10 اپلیکیشن برتر برای تدریس آنلاین در اندروید + لینک دانلود

10 اپلیکیشن برتر برای تدریس آنلاین در اندروید + لینک دانلود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به کمک یک نرم افزار تدریس مجازی و آنلاین با گوشی اندروید، شما می‌توانید از طریق یک اپلیکیشن یا برنامه از راه دور با شاگردان خود ارتباط برقرار کرده و به آموزش موضوعات مدنظرتان بپردازید. نرم افزار های آموزش آنلاین موبایل به خصوص در این چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده و توسط بسیاری از معلمان و دانش آموزان مورد استفاده قرار گرفتند.

اگر شما نیز جزء معلم‌های آنلاین هستید و قصد مسافرت دارید، لازم نیست کلاس‌های آنلاین خود را کنسل کنید. در حقیقت این قضیه برعکس است؛ یعنی هر کجا که می‌روید، باید اطمینان داشته باشید که می‌توانید به صورت آنلاین تدریس کنید. این فقط مربوط به بارگذاری تکالیف دانش‌آموزان شما و یا به‌روزرسانی دروس روزانه نیست.

هنگامی که شما یک معلم آنلاین هستید، باید برای پاسخگویی به سوالات مربوط به دوره‌های درسی برای همه دانش‌آموزان خود در دسترس باشید. مهم نیست که در کدام شهر یا کشور به مسافرت می‌روید، شما همیشه می‌توانید از طریق یک اپلیکیشن تدریس آنلاین با دانش‌آموزان خود در ارتباط باشید. در زیر اپلیکیشن‌هایی که در آموزش آنلاین به روش‌های مختلف می‌توانند به شما کمک کنند را معرفی می‌کنیم.

10 اپلیکیشن آموزش آنلاین برای اندروید و iOS

در این بخش 10 اپلیکیشن آموزش آنلاین برای پلتفرم‌های اندروید و iOS را برایتان معرفی می‌کنیم.

1. اپلیکیشن زوم

نرم افزار تدریس مجازی اندروید / نرم افزار تدریس با گوشی

با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، زوم تبدیل به یک اپلیکیشن محبوب برای برقراری ارتباط شده است. کاربران زیادی همه روزه از این برنامه برای برگذاری جلسات کاری و برقراری ارتباط استفاده می‌کنند اما یکی از بیشترین موارد استفاده از زوم به عنوان یک نرم افزار تدریس آنلاین رایگان است و به همین دلیل زوم بیشتر از همه به عنوان برنامه ای که معلمان برای تدریس استفاده میکنند شناخته شده است.

شما در این برنامه می‌توانید جلساتی با صدها شرکت کننده را میزبانی کنید، نکات آموزشی را انتقال دهید، با شاگردان فایل به اشتراک بگذارید و هم از طریق ویدیویی و هم از طریق چت با شرکت کنندگان ارتباط برقرار کنید. نسخه رایگان زوم به شما اجازه برگذاری جلسات 1 به 1 نامحدود و همچنین 40 دقیقه جلسات گروهی می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن زوم برای اندروید

2. نرم افزار آموزش آنلاین موبایل Seesaw

اپلیکیشن تدریس آنلاین / برنامه تدریس آنلاین

تقریبا همه والدین تمایل دارند به صورت مداوم از روند پیشرفت فرزندشان در مدرسه با خبر شوند. اپلیکیشن تدریس آنلاین Seesaw به عنوان یک نرم افزار تدریس آنلاین اندروید در واقع یک برنامه ساخت پروفایل برای دانش‌آموزان است. در این برنامه بچه‌ها می‌توانند بهترین دستاوردهایشان در مدرسه را با والدین به اشتراک بگذارند و معلمان نیز از طرف دیگر می‌توانند با والدین ارتباط برقرار کرده و نقاط ضعف و قوت فرزندشان را به آن‌ها انتقال دهند.

دانلود برنامه Audiobook برای اندروید

3. اپلیکیشن Evernote

اپلیکیشن تدریس آنلاین Evernote از آن دسته برنامه‌هایی است که بیشتر معلم‌ها به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند. این برنامه یک دفترچه یادداشت است که به کاربران امکان می‌دهد تا یادداشت‌ها، تصاویر و فایل‌های وُرد خود را به راحتی در پوشه‌ها به ترتیب آموزش قرار دهند. یادداشت‌ها را می توانید در هر زمانی که بخواهید به‌روز کرده و نیز برنامه شامل ابزارهای بسیاری برای شخصی‌سازی برنامه و دیگر امکانات سازماندهی می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Evernote برای اندروید 

4. برنامه گوگل میت

نرم افزار تدریس با گوشی / اپلیکیشن تدریس آنلاین

گوگل میت که جایگزین گوگل هنگ‌آوت شده مانند زوم یک ابزار برای برگذاری جلسات ویدیو کنفرانس است و به شما این امکان را می‌دهد تا با دوستان، همکاران و شاگردان خود جلسات ویدیویی برگذار کنید. علاوه بر این می‌توانید جلسات را ضبط کنید و همچنین محتوای صفحه نمایش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

گوگل میت یک انتخاب مناسب برای دانلود نرم افزار برای تدریس است چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا جلسات ویدیویی با 100 شرکت کننده را به مدت 60 دقیقه به صورت رایگان برگذار کنید و از امکانات مختلف این برنامه برای آموزش بهره ببرید.

دانلود برنامه گوگل میت برای اندروید 

5. برنامه Tether

Tether نیز یک اپلیکیشن است که به شما امکان می‌دهد موبایل خود را به کامپیوتر متصل کنید تا بتوانید از اپلیکیشن آموزش آنلاین خود برای کلاس‌هایتان استفاده کنید. ویژگی مثبت این برنامه این است که علاوه بر اندروید، برای سیستم عامل iOS نیز قابل استفاده است. در نتیجه مهم نیست با کدام سیستم عامل کار می‌کنید؛ با این اپلیکیشن حتی بدون اینترنت نیز می‌توانید کلاس آنلاین خود را برگزار کرده و با دانش‌آموزان خود در ارتباط باشید.

دانلود اپلیکیشن Tether برای اندروید

6. نرم افزار تدریس با گوشی Google Classroom

نرم افزار تدریس مجازی اندروید / نرم افزار تدریس با گوشی

گوگل بار دیگر قدرت خود در ارائه بهترین‌ها در هر زمینه‌ای را با این برنامه ثابت کرد. این اپلیکیشن آموزش آنلاین راهی عالی برای معلمان آنلاین است تا از طریق این اپلیکیشن، برنامه‌های درسی خود را سازمان داده و روند پیشرفت درسی دانش‌آموزان را پیگیری کنند. مهم نیست که چه تعداد دانش‌آموز یا دوره در حال تدریس دارید، اپلیکیشن Google Classroom یک منبع باورنکردنی برای برنامه‌ریزی درست در این مسیر است.

دانلود برنامه Google Classroom برای اندروید

7. برنامه تدریس با موبایل Remind

برنامه برای تدریس ریمایند یک اپلیکیشن برای برقراری ارتباط میان معلمان و دانش‌آموزان است. شما در این برنامه می‌توانید برای کلاس اطلاعیه صادر کنید، چت گروهی با دانش آموزان داشته باشید یا به صورت خصوصی و جداگانه با آن‌ها صحبت کنید. همچنین می‌توانید فایل‌ها، تصاویر و لینک‌ها را نیز از طریق چت با دیگران به اشتراک بگذارید و به این ترتیب خارج از جلسات کلاس نیز با دانش آموزان ارتباط خود را حفظ کنید.

دانلود نرم افزار تدریس انلاین ریمایند

8. نرم افزار آموزش آنلاین موبایل Socrative

Socrative یک نرم افزار تدریس اندروید و یک ابزار فوق‌العاده برای برقراری ارتباط با دانش‌آموزان و ارزیابی روند یادگیری و پیشرفت تحصیلی آن‌ها است. در این برنامه، تعامل به‌طور مستقیم با دانش‌آموزان اتفاق می‌افتد و نیز برنامه نکاتی را برای تعیین کاربردی‌ترین روش پیشرفت با هر دانش‌آموز بر اساس توانایی و سبک یادگیری آن‌ها ارائه می‌دهد.

دانلود برنامه Socrative برای اندروید

9. نرم افزار تدریس با گوشی Edmodo

Edmodo نیز یک اپلیکیشن آموزش آنلاین و نیز یک بستر برای ارائه بازخورد به دانش‌آموزان به شیوه‌ای مفید است. این برنامه به صورت خاص برای معلمان آنلاین طراحی شده و شامل تمامی ابزار لازم برای تدریس آنلاین می‌شود. معلمان می‌توانند تکالیف را مشخص کنند، پیشرفت دانش‌آموزان را مدیریت کنند و نظرات خود را با دانش‌آموزان یک به یک درمیان بگذارند. معلمان همچنین می‌توانند از طریق برنامه با والدین دانش‌آموزان ارتباط برقرار کنند و در مورد پیشرفت تحصیلی و ارزیابی دانش‌آموزان صحبت کنند.

دانلود برنامه Edmodo برای اندروید

10. نرم افزار آموزش آنلاین موبایل Kahoot

برنامه تدریس آنلاین / نرم افزار آموزش آنلاین موبایل

با این نرم افزار تدریس مجازی اندروید می‌توانید دروس را به بازی‌های تعاملی برای دانش‌آموزان تبدیل کنید. این برنامه به‌ویژه برای دانش‌آموزان کودک و نوجوانی که ممکن است با یادگیری دروس یا تکالیف خاص مشکلی داشته باشند، بسیار مفید است. دانش‌آموزان در این برنامه تلاش می‌کنند تا وظایف بازی‌گونه‌ای که به آن‌ها محول شده است را انجام دهند و همزمان درس موردنظر را یاد بگیرند.

دانلود برنامه Kahoot برای اندروید

سوالات متداول

1. کدام برنامه برای تدریس با گوشی مناسب است؟

زوم، گوگل میت و گوگل کلس‌روم از جمله بهترین نرم افزار های تدریس آنلاین از طریق گوشی هستند. چرا که شما از طریق این برنامه‌ها ابزارهای مختلفی برای تدریس و مدیریت کلاس در اختیار دارید و می‌توانید علاوه بر گوشی از آن‌ها در کامپیوتر نیز استفاده کنید.

2. آیا زوم برنامه برای تدریس آنلاین است؟

زوم یک پلتفرم برای برقراری ارتباط ویدیویی است که پس از شیوع کرونا توانست به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا کند. بسیاری از افراد از قبیل کسب و کارها و شرکت‌ها در سطح جهان از این برنامه استفاده می‌کنند و البته اساتید و معلمان نیز به شکل گسترده از زوم برای تدریس و برگذاری جلسات درسی بهره می‌برند.

در ویدیوی زیر می‌توانید «پنج برنامه ضروری برای آموزش آنلاین » را تماشا کنید:

سخن پایانی

در این مقاله 10 نرم افزار تدریس مجازی اندروید برای معلمان و دانش‌آموزان را معرفی کردیم که با استفاده از این نرم افزار ها برای تدریس آنلاین حتی در تعطیلات و در مکان‌هایی که دسترسی به اینترنت ندارید نیز می‌توانید کلاس‌های آنلاین خود را برگزار کنید. از نظر شما کدام نرم افزار آموزش مجازی رایگان اندروید انتخاب بهتری است؟ امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد و خوشحال می‌شویم تا نظرات و پیشنهادات خود در مورد اپلیکیشن های تدریس آنلاین را با تیم پلازامگ به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads