کاژه؛ بازسازی ساختمان ، نمای شیشه ای و روف گاردن

کاژه؛ بازسازی ساختمان ، نمای شیشه ای و روف گاردن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر خواستار یک بنای جدید هستید اما بودجه لازم را ندارید بهترین کار بازسازی بنا است. بازسازی بنا یعنی همه ی اجزای خانه طی فرایندی به حالت اولیه و نو خود برگردد. کارهای بسیاری در بازسازی بنا انجام می‌شود که شامل مرمت دیوار و سقف ، خارج کردن وسایل قدیمی، جایگزینی وسایل جدید، تعویض کف و … .شایان ذکر است که نوسازی با بازسازی متفاوت است و بازسازی شکل کلی از نوسازی است و هزینه و انرژی کمتری صرف آن می‌شود.

بازسازی شکل زیباتری از خانه شما می‌سازد. تغییرات و تعمیرات در بازسازی با کمترین تخریب انجام می‌شود و روحی تازه در خانه می دمد. بازسازی ها اکثرا 60 تا 70 روز زمان می برد و به دو شکل جزیی و کلی اتفاق می افتد. در جزیی رنگ آمیزی بنا، تعویض کف و تغییر دیوارپوش ها اتفاق می افتد اما در کلی علاوه بر موارد بالا مثلا سیستم مکانیکی و لوله کشی ساختمان نیز تعویض می‌شود. هزینه های بازسازی معمولا بعد از بازدید توسط تیم مجرب فنی به سمع و نظر مالک می‌رسد.

کاژه یک تیم مجرب و حرفه ای دارد که به صورت تخصصی در بخشهای مختلف ساختمان فعالیت می کند. از خدمات منحصر به فرد این شرکت در بازسازی ساختمان، ساخت نمای شیشه ساختمان و روف گاردن (باغ بام) میباشد.

کاژه - روف گاردن گزینه مناسبی در بازگرداندن طبیعت به فضای شهری

روف گاردن گزینه مناسبی در بازگرداندن طبیعت به فضای شهری

روف گاردن در کل به مکانی گفته می‌شود که فضای سبز  داشته باشد. فرقی نمی‌کند این فضای سبز در پشت بام خانه باشد یا حیاط، هر باغی بالاتر از سطح خاک روی بستر مصنوعی ساخته شود به آن روف گاردن گفته می‌شود. روف گاردن به شکل ها و طرح های مختلف ساخته می‌شود و می تواند از چند گلدان تشکیل شده باشد بر روی بام تا ساختن یک باغ طراحی شده با چمن مصنوعی و غیره. ساخت و طراحی روف گاردن ها به عوامل مختلفی مثل شکل ساختمان، کاربری زمین و ویژگی های آب و هوای منطقه شما بستگی دارد و همینطور انواع مختلفی دارد. علاوه بر موارد بالا سلیقه شما نیز در این طراحی دخیل خواهد بود. برای ساخت فضای سبز  به شکل چمن کاری روی بام باید تعبیه آب خروجی محیا کرد و ابتدا باید محیط را با زیرسازی و  ایزوله کرده و از خطرات و مشکلات رطوبتی در امان داشت. به این نوع طراحی روف گاردن گسترده گفته می‌شود. حال اگر به چمن کاری درخت و درختچه اضافه کرده و به طور کلی عمق بیشتری نیاز باشد شیوه طراحی متمرکز نام می‌گیرد. در انتخاب طراحی مناسب حتما باید مهندسان میزان سنگینی فضای سبزی که قرار است شکل گیرد و مقاومت بنا در نظر گرفته شود تا خرابی به بار نیاورد چراکه در صورت نبود امنیت لازم روش متمرکز جوابگو نخواهد بود. در این حالت روش گسترده مناسب تر است. روف گاردن گسترده شامل طراحی فضای سبز به شکل پیش ساخته یا پرتابل مدولار می‌شود. این نوع طراحی نیاز به زیرساخت ندارد و قابلیت پیاده سازی بر روی انواع بام، بام سبز و بالکن را نیز داراست. در روف گاردن پیش ساخته، از اجزا و قطعاتی استفاده می شود که علاوه بر دارا بودن شرایط مناسب برای رشد گیاه، وزن کم و قابلیت جابه جایی آن ها سبب ایجاد طرح ها و الگوی های متنوع می شود. از دیگر ویژگی های اجرای بام سبز پیش ساخته، امکان اجرای انواع آلاچیق و مبلمان شهری با طرح های زیبا می باشد. این طراحی خاص یک پارک یا باغ دنج و زیبا را در پشت بام خانه شما ایجاد می کند و قطعا شما را دلبسته خود خواهد کرد. و اما چهار مزیت داشتن روف گاردن در فضای شهری  شامل موارد زیر است:

 1. روف گاردن ها بر خلاف سقف‌های قیر سیاه سنتی، سقف‌های سبزی ایجاد می‌کنند که از طریق جذب گرما به جای بازتاب آن و تامین عایق طبیعی برای ساختمان‌ها، هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهند.

​2. روف گاردن ها به کاهش اثر جزیره حرارتی شهری کمک می‌کنند

 1. روف گاردن ها با کاهش و آهسته کردن رواناب فاضلاب‌های سطحی در محیط‌های شهری کمک بزرگی به شهر می‌کنند. از آنجا که پشت‌بام‌ها و خیابان‌ها در شهرها سطوح سخت هستند، حجم و سرعت رواناب فاضلاب‌های سطحی به شدت افزایش می‌یابد و منبع اصلی سیل و آلودگی در سراسر جهان هستند و روف گاردن ها از بخش بزرگی از آنها جلوگیری می‌کنند.
 2. گیاهان در روف گاردن در سطح شهر علاوه بر اینکه اکسیژن تولید می‌کنند، سایه نیز ایجاد می‌کنند. علاوه بر اینها پشت‌بام‌های دارای گیاه تا دو برابر سقف های سنتی توانایی حفاظت طبیعی در برابر گرمای شدید دارند.

با مراجعه با سایت کاژه با راه حل هایی برای روف گاردن و یا سیستم باغ سبز بیشتر آشنا شوید. اطلاعات در پایین مقاله موجود میباشد.

هرم شیشه ای یک نورگیر بی نظیر برای ساختمان با معماری مدرن

هرم شیشه ای یک نورگیر بی نظیر برای ساختمان با معماری مدرن

شرکت کاژه با کادری مجرب و خلاق در ایجاد سازه های هنری و دکوراتیو مانند ساخت نورگیر شیشه‌ای تبحر بسیاری دارد.  از سری فعالیت های این شرکت ساخت شیشه های تزئینی، سقفهای نورگیر تزئینی، شیشه های منقوش است که در طرح های سنتی اکثرا در ساخت در و پنجره استفاده می‌شد و بسیار محبوب است و حال در ساخت گنبدهای رنگی و شیشه ای استفاده می‌شود. در کاژه طرح های کلاسیک نیز مورد استقبال قرار می‌گیرد و بسیاری از سازه هایی که تقاضای ساخت آنها به تیم داده می‎شود توسط کادر ایده پرداز مهندسی شده و به اجرا در می آید. کاژه برای هر نوع ساختمانی ایده‌ای مناسب آن دارد تا بر جذابیت بنا بیافزاید. در معماری مدرن پیشنهاد می‌شود از نورگیر هرمی استفاده شود و این هرم بر اساس قاعده می توان چند ضلعی یا تک ضلعی باشد و در ارتفاع های مختلف ساخته شود. شرکت کاژه پروژه های بسیاری اجرا کرده که یکی از محبوب ترین پروژهای این شرکت سازه هرم شیشه ای ویلای آقای خواجه امیری در دماوند است. هرم شیشه ای با انواع شیشه ها مانند شیشه سکوریت دودی و ساده اجرا می‌شود. شیشه های سکوریت نوعی از شیشه هستند که شیمیدانان با پوشش دادن معایب یک شیشه ی معمولی اختراع کرده اند. یکی از معایبی که در شیشه ای معمولی اتفاق می‌افتد مقاومت ناچیز آنها در برابر شکستن است که در شیشه های سکوریت به دلیل تغییراتی که در آنها ایجاد کرده اند عملا احتمال شکستن آنها به صفر نزدیک شده است. هرم شیشه ای اکثرا بر روی فریم فلزی نصب می‌شود. فریم های فلزی بعضی از جنس آهن هستند که با رنگ استاتیک پوشش داده شده اند. شیشه های سکوریت پس از نصب بر روی فریم به طور کامل آن را پوشش می‌دهند. شیشه هایی که در چنین سازه هایی استفاده می‌شود اکثرا مقاوم در برابر آب و ضربه هستند. در چنین سازه‌هایی اصلا نباید نگران بود چرا که گرد و غبار به هیچ شکلی از این هرم‌های شیشه ای عبور نخواهد کرد. از مزیت های استفاده از هرم شیشه ای شامل موارد زیر است:

 1. هرم شیشه ای باعث کاهش وزن کلی ساختمان می‌شود.
 2. هرم شیشه ای سبب افزایش راندمان نور طبیعی و کاهش نیاز انرژی برق برای روشنای می‌شود.
 3. این سازه باعث برانگیختن حس زیبایی شناختی در مراجعین ساختمان خواهد شد.
 4. عدم ایجاد آلودگی صوتی با وجود شیشه های چند جدار در ساخت چنین سازه هایی..
 5. در بعضی از چنین سازه هایی می توان از آنها به عنوان پنجره هایی برای تهویه فضا نیز استفاده کرد و در مصرف انرژی صرفه جویی به عمل آورد.

برای ارتباط با تیم مشاوران کاژه و همچنین ثبت سفارش با ما از طریق راه های ارتباطی زیر تماس برقرار کنید.

88492314 – 09121509516

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 414 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads