بهترین دستگاه تصفیه آب در دماتجهیز

بهترین دستگاه تصفیه آب در دماتجهیز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حتما بارها این جمله ‌ی کلیشه‌ای را شنیدید که آب مایه حیات است. اگرچه این جمله بی شک حقیقت محض است اما باید کلمه سالم به آن اضافه شود تا معنای درست تری به خود گیرد. پس در واقع درست این است که بگوییم آب سالم مایه حیات است. هنوزم که هنوزه خیلی از خانه ها آب شرب سالمی ندارند چرا که لوله کشی شهر و روستا از نظر کیفی در سطح بسیار پایینی قرار دارد و ساکنان چنین مکان‌هایی مطمئنا در معرض انواع امراض و بیماری‌ها هستند. تصفیه آب در این مواقع از واجبات ساختمان و محل زندگی‎‌ها است. امروزه با تکنولوژی‌های جدید و روی کار آمدن تصفیه آب خانگی و ساخته شدن دستگاه تصفیه آب در ابعاد و اندازه های مختلف این دستگاه با بررسی آب و حذف آلودگی از آن، آب آشامیدنی سالم و عاری از بیماری را برای مردم به ارمغان می آورد که به طور طبیعی مردم از این نعمت محروم بودند.

فهرست عناوین مطلب:

مزایای استفاده از تصفیه آب خانگی

هدف تصفیه آب جداسازی و حذف املاح مضر و بیماری زا و مطبوع کردن آب است.دستگاه تصفیه آب با فیلترهای مخصوص خود آلودگی‌های زیادی مثل رسوبات، سرب، میکروب، پاتوژن و کلر اضافی را از بین می‌برد و همچنین به لطف فیلترهای دستگاه لجن، شن و گرد و غبار نیز از آب حذف می‌شود.با این کار بو و مزه‌ی آب نیز بسیار بهتر شده و نوشیدن آب گوارا برای شما لذت بخش‌تر خواهد بود. مجموعه تخصصی دماتجهیز با دقت و ظرافت تمام با توجه به نیاز مردم به یک برند مطمئن و سالم در تصفیه آب به ارائه دستگاه تصفیه‌ آب کرده تا مهمان خانه‌های مردم نازنین ایران شود.

مزایای استفاده از تصفیه آب خانگی

 1.     از بین رفتن آلودگی ها و لجن و گرد و غبار
 2.     حذف کلر و باکتری و فلزات سنگین مثل سرب
 3.     بهبود بو و طعم آب
 4.     بهبود وضعیت سیستم گوارش و تغذیه‌ای
 5.     کاهش هزینه‌هایی که برای تهیه آب معدنی انجام می‌شد
 6.     کاهش آلودگی محیط زیست

نحوه کار دستگاه تصفیه آب خانگی

به طور معمول آب در دستگاه تصفیه خانگی 5 تا 8 مرحله را طی می‌کند. بهترین دستگاه‌ها 6 مرحله ای عمل می‌کنند و با 6 فیلتر وضع آب را بهبود می‌بخشند. در ادامه به این 6 مرحله می‌پردازیم.

مرحله اول شامل فیلتر پروپیلن است که دارای الیاف فشرده بوده و دارای میلیون ها منفذ به قطر 5 میکرون است. با عبور آب از این فیلتر، ذرات معلق که بزرگ تر از 5 میکرون هستند مثل گل و لای و شن و ماسه اجازه ورود پیدا نمی کنند.

 • مرحله دوم شامل فیلتر کربن فعال یا زغالی است که در این مرحله مواد شیمیایی، کلر و آفت کش ها و بو طعم نامطبوع آب را از بین می برد.
 • مرحله سوم شامل فیلتر الیافی یا کربن بلاک است که عملکرد فیلتر اول را دارد اما این فیلتر دقتی تا حدود 1 میکرون دارد. بنابراین موادی که از فیلتر اول عبور کردند توسط این فیلتر از چرخه تصفیه آب حذف می‌شوند.
 • مرحله چهارم شامل فیلتر اسمز معکوس است که به آن ممبران هم می‌گویند که فیلتر اصلی این دستگاه محسوب می شود . دقت این فیلتر تا 0/0001 میکرون بوده و این فیلتر تمامی املاح و مواد مضر مثل نیترات، جیوه، سرب، آرسنیک و دیگر فلزات سنگین آب را از بین می برد.
 • مرحله پنجم شامل فیلتر پست کربن یا کربن خطی است که بو و مزه و مواد شیمیایی باقی مانده در آب را از بین می برد.
 • مرحله ششم شامل فیلتر مواد معدنی است. این فیلتر مواد معدنی مثل کلسیم، پتاسیم، آهن را که برای بدن انسان مفید هستند به آب تصفیه شده اضافه می کند.

تصفیه آب دماتجهیز

دستگاه های 7 یا 8 مرحله ای دارای 2 فیلتر دیگر به نام های قلیایی و فرابنفش هستند. فیلتر قلیایی آب را یونیزه می کند و خاصیت آنتی اکسیدانی به آن می دهد که در کاهش بیماری های گوارشی بسیار تاثیرگذار است. فیلتر فرابنفش با اشعه یو وی ای که به وسیله یک لامپ در دستگاه تولید می شود بیشتر از 99 درصد موجودات زنده آب را از بین می برد. این فیلتر برای از بین بردن ویروس ها و میکروب ها بسیار مفید می‌باشد. پس با توجه به کاربرد دستگاه آب و فیلتر های آن، به انواع اسمز معکوس، قلیایی و فرابنفش تقسیم می شوند که دستگاه 8 مرحله ای آن از کاملترین و جامع ترین دستگاه های تصفیه می باشد.

چه نوع دستگاه تصفیه آبی بخریم؟

مدل‌های مختلفی از دستگاه تصفیه آب وجود دارد که باید با توجه به شرایط انتخاب شوند.به طور مثال برای تصفیه آب خانگی باید ببینیم شرایط آب آشامیدنی در چه حال است و با توجه به آن تصمیم گیری کنیم.مدل های مختلف دستگاه تصفیه آب شامل موارد زیر است:

دستگاه‌های اولترافیلتراسیون که روی شیر نصب می‌شوند

این دستگاه‌ها بیشتر برای حذف رسوبات، لای و لجن و ذرات موجود در آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه روی شیر نصب می‌شوند و نیازی به پمپ یا مخزن ندارند. آب از لای فیلترها عبور کرده و لای و لجن پشت فیلترها به دام می‌افتند. باید هر از چند گاهی فیلترها را عوض شود تا کیفیت آب دوباره به بالاترین سطح برای مصرف برسد.علاوه بر این دستگاه‌ها قیمت کمتری نسبت به بقیه مدل‌ها دارند.

دستگاه اولترافیلتراسیون که زیر سینک نصب می‌شود

این دستگاه مانند همان دستگاهی است که روی شیر نصب می‌شود با این تفاوت که حالا ابعاد فیلترها بزرگتر شده‌ است. از ایراداتی که این دستگاه‌ها وارد می‌شود این است که نمی‌توانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها را تصفیه کنند.

دستگاه‌های تصفیه آب یووی

یووی یا همان فرابنفش اشعه‌ای است که می‌تواند میکروب‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های خطرناک را از بین ببرد. نکته اینکه در حال حاضر دستگاه‌های UV به صورت مجزا ساخته نمی‌شوند و فیلتر فرابنفش یکی از مراحل دستگاه‌های RO محسوب می‌شود.

دستگاه تصفیه آب RO

اسمز معکوس یکی از مدرن‌ترین روش‌های تصفیه آب بوده که بیشتر متخصصان این دستگاه‌ را به جای استفاده از دستگاه‌های قدیمی پیشنهاد می‌کنند، دقت فیلتراسیون بسیار بالایی دارند و روز به روز هم فیلترهای آن‌ قدرتمند‌تر می‌شوند.

از بهترین دستگاه تصفیه آب موجود در دما تجهیز

از بهترین برندهای تصفیه آب موجود در دما تجهیز

در دماتجهیز سعی بر آن بوده تا بهترین‌ها ارائه شود و بی شک از بهترین برندهای تصفیه آب، سی سی کا (CCK) است. سی سی کا با بیشترین تجربه و کارایی در اواخر دهه 50 میلادی شروع به فعالیت کرده و تا به حال از شاخص‌ترین برندها در تصفیه به روش الترافیلتراسیون و کربنی است. البته که روش مدرن اسمز معکوس نیز به مرور به دستگاه‌های تصفیه آب برند سی سی کا راه یافته. امروزه این دستگاه از 5 تا 8 مرحله فیلتر استفاده می‌کند.

مشخصات تصفیه آب سی سی کا در سایت دماتجهیز

 1.     فیلتر رسوب گیر که به طور معمول از جنس پلی‌پروپیلن است.
 2.     فیلتر ممبران که نوعی غشای پلیمری باکیفیت در آن استفاده شده است.
 3.     وجود کربن پودری برای جلوگیری از مواد شیمیایی آلی مانند آفت‌کش‌ها و کلر.
 4.     فیلتر قلیایی برای بالا بردن pH آب.
 5.     فیلتر فرابنفش با یک لامپ جیوه‌ای برای از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌ها.
 6.     فیلتر کربن گرانولی که برای بهبود وضعیت مزه و طعم و بوی آب قرار داده شده است.
 7.     فیلتر کربن نهایی که برای جذب مواد شیمیایی باقی‌مانده در آب استفاده می‌شود.
 8.     فیلتر مینرال نیز در آخرین مرحله برای حفظ نمک‌ها و املاح معدنی مانند کلسیم و منیزیم در دستگاه قرار داده می‌شود.

 در پایان باید گفت قیمت هر دستگاه تصفیه آبی به تعداد مراحل فیلتراسیون آن بستگی دارد و طراحی آنها نیز اکثرا مشابه یکدیگرند و از جنس پلاستیک هستند. پس با توجه به شرایط آب آشامیدنی منزل خود و تحقیق در مورد نوع تصفیه مورد نیاز آن به خرید تصفیه آب مناسب بپردازید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads