود گوشی های سامسونگ و یا آیفون را انجام می‌دهد.

بسیاری از اپلیکیشن‌های جاسوسی دارای قابلیت‌هایی مانند ضبط و گوش دادن به مکالمات تلفنی زنده هستند. با این وجود، استفاده از این ویژگی‌ها غیرقانونی است. اما چگونه می‌توان فهمید که گوشی شما شنود می‌شود؟ در ادامه می‌خواهیم به کد شنود موبایل و سوال « چگونه بفهمیم صدایمان ضبط میشود » بپردازیم.

 

علائم شنود تلفن همراه توسط دیگران

در ویدیوی زیر تماشا کنید که چطور شنود تلفن همراه خود را تشخیص بدهیم:

راه های جلوگیری از شنود تلفن همراه

این پیام را ببینید: ​“This app requires permission to access your camera and microphone.”

همه ما این پیام را در گوشی‌های هوشمند خود مشاهده کرده ایم. برنامه‌های مختلف با استفاده از دوربین و میکروفون گوشی ما می‌توانند کارهای جالبی برای ما انجام دهند. اما در نظر داشته باشید که با استفاده از این اطلاعات جمع آوری شده، می‌توانند به حریم خصوصی ما نفوذ کنند. متاسفانه تشخیص نشانه ضبط كردن صدا هنگام تماس و استفاده از برنامه، کار سختی است زیرا هیچ تغییری در نحوه کار کردن برنامه مشاهده نخواهد شد.

تصور کنید فردی از اطلاعات عکس شما، مکان شما را ردیابی کند یا به طور مخفیانه از شما فیلم ضبط کند، و یا حتی با استفاده از صدای شما در یک مکالمه خصوصی، از شما اخاذی کند. متاسفانه بعضی از مردم بدون دانستن این اطلاعات، مجوز ضبط صدا را به برنامه‌های خطرناک می‌دهند.

جلوگیری از ضبط صدا / Phone Tap

برای مثال، فیسبوک به تازگی تیتر اول روزنامه‌ها را به دلیل نقض اعتماد کاربران، به خود اختصاص داده است. در این نقض اعتماد، فیسبوک اطلاعات 50 میلیون کاربر را در اختیار یک شرکت دیگر قرار داده است. از طریق بعضی برنامه‌ها، اطلاعات جمع آوری شده از تصاویر شما گرفته تا صداهای ضبط شده، به سرقت می‌رود و یا مورد سو استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین برای جلوگیری از افزار استراق سمع گوشی، نباید برنامه‌های بد افزار را روی دستگاه خود نصب کنید. به عنوان مثال، بد افزار GhostCtrl که در قالب یک برنامه قانونی ظاهر شده بود، اخیراً صدها هزار کاربر را آلوده کرده و عکس‌ها و فیلم‌های آن‌ها، فایل‌های صوتی، رمزهای عبور و سایر داده‌ها را به مهاجمان سایبری منتقل کرده است.

حال، چگونه شنود گوشی را غیر فعال کنیم ؟ در اینجا چند کار ساده برای لغو شنود صدا در گوشی وجود دارد:

 • برای جلوگیری از شنود گوشی از راه دور، باید در مورد امنیت برنامه‌هایی که نصب می‌کنید، دقت به خرج دهید. این یک کد لغو شنود گوشی است که تحقیق درباره برنامه را واجب می‌کند.
 • یک کد جلوگیری از شنود تلفن همراه به این صورت است: به صورت مرتب، تنظیمات حریم خصوصی دستگاه و برنامه‌های خود را مدیریت کنید. برای جلوگیری از نصب برنامه شنود صدای گوشی، همچنین به گزینه‌های امنیتی برنامه جدیدی که نصب می‌کنید و یا به روز رسانی می‌کنید نیز دقت کنید.

لغو شنود صدای گوشی

 • قبل از دادن مجوز ضبط صدا یا دوربین، به نوع برنامه درخواست دهنده دقت کنید. اگر این درخواست از طرف یک پیام رسان یا شبکه اجتماعی باشد، دادن مجوز منطقی است. اما اگر برای مثال برنامه بازی سودوکو درخواست ضبط صدا دارد، باید شک کنید که ممکن است نرم افزار استراق سمع موبایل دیگران باشد. این موضوع علامت شنود صدا در گوشی است.
 • برای حذف و رفع شنود گوشی موبایل دیگران، به مجوزهای برنامه‌ها در نسخه‌های غیر موبایل نیز نگاه کنید. گاهی بعضی از برنامه‌ها در نسخه تحت وب، مجوزهای متفاوتی دارند. این یکی از علائم شنود صدای تلفن همراه است، یعنی این برنامه‌ها در نسخه‌های تلفن همراه، شنود موبایل دیگران را انجام می‌دهند.
 • یک کد لغو شنود تلفن همراه این است که مجوز صدا را برای برنامه ببندید. اگر نمی‌خواهید یک برنامه صدای شما را ضبط کند، از طریق تنظیمات آن برنامه، مجوز صدا را برای آن لغو کنید.
 • برای لغو کد شنود تلفن همراه، نباید اجازه دهید افراد غریبه به تلفن همراه شما نزدیک شوند. گاهی ممکن است شنودهای مینیاتوری روی گوشی نصب شود که پیدا کردن آن‌ها نیز دشوار است. بنابراین برای تعمیرات، گوشی خود را نزد فروشگاه‌های حرفه ای و معتبر قرار دهید.
 • یکی دیگر از راه‌های لغو کد شنود تماس، نصب نرم افزار آنتی ویروس معتبر است. با نصب نرم افزار آنتی ویروس معتبر، می‌توانید بد افزارها را شناسایی کنید.
 • برای جلوگیری از ضبط تماس و شنود، بلوتوث خود را در مکان‌های شلوغ روشن نکنید. روشن کردن بلوتوث در مکان‌های شلوغ می‌تواند باعث شود که تلفن شما در حالت شنود قرار بگیرد.
 • برای جلوگیری از ضبط تماس و شنود، به اتصال‌های WiFi ناامن و نا آشنا متصل نشوید. معمولاً در مکان‌های عمومی تعدادی WiFi عمومی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها امن نیستند. بنابراین ابتدا از امنیت اتصال مطمئن شوید و سپس به WiFi متصل شوید.

جمع بندی

برای جلوگیری از شنود تلفن همراه، باید به همه نکات گفته شده توجه کنید. اگر یکی از راه‌های لغو شنود صدای گوشی را انجام ندهید، ممکن است گوشی خود را در معرض خطر شنود قرار دهید. در این مقاله همه راه‌های جلوگیری از ضبط تماس و حذف و رفع شنود گوشی موبایل دیگران و همچنین کد دستوری شنود تلفن همراه گفته شد. امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

مقالات مرتبط
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads