چطور چند عکس را کنار هم بگذاریم؟ (معرفی برنامه های کلاژ)

چطور چند عکس را کنار هم بگذاریم؟ (معرفی برنامه های کلاژ)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تاکنون برایتان پیش آمده است که قصد داشته باشید از کنار هم گذاشتن چند عکس ، تصویری بسازید و آن را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید؟ برای این کار حتما به بهترین برنامه کلاژ ساز عکس ، برترین نرم افزار کولاژ تصویر ، اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب و نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها نیاز خواهید داشت. در این مطلب از پلازامگ به آموزش ساخت کلاژ و معرفی حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر می‌پردازیم.

کنار هم قرار دادن چند عکس و ساخت کلاژ محبوبیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارد. با استفاده از این روش می‌توان یک داستان کوتاه را از سفر خود در قالب یک تصویر متشکل از چند عکس بیان کرد یا تاریخچه‌ای از اتفاقات را بازگو کنید. شما می‌توانید با استفاده از فتوشاپ یا GIMP، تصاویر را کنار هم قرار داده و یک کلاژ درست کنید، اما این کار نیازمند دقت و حساسیت زیادی بوده و خسته کننده است. با استفاده از برنامه‌های اختصاصی مانند بهترین اپ سازنده کلاژ عکس گوشی و برنامه حرفه ای کنار هم گذاشتن تصویر موبایل که برای این کار وجود دارند، می‌توانید کلاژ را به راحتی و تنها با کشیدن و رها کردن تصاویر مورد نظر در برنامه انجام دهید. در این مطلب قصد داریم ابزارهای مختلفی برای ساخت کلاژ در کامپیوتر و موبایل معرفی کرده و نحوه ساخت فید پازلی در اینستاگرام را آموزش دهیم.

برای کنار هم گذاشتن چند عکس در کامپیوتر از چه برنامه‌ای استفاده کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که خواسته‌اید در کامپیوتر خود بهترین برنامه کلاژ ساز عکس و برترین نرم افزار کولاژ تصویر داشته باشید تا بتوانید از نوعی حالت چند عکس در یک قاب استفاده کنید. در این بخش قصد داریم چند برنامه ترکیب چند عکس باهم را به شما معرفی کنیم که می‌توانید برای به هم چسباندن عکس ها در کامپیوتر از آنها استفاده کنید.

1. برنامه Fotojet برای کنار هم گذاشتن چند عکس به‌صورت آنلاین

نرم‌افزار Fotojet حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر به صورت آنلاین است که به برنامه‌های Fotor و Canva شباهت دارد، اما در عین حال انعطاف‌پذیر و سرگرم‌کننده است و همین امر هم آن را به گزینه شماره یک برای به هم چسباندن عکس ها در کامپیوتر تبدیل می‌کند.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together / برترین نرم افزار کولاژ تصویر

برای شروع به کار در این حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر ، گزینه Collage و در ادامه یکی از موارد Grid و یا illustrated design را انتخاب کنید (البته ساختار Grid تصاویر شما را بهتر نشان می‌دهد). آن نوع ساختارهایی که با یک تاج مشخص شده‌اند مخصوص کاربران طلایی هستند، اما شما می‌توانید اندازه چارچوب تصاویر را تغییر داده و به همین خاطر، دیگر این مسئله چندان باعث ناراحتی نخواهد بود.

گزینه Add Photos را بزنید و سپس تصاویر مورد نظر خود را به درون این چارچوب نمونه بکشید. هنگامی که یک تصویر را وارد می‌کنید، فهرستی از فیلترهای مخصوص اینستاگرام برای شما به نمایش در می‌‎آید و در ادامه همچنین می‌توانید میزان نور، کنتراست، میزان رنگ و موارد دیگر تصویر را تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد، فایل نهایی در قالب JPG و یا PNG قابل دانلود است و همچنین می‌‎توانید آن را در فیسبوک، توییتر، پینترست و یا سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از این برنامه چسباندن عکس به هم کلیک کنید.

2. برنامه Canva ، یکی از معروف‌ترین گزینه ها برای کلاژ عکس و چاپ آن

همچون بسیاری از برنامه های ساخت کلاژ، Canva هم به عنوان بهترین برنامه کلاژ ساز عکس ، نمونه طرح‌هایی به صورت رایگان و طرح‌هایی ویژه نیز برای کاربران پولی دارد که در ازای مبلغی قابل خریداری هستند. این طرح‌ها به شکلی مشخص درآمده‌اند، به همین خاطر دیگر نیازی نیست که نگران باشید از اینکه شاید طرحی را برای تصاویر خود استفاده می‌کنید و در ادامه متوجه می‌‌شوید که پولی است.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / برترین نرم افزار کولاژ تصویر

برای شروع با این برنامه عکس کنار هم گذاشتن باید یک نام کاربری و رمز عبور تعیین کرده و با حساب کاربری فیسبوک و یا گوگل خود وارد سایت شوید. در ادامه در صورتی که Personal use را بزنید، فهرستی از انواع پروژه‌ها به شما معرفی می‌شود که شامل گرافیک‌های شبکه اجتماعی، بنرها، جلد کتاب و موارد ارائه در کنفرانس است. با گزینش Photo Collage، تمامی نمونه قالب‌های کلاژ را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید از میان گزینه‌های رایگان انتخاب کنید.

برای اضافه کردن تصاویر خود، گزینه Uploads را بزنید و سپس تصاویر را به درون نرم‌افزار بکشید. سپس در ادامه می‌توانید آن تصاویر را وارد صفحه نمونه کلاژ کنید. شما همچنین امکان برش زدن تصاویر را دارید و به این ترتیب، تصاویر دارای نشان و یا لکه را می‌توانید ویرایش کنید.

برای استفاده از این برنامه کلیک کنید.

3. برنامه Fotor ، یک ابزار حرفه‌ای برای چسباندن چند عکس

در حال حاضر دو مدل مختلف از برنامه Fotor وجود دارد، مورد اول با استفاده از Flash کار می‌کند و دومی با HTML5. نمونه اولی به زودی حذف می‌شود تا گزینه دومی قدرتمندتر شود، اما هر دوی این نرم‌افزارها به صورت مشابه هم کار می‎‌کنند.

بهترین برنامه کلاژ ساز عکس

برای شروع به کار در این بهترین برنامه کلاژ ساز عکس ، ابتدا باید با استفاده از آدرس ایمیل و یا فیسبوک خود، یک حساب کاربری بسازید و وارد آن شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید و وارد برنامه شدید، گزینه Collage را انتخاب و یک قالب را تعیین کنید (نمونه‌های دارای نشان الماس، مخصوص کاربران ویژه و پولی هستند)؛ سپس تصاویر خود را با استفاده از گزینه Import در قسمت راست وارد صفحه کنید. در ادامه گزینه Fill in را بزنید تا فضاهای خالی در قالب پر شوند. کار کردن با این برنامه به شکل قابل توجهی ساده است.

برای استفاده از این برنامه کلیک کنید.

4. برنامه PhotoPad برای ساخت سریع و رایگان تصاویر کلاژ

برنامه PhotoPad برترین نرم افزار کولاژ تصویر است که نسبت به نمونه‌هایی که با مرورگر کار می‌کنند بسیار سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. برای استفاده از این برنامه نیازی نیست که آدرس ایمیل و یا فیسبوک خود را به آن بدهید. البته این برنامه کمی قدیمی به نظر می‌‌رسد و فاقد ویژگی‌هایی است که برنامه‌های ساخت کلاژ آنلاین ارائه می‌کنند و سرگرم‌کننده است. در این برنامه می‌توان استیکر و فیلتر هم اضافه کرد.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

برای شروع به کار با این نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها ، روی Collage کلیک کرده و کار را با انتخاب اندازه برای فایل نهایی شروع کنید. در ادامه، تصویر پس‌زمینه را که در فایل کلاژ شما به نمایش در می‌آید، انتخاب کنید.

بسیاری از الگوهایی که در این برنامه ارائه شده، بسیار جالب هستند، اما خودتان هم می‌توانید تصویری دلخواه خود را برگزینید و یا یک رنگ تخت را به جای تصویر در این کلاژ بگذارید.

برای استفاده از این نرم افزار برنامه قاب چند عکسی کلیک کنید.

5. برنامه piZap ، روشی جالب برای کنار هم گذاشتن چند عکس

برنامه piZap نوعی اپلیکیشن مناسب و سرگرم‌کننده است که برای فیسبوک قابل استفاده است. بر خلاف دیگر برنامه‌های رایگان ساخت تصاویر کلاژ، piZap پیش از اولین طراحی و هنگام شروع به کار، از شما نمی‌خواهد که ایمیل خود را وارد کنید. این ابزار نوعی برنامه صرفه‌جویی‌کننده در وقت است، اما ایرادش آن است که بعدها نمی‌توانید کارهای انجام شده روی فایل را تغییر داده و ویرایش کنید.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

برای شروع به کار در این بهترین برنامه کلاژ ساز عکس ، ابتدا، یک طرح رایگان را انتخاب کنید. طرح‌های مختلفی بر اساس اشکال مختلف همچون مستطیل، قلب، دایره و دیگر اشکال همچون ستاره وجود دارد. این طرح آخری بیشتر به درد کارت‌های تبریک می‌خورد تا اینکه بخواهید برای نصب روی دیوار از آن استفاده کنید.

هنگامی که قالب مورد نظر خود را پیدا کردید، خیلی ساده روی هر فریم کلیک کنید تا بتوانید تصویری را وارد آن کنید. علاوه بر اینکه می‌توانید تصاویری را از کامپیوتر خود آپلود کنید، همچنین این امکان برای شما فراهم شده تا تصاویر را از فیسبوک، اینستاگرام، دراپ‌باکس و فلیکر (Flickr) وارد این برنامه کنید. همچنین گوگل پیکاسا (Google Picasa) هم به لیست برنامه‌ها افزوده شده است.

بعد از انتخاب عکس، می‌توانید رنگ پس‌زمینه‌ای انتخاب، فاصله را تنظیم و سپس نوعی سایه به آن اضافه کنید. وقتی کارتان تمام شد می‌توانید فایل نهایی را در قالب JPG و چاپ کوچک دانلود کنید. در کل piZap برای اشتراک‌گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی ابزاری سرگرم‌کننده است. اما برای چاپ فایلی که قصد نصب روی دیوار را دارید، از ابزارهای دیگر استفاده کنید.

برای استفاده از این برنامه کلیک کنید.

برنامه های اندروید و iOS کولاژ تصویر

تاکنون تمام برنامه‌هایی که معرفی کردیم برای کنار هم گذاشتن تصاویر در کامپیوتر بودند. اما برای کنار هم گذاشتن چند عکس در اندروید و آیفون از چه ابزاری استفاده کنیم؟ بهترین برنامه کلاژ ساز عکس برای اندروید و اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب برای iOS چه برنامه‌ای است؟ برنامه ای که عکسارو کنارهم بذاره برای گوشی چه برنامه‌ای است؟ یا در گوشی چگونه چند عکس را کنار هم قرار دهیم؟

البته ابزار داخلی گوگل فوتوز مخصوص ساخت کلاژ یکی از بهترین ابزارها است که به شما این امکان را می‌دهند تا چند تصویر را در کنار هم بگذارید، اما هنگامی که صحبت از تغییر و شخصی‌سازی کلاژ باشد، این ابزار عملکرد خوبی ندارد. در این قسمت از مقاله به معرفی پنج اپلیکیشن مخصوص این سیستم عامل‌ها می‌پردازیم.

1. اپلیکیشن PicsArt Photo Studio

برای بسیاری از کاربران اندروید، برنامه PicsArt به عنوان پیشرفته ترین کلاژ ساز عکس گوشی و اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب شناخته می‌شود. این اپلیکیشن جمع و جور مجموعه‌ای از ابزارها را برای ارتقاء کیفیت عکس در خود دارد. یکی از ابزارهای جالب در این اپلیکیشن، قسمت مخصوص ساخت تصویر کلاژ است. چیزی که باعث منحصربه‌فرد شدن این اپلیکیشن و حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر می‌شود، آن است که این برنامه فاقد ابزارهای غیرضروری است.

با استفاده از این برنامه حرفه ای قرار دادن تصویر کنار هم برای گوشی می‌توانید فیلترهایی را به عکس‌های تکی اضافه کنید و ویژگی‌های مختلف تصویر را تنظیم کرده و همچنین متن، استیکر و یا موارد دیگری را به عکس خود اضافه کنید. بر خلاف بسیاری از اپلیکیشن‌های دیگر، در اینجا، پس‌زمینه‌ای از رنگین‌کمان را شاهد نیستید، بلکه تصاویر پس‌زمینه بسیار زیبا و هنری به شمار می‌روند و مطمئنا از آنها خوشتان می‌آید.

برای دانلود بهترین برنامه کلاژ ساز عکس کلیک کنید.

2. اپلیکیشن Adobe Spark Post

اپلیکیشن Adobe Spark Post با اختلاف بهترین برنامه قاب عکس چندتایی گوشی و یکی از برنامه های ترکیب چند عکس در یک قاب اندروید به شمار می‌رود. رابط کاربری این اپلیکیشن به عنوان برترین نرم افزار کولاژ تصویر و اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب بسیار جالب و استفاده از آن سرگرم‌کننده است. از همه مهم‌تر قابلیت‌های زیادی دارد که باعث می‌شود تصاویر ساخته شده توسط شما، تجربه‌ای بامزه از آب دربیایند.

یکی از بهترین ویژگی‌های نرم افزار کلاژ عکس تعداد زیاد گوشی موبایل Adobe Spark Post تصاویر کلاژ آماده‌ای است که به عنوان نمونه می‌توان از آنها استفاده کرد. تنها کاری که باید انجام دهید آن است که تصاویری را که مناسب الگوی مورد نظر هستند انتخاب کنید. ابزارهای اولیه از قبیل تغییر ساختار تصویر، ایجاد فاصله و تغییرات رنگ در ساختار ارائه شده‌اند.

برای دانلود این نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها کلیک کنید.

3. اپلیکیشن Pixlr

اپلیکیشن کولاژ عکس ترکیبی برای گوشی Pixlr یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که می‌توان برای ساخت تصاویر کلاژ از آن استفاده کرد. این برنامه چسباندن دو عکس به هم در اندروید و برترین نرم افزار کولاژ تصویر علاوه بر آنکه امکان کنار هم گذاشتن تصاویر را فراهم کرده است، همچنین امکان افزودن افکت و همین طور شخصی‌سازی کردن تصاویر و اضافه کردن متن را هم به شما ارائه می‌کند.

البته یکی از نقاط ضعف این برنامه ادغام عکس اندروید آن است که امکان ایجاد تغییرات در قطعات تصاویر وجود ندارد و همچنین شما نمی‌توانید تصاویر کلاژ به سبک خودتان ایجاد کنید.

حداکثر تعداد عکسی که در این اپلیکیشن می‌توانید کنار هم بگذارید، 10 مورد است.

برای دانلود این نرم افزار تبدیل چند عکس به یک عکس گوشی کلیک کنید.

4. اپلیکیشن Photo Collage Maker

برترین نرم افزار کولاژ تصویر و اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب Photo Collage Maker این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا تصاویر تکی خود را ویرایش کرده و یا به آنها متن اضافه کنید. برای دانلود استیکرهای این اپلیکیشن باید به اینترنت متصل باشید. حداکثر تعداد عکسی که در این نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها می‌توانید کولاژ کنید، 15 تصویر است.

برای دانلود حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر کلیک کنید.

5. اپلیکیشن InShot’s Photo Collage Maker & Editor

برنامه فتوشاپ دو عکس کنار هم InShot’s Photo Collage Maker & Editor مزیتی نسبت به اپلیکیشن‌های دیگر دارد. این مزیت عبارت است از ترکیب گوگل فوتوز و مجموعه‌ای از ابزارهای دینامیک. با این اپلیکیشن می‌توانید خاطرات قدیمی خود را از فضای ابری دانلود کرده و ترکیبی از فضای امروزی و افکت‌های جدید را به آنها اضافه کنید. خوب است بدانید که دانلود برنامه کنار هم گذاشتن چند عکس در ایفون Inshot در iOS هم ممکن است. برای دانلود نرم افزار کلاژ ساز حرفه ای عکس اندروید , ios به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

برای دانلود برنامه کولاژ برای عکس آی او اس : کلیک کنید

برای دانلود این اپلیکیشن برای اندروید: کلیک کنید

5 اپلیکیشن رایگان برای اینستاگرام جهت گذاشتن چند عکس در یک قاب

یکی از ترندهای امروزی در اینستاگرام کنار هم گذاشتن چند تصویر و تبدیل آنها به یک تصویر کلاژ است تا بدین ترتیب، بتوانید چندین عکس را درون یک قاب تصویر قرار دهید. با این وجود، حالا دیگر اینستاگرام گزینه‌ای را ارائه داده است که با آن می‌توان 10 تصویر مجزا را در یک پست با هم ترکیب کرد. با این وجود گاهی اوقات استفاده از نوعی قالب کلاژ به زیبایی‌های تصاویر ما می‌افزاید.

1. برنامه Layout

برنامه Layout احتمالا برترین نرم افزار کولاژ تصویر و اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب است که قابلیت پیش‌نمایش خودکار دارد و 10 ساختار مختلف را به شما ارائه می‌دهد و کاربر با آن می‌تواند 9 تصویر مختلف را در یک تصویر ترکیب کند. بر خلاف برخی از برنامه های ساخت کلاژ که کاربران مجبور هستند تا مبلغی را برای تصاویر خود پرداخت کنند، برنامه Layout به عنوان بهترین برنامه کلاژ ساز عکس و نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها کاملا رایگان است.

بهترین برنامه کلاژ ساز عکس

برای دانلود حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر در موبایل اندروید و دانلود اپلیکیشن چیدن عکس ها کنار هم برای آیفون به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

دانلود این برنامه برای اندروید کلیک کنید

دانلود این برنامه برای iOS: کلیک کنید

2. برنامه Pic Collage

کاربرانی که به دنبال فضای دخترانه در برنامه‌های کلاژ می‌گردند، می‌توانند Pic Collage را به عنوان نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها در گوشی و حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر موبایل امتحان کنند. در این اپلیکیشن ترکیب چند عکس در یک قاب در IOS و اندروید می‌توان تصاویر را از گالری، دوربین، صفحه فیسبوک و صفحات دیگر وارد کنید و طرح‌های بسیار زیادی نیز برای ساخت نوعی عکس پازلی در اینستاگرام برای شما فراهم هستند.

اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب

در این اپلیکیشن می‌توان استیکرهایی را به تصاویر اضافه کرد و همچنین کنتراست، میزان نور و رنگ را نیز بر اساس سلیقه تغییر داد. بعد از انجام تغییرات به سادگی می‌توان تصاویر ساخته شده را در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و سایت‌های دیگر به اشتراک گذاشت.

 

دانلود کلاژ میکر عکس گوشی ای او اس : کلیک کنید

دانلود این برنامه برای اندروید: کلیک کنید

3. برنامه Moldiv

اپلیکیشن Moldiv به عنوان برترین نرم افزار کولاژ تصویر گوشی ، اپلیکیشن ترکیب عکس ها در یک قاب در موبایل ، نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها اندروید و iOS ، یکی از برنامه‌های همه‌کاره برای ساخت تصاویر کلاژ سلفی، ویرایش، ویدیوها و کلاژهای سبک مجله‌ای است. علاوه بر قابلیت دسترسی به امکان ویرایش تصویر و دیگر امکانات، قابلیت ساخت کولاژ دارای طراحی‌های زیبایی است که اپلیکیشن‌های دیگر فاقد آن‌ها هستند.

حرفه ای ترین برنامه ترکیب تصاویر

در این نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها ، 310 فریم ابتدایی مختلف به علاوه 135 ساختار مدل مجله‌ای ارائه شده که کاربران از میان آنها می‌توانند گزینه مورد علاقه خود را انتخاب کنند. همچنین امکان شخصی‌سازی در نسبت تصاویر و موارد دیگر هم ارائه شده و در ادامه می‌توان تصاویر را در اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، فلیکر، لاین و شبکه‌های اجتماعی دیگر به اشتراک گذاشت.

دانلود این برنامه برای iOS: کلیک کنید

دانلود این برنامه برای اندروید: کلیک کنید

4. برنامه PhotoGrid

برنامه PhotoGrid به عنوان اپلیکیشن برتر در حوزه عکس‌برداری، نوعی برنامه برای ساخت کلاژ است که تمامی افراد عاشق عکاسی و آنهایی که دوست دارند در اینستاگرام عکس بگذارند و آنهایی که به شبکه‌های اجتماعی علاقه دارند، باید آن را داشته باشند. بیش از 300 نوع حالت قطعه‌ای مختلف در این برنامه وجود دارد و تا 15 عکس را به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند و بیش از 100 فیلتر مختلف و 200 نوع نمونه پوستر مختلف در آن وجود دارد.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

با این اپلیکیشن می‌توانید برای عکس‌ها استیکر بگذارید و یا هر نوع ویرایشی روی آنها پیاده کنید. همچنین این برنامه گزینه‌ای ایده‌آل برای ساخت کلاژ است.

دانلود این برنامه برای iOS: کلیک کنید

دانلود این برنامه برای اندروید: کلیک کنید

5. برنامه Collage Maker

این اپلیکیشن بیش از 60 نوع حالت قطعه‌ای و همین طور 48 ساختار مختلف دارد که کاربر از میان آنها می‌تواند انتخاب کند. با انتخاب هر کدام از ساختارها و تنظیم نسبت تصویر مختلف می‌توان تصاویر را به سمت این ساختار کشید و در آن رها کرد و سپس افکت‌هایی به آن اضافه کرد و هر تغییری که کاربر بخواهد می‌تواند روی عکس پیاده کند. بعد از انجام تغییرات می‌توان تصویر آماده شده را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

دانلود این برنامه برای iOS: کلیک کنید

ساخت عکس پازلی اینستاگرام برای داشتن فید زیباتر

یکی از فیدهای اینستاگرام که به تازگی علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده، ساخت عکس پازلی در این اپلیکیشن است. برای ساخت چنین عکسی، مراحل زیر را باید طی کنید:

حساب کاربری Canva بسازید

Canva نوعی ابزار طراحی ساده بوده که دارای وبسایت و اپلیکیشن مخصوص به خود است. برای سادگی بیشتر، بهتر است که روی کامپیوتر این کار را انجام دهید. در صورتی که حساب کاربری Canva دارید، نیازی به ساخت مجدد نیست و تنها وارد آن شوید.

در ادامه نمونه فید پازلی رایگان خود را دانلود کنید

بعد از اینکه وارد حساب کاربری Canva شدید، یک نمونه فید پازلی رایگان را از میان فهرست فیدها انتخاب کرده و آن را دانلود کنید.

روی گزینه File بزنید

بعد از اینکه وارد وب‌سایت Canva شدید، نمونه قالب‌ها را مشاهده می‌کنید. روی گزینه File بزنید که در قسمت گوشه سمت چپ قرار دارد.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

گزینه Make a Copy را بزنید

هنگامی که روی گزینه Make a Copy زدید، پنجره جدیدی روی کامپیوتر شما باز می‌شود. این فایل کپی رسمی نمونه قالب شما است.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

برای کسب اطمینان در مورد اینکه نمونه قالب مورد نظر نسخه کپی است، به نام فایل دقت کنید. نام این فایل باید به صورت Copy of Puzzle Feed باشد. در صورتی که نام فایل به این صورت نبود، به مرحله زیر بروید.

روی گزینه Home بزنید

در صورتی که روی گزینه Home بزنید، به صفحه اصلی Canva هدایت می‌شوید.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

در زیر قسمت Designs گزینه Copy Puzzle Feed را بزنید.

کنار هم گذاشتن تصاویر

ویرایش نمونه فید پازلی اینستاگرامی

هنگامی که یک نسخه کپی از نمونه فایل خود تهیه کردید، در آن صورت می‌توانید تغییرات لازم را روی آن کپی اعمال کنید. در ادامه می‌توانید تصاویر خود را آپلود کرده، رنگ پس‌زمینه را تغییر داده و یا روی تصاویر متن بنویسید.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

در این زمینه محدودیتی ندارید.

هنگامی که کارتان با نمونه فید پازلی به اتمام رسید، زمان ذخیره کردن آن است.

ذخیره کردن فید پازلی اینستاگرامی

برای دانلود کردن فید پازلی، روی گزینه Save بزنید که در قسمت گوشه سمت راست صفحه قرار دارد.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

تقسیم تصویر به حالت چند قطعه‌ای

حالا باید تصویر خود را به قطعات کوچک تقسیم کنید. برای این کار از این لینک استفاده کرده و تصویر خود را آپلود کنید.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

سپس این گزینه‌ها را انتخاب کنید:

 • How to split the image که باید روی گزینه Both Grids قرار بگیرد.
 • JPG
 • Vertical: 4
 • Horizontal: 3

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

سپس گزینه Split Image را بزنید.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

هر یک از تصاویر را به صورت مجزا ذخیره کنید (برای ذخیره کردن تصویر، تنها روی هر دکمه کلیک کنید).

کنار هم گذاشتن چند تصویر / Putting pictures together

وارد کردن قطعات پازلی در اپلیکیشن Preview

مرحله نهایی: فید پازلی اینستاگرامی خود را در اپلیکیشن Preview بسازید. حالا که هر یک از تصاویر را دارید، زمان آن رسیده تا فید پازلی زیبای اینستاگرامی خود را بسازید و آن را در عمل و زمانی که در اینستاگرام می‌گذارید، ببینید. اپلیکیشن Preview پیش از پست کردن در اینستاگرام به شما نشان می‌دهد که تصویر شما چه شکلی شده است.

کنار هم گذاشتن چند تصویر / برترین نرم افزار کولاژ تصویر

در مورد ترتیب آپلود کردن تصاویر تکی نگران نباشید. هنگامی که تمامی تصاویر آپلود شدند، می‎توانید جای تصاویر را عوض کنید.

کنار هم گذاشتن چند تصویر /برترین نرم افزار کولاژ تصویر

لینک نهایی

به یاد داشته باشید که فایلی را که می‌بینید، ویرایش نکنید. ابتدا روی گزینه File و سپس Make a Copy بزنید. بعد گزینه Home را بزنید و Copy of Puzzle Feed را انتخاب کنید.با این کار مطمئن می‌شوید که کپی قالب‌های خود را ویرایش می‌کنید.

سوالات متداول

1. بهترین برنامه کلاژ عکس برای اندروید کدام است؟

برای بسیاری از کاربران اندروید، برنامه PicsArt به عنوان پیشرفته ترین کلاژ ساز عکس گوشی شناخته می‌شود.

2. حرفه ای ترین نرم افزار چیدن عکس کنار هم برای آیفون کدام است؟

برنامه Layout و Pic Collage را می‌توان به عنوان دو نرم افزار کنار هم گذاشتن عکسها برای iOS معرفی کرد.

جمع بندی

برای اینکه بتوانید چند عکس را کنار هم بگذارید و به اصطلاح یک طرح کلاژ بسازید، می‌توانید از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی استفاده کنید. در این مطلب به معرفی برخی از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از جمله بهترین برنامه کلاژ ساز عکس و برترین نرم افزار کولاژ تصویر پرداختیم. شما هم اگر نرم افزار یا سایت بخصوصی می‌شناسید در بخش دیدگاه‌ها بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 525 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 421 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 352 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 220 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 90 میلیون دلار
  Halloween Kills
  اکران: 15 اکتبر 2021
 • 75 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 17 میلیون دلار
  Ron\'s Gone Wrong
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 17 میلیون دلار
  The Last Duel
  اکران: 15 اکتبر 2021
 • 17.4 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 3.6 میلیارد تومان
  پوست
  اکران: 21 مهر 1400
 • 3.6 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 3.2 میلیارد تومان
  مدیترانه
  اکران: 04 مرداد 1400
 • 2.7 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.9 میلیارد تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.55 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 0 دلار
  اکران: 26 دی 2021
 • 0 دلار
  اکران: 26 دی 2021
plaza-ads