معرفی تمام فیلم های جوکر، سریال‌ها و انیمیشن‌ها + نمرات آنها

معرفی تمام فیلم های جوکر، سریال‌ها و انیمیشن‌ها + نمرات آنها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جوکر با هنرپیشگی بازیگران مختلفی در مجموعه فیلم ها و سریال های مختلف حضور داشته است. در ادامه مروری داریم بر لیست تمام فیلم های جوکر و سریال هایی که او در آن‌ها حضور داشته یا خواهد داشت.

جوکر یکی از شخصیت‌های منفی دنیای دی سی و بتمن است که توسط بیل فینگر، باب کین و جری رابینسون خلق شده و برای اولین بار در اولین شماره کتاب کمیک بتمن با عنوان Batman در سال 1940 ظاهر شد. او از آن زمان تا کنون تبدیل به یکی از شخصیت‌های نمادین کمیک بوکی شده و در آثار تلویزیونی و سینمایی بسیاری ظاهر شده است. بازیگرانی همچون سزار رومرو، جک نیکلسون، هیث لجر، جرد لتو و واکین فینیکس در طول این سال‌ها نقش این دلقک ترسناک را در فیلم‌های سینمایی مختلف بازی کرده‌اند. برای آشنایی با بهترین بازیگران نقش جوکر می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

در اولین بخش این مطلب قصد داریم تمام فیلم های جوکر و سریال هایی که این شخصیت محبوب در آن‌ها حضور داشته است را مرور کرده و در بخش دوم، نگاهی به مجموعه فیلم های جوکر که قرار است در آینده اکران شوند خواهیم داشت. فهرست مجموعه فیلمهای جوکر شامل فیلم های جوکر و هارلی کویین، فیلم سینمایی های جوکر، تمامی فیلم های جوکر انیمیشنی و سریال‌های جوکر می‌شود.

لیست فیلم های جوکر و سریال هایی که او در آنها حضور دارد

all jokers / تمام فیلم های جوکر

فیلم هایی که جوکر بازی کرده بیشمار است. تاکنون تعداد زیادی فیلم و سریال ساخته شده‌اند که جوکر در آن‌ها نقش اصلی و یا فرعی داشته است، اما تعداد کمی از آن‌ها توانسته‌اند حق این شخصیت را ادا کنند. اگر تمام مجموعه فیلمهای جوکر را در نظر بگیریم، 5 بازیگر تاکنون نقش او را بازی کرده‌اند که تنها برخی از آن‌ها توانسته‌اند از عهده این کار برآمده و نقشی ماندگار را از خود به جا بگذارند. در ادامه قصد داریم تمام فیلم های جوکر به ترتیب زمانی را چه لایو اکشن و چه انیمیشن، به همراه تمام سریال هایی که این شخصیت تاکنون در آن‌ها حضور داشته است را با هم مرور کنیم. البته برخی از نقش های جوکر که فرعی بوده‌اند، در این فهرست آورده نشده‌اند. اگر قصد دانلود فیلم های جوکر را دارید، این بخش برای شما است.

1. سریال تلویزیونی Batman (سال 1966) / بازیگر جوکر: سزار رومرو

اسم فیلم های جوکر / سزار رومرو در نقش جوکر

سریال تلویزیونی لایو اکشن Batman در دهه 60 میلادی پخش می‌شد که مخاطبین هدفش بیشتر نوجوانان بودند و به مسائل ساده می‌پرداخت. از جمله این مسائل می‌توان به اهمیت خوردن شیر، بستن کمربند، انجام تکالیف مدرسه و … اشاره کرد. 120 قسمت از این سریال در سه فصل از سال 1966 تا 1968 در شبکه ABC پخش شد. در این سریال، جوکر با هنرپیشگی سزار رومرو حضور داشت. او نمی‌خواست سبیل شاخصش را برای این نقش بزند، بنابراین سعی بر این شد تا سبیل او را با گریم مخفی کنند که با کمی دقت می‌توان آن را دید.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
93% 7.5

2. فیلم Batman (سال 1966) / بازیگر جوکر: سزار رومرو

اسم فیلم های جوکر / فیلم بتمن 1966

اولین فیلم جوکر فیلم بتمن است. فیلم Batman که با عنوان Batman: The Movie هم شناخته می‌شود، یک عنوان ابرقهرمانی است که بر اساس سریال بتمن ساخته شده است. این اولین فیلم سینمایی برگرفته از شخصیت کمیک بتمن کمپانی دی سی محسوب می‌شود. Batman دو ماه پس از آخرین قسمت اولین فصل سریال بتمن اکران شد و تقریبا بیشتر بازیگران آن هم از سریال بودند. دوباره جوکر با هنرپیشگی سزار رومرو در این فیلم حضور داشت. این فیلم جوکر قدیمی توانست امتیازات نسبتا خوبی از بینندگان و منتقدین دریافت کند.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
78% 71 6.5

3. سریال تلویزیونی The Adventures of Batman (سال 1968) / صداپیشه جوکر: تد نایت

the adventures of batman / مجموعه فیلم های جوکر

The Adventures of Batman یک سریال تلویزیونی کارتونی است که توسط استودیوهای Filmation ساخته شده است. این سریال، اول حضور شخصیت‌های دنیای بتمن به صورت کارتونی است که علاوه بر بتمن و جوکر، شخصیت‌های دیگری مانند بت‌گرل، رابین و … هم حضور دارند. این سریال در واقع قسمت‌هایی 12 دقیقه‌ای از بخش‌های مربوط به ماجراهای بتمن سریال کارتونی دیگری به نام The Batman/Superman Hour است. تد نایت، صداگذاری جوکر را در قسمت‌های مختلف این سریال بر عهده داشت.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز TV.com امتیاز IMDB
8.1 7.5

4. سریال تلویزیونی The New Adventures of Batman (سال 1977) / صداپیشه جوکر: لنی واینریب

اسم فیلم های جوکر / the new adventures of batman

این دومین سریال انیمیشنی از بتمن است که در سال 1977 پخش شد و در آن شاهد نقش‌آفرینی بتمن، رابین و بت‌گرل هستیم. این مجموعه هم ساخته Filmation است و در آن شاهد مبارزات شخصیت‌های اصلی آن با دشمنان مختلف بتمن در گاتهام سیتی هستیم. لنی واینریب علاوه بر صدای جوکر، صدای چندین شخصیت دیگر مانند گوردون، پنگوئن و مستر فریز و … را هم ایفا کرده است. در این سریال، شخصیت کوتوله‌ای به نام بت مایت (Bat-Mite) وجود دارد که از بعد دیگری به نام Ergo آمده و خودش را بزرگ‌ترین طرفدار بتمن می‌داند.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
7.1

5. فیلم Batman (سال 1989) / بازیگر جوکر: جک نیکلسون

لیست فیلم های جوکر / جک نیکلسون در نقش جوکر

در سال 1989 این بار شاهد جوکر با هنرپیشگی جک نیکلسون در فیلم بتمن ساخته تیم برتون بودیم. این اولین شماره از  مجموعه فیلمهای جوکر و مجموعه بتمن برادران وارنر محسوب می‌شد و در آن شاهد نبرد بتمن با دشمن همیشگیش یعنی دلقک دیوانه هستیم. جک نیکلسون برای بازی در نقش Joker شرایط سختی را اعمال کرده بود که شامل حقوق زیاد، بخشی از درآمد باکس آفیس و زمان فیلمبرداری دلخواه خودش بود. نظر منتقدان درباره این فیلم مثبت بود و در نهایت توانست بیش از 400 میلیون دلار در باکس آفیس کسب کند. جک نیکلسون یکی از بهترین بازیگران این شخصیت در سری فیلم های جوکر محسوب می‌شود.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
72% 69 7.5

6. انیمیشن سریالی Batman: The Animated Series (سال 1992) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

مجموعه فیلم های جوکر / جوکر و هارلی کویین

Batman: The Animated Series یک سریال کارتونی بر اساس شخصیت کمیک بتمن است و از سال 1992 تا 1995 در 85 قسمت از کانال فاکس کیدز پخش شد. این سریال به خاطر پیچیدگی داستانی، اتمسفر تاریک و نوآر و موارد دیگر مورد ستایش قرار گرفت. Batman: The Animated Series معمولا جزو برترین سریال های انیمیشنی محسوب می‌شود و توانسته جوایز مختلفی از جمله امی هم به دست آورد. صداگذاری دلقک دیوانه در این سریال بر عهده مارک همیل بود که قبل از آن با سه‌گانه جنگ ستارگان معروف شده بود.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
97% 9

7. انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm (سال 1993) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

سری فیلم های جوکر / انیمیشن بتمن و جوکر

انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm دنباله سینمایی سریال بتمن محسوب می‌شود که اولین فیلم اصلی ساخته شده توسط بخش انیمیشن برادران وارنر است. این فیلم که ابتدا قرار بود به صورت فرمت خانگی عرضه شود، در نهایت با تغییر ناگهانی این تصمیم در سال 1993 در سینماها اکران شد. این انیمیشن توانست نظر منتقدان را جلب کند اما به دلیل تصمیم دیرهنگام برای اکران در سینماها، نتوانست در باکس آفیس موفقیت کسب کند؛ ولی با عرضه در فرمت خانگی، این امر را جبران کرد. صداگذاری جوکر در این فیلم انیمیشن هم بر عهده مارک همیل بود.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
84% 7.8

8. انیمیشن سریالی The New Batman Adventures (سال 1997) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

harley queen and joker / فیلم هارلی و جوکر

سریال انیمیشن The New Batman Adventures دنباله‌ای بر سریال Batman: The Animated Series محسوب می‌شود که از سال 1997 تا 1999 در 24 قسمت از تلویزیون پخش شد. در این سریال تمرکز بیشتری روی رابین، نایت وینگ و بت گرل شده است. در این سریال، صداگذاری نقش جوکر را مارک همیل بر عهده داشت. طراحی جوکر در این مجموعه، شاهد تغییرات اساسی شده بود که شامل موها، چشم‌ها و پوشش می‌شد.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
8.5

9. انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker (سال 2000) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

سری فیلم های جوکر

Batman Beyond: Return of the Joker یک فیلم انیمیشن درباره بتمن و دشمن همیشگی او، جوکر است. داستان این فیلم، در ادامه سریال انیمیشن Batman Beyond است که بتمن بازنشته شده و دانش‌آموز دبیرستانی به نام تری مک‌گینیس راه او را ادامه می‌دهد. این فیلم مورد تمجید منتقدین قرار گرفت. Batman Beyond: Return of the Joker به علت کشتار رخ داده در دبیرستان کلمباین، قبل از انتشار تحت تغییراتی قرار گرفت تا خشونت آن کاهش یابد. نسخه ویرایش نشده‌ای از آن هم در سال 2002 منتشر شد.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
90% 7.8

10. انیمیشن سریالی Justice League (سال 2001) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

justice league joker / عکس های بتمن و جوکر

Justice League یک انیمیشن سریالی است که بر اساس کمیک بوکی با همین نام و شخصیت‌های مربوطه آن ساخته شده و در دو فصل از سال 2001 تا 2004 از کارتون نتورک پخش شد. البته این سریال در سال 2004 با نام Justice League Unlimited ادامه پیدا کرد و سه فصل دیگر از آن پخش شد. دوباره نقش دلقک دیوانه را مارک همیل در این سریال انیمیشن ایفا می‌کرد.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
95% 8.5

11. انیمیشن سریالی The Batman (سال 2004) / صداپیشه جوکر: کوین مایکل ریچاردسون

اسم فیلم های جوکر

سریال The Batman از سال 2004 تا 2008 در 5 فصل پخش شد و توانست جوایز مختلفی را هم کسب کند. این انیمیشن با اینکه مواردی را از کارهای قبلی فیلم و سریال بتمن برگرفته، اما دنیای مربوط به خودش را دارد و ظاهر بسیاری از شخصیت‌های منفی از جمله جوکر را تغییر داد. صداگذار این شخصیت هم در این انیمیشن سریالی تغییر کرده و شاهد صداگذاری کوین مایکل ریچاردسون هستیم. این یکی از معدود سریال‌های بتمن است که «تو فیس» در آن حضور ندارد.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
7.3

12. فیلم The Dark Knight (سال 2008) / بازیگر جوکر: هیث لجر

dark-knight-joker / جوکر هیث لجر / عکس شوالیه تاریکی

اسم فیلم هایی که جوکر بازی کرده را با شاهکاری از کریستوفر نولان ادامه می‌دهیم. فیلم The Dark Knight دومین فیلم در سه گانه بتمن ساخته نولان است. در این فیلم شاهد جوکر با هنرپیشگی هیث لجر هستیم که چند ماه پس از اتمام فیلمبرداری فیلم و 6 ماه قبل از اکران آن، به دلیل استفاده همزمان از چندین دارو جان خود را از دست داد. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های آن دهه، یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تمام دوران و یکی از برترین فیلم سینمایی های جوکر شناخته می‌شود. The Dark Knight در 9 زمینه نامزد دریافت جایزه اسکار شد که علاوه بر بردن جایزه بهترین ویرایش صدا، هیث لجر بعد از مرگش جایزه بهترین بازیگر مکمل را از آن خود کرد. بسیاری از کارشناسان و طرفداران، بازی لجر در نقش جوکر را بهترین در میان تمام فیلم های جوکر می‌دانند.

فیلم شوالیه تاریکی در میان تمام فیلم های جوکر از محبوبیت خاصی برخوردار است. هیث لجر یکی از بهترین بازیگران نقش جوکر بود که اگر دست تقدیر یاری می‌کرد می‌توانست تبدیل به بهترین بازیگر این نقش در سری فیلم های جوکر شود. اگر قصد دانلود فیلم های جوکر را دارید، برای دانلود این فیلم از سری فیلم های جوکر می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
94% 84 9

13. انیمیشن سریالی Batman: The Brave and the Bold (سال 2008) / صداپیشه جوکر: جف بنت

batman brave and the bold joker / عکس های بتمن و جوکر

Batman: The Brave and the Bold انیمیشن سریالی از این شخصیت است که در هر قسمت آن شاهد همکاری بتمن با سایر ابرقهرمانان برای مقابله با یکی از شخصیت‌های منفی دنیای دی سی هستیم. این سریال از سال 2008 تا 2011 در سه فصل از شبکه کارتون نتورک پخش شد و صداگذاری Joker در آن بر عهده جف بنت بود.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
96% 7.2

14. انیمیشن Batman: Under the Red Hood (سال 2010) / صداپیشه جوکر: جان دیماجیو

فیلم های جوکر و بتمن

این فیلم انیمیشن، هشتمین عنوان در دنیایی سینمایی انیمیشن دی‌سی محسوب می‌شود و طبق نظر منقدان، یکی از بهترین آن‌ها هم هست و توانست امتیازات مثبتی را از آن‌ها دریافت کند. جوکر در این انیمیشن، رابین را با یک دیلم زمین‌گیر کرده و سپس او را رها می‌کند تا در انباری که بمب‌گذاری شده، منفجر شود. اما رابین بعدها به عنوان ردهود در فیلم برمی‌گردد و به دنبال انتقام است. صداگذاری او در این نسخه بر عهده جان دیماجیو است.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
100% 8.1

15. انیمیشن Batman: The Killing Joke (سال 2016) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

اسم فیلم های جوکر / انیمیشن بتمن و جوکر

Batman: The Killing Joke یک انیمیشن مخصوص بزرگسالان است که بر اساس کمیکی با همین نام ساخته شده است. داستان این فیلم انیمیشن حول تلاش دلقک مجنون برای روانی کردن جیمز گوردون و تلاش‌های بتمن برای متوقف کردن او است. این اولین فیلم بتمن است که رده‌بندی بزرگسال را دریافت کرده است. The Killing Joke امتیازات متفاوتی دریافت کرد و برخی منتقدها به قسمت اول فیلم و شخصیت بت گرل انتقاد کردند، اما عملکرد مارک همیل در نقش جوکر و کوین کانروی در نقش بتمن مورد ستایش قرار گرفت.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
40% 6.4

16. فیلم Suicide Squad (سال 2016) / بازیگر جوکر: جرد لتو

فیلم Suicide Squad / جرد لتو در نقش جوکر

شمردن نام فیلم های جوکر همچنان ادامه دارد. فیلم Suicide Squad فیلمی ابرقهرمانی بر اساس تیمی از نقش‌های منفی دنیای دی سی است. فیلم درباره استخدام آن‌ها توسط دولت برای انجام عملیات مخفی در ازای کاهش دوران محکومیت‌شان است. Suicide Squad توانست 746 میلیون دلار در باکس آفیس کسب کند اما نقدهای منفی از سوی منتقدین دریافت کرد. جوکر با هنرپیشگی جرد لتو در این فیلم ایفای نقش می‌کرد که طبق ادعای خودش، صحنه‌های زیادی که مربوط به او بودند، از فیلم حذف شده بود. نقش‌آفرینی جرد لتو در نقش جوکر، معمولا در پایین‌ترین رده در میان سری فیلم های جوکر قرار می‌گیرد. با این حال در میان فیلم های هارلی و جوکر این فیلم همچنان بسیار تماشایی است. اگر دوست دارید سری فیلم های جوکر را ببینید، این فیلم را از دست ندهید.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
27% 40 6

17. انیمیشن سریالی Justice League Action (سال 2016) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

justice-league-action-joker / عکس های بتمن و جوکر

Justice League Action سریال انیمیشن دیگری مربوط به لیگ قهرمانان است که از سال 2016 تا 2018 در یک فصل از شبکه کارتون نتورک پخش شد. در این سریال شاهد ماجراهای سوپرمن، بتمن و واندروومن و برخی دیگر از اعضای لیگ قهرمانان هستیم که با نقش‌های منفی و سایر خطراتی که زمین را تهدید می‌کنند، به مبارزه و مقابله می‌پردازند. صداگذاری دلقک محبوب در این سریال بر عهده مارک همیل بود.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
7.7

18. انیمیشن سینمایی The Lego Batman Movie (سال 2017) / صداپیشه جوکر: زک گالیفیناکیس

تمام فیلم های جوکر / فیلم بتمن و جوکر

The Lego Batman Movie یک فیلم انیمیشن کمدی از بتمن و اولین اسپین آف فیلم لگو مووی محسوب می‌شود. این فیلم توانست نقدهای تقریبا مثبتی را به دست آورده و در باکس آفیس هم موفق شد 312 میلیون دلار کسب کند. در این فیلم بتمن در تلاش است تا بر بزرگترین ترسش غلبه کرده و نقشه جوکر را متوقف کند. صداگذاری دلقک لگو در این انیمیشن بر عهده زک گالیفیناکیس بود که او را از The Hangover می‌شناسیم.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
90% 75 7.3

19. فیلم Joker (سال 2019) / بازیگر جوکر: خواکین فینیکس

فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس

فیلم جوکر، آخرین فیلم از مجموعه فیلمهای جوکر است که تاکنون به اکران رسیده است. خواکین فینیکس در فیلمی با عنوان ساده Joker ایفای نقش می‌کند که داستان آن درباره گذشته دلقک مجنون و نحوه شکل گیری شخصیت دیوانه‌وار او است. این فیلم یک عنوان مستقل در دنیای دی سی است که هیچ ارتباطی با فیلم‌های لتو و لجر ندارد. فیلم جوکر 2019، در میان سری فیلم های جوکر، دنیایی بسیار واقعی از گاتهام را نشان می‌دهد. بیشتر منتقدان نظر مثبتی به این فیلم داشتند و بازی فینیکس را ستایش کرده و او را شایسته دریافت جایزه اسکار دانستند. نقش و به عنوان یکی از بهترین‌ها در مجموعه فیلم های جوکر شناخته می‌شود. برای نگاهی به امتیازات و نقدهای این فیلم می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید، و لیست دانلود فیلم های جوکر خود را تکمیل کنید.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
69% 59 8.6

20. سریال انیمیشنی هارلی کویین / Harley Quinn / صداپیشه جوکر: آلن تودیک

quinn-joker / فیلم های جوکر و هارلی کویین

هارلی کویین یک سریال انیمیشنی بر اساس این شخصیت است که در آذر سال 1398 از طریق اینترنت پخش شده است. این سریال ماجراهای دوست دختر دیوانه Joker یعنی هارلی کویین را بعد از جدایی‌شان بازگو می‌کند که قصد دارد با کمک دوست صمیمیش یعنی پویزن آیوی به عضو گروه خلافکاری Legion of Doom درآید. صداگذار دلقک دیوانه در این انیمیشن بر عهده آلن تودیک و صداگذار هارلی کویین هم کیلی کوئوکو از سریال The Big Bang Theory است.

امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک امتیاز IMDB
89% 82 8.3

در ویدیوی زیر برجسته‌ترین نقش های جوکر در 50 سال گذشته را تماشا کنید:

سایر سریال ها و فیلم های جوکر

سریال ها و مجموعه فیلمهای جوکر به مواردی که در بالا گفتیم ختم نمی‌شود و این شخصیت در موارد بسیار دیگری هم حضور داشته است. در برخی از این فیلم‌ها و سریال‌ها او نقش کوتاهی دارد و در برخی، نقشش پررنگ‌تر است. در جدول زیر می‌توانید سریال‌های جوکر را به همراه صدا‌گذار آن‌ها مشاهده کنید.

نام سریال سال صداگذار یا بازیگر
The New Scooby-Doo Movies 1972
The Super Powers Team: Galactic Guardians 1985-1986 فرانک ولکر
Superman: The Animated Series 2000–1996 مارک همیل
Static Shock 2004–2000
Batman OnStar commercials 2002–2000 کورتیس آرمسترانگ
Birds of Prey 2003–2002 راجر استون‌برنر
Young Justice 2010-2013 برنت اسپاینر
Teen Titans Go! 2013-تاکنون
Powerless 2017
Titans 2018
Scooby-Doo and Guess Who 2019 مارک همیل

در جدول زیر هم می‌توانید فیلم های انیمیشن جوکر را مشاهده کنید.

نام فیلم سال صداگذار
Justice League: Crisis on Two Earths 2010 جیمز باتریک استوارت
DC Super Friends: The Joker’s Playhouse 2010 جان کسیر
The Dark Knight Returns 2012-2013 مایکل امرسون
Lego Batman: The Movie – DC Super Heroes Unite 2013 کریستوفر کوری اسمیت
Son of Batman 2014 دی بردلی بیکر
Batman: Assault on Arkham 2014 تروی بیکر
Lego DC Comics: Batman Be-Leaguered 2014 جان دیماجیو
Batman Unlimited: Monster Mayhem 2015 تروی بیکر
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League – Attack of the Legion of Doom 2015 جان دیماجیو
Unlimited: Mechs vs. Mutants 2016 تروی بیکر
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League – Gotham City Breakout 2016 جیسون اسپیساک
Batman: Return of the Caped Crusaders 2016 جف برگمن
Batman vs. Two-Face 2017 جف برگمن
DC Super Heroes vs. Eagle Talon 2017 کن یاسودا
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold 2018 جف بنت
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash 2018 جیسون اسپیساک
Batman Ninja 2018 تونی هیل
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles 2019 تروی بیکر
Batman: Hush 2019 جیسون اسپیساک

مجموعه فیلمهای جوکر و سریال هایی که او در آنها حضور خواهد داشت

فیلم های زیادی هستند که قرار است جوکر در آن‌ها ایفای نقش کند که بیشتر آن‌ها مربوط به جوکر جرد لتو است. در این بخش مروری بر مجموعه فیلمهای جوکر جدید که که هنوز اکران نشده‌اند، و نگاهی به تاریخ اکران تمام فیلم های جوکر  خواهیم داشت. در این بخش با اسم فیلم های جوکر و هارلی که هنوز اکران نشده‌اند نیز آشنا می‌شوید.

1. فیلم جوخه انتحاری 2 / Suicide Squad 2

اسم فیلم های جوکر / جوخه انتحار

سال پیش بود که ورایتی طی گزارش اعلام کرده بود که فیلم Suicide Squad 2 ساخته خواهد شد و جرد لتو در نقش جوکر بازخواهد گشت. با وجود کسب نقدهای نه چندان جالب از طرف منتقدان، Suicide Squad توانست 745 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست بیاورد. نویسندگی و کارگردانی این فیلم بر عهده جیمز گان خواهد بود و قرار است در 6 آگوست 2021 (15 مرداد 1400) عرضه شود. این فیلم قرار است به صورت ریبوتی از فیلم اول ساخته شود و قرار نیست دنباله آن باشد. عنوان فیلم هم قرار است The Suicide Squad باشدمجموعه فیلمهای جوکر با این فیلم تماشایی‌تر خواهد شد.

‌‌2. فیلم جوکر و هارلی کویین

اسم فیلم های جوکر / فیلم هارلی و جوکر

کمپانی برادران وارنر گلن فیکارا (Glenn Ficarra) و جان رکوا (John Requa) که فیلم Crazy Stupid Love را در کارنامه خود دارند را استخدام کرده‌ است تا یک فیلم عاشقانه عجیب و غریب درباره جوکر و هارلی کویین بسازند. قرار است جرد لتو در نقش جوکر و مارگو رابی در نقش هارلی بازی کنند. در لیست اسم فیلم های جوکر حتما اشاره‌ای به این فیلم عاشقانه داشته باشید و از تماشای آن غافل نشوید. به نظر می‌رسد این فیلم عاشقانه‌ترین فیلم در مجموعه فیلمهای جوکر باشد.

در فیلم Suicide Squad نگاهی به گذشته این دو شخصیت داشتیم. کویین سعی داشت جوکر را درمان کند اما عاشق او شد و برای اثبات عشقش خودش را داخل اسید انداخت. کمپانی برادران وارنر هنوز اطلاعاتی را درباره فیلم جوکر و هارلی کویین منتشر نکرده اما احتمال می‌رود هنوز در دست تولید باشد.

 

3. اسپین-آف فیلم Suicide Squad با حضور جرد لتو

ظاهرا سری فیلم های جوکر با فیلمی بر محوریت جوکر ادامه دارد. فیلمی با محوریت شخصیت جوکر (که هنوز نامی برای آن مشخص نشده است)، با حضور جرد لتو در نقش جوکر در دست ساخت است. چندین منبع گزارش کرده‌اند که کمپانی برادران وارنر (.Warner Bros) در مرحله ساخت این فیلم پیشرفت داشته است.

همانطور که می‌دانید، جرد لتو پیش از این نیز در نقش این شخصیت ظاهر شده بود، او برای اولین بار در فیلم Suicide Squad (که یک فیلم مربوط به شخصیت های منفی دنیای مصور دی سی و محصول سال 2016 بود) در نقش جوکر ظاهر شد و به نظر خیلی ها توانست از پس ایفای این نقش پیچیده بربیاید. با اینکه فیلم Suicide Squad از طرف منتفدان با واکنش مثبتی روبرو نشد، اما در زمینه فروش، فیلم موفقی بود و حتی در زمینه گریم نیز یک جایزه اسکار دریافت کرد.

فیلم جوکر با بازی جرد لتو / jared leto joker

پس از اکران فیلم Suicide Squad، جرد لتو در مصاحبه‌های خود به طور مکرر بیان کرد که بسیاری از صحنه‌هایی که او در نقش دلقک خلافکار ظاهر شده بود، از نسخه نهایی فیلم حذف شده‌اند. از این صحبت‌های لتو کاملا مشخص بود که او می‌‌خواهد بیشتر در این نقش دیده شود و از موضوع حذف شدن بسیاری از صحنه‌هایش، دل خوشی ندارد. اکنون دوباره فرصتی پیش آمده تا جرد لتو در نقش جوکر دیده شود، اما این‌بار نه به عنوان یک نقش فرعی و کوتاه، بلکه در نقش اول فیلمی که مختص به خود این کاراکتر است. این فیلم فرصت بزرگی برای لتو است تا به خواسته‌اش دست یابد. شاید پس از مدتی لتو بتواند تصویر این شخصیت را در ذهن مردم، از آن خود کند، و تبدیل به برترین بازیگر نقش جوکر در مجموعه فیلمهای جوکر شود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
جوکر کیست؟ 20 حقیقت عجیب و تکان‌ دهنده شخصیت جوکر
عرفان فرهادی28 تیر 1400 12:33
thumbnail
50 مورد از بهترین فیلم های 2019 ؛ از جوکر تا به سوی ستارگان
تیم پلازا مگ28 تیر 1400 12:22
thumbnail
چگونه در پابجی لباس جوکر و هارلی کویین بگیریم؟
محمد امین سرافراز11 تیر 1400 20:00
thumbnail
آلبوم عکس جوکر ؛ والپیپرها و عکس های کارتونی + بهترین ...
نیلوفر قاسمیان03 تیر 1400 20:00

لتو در یکی از مصاحبه‌های خود می‌گوید:

اصلا صحنه‌ای از جوکر در نسخه‌ای از فیلم که اکران شد، وجود داشت؟ صحنه‌ای بود که حذف نشده باشد؟ ببینید، صحنه‌های بسیار زیادی از نسخه نهایی فیلم حذف شدند، آنقدر زیاد که نمی‌دانم از کجا باید نام‌ بردنشان را شروع کنم. ما روی صحنه کارهای بسیار مختلفی را امتحان کردیم و در شخصیت Joker بسیار کند و کاو کرده و تجربه‌های زیادی کسب کردیم. صحنه‌های بسیاری از من در قالب این شخصیت فیلم برداری شدند، اما تنها تعداد معدودی از آنها در نسخه نهایی فیلم حضور داشتند، باقی این صحنه‌ها از نسخه نهایی فیلم حذف شدند.

طبق گزارش سایت Variety، این فیلم جوکر با بازی جرد لتو می‌تواند اول راه باشد. این بدین معناست که اگر این فیلم موفق ظاهر شود، احتمال دارد دنباله‌هایی برای آن ساخته شده و آغاز یک فرانچایز جدید باشد. داستان این فیلم جدید می‌تواند با داستان فیلم Suicide Squad 2 و دیگر فیلم‌های آینده دنیای سینمایی دی سی، مانند فیلم آینده مختص به شخصیت هارلی کویین، با هنرنمایی مارگو رابی (Margo Robbie)، ارتباط داشته باشد.

jared leto joker / جرد لتو در نقش جوکر

جزئیات فیلمنامه و داستان فیلم در این مرحله هنوز مشخص نیستند. طبق نوشته سایت Variety، کمپانی برادران وارنر در حال حاضر بدنبال یک نویسنده، برای نگارش فیلمنامه فیلم خواهد گشت.

سوالات متداول

 

در این مطلب سعی کردیم مجموعه فیلمهای جوکر به همراه سریال هایی که این شخصیت در آن‌ها حضور دارد را معرفی کنیم. نظر شما درباره آن‌ها چیست و کدام سریال یا فیلم جوکر را بیشتر می‌پسندید؟ نظرتان درباره بازیگران این شخصیت کمیک چیست و کدام یک توانسته‌اند بهتر نقش این دلقک دیوانه جنایتکار را ایفا کنند؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران43 دیدگاه
No joker
.
03 اردیبهشت 1398، 15:47
پاسخ
42
2
اصن از این جوکر خوشم نیومده، نمیاد و نخواهد آمده
no you
.
13 مرداد 1398، 10:57
پاسخ
6
26
@No joker
چرت نگو خوشت نمیادو پیش خودت نگه دار
Amirhosein
.
17 شهریور 1398، 12:13
پاسخ
5
20
@No joker
تویه اسکل به تمام عیاری و هیچ از جوکر حالیت نیست پس بهتره دهنت رو ببندی لطف کن خفه شو جوکر از تاریخی ترین شخصیت های کمیک و به نظر من جوکر خیلی بهتر ادم خوبه یعنی بتمنه خیلی بهتر
عشق‌جوکر
.
17 بهمن 1398، 19:57
پاسخ
3
16
@No joker
توکه‌ازجوکر‌هیچی‌نمیدونی‌نظر‌نده‌تودرحدجوکرنیستی
ali
.
10 فروردین 1399، 01:08
پاسخ
5
12
@No joker
کاش شما از دیدگاه بزن بزن و مشت و لگد ب جوکر نگا نکنی دوستم جوکر 2019 ی گودال شخصیتی خییییییلی بزرگتری از بقیه جوکر ها داره
Miss S
.
19 اردیبهشت 1399، 15:23
پاسخ
1
21
@No joker
تو که خوشت نیومده چرا اومدی داری مقاله مربوط به جوکر رو میخونی نظر هم میدی
نمایش 4 پاسخ دیگر
میلاد نورائی
.
03 اردیبهشت 1398، 16:11
پاسخ
9
11
جوخه انتحار 2 فیلم خیلی خوبی بود و بازیگرای خیلی خوبی هم توش بازی کردن
Pouya
.
28 مهر 1399، 17:07
پاسخ
4
14
@میلاد نورائی
*** جوخه انتحار فقط یکش اومده ***
مهدی
.
04 اردیبهشت 1398، 00:06
پاسخ
1
18
جوکر دوست داشتنی ترین شخصیت منفی دوران سینما است یه دیالوگ معروف از فیلمش میگه: - یه نگاه به خودت بنداز تو به چی اعتقاد داری؟ هان؟ جوکر:من معتقدم هر چیزی که تورو به سادگی نکشه باعث میشه که نا شناخته تر بشی
هارلی کویین
.
16 تیر 1398، 20:40
پاسخ
8
22
این جوکر جوخه انتحاریو خیلیییییییییی دوست دارم
متیمون
.
08 مرداد 1400، 19:58
پاسخ
0
2
@هارلی کویین
فیلمی که هارلی عاشق جوکر میشه اسمش چیه؟
امیر
.
13 مرداد 1398، 12:04
پاسخ
2
9
جوکر یه شخصیت جالب و ضد اجتماع داره که توی جهان داره به عنوان یک شخصیت قانون شکن محبوب میشه.
Joker
.
24 فروردین 1399، 17:16
پاسخ
2
9
@امیر
میدونی قوانینی که اونا وضع کردن یع شوخیه مسخرست،به محض پدیدار شدن یه مشکل واقعی اونادهمو میخورن
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads