چطور حجم عکس را کاهش دهیم؟ دانلود برنامه های فشرده سازی عکس

چطور حجم عکس را کاهش دهیم؟ دانلود برنامه های فشرده سازی عکس
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اگر به دنبال روشی برای فشرده سازی عکس در گوشی بدون کیفیت در کامپیوتر و یا موبایل هستید، باید بگوییم که این مقاله از پلازامگ را از دست ندهید. خوب است بدانید که با روش‌های ذکر شده در این مطلب به راحتی می‌توانید کاهش حجم عکس اندروید و كم كردن حجم عکس در آيفون را انجام بدهید. به این ترتیب، در ادامه اطلاعات خوبی در مورد پایین اوردن حجم عکس برای اندروید و کاهش حجم عکس در ویندوز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تصور کنید عکس با کیفیتی دارید که در عین حال حجم بالایی را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهید این عکس را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، ایمیل کنید و یا در سایت خود آپلود کنید متوجه خواهید شد که اندازه بالای آن این اجازه را در بسیاری از موارد به شما نمی‌دهد. حالا چاره چیست؟ آیا باید عکس دیگری را جایگزین کرد؟ خوب، پاسخ منفی است. در واقع راه‌هایی برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در کامپیوتر و گوشی وجود دارد که می‌توانید با بکارگیری آن‌ها ضمن حفظ کیفیت، حجم تصویر مورد نظر خود را نیز کاهش دهید. در ادامه این مقاله به راه‌های کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت که شامل روش‌هایی برای فشرده سازی عکس در کامپیوتر ، کاهش حجم عکس در ویندوز 10 ، پایین اوردن حجم عکس برای ایفون و کاهش حجم عکس در موبایل اندروید است، معرفی خواهیم کرد.

در ادامه می‌خوانید:


چگونه حجم عکس را در کامپیوتر کم کنیم؟


عکس‌های کم حجم و در عین حال با کیفیت یکی از موارد جلب رضایت کاربران و سئو کاران است. علاوه بر این می‌توان از تصاویر با کیفیت کم حجم نیز بدون دغدغه برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی نیز استفاده کرد. در این صورت تصویر مورد نظر شما برای کاربر به سرعت باز خواهد شد و کاربر منتظر باز شدن نخواهد بود.

هر چند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی ممکن است این کار را قبل از انتشار برای شما انجام دهند اما زمان‌هایی نیز وجود دارد که شما بخواهید حجم تصویر خود را مثلا برای ایمیل کردن و یا آپلود کردن در سایت کم کنید. در ادامه ما چند روش را برای فشرده سازی عکس jpg را در کامپیوتر معرفی می‌کنیم.

کاهش حجم عکس اندروید

1. کاهش حجم عکس با استفاده از فتوشاپ

خب یکی از روش‌های کاهش حجم عکس در ویندوز و فشرده سازی عکس در کامپیوتر استفاده از نرم افزار محبوب فتوشاپ است. با کمک این برنامه كم كردن حجم عکس برای کامپیوتر شما می‌توانید با بکارگیری روش‌های متنوع حجم تصویر خود را کاهش دهید. یکی از ساده‌ترین راهکارها برای فشرده سازی عکس jpg کوچک‌کردن تصویر و یا برش آن است. در فتوشاپ می‌توانید این کار را با استفاده از گزینه Image Size که در منوی Image قرار داده شده است، انجام دهید.

در اینجا می‌توانید با سایر روش‌های تغییر اندازه عکس در فتوشاپ آشنا شوید. در همین قسمت گزینه‌ای نیز برای تغییر رزولوشن وجود دارد. علاوه بر این می‌توانید قسمت‌هایی از تصویر را هم با ابزار کراپ (Crop) برش دهید. اگر هم با ابزارهای فتوشاپ آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌دهیم این مطلب از پلازامگ برا بخوانید.

کاهش حجم عکس در ویندوز

همچنین اگر می‌خواهید تصویر خود را برای وب سایت استفاده کنید می‌توانید از گزینه Save for Web در منوی فایل استفاده کرده و کیفیت تصویر را به صورت دستی دست کاری کنید. درواقع این روش باعث خواهد شد تا تصویر شما به صورت بهینه برای صفحات وب ذخیره شود.

انتخاب فرمت Jpeg در کادر Save for Web

فشرده سازی عکس در کامپیوتر / کاهش حجم عکس در فتوشاپ/ photoshop-save-for-web

زمانی که کادر Save For Web باز می‌شود، دقت داشته باشید تا در بالا فرمت Jpeg را انتخاب کنید. درواقع این فرمت بیشترین امکان فشرده‌سازی تصویر و کاهش حجم عکس را به ارمغان می‌آورد. بعد از آن می‌توانید کیفیت تصویر خود را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است اعداد مربوط به این بخش را کم و زیاد کنید و در کادر Preview تصویر خود را مشاهده کنید. می‌توانید تا زمانی که کیفیت تصویر شما تغییر نکرده و به حجم مورد نظر خود نرسیده‌اید، عدد کیفیت را کاهش دهید.

در پایین این گزینه دو عبارت Progressive و Optimized مشاهده می‌شود. گزینه Progressive انتخاب بهتری خواهد بود. چراکه وضوح و رزولوشن بالاتری را برای عکس به ارمغان می‌آورد اما در زمان‌هایی برای تغییر رزولوشن محبورید گزینه Optimized را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که می‌توانید در همین کادر نیز تصویر خود را برای کاهش حجم عکس تغییر اندازه دهید. در قسمت انتهایی نیز فتوشاپ این امکان را فراهم می‌آورد تا قسمت‌هایی از تصویر که تغییر کرده‌اند، بازسازی شوند. درواقع تغییر اندازه تصویر بر روی پیکسل‌های تصویر تأثیرگذار خواهد بود. انتخاب Bicubic از بخش Quality باعث خواهد شد تا پیکسل‌های روان‌تر و جزئیات بیشتری را شاهد باشیم. همچنین می‌توانیم گزینه‌های دیگر را برگزینیم و تفاورت را در کادر Preview مشاهده کنیم.

2. فشرده سازی عکس jpg با وب‌سایت های مخصوص

یکی دیگر از راه‌های کاهش حجم عکس اندروید ، فشرده سازی عکس در گوشی ، كم كردن حجم عکس در آيفون و کاهش حجم عکس در ویندوز استفاده از ابزارهای آنلاین است. در واقع وب سایت‌های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید تصاویر مورد نظر خود را در بستر آن‌ها آپلود کرده و اندازه تصویر را نیز کاهش دهید و بعد از آن تصویر را دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

از جمله سایت‌های معروف که برای کاهش حجم عکس می‌توانید استفاده کنید، سایت‌هایی مانند picresize.com ،resizeyourimage.com و resizeimage.net هستند. در واقع این سایت‌ها بیشتر گزینه‌ها و ابزارهای ویرایش تصاویر را از برش گرفته تا تغییر رزولوشن و اندازه ابعاد در خود جای داده‌اند که اگر به برنامه ویرایش تصویر در لپ تاپ خود دسترسی ندارید، می‌توانید از آنها به راحتی در فضای آنلاین استفاده کنید.

3. تغییر سایز عکس با برنامه Paint ویندوز

یک راه ساده دیگر برای کاهش حجم عکس در ویندوز ، استفاده از برنامه کم کردن حجم عکس برای کامپیوتر ویندوزی استفاده از برنامه Paint یا همان برنامه نقاشی است که در همه لپ تاپ های ویندوزی می‌توانیم از آن استفاده کنیم. همیشه سعی کنید اگر تصویر مهمی را تغییر اندازه می‌دهید، یک نسخه دیگر از آن را نیز به عنوان کپی داشته باشید. بعد از تهیه کپی تصویر خود را در برنامه Paint باز کنید. کلیدهای CTRL+A را فشار دهید و بعد از برگه Home گزینه Image و بعد Resize را برگزینید. حالا در کادری که باز می‌شود می‌توانید نسبت به تغییر ابعاد تصاویر اقدام کنید.

کاهش حجم عکس در ویندوز

4. کاهش عمق رنگ

همان‌طور که می‌دانید فرمت‌های مختلف و همچنین پشتیبانی از رنگ‌ها در یک فایل متناسب با فرمت آن نقش مهمی در حجم آن دارند. به‌عنوان مثال یک فایل GIF فقط از چندین رنگ پشتیبانی می‌کند و به همین دلیل ممکن است کوچک‌تر باشد. به هر حال یکی از راه‌های کاهش حجم عکس این است که عمق رنگ آن را کاهش دهیم.

همچنین بخوانید :

برای این کار در نرم افزار فتوشاپ از منوی Image گزینه Mode را برگزینید و یک نوع مشخص را متناسب نیاز خود انتخاب کنید. در این زیر منو گزینه Indexed Color حجم کمتری را نسبت به RGB Color و یا 8Bits/Channel به تصویر مورد نظر اختصاص می‌دهد. البته به یاد داشته باشید که کاهش عمق رنگ باعث افت کیفیت تصویر خواهد شد. بنابراین برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت می‌توانید روش‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

کاهش عمق رنگ در فتوشاپ/ فشرده سازی عکس در کامپیوتر/ reduce color depth

5. برش دادن عکس برای کاهش حجم عکس

یکی دیگر از راه‌های کاهش حجم عکس در ویندوز استفاده از ابزار کراپ در برنامه Paint ویندوز است. برای این کار عکس مورد نظر را باید در Paint باز کنید، قسمت مورد نظر برای برش را از برگه Home با استفاده از گزینه Select انتخاب کرده و بعد از آن روی گزینه Crop کلیک کنید. همان‌طور که مشاهده خواهید کرد، بخش انتخاب شده شما برش داده می‌شود. در اینجا می‌توانید با بهترین ابزارها برای برش تصاویر در ویندوز آشنا شوید.


چگونه حجم عکس را در گوشی کم کنیم؟


در اندروید و سیستم عامل iOS هم روش‌های متنوعی برای کاهش حجم عکس چه آنلاین یعنی همان وب سایت‌هایی که در بالا معرفی کردیم و چه در خود گوشی یا تبلت یا با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف وجود دارد. یکی از روش‌های کاهش حجم عکس در گوشی برش دادن است. اما برای كم كردن حجم عکس در آيفون و کاهش حجم عکس اندروید ، راه دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از برنامه کاهش حجم عکس برای ایفون و اپلیکیشن کاهش حجم عکس در گوشی اندروید است.

از آنجایی که معمولاً کاربران گوشی انتظار دارند همه کارها را سریع انجام دهند، باید اشاره کنیم که برش دادن یکی از سریع‎ترین کارها برای فشرده سازی عکس در گوشی است. در واقع همه برنامه‌های ویرایش عکس در اندروید و iOS این ویژگی را در خود جای داده‌اند. در ادامه نیز به تعدادی از برنامه های کمپرسور عکس اشاره خواهیم کرد.

کاهش حجم عکس اندروید و فشرده سازی عکس در گوشی

برنامه های فشرده سازی عکس در گوشی اندروید

اگر به دنبال نحوه كم كردن حجم فايل عکس در گوشی هستید خوب است بدانید که یکی از ابتدایی ترین راه‌ها برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در اندروید استفاده از برنامه‌های مخصوص فشرده سازی عکس jpg در گوشی برای تغییر اندازه تصویر است. این برنامه‌ها که تنوع زیادی هم دارند، به نوعی یک ویرایشگر تصویر نیز شناخته می‌شوند. در ادامه ما به چند اپلیکیشن موبایل در این زمینه اشاره می‌کنیم که می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

1. اپلیکیشن Photo & Picture Resizer

این برنامه فشرده کردن عکس با گوشی و پایین اوردن حجم عکس برای اندروید به شما امکان می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن و به آسانی بتوانید اندازه تصویر خود را تغییر دهید و با این کار حجم آن را به منظور استفاده در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل کردن و غیره کاهش دهید. شما می‌توانید برای کم کردن حجم عکس با گوشی ، این اپلیکیشن را از اینجا دانلود کنید و برای اینکه بیشتر با آن آشنا شوید ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

2. اپلیکیشن Resize Me

دیگر برنامه مورد استفاده به‌عنوان کمپرسور عکس پایین اوردن حجم عکس برای اندروید استفاده از اپلیکیشن Resize Me است. بعد از کاهش دادن حجم عکس و تغییر اندازه هم امکان به اشتراک‌گذاری تصویر از داخل برنامه برای کاربران وجود دارد. کاربران اندروید می‌توانند این برنامه فشرده سازی عکس در گوشی را از اینجا دانلود کنند.

فشرده سازی عکس در گوشی iOS و آیپد

در این قسمت چند برنامه برای کاهش حجم عکس در ایفون معرفی می‌شود.

1. اپ Image Size

فشرده سازی عکس در گوشی

نرم افزار کاهش حجم عکس آیفون Image Size برنامه‌ای است که برای تغییر اندازه تصاویر جهت کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در iOS برای کابران آیفون و آیپد در نظر گرفته شده است. کاربران iOS می‌توانند از اینجا یعنی اپ استور اپل ، برنامه كم كردن حجم عکس ايفون Image Size که کاربردی مشابه برنامه اندروید Resize Me دارد، دانلود کنند.

2. اپلیکیشن Desqueeze

كم كردن حجم عکس در آيفون

علاوه بر اپلیکیشن یاد شده اپ Desqueeze دیگر برنامه مناسب کم کردن حجم عکس در ایفون و دستگاه‌های iOS است که کاربران می‌توانند از آن برای تغییر اندازه تصاویر به منظور کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت استفاده کنند. در این بخش از آموزش كم كردن حجم عکس در گوشی گفتنی است که استفاده از این برنامه كم كردن حجم عکس در آيفون آسان بوده و قابلیت تغییر اندازه ویدیو را هم دارد. علاوه بر این کاربری آسان و راحت برنامه كم كردن حجم عکس در آيفون با یک رابط کاربری خوب از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن محسوب می‌شود.

سوالات متداول

1. چگونه حجم عکس را در گوشی کم کنیم؟

با استفاده از فوتوشاپ یا کراپ کردن تصویر در کامپیوتر یا با کمک اپلیکیشن‌های image size و resize me در iOS و اندروید می‌توانید پایین اوردن حجم عکس برای اندروید و ایفون و کاهش حجم عکس در ویندوز را انجام بدهید.

2. بهترین سایت کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت کدام است؟

از جمله سایت‌های معروف که برای کاهش حجم عکس می‌توانید استفاده کنید، سایت‌هایی مانند picresize.com ،resizeyourimage.com و resizeimage.net هستند.


سخن پایانی


یکی از موارد مهمی که در کاهش حجم تصویر باید در نظر داشته باشید این است که در ابتدا مشخص باشد عکس کم حجم را برای چه منظوری می‌خواهید. بعد در ذهن بررسی کنید که آیا با کاهش حجم تصویر کیفیت آن صدمه می‌بیند یا خیر. خوشبختانه روش‌های متنوعی برای کاهش حجم تصویر وجود دارند که ما در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم. نکته‌ای را که باید در نظر بگیرید این است که اگر تصور می‌کنید کاهش حجم باعث کم شدن کیفیت و از دست رفتن جزئیات زیادی از عکس می‌شود، بهتر است تصویر را کوچک‌تر کنید و یا قسمتی از تصویر را که فکر می‌کنید اضافه است را برش دهید.

با این حال امیدواریم اپلیکیشن‌هایی که برایكم كردن حجم عکس در آيفون و اندروید هم به شما معرفی کردیم راهگشا باشند و بتوانند نیازهای شما را در این زمینه برطرف کنند. خوشحال خواهیم شد دیدگاه‌های خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. همچنین اگر برنامه یا روش دیگری را در زمینه کاهش حجم عکس می‌شناسید، می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
جان
.
03 آبان 1400، 08:46
پاسخ
0
0
خیلی ممنون بابت این مطلب عالی. تقریبا تمام روش‌‌های تغییر اندازه عکس رو اینجا گفتین. دستتون درد نکنه.
avatar
کن
.
16 آذر 1400، 13:30
پاسخ
0
0
چه مطلب به درد بخوری. ممنون از شما
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads