بهترین اتاق فرار تهران کجاست؟

بهترین اتاق فرار تهران کجاست؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی اتاق فرار یک پیشنهاد فوق‌العاده عالی برای تفریح و سرگرمی با دوستان، خانواده یا همکاران شماست. اما همیشه این سؤال وجود دارد که کدام اسکیپ روم بهتر است؟ یا اینکه هنگام رزرو اتاق فرار، چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟ نکاتی که در این مقاله بررسی می‌کنیم، علاوه بر راهنمایی برای انتخاب بهترین اتاق فرار تهران ، شما را در بررسی اتاق‌های شهرهای دیگر نیز راهنمایی می‌کند. پس حتماً با ما همراه باشید.

 

سطح دشواری

برخی گروه‌ها به دنبال تجربۀ اتاقی بسیار چالش‌برانگیز هستند. اتاق‌هایی با معماهای سخت که گذشتن از چالش‌های آن کار حضرت فیل است! در مقابل، برخی گروه‌های تازه‌کار هستند که به دنبال اتاق‌هایی با سطح دشواری پایین یا متوسط هستند. یا فقط با هدف سرگرمی به اتاق آمده‌اند و قرار نیست رکورد بزنند.

وقتی به دنبال رزرو اتاق فرار هستید، بهتر است اتاقی را انتخاب کنید که با توانایی و تجربۀ گروه شما همخوانی داشته باشد. اگر قبلاً بازی نکرده‌اید یا گروهی دارید که شامل افراد با سن پایین است، بهتر است اتاقی با سطح دشواری بالا را انتخاب نکنید. خوشبختانه اکثر برندها سطح دشواری اتاق‌های خود را هنگام رزرو ذکر می‌کنند.

 

تم و ژانر اتاق فرار

ژانر اسکیپ رومی که انتخاب می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. هر اتاق فرار دارای یک ژانر و تم مشخص است که در هنگام رزرو می‌توانید آن را بررسی کنید. ترسناک، دلهره‌آور، فانتزی، جنایی، اکشن و معمایی از متداول‌ترین ژانرهایی هستند که اگر به هرکدام از آن‌ها علاقه دارید، می‌توانید آن را در اولویت قرار دهید.

باید ژانری را انتخاب کنید که همۀ اعضای گروه شما از آن نهایت لذت را ببرند. هنوز هم افراد زیادی فکر می‌کنند همۀ اسکیپ روم ها ترسناک هستند. درحالی‌که به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست. برای رزرو اسکیپ روم در تهران، موضوعات، داستان‌ها و ژانرهای مختلفی وجود دارد.

اگر گروه شما مملو از عاشقان وحشت است، پس اتاق فرار ترسناک با موضوعاتی مانند زامبی یا مکان‌های جن‌زده بهترین گزینه هستند. اما اگر گروهتان متشکل از افراد مختلف با سلایق مختلف است، ممکن است مجبور شوید رأی‌گیری کنید یا حتی رفتن به چند اسکیپ را در نظر بگیرید.

درهرحال، با طیف گسترده‌ای از سناریوهای موجود، در اغلب موارد هر گروهی می‌تواند باتوجه‌به علایقش اتاقی را پیدا کند که برایش هیجان‌انگیز و جذاب باشد. اگر علاقه‌مند به تجربۀ اتاق‌ فرار ترسناک هستید، بهتر است به مقیاس و سطح ترس اتاق نیز توجه کنید.

اتاق‌ فرار ترسناک

 

نظرات یا کامنت‌ها

همیشه قبل از رزرو اتاق فرار، سایت‌هایی که قسمت نظرات و بررسی اتاق دارند را بررسی کنند تا با فیدبک‌ها و بازخوردهای مردم آشنا شوید. پیشنهاد می کنیم سایت اسکیپ زوم را در اولویت بررسی قرار دهید. اگرچه در اغلب موارد انتخاب اتاق فرار امری سلیقه‌ای است، اما این کامنت‌ها می‌تواند دید بهتری به شما بدهد.

وقتی نظرات را می‌خوانید، نکاتی مانند سناریو، موسیقی، دکور، توانمند بودن اکتورها، سطح خدمات به مشتریان و روان بودن معماها باید موردتوجه قرار گیرند.

علاوه بر سایت‌ها، می‌توانید به صفحۀ برندهای اتاق فرار در شبکه‌های اجتماعی (خصوصاً اینستاگرام) مراجعه کنید. برخی اتاق‌ها خودشان آمارهایی از محبوبیت، میانگین مدت‌زمان فرار، درصد موفقیت بازیکن‌ها و نظرات کلی ارائه داده‌اند. یا حتی تیزرهایی از اتاق‌هایشان تهیه کرده‌اند. این صفحات اجتماعی می‌توانند منبع خوبی برای آگاهی از سطح محبوبیت یا دیگر ویژگی‌های اسکیپ روم ها باشند.

 

دکور و صحنه‌پردازی

پیش‌ازاین گفتیم که اتاق‌های فرار دارای ژانر مشخصی هستند. این ژانر از طریق دکور اتاق به بازیکنان منتقل می‌شود. بنابراین یک اتاق فرار عالی باید دارای دکور مرتبط و باجزئیات باشد. به این شکل که هر وسیله‌ای که در اتاق است، مثلاً تابلوهای روی دیوار یا کتاب‌های توی قفسه، باید در دنیای سناریو قرار بگیرند.

البته این نکته وجود دارد که قبل از رفتن به اسکیپ روم، نمی‌توان از جزئیات دقیق دکور آن مطلع شد. بااین‌حال می‌توانید پس از مراجعه به صفحات اجتماعی، نظرات وب‌سایت یا مشورت با افراد باتجربه، از خوب بودن دکور اتاق اطمینان حاصل کنید.

اسکیپ روم تهران

 

مکان و دسترسی اتاق فرار

اگر قصد رزرو اتاق فرار را دارید و موضوع دسترسی برایتان مهم است، بهتر است یکی را انتخاب کنید که در مکانی قابل‌دسترسی باشد. معیارهایی مانند دسترسی به خطوط حمل‌و‌نقل عمومی یا داشتن پارکینگ برای اغلب بازیکن‌ها اهمیت بالایی دارد. یا حتی نزدیکی به امکانات محلی مانند رستوران‌، کافه، سینما یا مراکز تجاری نیز برای برخی بازیکن‌ها مهم است.

 

سناریو

هر اتاق فرار ماجرایی مخصوص به خود دارد که قرار است شما را در حدود یک ساعت درون خود غرق کند. معمولاً در هنگام رزرو اسکیپ روم در شهرهای مختلف، می‌توانید از سناریوی اتاق یا خلاصۀ آن مطلع شوید. اگر گروه شما با سناریوی بازی ارتباط گرفت و آن را دوست داشت، می‌توانید نسبت به رزرو اقدام کنید.

 

تعداد بازیکنان

بازی‌های فرار عموماً به‌عنوان یک تجربۀ تیمی طراحی شده‌اند. به این دلیل، شما برای بازی معمولاً حداقل به 3 یا 4 نفر نیاز دارید. از طرفی، هر اتاق قابلیت بازی برای تعداد محدودی بازیکن‌ها را دارد. این موضوع را نیز می‌توانید در هنگام رزرو بررسی کنید و ببینید آیا با تعداد افراد گروه شما مطابقت دارد یا خیر.

اگر یک گروه 12 نفری دارید و همه می‌خواهید هم‌زمان بازی کنید، پیداکردن اتاقی که برای همۀ شما مناسب باشد، کار مشکلی خواهد بود. از طرف دیگر، اگر شما یک گروه 2 نفره هستید و اتاق 8 نفره است، ممکن است به پایان رساندن بازی برای شما بسیار سخت‌تر شود یا حتی امکان رزرو وجود نداشته باشد.

 

هزینه و سرمایۀ لازم

تا اینجا دیدیم که اتاق‌های فرار می‌توانند بر اساس سطح دشواری، ژانر، دکور، میزان محبوبیت، تعداد بازیکنان و لوکیشن، متفاوت باشند. همۀ این موارد دست‌به‌دست هم می‌دهند تا هزینۀ بازی نیز بالا و پایین شود. برای مثال اتاقی با دکور ساده که چندین معمای معمولی را در خود جای داده است، به‌احتمال زیاد هزینۀ کمتری نسبت به اتاقی با دکور اهرام مصر خواهد داشت.

 

تیمی که جمع کرده‌اید…

این معیار ممکن است کمی دور از توجه مانده باشد، اما یکی از مهم‌ترین عواملی است که اتاق فرار را به تجربه‌ای شگفت‌انگیز تبدیل می‌کند. تصور کنید در بازی قرار است با بهترین دوست‌هایتان همراه باشید و بعد از هر اتفاق جالب یا ترسناک، لحظات مفرحی را تجربه کنید. در مقابل این تصور نیز وجود دارد که در اتاق با افرادی همراه هستید که قبل از بازی هرگز آن‌ها را ندیده‌اید.

بدیهی است که در هنگام رزرو اسکیپ روم، اگر با افرادی همراه هستید که آن‌ها را می‌شناسید و روابط بهتری دارید، دستتان بازتر است و می‌توانید هر اتاقی با هر درجۀ دشواری یا ژانر را انتخاب کنید. اما اگر با هم‌گروهی‌هایتان کمی رودربایستی دارید، ممکن است انتخاب کمی محدودتر شود.

 

آیا اسکیپ روم خوبی را تجربه کردم؟

معیارهایی که بالاتر گفتیم، برای قبل از رزرو کاربردی بودند. اما بهتر است با معیارهایی آشنا شوید که بعد از خروج از اتاق باید در ذهن خود داشته باشید. معیارهایی که به شما نشان می‌دهند آیا اتاق فرار خوبی را تجربه کرده‌اید یا خیر؟

 

یک تجربۀ همه‌جانبه

زمانی که وارد اتاق فرار شدید، باید احساس کنید به یک سناریو یا ماجرای جذاب پرتاب شده‌اید. اینجا عواملی مانند فضاسازی، دکور، موسیقی، نحوه تعامل با اکتور تا حد زیادی عوامل تعیین‌کننده هستند. اما عناصر دیگر، مانند نحوۀ توزیع سرنخ‌ها نیز اهمیت دارند. یک اتاق فرار خوب، سرنخ‌ها را به بخشی حل‌شده و ناملموس از سناریو تبدیل می‌کند تا شما واقعاً احساس کنید کاراکتر جدیدی دارید.

 

تکنولوژی کارآمد

درحالی‌که بازی‌های فکری با تکنولوژی پایین جنبۀ بسیار موردنیاز و دوست‌داشتنی در هر اتاق فرار است، ابزارهای الکترونیکی و موارد مشابه نیز می‌توانند تجربۀ اسکیپ روم را غیرمنتظره نگه دارند. بااین‌حال نکتۀ مهم این است که هم ابزارهای قدیمی و هم وسایل تکنولوژیک، به‌خوبی کار کنند و باگ نداشته باشند.

اهداف مهم اتاق فرار

 

لزوم کار تیمی

یکی از اهداف مهم اتاق فرار این است که در کنار دوستان، خانواده یا همکاران خود لحظات خوبی را بگذرانید. اتفاقات نفس‌گیر و هیجان‌انگیزی را پشت سر بگذارید، دنبال سرنخ‌ها بگردید، کلیدها را پیدا کنید و در آخر موفق شوید؛ بنابراین اگر اتاق فرار کاملاً متشکل از پازل یا چالش‌هایی باشد که افراد می‌توانند به‌تنهایی انجام دهند، اتاق جالبی نبوده است. بهتر است معماها یک فرایند چندمرحله‌ای را به‌صورت موازی دنبال کنند تا افراد بیشتری درگیر بازی شوند.

 

مساحت مناسب اتاق

اندازه و فضای اتاق باید متناسب با اندازۀ تیم باشد. یک برند خوب باید مساحت اتاق‌های خود را بسته به تعداد افرادی که هنگام رزرو اعلام می‌کند تنظیم کند. بدیهی است که وجود تعداد زیادی افراد در اتاقی با فضای ناکافی، منجر به یک تجربۀ خسته‌کننده و بعضاً آزاردهنده می‌شود.

 

اتفاقات جالب و شگفتی‌ساز

یکی از ویژگی‌های اسکیپ روم عالی، این است که اتفاقات بازی غیر قابل منتظره باشد. گروه شما باید حس کند تقریباً هر اتفاقی می‌تواند در هر لحظه از بازی رخ دهد. از پیداکردن گذرگاه‌های مخفی در تاریکی گرفته تا مواجه شدن با یک روح خبیث که از عمق تاریکی پیدایش می‌شود و جلوی راه شما سد می‌شود.

 

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم با معیارهایی آشنا شویم که یک اتاق فرار خوب را می‌سازند. از مهم‌ترین مواردی که باید قبل از رزرو یا هنگام رزرو در نظر بگیرید، به سطح دشواری، تم، لوکیشن، نظرات، سناریو و هزینه اشاره کردیم. همچنین در پایان به طور مختصر به نکاتی اشاره کردیم که پس از تجربۀ بازی، درک خوبی از سطح کیفیت اتاق به شما خواهند داد. امیدواریم از این موارد برای پیداکردن بهترین اتاق فرار در شهرهایی مانند تهران، مشهد و اصفهان استفاده کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 414 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads