معرفی سریال جیران ؛ بازیگران، تاریخ پخش، حواشی جنجالی

معرفی سریال جیران ؛ بازیگران، تاریخ پخش، حواشی جنجالی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال جیران جدیدترین سریال تاریخی عاشقانه حسن فتحی است که سابقه درخشانی در این زمینه دارد. طبق شایعات منتشر شده، سریال جیران از اواخر شهریور 1400 و پس از اتمام پخش سریال زخم کاری منتشر خواهد شد. با پلازامگ همراه باشید تا با آخرین جزئیات سریال جیران با بازی بهرام رادان و پریناز ایزدیار آشنا شوید.

حسن فتحی یکی از معدود کارگردان‌هایی است که سابقه فوق‌العاده درخشانی در ساخت آثار تاریخی عاشقانه دارد. پهلوانان نمی‌میرند، شب دهم، مدار صفر درجه و شهرزاد از جمله این سریال‌ها هستند که هر کدامشان در زمان پخش با استقبال بسیار زیادی مواجه شدند و همه‌شان جزو پربیننده‌ترین‌ سریال‌های ایرانی محسوب می‌شوند. حالا بعد از گذشت چند سال و با وجود اینکه هنوز حواشی بسیار زیاد شهرزاد تمام نشده، مدتی است که فتحی سراغ ساخت سریال جیران در نمایش خانگی رفته است.

به تازگی تصویر جدیدی از بهرام رادان که در نقش ناصرالدین شاه بازی می‌کند، منتشر شده است که در زیر می‌توانید تماشا کنید:

سریال جیران حسن فتحی

طبق شنیده‌ها مشخص شده است این اثر در زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار روایت می‌شود و داستان عاشقانه‌ای در دربار و دستگاه حکومتی او اتفاق می‌افتد. حسن فتحی این روزها در تلاش است تا تصویربرداری جدیدترین سریالش را که به قلم احسان جوانمرد و خودش به نگارش درآمده است، به پایان برساند و آماده انتشار کند. باید دید سریال جیران کی پخش میشود و آیا می‌تواند موفقیت شهرزاد را تکرار کند یا خیر! برای اطلاع از داستان و جزئیات و بازیگران سریال جیران همراه مجله پلازامگ باشید.

فهرست: 

تیزر و داستان سریال جیران

به نظر می‌رسد سریال جیران از اواخر شهریور 1400 و پس از پخش قسمت آخر سریال زخم کاری از پلتفرم فیلیمو منتشر شود.  تاکنون یک خلاصه داستان رسمی از طرف روابط عمومی سریال بصورت زیر منتشر شده است:

«زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

سریال جیران

اما در میان اخبار به گوش رسیده از این پروژه شنیده می‌شود که ماجرا درباره یکی از سوگولی‌های ناصرالدین شاه است که نقش آن را پریناز ایزدیار بازی می‌کند. بهرام رادان نقش ناصرالدین شاه را برعهده دارد، شبنم مقدمی کاراکتر مهدعلیا را بازی می‌کند و بابک حمیدیان هم ملیجک دربار خواهد شد. جدی‌ترین و جذاب‌ترین ملیجک آثار تاریخی را مرحوم پرویز فنی زاده در «سلطان صاحب‌قران» ایفا کرده و باید دید حمیدیان در این نقش چقدر اجازه مانور و آزادی عمل دارد.

آخرین اخبار حاکی از این است که حسن فتحی و تیم تولیدش در میان بحران کرونا، با بحران‌هایی دیگر همچون حواشی سریال شهرزاد و فیلم مست عشق و از همه مهم‌تر عدم اعطای مجوز برای فیلمبرداری در شهرک سینمایی غزالی مواجه شده‌اند و به همین دلیل ساخت سریال جیران به کندی پیش می‌رود.

حسن فتحی / کارگردان سریال جیران / نقد و بررسی سریال جیران / شخصیت های سریال جیران / دانلود سریال جیران

در همین زمینه چندی پیش محمدجواد شکوری مقدم (مدیرعامل پلتفرم نماوا) در مصاحبه‌ای عنوان کرد:

ما یک سریال به نام «جیران» را با همکاری «نماوا» سرمایه گذاری کرده‌ایم و حسن فتحی در حال ساخت آن هستند. سریالی در کلاس «شهرزاد» است و کار خوبی است. تهیه کننده با شهرک غزالی، قرارداد دارد که برای تولید بروند. شروع به بازسازی و تولید کرده‌اند و صداوسیما فهمیده است که این کار برای فیلیمو و نماوا است با وجود قرارداد جلوی کار ما را گرفته است.

حال باید دید مخالفت‌ها و کارشکنی‌های صدا‌و‌سیما مانع تولید جدیدترین سریال حسن فتحی خواهد شد یا سریال جیران در نمایش خانگی منتشر می‌شود و موفقیت شهرزاد را تکرار می‌کند!

کارگردان سریال جیران

در ادامه مطلب به معرفی حسن فتحی کارگردان سریال جیران می‌پردازیم.

حسن فتحی

حسن فتحی / کارگردان سریال جیران / نقد و بررسی سریال جیران / شخصیت های سریال جیران / دانلود سریال جیران

 • سن: 61 سال
 • آثار مطرح: روشن‌تر از خاموشی، شب دهم، مدار صفر درجه، میوه ممنوعه، پستچی سه بار در نمی‌زند، اشک‌ها و لبخند‌ها، کیفر، در مسیر زاینده‌رود، زمانه، شهرزاد و مست عشق

حسن فتحی کارگردان نام‌آشنای سینما و تلویزیون ایران و یکی از بهترین سریال‌سازان تاریخ تلویزیون ایران است. حسن فتحی با شناخت ویژه‌ای که از مخاطب دارد، در تمام سال‌های فعالیتش هر بار با فیلم و سریال‌های جذاب خود توانسته مخاطبان را پای اثرش نگه دارد و فیلم یا سریالی استاندارد تولید کند. حسن فتحی کارش را در سال 1371 با تحقیق و نگارش برای چندین مستند تلویزیونی آغاز کرد. در سال 72 این کارگردان سریال همسایه‌ها را برای شبکه دو ساخت و رسما کارش را به عنوان یک کارگردان در صدا و سیما شروع کرد.

فتحی در طول سال‌های 72 تا 75 پنج سریال برای تلویزیون ساخت، اما اولین سریال این کارگردان که بسیار دیده شد، «پهلوانان نمی‌میرند» بود. حسن فتحی در ادامه فعالیتش با ساخت سریال‌های پربیننده‌ای چون «روشن‌تر از خاموشی»، «شب دهم»، «مدار صفر درجه»، «میوه ممنوعه»، «اشک‌ها و لبخندها»، ««در مسیر زاینده رود»، «زمانه» و «شهرزاد» نشان داد که استاد پیدا کردن رگ خواب مخاطب و ساخت آثار ملودرام و عاشقانه جذاب است.

فیلم‌های سینمایی حسن فتحی به نسبت آثار تلویزیونی‌اش کمتر است، اما در بین آنها فیلم‌‌های بسیار خوبی چون «پستچی سه بار در نمی‌زند» و «کیفر» هم دیده می‌شود. آخرین فیلم حسن فتحی که بصورت مشترک بین ایران و ترکیه ساخته شده است «مست عشق» نام دارد. این فیلم به زندگی مولانا می‌پردازد و شهاب حسینی و پارسا پیروزفر در آن ایفای نقش کرده‌اند. سریال جدید حسن فتحی بلافاصله پس از پایان تصویربرداری «مست عشق» آغاز شد و این روزها در نیمه کار است.

بازیگران سریال جیران

نام بازیگران محبوب متعددی برای نقش‌آفرینی در سریال جیران منتشر شده است. از این بین حضور بهرام رادان، پریناز ایزدیار، امیر جعفری و مریلا زارعی قطعی است. در ادامه بازیگران سریال جیران را معرفی می‌کنیم.

بهرام رادان

بهرام رادان در سریال جیران / داستان سریال جیران / بازیگران سریال جیران / تیزر سریال جیران /

 • سن: 41 سال
 • آثار مطرح: شور عشق، آواز قو، گاوخونی، شمعی در باد، سربازهای جمعه، گیلانه، خون بازی، سنتوری، پل چوبی، عصر یخبندان، بارکد، زرد، آشفته‌گی، سونامی و ایده اصلی

بنا بر شنیده‌ها و اخباری که درباره شخصیت های سریال جیران منتشر شده، بهرام رادان در سریال جیران با یک شاه‌نقش رو‌به‌رو شده است. فتحی شخصیت ناصرالدین شاه را در سریال جدیدش به بهرام رادان سپرده است و شاید این همان نقشی باشد که بتواند بعد از سال‌ها بازیگری، بهرام رادان را به موفقیت‌های بیشتری در عرصه بازیگری برساند.

رادان که پس از درخشش در دهه هشتاد، مدتی از بازیگری دور بود، بعد از بازگشت به سینما با فیلم‌های موفقی چون «عصر یخبندان»، «بارکد»، «چهارراه استانبول»، «سونامی» و «ایده اصلی» توانست دوباره به محبوبیت زیادی برسد. اما حضور این بازیگر مطرح در سریال «رقص روی شیشه» اصلا عاقبت خوشی نداشت و یک شکست کامل بود. بهرام رادان در یک سال گذشته به غیر از حضوری کوتاه در فیلم «گربه سیاه» به تهیه‌کنندگی خودش، تمام وقت و انرژی خود را صرف بازی در سریال جیران حسن فتحی کرده است و باید دید می‌تواند همچون شهاب حسینی و مصطفی زمانی، موفقیت فوق‌العاده‌ای در همکاری با فتحی به دست بیاورد یا خیر!

 

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در سریال جیران / سریال جدید حسن فتحی / سریال جیران در نمایش خانگی

 • سن: 35 سال
 • آثار مطرح: پنج کیلومتر تا بهشت، ورود آقایان ممنوع، شهرزاد، خط ویژه، 360 درجه، ابد و یک روز، ویلایی‌ها، تابستان داغ، هت‌تریک، سرخ‌پوست، متری شیش و نیم، مغز استخوان

شاید پریناز ایزدیار را بتوان یکی از پنج بازیگر زن برتر حال حاضر ایران نامید. ایزدیار که روزگاری در تلویزیون نقش‌هایی کوچک و فرعی بازی می‌کرد، به تدریج با تلاش و استعدادی مثال‌زدنی خود را در سینما بالا کشید و حالا به یکی از ستارگان زن سینمای ایران تبدیل شده است. اولین کاری که پریناز ایزدیار در آن به خوبی دیده شد سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» به کارگردانی علیرضا افخمی بود، اما اثری که ایزدیار را در حد یک ستاره شش دانگ بازیگری مطرح کرد و حتی سیمرغ بلورین را هم برای او به ارمغان آورد نقش معروف سمیه در فیلم «ابد و یک روز» بود.

بعد از آن، ایزدیار با ایفای نقش‌هایی متفاوت و درخشان ارزش‌های خود را به عنوان یک ستاره بیش از پیش نشان داد. دو نقش درخشان کارنامه پریناز ایزدیار به همکاری‌هایش با حسن فتحی در سریال‌های «شهرزاد» و «زمانه» برمی‌گردد و حالا در سومین همکاری، ایزدیار نقش اصلی سریال جیران را برعهده گرفته است. بی‌شک با شناختی که از حسن فتحی و پریناز ایزدیار داریم، دوباره این بازیگر جوان را در نقشی متفاوت و تماشایی خواهیم دید.

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی در سریال جیران

 • سن: 48 سال
 • آثار مطرح: زیر تیغ، آشپزباشی، سقوط یک فرشته، به نام پدر، نفس، زاپاس، ابد و یک روز، اکسیدان، آباجان، شبی که ماه کامل شد، دوپینگ و هیولا

شبنم مقدمی یکی از بازیگران زنی است که در سال‌های اخیر پله‌های پیشرفت را به سرعت و البته با قدرت طی کرده و این روزها یکی از اولین کاندیداهای بازی در نقش‌های سخت و متفاوت است. اگر به کارنامه کاری مقدمی نگاه کنید، متوجه خواهید شد او هم در نقش‌های کمیک و کاریکاتورگونه خوش درخشیده و هم در نقش‌های تلخ و جدی در آثار درام موفق ظاهر شده است.

مقدمی تاکنون با حسن فتحی همکاری نکرده است و سریال جیران اولین همکاری این دو هنرمند مطرح محسوب می‌شود. آنطور که گفته شده  شبنم مقدمی در سریال جیران حسن فتحی در نقش مهدعلیا (مادر ناصرالدین شاه) بازی می‌کند. با توجه به اسناد تاریخی و اختلاف سن کم بین ناصرالدین شاه و مهدعلیا به نظر می‌رسد انتخاب رادان و مقدمی برای این دو کاراکتر حداقل از نظر سن و سال مناسب است.

رعنا آزادی ور

رعنا آزادی‌ور در سریال جیران / زمان پخش سریال جیران

 • سن: 37 سال
 • آثار مطرح: مارمولک، درباره الی، محمد رسول الله، خانه دختر، خشم و هیاهو، لونه زنبور، چهارراه استانبول و سونامی

رعنا آزادی‌ور را شاید بتوان یکی از صبورترین و پرتلاش‌ترین بازیگران سینما و تلویزیون ایران نامید. با اینکه آزادی‌ور در بسیاری از فیلم‌های مطرح و پرمخاطب سینمای ایران بازی داشته، اما هنوز در هیچ اثری نقش اول و اصلی را بازی نکرده است. در سریال جیران، آزادی‌و دوباره در نقش مکمل ظاهر شده، اما تفاوت سریال و سینمایی در این است که در سریال اصولا فرصت عرض اندام و نشان دادن توانایی‌ها بیشتر و بهتر فراهم است و شاید همین سریال سکوی پرتابی برای رعنا آزادی‌ور باشد. باید دید این بازیگر زن چگونه در سریال جیران ظاهر خواهد شد!

بابک حمیدیان

بابک حمیدیان در سریال جیران

 • سن:  40 سال
 • آثار مطرح: شهریار، به کجا چنین شتابان، پرده‌نشین، بی‌پولی، اسب حیوان نجیبی است، قصه‌ها، بغض، هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند، رستاخیز، چ، استراحت مطلق، سیانور، بادیگارد، به وقت شام، مصادره و مغز استخوان

بابک حمیدیان از دیگر بازیگران اصلی سریال جدید حسن فتحی است. این بازیگر در جیران نقش ملیجک دربار را برعهده دارد و بعد از «عالیجناب» سام قریبیان دومین باری است که در یک سریال نمایش خانگی ظاهر می‌شود. حمیدیان فیلم و سریال‌های زیادی در کارنامه خود دارد، اما از بین آنهایی که پربیینده شدند می‌توان به «بی‌پولی»، «به کجا چنین شتابان»، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، «چ»، «سیانور»، «بادیگارد» و «مصادره» اشاره کرد. بابک حمیدیان هم مثل شبنم مقدمی در سریال جیران اولین همکاری خود با حسن فتحی را تجربه می‌کند؛ بخصوص که نقشی خاص برعهده این بازیگر است.

گلاره عباسی

گلاره عباسی در سریال جیران / داستان سریال جیران / بازیگران سریال جیران / تیزر سریال جیران

 • سن: 37 سال
 • آثار مطرح: ترانه مادری، شیدایی، مدینه، کیمیا، برادر، شهرزاد، شیار 143 و نفس

گلاره عباسی آخرین بازیگری است که تاکنون نامش توسط عوامل سریال جیران رسانه‌ای شده است. عباسی که در سریال «شهرزاد» و به‌ویژه فصل‌های دوم و سوم آن نقشی کلیدی و متفاوت برعهده داشت، در جدیدترین سریال حسن فتحی هم نقشی مهم و تاثیرگذار بازی خواهد کرد. گلاره عباسی که سال‌هاست در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند، چند سالی می‌شود گزیده‌کار شده و اغلب وقت و انرژی‌اش را صرف تولید محتوای سینمایی و تلویزیونی برای ناشنوایان می‌کند.

سوالات متداول

سریال جیران کی پخش میشود؟

از جمعه 26 شهریور 1400 قسمت اول سریال جیران پخش خواهد شد

بازیگران سریال جیران چه کسانی هستند؟

بهرام رادان، رعنا آزادی ور، پریناز ایزدیار، بابک حمیدیان، شبنم مقدمی

 

کلام آخر

سریال جیران / پوستر سریال جیران / جزئیات سریال جیران

یکی از سریال‌های جذابی که برای نمایش خانگی ساخته می‌شود، سریال جیران است و ما در این مقاله تلاش کردیم با معرفی سریال جیران و خلاصه داستان و جزئیات این اثر همراه شما باشیم. فعلا دانلود سریال جیران یا مشاهده آن از طریق پلتفرم‌های اینترنتی مقدور نیست؛ چرا که این سریال هنوز منتشر نشده است. اگر برنامه‌ریزی‌ها درست پیش رود و کارشکنی‌ها اتفاق نیفتد، احتمالا سریال جیران تابستان امسال راهی شبکه نمایش خانگی خواهد شد.

برای اطلاع از هرگونه اخبار و حواشی سریال جیران به این صفحه سر بزنید تا در صورت انتشار بتوانید خلاصه قسمت‌ها و نقد و بررسی سریال جیران را هم بخوانید. اکنون از شما مخاطبان عزیز تقاضا داریم نظرات خود را درباره سریال جیران و بازیگرانی که در آن ایفای نقش کرده‌اند با ما در میان بگذارید. به نطرتان کدامیک از بازیگران چهره‌ای که برایتان معرفی کردیم می‌توانند در این سریال درخششی خیره‌کننده داشته باشند؟ به نظرتان آیا این سریال می‌تواند یک کار شاخص دیگر در کارنامه حسن فتحی باشد و حتی از شهرزاد هم موفق‌تر ظاهر شود یا خیر؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
.
09 آذر 1399، 13:06
پاسخ
0
1
تاریخ اکران سریال جیران کی هست؟
avatar
رویا
.
19 آذر 1399، 02:14
پاسخ
0
0
اطلاعاتی هم در مورد تاریخ اکران سریال جیران قرار بدید
جدول فروش فیلم ها
 • 755.8 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 469 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 373 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 368 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 115.5 میلیون دلار
  GhostBusters
  اکران: 19 نوامبر 2021
 • 69.8 میلیون دلار
  Encanto
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 43 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 34.9 میلیون دلار
  The House of Gucci
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 25.8 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 12 میلیارد تومان
  گشت ارشاد ۳
  اکران: 26 آبان 1400
 • 8.3 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 8.27 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 3.4 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.6 میلیارد تومان
  منصور
  اکران: 19 آبان 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 771 میلیون تومان
  آتابای
  اکران: 03 آذر 1400
plaza-ads