کلوز فرند در استوری اینستاگرام ؛ آموزش، مشکلات و دلیل نداشتن Close Friends

کلوز فرند در استوری اینستاگرام ؛ آموزش، مشکلات و دلیل نداشتن Close Friends
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم قابلیت کلوز فرند اینستا چیست و پس از آموزش نحوه استفاده از آن، پست کلوز فرند ، کلوز فرند استوری اینستاگرام و مشکلات کلوز فرند در استوری را با هم مرور کرده و دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد استوری‌های خصوصی خود را با تعداد محدودی از دوستان صمیمی به اشتراک بگذارند. قابلیت Close friend در اینستاگرام به شما امکان می‌دهد برخی از استوری‌های شخصی که تمایل ندارید تمام فالوورهایتان آن را ببینند تنها برای لیستی از دوستان نزدیک که قبلا مشخص کرده‌اید ارسال کنید. در این مطلب قصد داریم ببینیم قابلیت کلوز فرند در اینستا و حلقه سبز دور استوری اینستاگرام چیست و سپس نحوه استفاده از آن و مشکلات کلوز فرند در استوری را با هم مرور کنیم و ببینیم دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام برخی از کاربران چه می‌تواند باشد.

 

در ادامه می‌خوانید:


کلوز فرند در اینستا چیست


قابلیت کلوز فرند اینستا شامل لیستی از دوستان نزدیک است که کاربر در هر لحظه می‌تواند هر کدام از فالوورهای خود را بدون اطلاع آن‌ها، از آن حذف یا به آن اضافه کند. علاوه بر این کسی نمی‌تواند برای قرار گرفتن در این لیست برای شما درخواست ارسال کند؛ از همین رو اختیار کلوز فرند اینستا و پست کلوز فرند یا کلوز فرند استوری اینستاگرام کاملا در دست شما است.

این لیست از منوی کناری پروفایل در دسترس است. پس از تشکیل این لیست، هنگامی که بخواهید استوری جدیدی ارسال کنید می‌توانید انتخاب کنید آن استوری با تمام فالوورهایتان به اشتراک گذاشته شود یا تنها کسانی که در لیست دوستان نزدیکتان هستند آن را ببینند.

کلوز فرند در اینستا چیست

طبق گفته اینستاگرم کاربرد این ویژگی بیشتر از همه برای به اشتراک گذاری لحظات خصوصی زندگی کاربران است. با وجود اینکه کاربرانی که به لیست اضافه یا حذف نمی‌کنید از این کار مطلع نمی‌شوند اما اگر در لیست دوستان نزدیک کاربری باشید، در کلوز فرند استوری اینستا که او به اشتراک گذاشته آیکن سبز رنگی را می‌بینید که نشان می‌دهد شما در این لیست قرار دارید و دیدن استوری های کلوز فرند ممکن می‌شود. علاوه بر این، دایره سبز در استوری اینستاگرام در اطراف تصویر پروفایل آن‌ها نشان داده می‌شود.


نحوه استفاده از قابلیت کلوز فرند در استوری اینستاگرام


برای استفاده از قابلیت Close friend در اینستاگرام و کلوز فرند پست در اینستاگرام برای استوری به پروفایل خود رفته و روی علامت سه خط که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید. گزینه Close friend در اینستاگرام را زده و سپس گزینه Add را در کنار نام هر کسی که دوست دارید او را به لیست کلوز فرند در استوری اضافه کنید، بزنید. با استفاده از بخش Search هم می‌توانید به دنبال افراد خاص بگردید. وقتی کارتان تمام شد، با زدن روی Done می‌توانید لیست دوستان نزدیک خود را کامل کنید. به یاد داشته باشید که هر گاه بخواهید می‌توانید این لیست Close friend در اینستاگرام و کلوز فرند پست اینستا را بروزرسانی کرده و حتی بعضی از فالوورهای خود را بدون اینکه آن‌ها متوجه شوند، حذف کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش قرار دادن نظرسنجی در اینستاگرام + نمونه هایی ...
اعظم بجاری03 شهریور 1400 23:00
thumbnail
در اینستاگرام چطور استوری دیگران را نبینیم یا Mute کنیم؟
تیم پلازا مگ23 مرداد 1400 13:11

instagram close friends / قابلیت کلوز فرند اینستاگرام

حال برای استفاده از قابلیت کلوز فرندز در استوری و به اشتراک گذاشتن پستی با دوستان نزدیک، به صفحه هوم خود رفته و روی علامت دوربین بزنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین برنامه های ساخت کاور هایلایت (Highlight) اینستاگرام ...
رقیه رنجبری23 مرداد 1400 23:30
thumbnail
بهترین برنامه های ساخت استوری حرفه ای در اینستاگرام ...
فاطمه فرحی20 مرداد 1400 21:30

instagram close friends / کلوز فرند در استوری

مثل هر پست استوری اینستاگرام، می‌توانید عکس یا ویدیو بگیرید یا از حافظه گوشی خود آن را آپلود کنید. می‌توانید به تصویر خود گیف، نوشته یا استیکر هم اضافه کرده و وقتی آماده به اشتراک گذاری آن با دوستان نزدیک خود هستید، گزینه Close Friends را که در پایین و سمت چپ قرار دارد، بزنید. همچنین مانند استوری های معمولی می‌توانید این استوری ها را هم هایلایت کنید. بنابراین، هایلایت کلوز فرند برای این استوری های کلوز فرند هم ممکن است.

 

کاربرد close friends اینستاگرام


دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست


اگر دایره سبز در استوری اینستاگرام خود روی پروفایل یکی از کسانی که فالو می‌کنید می‌بینید، این یعنی آن شخص شما را به کلوز فرند لیست اینستا خود اضافه کرده است. اینستاگرام از دو راه به شما نشان می‌دهد که در حال مشاهده استوری اختصاصی هستید. راه اول آن است که دایره سبز در استوری اینستاگرام دوست خود مشاده می‌کنید و راه دوم، دیدن علامت سبز Close Friends در قسمت بالا و سمت راست خود استوری است. با زدن روی این آیکن می‌توانید گزینه‌هایی را برای اضافه کردن آن شخص به لیست کلوز فرند خود یا ویرایش این لیست ببینید.

 green circle instagram story / دایره سبز در استوری اینستاگرام

البته لازم به ذکر است که اگر دایره سبز در استوری اینستاگرام دوست خود نمی‌بینید و همان دایره قرمز را مشاهده می‌کنید، این صرفا به این معنی نیست که آن شخص، شما را از لیست دوستان نزدیک خود درآورده است، بلکه می‌تواند به این معنی باشد که او یک استوری عمومی را به اشتراک گذاشته است.


مشکلات کلوز فرند در استوری


یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلوز فرند در استوری آن است که چنین گزینه‌ای را نمی‌توان در مسیر گفته شده پیدا کرد. اگر قبلا گزینه کلوز فرند در استوری را داشتید ولی ناگهان ناپدید شده است، معمولا مشکل از سوی خود اینستاگرام است و در عرض چند روز حل می‌شود. ولی اگر کلا هنوز این ویژگی را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

instagram-close-friends / مشکلات کلوز فرند و دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام

چرا کلوز فرند ندارم

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلوز فرند در استوری  که تعداد زیادی از افراد با آن مواجه هستند این است که اصلا چنین گزینه‌ای برای استفاده وجود ندارد. دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام به صورت دقیق مشخص نیست، اما راهکارهایی وجود دارد که ممکن است برای شما کارساز باشد.

 • اول از همه مطمئن شوید که اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کرده‌اید. ترجیحا آن را پاک کرده و دوباره نصب کنید.
 • از حساب کاربری خود خارج شده و کش اینستاگرام را پاک کنید. دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام می‌تواند همین باشد. برای آموزش پاک کردن کش اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.
 • دیگر دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام می‌تواند مربوط به تایید نکردن شماره تلفن یا ایمیل شما در اینستاگرام باشید.

closefriends / چرا کلوز فرند ندارم

حساب فیسبوک و اینستاگرام را لینک کنید

 • یک راه حل غیر عادی برای این مشکل هم مربوط به لینک کردن حساب فیسبوک و اینستاگرام است. اگر این حساب‌ها به هم لینک شده‌اند، احتمالا دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام همین مورد است. برای خارج شدن از این حالت روی سه خط روی هم زده و از پایین، گزینه چرخ دنده Settings را انتخاب کنید. حال روی Account زده و سپس Linked Accounts را انتخاب کنید؛ سپس Unlink را بزنید تا اتصال فیسبوک با حساب اینستاگرام را قطع کنید. برنامه را بسته و دوباره اجرا کنید.
 • اینستاگرام به آرامی آپدیت‌های خود را در اختیار همه قرار می‌دهد و این چیز طبیعی برای اپلیکیشن‌های بزرگ است. شاید دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام شما هم همین است و باید صبر کنید.
 • مشکل را گزارش دهید. اگر منتظر ماندن برای شما جواب نداد و همه دوستان شما قابلیت کلوز فرند در استوری را دریافت کرده‌اند، می‌توانید با اینستاگرام ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید. برای اینکار به بخش Settings در برنامه رفته و در پایین، گزینه Report A Problem را انتخاب کنید.

سوالات متداول

1. کلوز فرند پست در اینستاگرام چیست؟

قابلیت کلوز فرند اینستا شامل لیستی از دوستان نزدیک است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند استوری‌ها را فقط با آن لیست به اشتراک بگذارد.

2. چگونه بفهمیم در لیست کلوز فرند هستیم یا کلوز فرند چه کسانی هستیم؟

اگر در استوری اینستاگرام یکی از مخاطبان خود دایره سبز رنگ ببینید، به این معنی است که آن شخص شما را به کلوز فرند لیست اینستا خود اضافه کرده است.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله، نحوه استفاده از کلوز فرند اینستا و کلوز فرند استوری اینستاگرام ارائه شد. همچنین بعضی از مشکلات Close friend در اینستاگرام هم بررسی شدند. با این حال، اگر سوال یا نظری در مورد کلوز فرند اینستاگرام دارید می‌توانید در پایین صفحه در قسمت دیدگاه‌های پلازامگ بیان کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
سهیل
.
10 شهریور 1398، 16:09
پاسخ
0
0
ممنون از مطلب خوبتون ولی من که کلوز فرند ندارم چیکار کنم؟ چطور کلوز فرند پیدا کنم؟
الهام
.
10 شهریور 1398، 23:59
پاسخ
0
0
کلوز فرنذ فقط کاربرد اینو داره که دوستای صمیمتو اضافه میکنی و فضولای اینستا رو توو خماری میزاریییی :)))
Re
.
29 شهریور 1399، 12:36
پاسخ
1
1
@الهام
وقتی رنگش سبز و قرمز باشه معنیش چیه؟
محمد
.
11 شهریور 1398، 23:59
پاسخ
0
0
مطالبتون درباره اینستاگرام حرف نداره
Omid
.
12 شهریور 1398، 15:45
پاسخ
0
0
فقط کلوز فرند داره؟ اُپن فرند نداره؟ فرند باز قوی؟
نفس
.
11 اسفند 1398، 00:02
پاسخ
0
0
@Omid
نه نداره??
نجمه ز
.
27 اردیبهشت 1399، 01:30
پاسخ
0
0
وقت بخیر اگر کسی حتی پیج مارو دنبال نکرده باشه هم اگر ما اونو تو لیست کلوز فرند قرار بدیم و پیج مون باز باشه اون شخص استوری مارو میبینه؟؟
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads