زیباترین جاده های ایران ؛ معرفی بهترین جاده های جنگلی و کویری ایران

زیباترین جاده های ایران ؛ معرفی بهترین جاده های جنگلی و کویری ایران
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به رانندگی با ماشین شخصی علاقه‌مند باشید، جاده های جنگلی ایران گزینه مناسبی هستند. شما می‌توانید رانندگی در بهترین و زیباترین جاده های ایران را تجربه کنید. آب و هوای 4 فصل در کشورمان باعث شده تا بهترین جاده جنگلی ایران به وجود بیایند. تماشای این جاده های زیبا در ایران چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

برخی از جاده های جنگلی ایران در گذشته اهمیت زیادی داشته‌اند. این جاده های زیبا در ایران مسیر تبادل کالا و رفت و آمد بین کشورهای مختلف بودند. امروزه با وسعت بخشیدن به جاده‌ها و تبدیلشان به جاده مخصوص ماشین‌رو باید لقب بهترین جاده جنگلی ایران را به آن‌ها داد. سرسبزی و منظره شگفت‌انگیز اطراف باعث می‌شود تا محو تماشای بهترین جاده های ایران شویم. با پلازامگ همراه باشید تا زیباترین جاده های ایران و جاده های جنگلی ایران را بشناسیم.

زیباترین جاده های ایران

بهترین جاده های ایران در گذشته محل عبور انسان و یا مال‌رو بوده‌اند. به مرور زمان به وسعت جاده های زیبا در ایران افزوده شد و علاقه‌مندان به طبیعت و جاده‌ها توانستند به‌راحتی از جاده های جنگلی ایران دیدن کنند. البته باید بدانیم که جاده های کویری ایران هم علاقه‌مندان خاص خود را دارند.

اگر به عکس جاده های شمال دقت کنید می‌بینید به دلیل نوع پوشش گیاهی سرسبز زیبا به نظر می‌آیند، اما متاسفانه در مورد جاده‌های کویری این‌گونه نیست. این جاده‌ها اقلیم خود را داشته و چون بهایی به آن‌ها از طرف مسئولین داده نشده در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند. در ادامه با زیباترین جاده های ایران آشنا می‌شوید.

1. جاده اسالم به خلخال

 • مسیر: استان گیلان به استان اردبیل
 • طول: 70 کیلومتر

بهترین جاده های جنگلی ایران / اسالم به خلخال

جاده «اسالم به خلخال» را باید یکی از بهترین جاده های جنگلی ایران دانست. این جاده رویایی با پوشش سرسبز و چشم‌نواز اطرافش از زیباترین جاده های گیلان محسوب می‌شود. جاده اسالم به خلخال در واقع ارتباط‌دهنده گیلان و اردبیل بوده که شروع آن سه راه اسالم است.

همچنین بخوانید :

بهترین جاده جنگلی ایران در ادامه مسیر به شهرستان خلخال واقع در اردبیل می‌رسد. گردشگران زیادی از زیبایی وصف‌نشدنی این جاده تعریف می‌کنند و آن را در لیست زیباترین جاده های ایران قرار داده‌اند. وجود رودخانه پرآب در اطراف جاده فضا را برای استراحت و لذت بردن از طبیعت سرسبز منطقه فراهم می‌کند. اگر قصد تماشای این جاده رویایی را دارید در اردیبهشت ماه از آن‌جا دیدن کنید. مناطق سرسبز اطراف جاده در فصل بهار به‌خصوص اردیبهشت از گل‌های شقایق پوشیده شده و درختان آن پر از شکوفه خواهند شد.

شما از زیبایی این جاده در تابستان هم می‌توانید لذت ببرید. قرار گرفتن جاده در ارتفاعات باعث خنکی هوای آن در تابستان می‌شود. جاده اسالم به خلخال در هر فصلی از سال زیبایی خاص خود را داشته تا جایی‌که عکاسان زیادی در فصل بهار، زمستان و به‌خصوص پاییز از این جاده عکس‌های بی‌نظیری می‌گیرند.

2. جاده چالوس

 • مسیر: مازندران، کرج به چالوس
 • طول: 163 کیلومتر

معروف ترین جاده های ایران

یکی از معروف ترین جاده های ایران «جاده چالوس» نام دارد. اسم اصلی آن «جاده 59» است که به جاده چالوس مشهور شده و امروزه در همه جای ایران و حتی جهان آن را می‌شناسند. جاده چالوس را باید از جاده های کوهستانی ایران دانست که از شهر کرج شروع می‌شود و به شهر چالوس در استان مازندران می‌رسد. قدمت جاده چالوس از جاده های زیبا در ایران به سال 1312 رسیده و تونل معروف آن را که کندوان نام دارد در سال 1314 ساختند.

این جاده رویایی در بین مردم کشورمان بسیار محبوب شده است. علاقه‌مندان به رانندگی و جاده آن را از بهترین جاده های ایران می‌دانند و با کوچک‌ترین فرصتی سفر یک روزه یا چند روزه خود را در این مسیر آغاز می‌کنند. حتی گردشگران خارجی با سفر به ایران تمایل به دیدن این جاده خاطره‌انگیز دارند.

جاده پر پیچ و خم، آب و هوای خنک و کوهستانی، رودخانه پرجنب و جوش، تپه‌های کوهستانی خوش‌منظره و مه رمز آلود کوهستانی همگی باعث شده تا جاده چالوس یکی از زیباترین جاده های ایران به شمار بیاید.

3. جاده عباس آباد به کلاردشت

 • مسیر: استان مازندارن
 • طول: 25 کیلومتر

بهترین جاده جنگلی ایران

لقب بهترین جاده جنگلی ایران را می‌توان به «جاده عباس‌آباد به کلاردشت» داد. این جاده از زیباترین جاده های مازندران است که در دل درختان هیرکانی شمال کشور جای گرفته و با مسیری پیچ در پیچ به منطقه کوهستانی می‌رسد. از زیبایی‌های این جاده می‌توان به فراز و فرود آن اشاره کرد.

همچنین بخوانید :

جاده عباس‌آباد به کلاردشت که در واقع در دل جنگل‌های عباس‌آباد قرار دارد ابتدا از بین درختان سرسبز عبور کرده و به بالاترین ارتفاع می‌رسد. پس از آن دوباره به سمت پایین با شیب تند دلپذیری حرکت می‌کند. جاده عباس‌آباد به کلاردشت بهترین جاده جنگلی ایران است که عبور از آن لذت فراوانی دارد. صدای گوش‌نواز پرنده‌ها، برخورد آبشار با صخره‌ها و موسیقی دل‌انگیز طبیعت شما را با یکی از زیباترین جاده های ایران روبه‌رو می‌کند.

در مسیر این جاده و جنگل‌های عباس‌آباد کلبه‌هایی آماده کرده‌اند تا چند ساعتی را در دل طبیعت بمانید و از زیبایی آن لذت ببرید. فقط توجه کنید که به دلیل انبوه درختان و پیچ در پیچ بودن جاده خط تلفن آنتن نمی‌دهد. پس مراقب خود و همراهانتان باشید و از هم فاصله نگیرید. شما برای رسیدن به جاده عباس‌آباد به کلاردشت می‌توانید از سمت جاده چالوس و یا شهر عباس‌آباد در استان مازندران حرکت کنید.

4. جاده سراوان

 • مسیر: گیلان، سراوان به فومن
 • طول: 45 کیلومتر

جاده سراوان

«جاده سراوان» یکی از جاده های جنگلی گیلان است که شهر سراوان و فومن را به هم متصل می‌کند. به همین دلیل این جاده را با اسم جاده سراوان به فومن شناخته و از بهترین جاده های جنگلی ایران می‌دانند. سرسبزی این جاده زبان‌زد هر گردشگری است که یک بار از جاده سراوان به فومن گذشته باشد.

درختان انبوه اطراف جاده باعث شده تا شما شاهد یکی از جاده های زیبا در ایران باشید. جاده سراوان به فومن را از جاذبه های مهم گردشگری استان گیلان می‌شناسند. «موزه میراث روستایی» در این جاده چشم‌نواز قرار گرفته که طرفداران زیادی دارد. آخر هفته‌ها اگر به این جاده سر بزنید شاهد صف چند کیلومتری ماشین برای ورود به موزه هستید.

موزه میراث روستایی نمونه زندگی روستایی در دل طبیعت سرسبز آن منطقه است. اگر در مسیر جاده سراوان به فومن از بهترین جاده های ایران حرکت کنید به «سقالکسار» و «دریاچه سراوان» می‌رسید. این دو منطقه از جاذبه‌های بسیار پرطرفدار گیلان و جاده سراوان به شمار می‌آیند.

همان‌طور که می‌دانید برای تماشای زیباترین جاده های شمال باید در فصل بهار و اوایل تابستان به این منطقه سفر کنید. درختان اطراف جاده در اوج سرسبزی و چشم‌نوازی خود هستند و رودخانه‌ها و آبشارها بسیار پرآب می‌شوند. این خود باعث شده تا شما با زیباترین جاده های ایران روبه‌رو شوید.

5. جاده بستانو

 • مسیر: هرمزگان، جاده پارسیان به بندر مقام
 • طول: 64 کیلومتر

جاده بستانو

تصور کنید در جاده‌ای در حال حرکتید که یک سمت شما دریاست و سمت دیگر شما کوه‌های صخره‌ای با ظاهری شگفت‌انگیز قرار دارند. برای تماشای این تصورتان در واقعیت باید جاده پارسیان به سمت بندر مقام را در پیش بگیرید. این جاده را امروزه با اسم «جاده بستانو» می‌شناسند.

جاده‌ای ساحلی که دریا را به کوه‌های صخره‌ای منتهی می‌کند و آن را باید از جاده های زیبا در ایران دانست. در واقع شما در مقابل خود محل تلاقی این دو را مشاهده می‌کنید که بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود. در این جاده از سرسبزی و درخت خبری نیست. تا چشم کار می‌کند دریا می‌بینید و کوه‌های صخره‌ای.

تماشای این کوه‌ها که به اشکال گوناگونی درآمده و برای هریک می‌توان داستانی را متصور شد، هیجان‌انگیز خواهد بود. نام جاده بستانو در واقع از اسم بندری به همین نام گرفته شده و آن را به یکی از زیباترین جاده های ایران تبدیل کرده است. شما اگر مسیر جاده پارسیان را به سمت بندر مقام در پیش بگیرید به بندر بستانو می‌رسید.

در مسیر راهتان دو روستای زیبا و دیدنی «زیارت» و «مغدان» قرار دارد. این روستاها خود از جاذبه‌های دیدنی این منطقه محسوب می‌شوند. از زیبایی این جاده باید به وجود مناطق بکری برای عکاسی اشاره کرد. مثلا گردنه مقام که در انتهای جاده بستانو قرار دارد به «گردنه عشاق» معروف است. افراد زیادی از شهرهای مختلف برای گرفتن فیلم یا عکس عروسی به این منطقه سفر می‌کنند.

تماشای غروب خورشید از دیگر جاذبه‌های حیرت‌انگیز پس از عبور از جاده بستانو خواهد بود. غروب دل‌انگیز این منطقه در بین مردم بومی و گردشگران خارجی شهرت زیادی دارد. به همین دلیل به جاده بستانو لقب یکی از بهترین جاده های ایران را داده‌اند.

6. جاده شیراز به کازرون

 • مسیر: استان فارس
 • طول: 140 کیلومتر

جاده شیراز به کازرون

بدون شک لقب یکی از زیباترین جاده های ایران را باید به «جاده شیراز کازرون» داد. شما با ورود به این جاده رویایی شاهد دشت بزرگی از گل‌های شقایق در دامنه زاگرس خواهید بود. دو طرف جاده تماما پر از گل شقایق است. به این دشت زیبا و چشم‌نواز «دشت ارژن» می‌گویند.

همه ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی برای تماشای این دشت پا به جاده شیراز کازرون یکی از بهترین جاده های ایران می‌گذارند. در واقع حرکت در مسیر این جاده را باید آغاز سفر به زیباترین جاده های ایران دانست. از دیگر جاذبه‌های تماشایی جاده شیراز به کازرون وجود «آبشار ارژن» است. این آبشار در زبان محلی به «آبشار چراب» شهرت دارد. از ویژگی جالب و تماشایی آن کریستال‌های یخ‌زده در فصل زمستان است که بر اثر سرمای زیاد ایجاد می‌شود.

اگر جاده شیراز به کازرون را در پیش بگیرید، ادامه مسیر شما را به منطقه حفاظت‌شده «میان کتل» می‌رساند. در این منطقه گوزن ایرانی زندگی می‌کند که گونه آن روبه انقراض بوده و بسیار باارزش به شمار می‌آید. همه این ویژگی‌ها باعث شده تا جاده شیراز کازرون را از جاده های زیبا در ایران بشناسند.

7. جاده هراز

 • مسیر: استان تهران به استان مازندران
 • طول: 180 کیلومتر

جاده هراز

«جاده هراز» یکی دیگر از زیباترین جاده های ایران است. این جاده در واقع از جاده های جنگلی تهران بوده که به استان مازندران متصل می‌شود. در مسیر راه ویلاهای خوش‌ساخت و ییلاقات باصفای زیادی وجود دارند. به همین دلیل افرادی که از تهران قصد حرکت به سمت شمال را دارند، جاده هراز را بهترین جاده جنگلی ایران می‌دانند.

آب و هوای این جاده بسیار مطبوع بوده و اطراف آن فضای سبز برای استراحت چند ساعته مهیاست. شاید اکثر شما ندانید که جاذبه‌های توریستی اطراف این جاده چیست. احتمالا فقط از آن عبور کرده‌اید تا به شمال کشور برسید.

اما جالب است بدانید که وجود مناطقی همچون «آبعلی»، «جاجرود»، «گزنک» و «پلور» از جاذبه‌های گردشگری مهم در این منطقه هستند. راه دسترسی به آن‌ها فقط از طریق جاده هراز از جاده های جنگلی ایران امکان‌پذیر می‌شود. هنگام عبور از این جاده حتما از جنگل‌های سرسبز اطراف، چشمه آبگرم و روستاهای شگفت‌انگیز آن دیدن کنید.

8. جاده شاهرود به گرگان

 • مسیر: استان سمنان به استان گلستان
 • طول: 130 کیلومتر

زیباترین جاده های جنگلی

جاده شاهرود در استان سمنان که به شهر گرگان در گلستان منتهی می‌شود یکی از بهترین جاده های جنگل گلستان خواهد بود. در مسیر این جاده انبوهی از درختان توسکستان را می‌بینید. به همین دلیل عده زیادی این جاده را به نام «جاده توسکستان» می‌شناسند.

منظره بی‌نظیر این جاده با درختان قد برافراشته چشم هر بیننده‌ای را محو تماشای خود می‌کند. از خصوصیات شگفت‌انگیز «جاده شاهرود به گرگان» تغییر ظاهر درختان در پاییز بوده که این جاده را به زیباترین جاده های پاییزی ایران تبدیل کرده است. جاده شاهرود به گرگان دارای درختان «اورس»، «بلوط» و «توسکا» بوده و به همین دلیل یکی از خوش آب و هواترین جاده های جنگلی ایران شناخته می‌شود.

با عبور از جاده توسکستان به منطقه حفاظت‌شده جهان‌نما می‌رسید. این منطقه دارای یکی از جاده های زیبا در ایران است که با درختان سرسبز «ارس» پوشیده می‌شود. آب و هوای مطبوع و خنک منطقه هرساله گردشگران زیادی را به جاده توسکستان بهترین جاده جنگلی ایران می‌آورد. اگر جاده شاهرود به گرگان را ادامه دهید به جاذبه‌های توریستی «قله شاهوار»، «چشمه هفت رنگ»، «پارک النگدره» و «روستای زیارت» خواهید رسید.

9. جاده اردبیل به آستارا

 • مسیر: استان گیلان به استان اردبیل
 • طول: 80 کیلومتر

شگفت‌انگیزترین جاده های زیبا در ایران

«جاده اردبیل به آستارا» لقب یکی از زیباترین جاده های جنگلی را از آن خود می‌کند. این جاده شگفت‌انگیز با طبیعت زیبا و خاص خود از بهترین جاده های ایران است و طرفداران زیادی دارد. جاده اردبیل به آستارا شهر مرزی استان گیلان را به اردبیل متصل می‌کند. وجود گردنه حیران در اطراف این جاده زیبایی و شگفتی آن را دوچندان کرده است.

گردشگران زیادی هرساله برای رفتن به سرعین و شهرهای اردبیل از گیلان عبور کرده تا جاده اردبیل به آستارا از زیباترین جاده های ایران را ببینند. این جاده در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد. فصل بهار پوشیده از درختان و گیاهان سرسبز بوده که چشم را محو تماشای خود می‌کند. فصل پاییز همان پوشش گیاهی سبز به رنگ طلایی در آمده و شما شاهد بهترین جاده جنگلی ایران هستید.

اما دقت کنید که زمستان فصل مناسبی برای حرکت در این جاده نیست. بارش باران و برف شدید مسیر را ناامن کرده و ممکن است در راه بمانید. «جنگل فندق‌لو» از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در مسیر جاده اردبیل به آستارا است. در نزدیکی اردبیل جاده دارای فرعی شده که با ورود به آن به جنگل سرسبز و بکر فندق‌لو خواهید رسید.

10. جاده هجیج به اورامان تخت

 • مسیر: استان کردستان به استان کرمانشاه
 • طول: 50 کیلومتر

جاده هجیج به اورامان تخت

«جاده هجیج به اورامان تخت» را باید از شگفت‌انگیزترین جاده های زیبا در ایران نامید. این جاده زیبا روستایی در استان کردستان را به روستای استان کرمانشاه متصل می‌کند. در کل مسیر راه شما شاهد مناطقی سرسبز با پوشش گیاهی خاص هستید. یک طرف جاده خانه‌های روستایی وجود دارد که به شکل پلکانی ساخته شده‌اند. در سوی دیگر جاده کوه‌هایی پوشیده از درختچه‌های سبز وجود داشته که این مسیر کوهستانی را به یکی از بهترین و زیباترین جاده های ایران تبدیل می‌کند. در مسیر خانه‌های پلکانی رودهای پرجنب و جوشی در حال حرکتند که از دور منظره چشم‌نوازی را ایجاد می‌کنند.

طبیعت بکر و جاده پیچ در پیچ هجیج به اورامان تخت سفری خاطره‌انگیز را برایتان رقم خواهد زد. گردشگران زیادی برای عبور از این جاده مسیر طولانی را انتخاب می‌کنند تا بیشتر از فضای دلنشین و منحصربه‌فرد جاده بهره ببرند. توجه داشته باشید برای جابه‌جا شدن از استان کردستان به کرمانشاه و عبور از جاده هجیج به اورامان تخت حتما فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. این دو فصل، جاده پر از گل‌های وحشی و خودرو شده که چشم هر بیننده‌ای را محو تماشای خود می‌کند. اما فصل زمستان به دلیل بارش برف سنگین جاده هجیج به اورامان تخت ناامن شده و اکثر اوقات مسدود است.

11. جاده سیاهکل به دیلمان

 • مسیر: استان گیلان
 • طول: 45 کیلومتر

بهترین جاده های جنگلی ایران /

اگر اهل طبیعت‌گردی هستید و به دنبال طبیعت بکر می‌گردید، «جاده سیاهکل به دیلمان» را از دست ندهید. این جاده سرسبز در استان گیلان واقع شده است. گردشگران علاقه‌مند به طبیعت هر ساله برای تماشای درختان قد برافراشته و پوشش گیاهی خاص این منطقه پا به جاده سیاهکل دیلمان می‌گذارند. آن‌ها معتقدند این جاده یکی از بهترین جاده های ایران محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید :

جالب است بدانید که اکثر طبیعت‌گردان این منطقه و جاده سیاهکل به دیلمان را از بومی‌های استان گیلان بهتر می‌شناسند. آب و هوای مطبوع و تمیز، اکسیژن خالص، پوشش گیاهی بکر و زیبا از امتیازات مثبت جاده محسوب می‌شود. اگر در مسیر جاده سیاهکل به دیلمان حرکت کنید باید شیب تندی را بالا بروید. به‌همین دلیل نسیم خنکی در این منطقه همیشه همراه شماست.

پوشش گیاهی سرسبز، دشت پوشیده از گل‌های وحشی سرخ و زرد، آواز پرندگان و صدای برخورد آبشار با صخره‌ها همگی از زیبایی‌های وصف‌نشدنی جاده سیاهکل دیلمان یکی از زیباترین جاده های ایران هستند. اگر این جاده را تا انتها بالا بروید به جاذبه‌های گردشگری همچون «آبشار لونک»، «جنگل لاریخانی»، «پارک جنگلی سیاهکل»، «قلعه کوتول» و «کاروانسرای تی تی» خواهید رسید.

12. جاده رامسر به جواهرده

 • مسیر: استان مازندران
 • طول: 28 کیلومتر

جاده رامسر به جواهرده

اگر اهل گردش و تفریح در طبیعت باشید حتما از روستای جواهرده و ییلاق باصفای آن شنیده‌اید. «جاده رامسر به جواهرده» بهترین جاده جنگلی ایران است که رامسر را به ییلاق پرطرفدار جواهرده متصل می‌کند. ییلاق جواهرده به دلیل هوای بسیار خنک و مطبوعش طرفداران زیادی دارد. به‌همین دلیل جاده رامسر به جواهرده اکثر روزهای تعطیل بسیار پر تردد بوده و عده زیادی آن را از بهترین و زیباترین جاده های ایران می‌دانند.

در بیشتر اوقات سال اطراف جاده از برف پوشیده شده و مه غلیظی آسمان آن را در بر می‌گیرد. همین موضوع باعث شده تا جاده رامسر جواهرده لقب یکی از زیباترین جاده های مازندران را از آن خود کند. ییلاق جواهرده در دامنه کوه شکل گرفته و برای رسیدن به آن باید جاده رامسر به جواهرده را طی کنید. در اطراف جاده «رودخانه صفارود» قابل مشاهده است که مکان مناسبی برای عکس گرفتن و نوشیدن چای به‌نظر می‌رسد.

جمع بندی

علاقه‌مندان به رانندگی و مسافرت‌های جاده‌ای، جاده های زیبا در ایران را به‌خوبی می‌شناسند. برخی از این جاده‌ها لقب بهترین و زیباترین جاده های ایران را از آن خود کرده‌اند. از نظر شما بهترین جاده جنگلی ایران کدام است؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌های پلازامگ بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 525 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 421 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 220 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 90 میلیون دلار
  Halloween Kills
  اکران: 15 اکتبر 2021
 • 75 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 17 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 17 میلیون دلار
  The Last Duel
  اکران: 15 اکتبر 2021
 • 17.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 3.6 میلیارد تومان
  پوست
  اکران: 21 مهر 1400
 • 3.6 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 3.2 میلیارد تومان
  مدیترانه
  اکران: 04 مرداد 1400
 • 2.7 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.9 میلیارد تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.55 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 0 دلار
  اکران: 26 دی 2021
 • 0 دلار
  اکران: 26 دی 2021
plaza-ads