آموزش جامع آرشیو اینستاگرام و بازیابی پست از بایگانی اینستاگرام

آموزش جامع آرشیو اینستاگرام و بازیابی پست از بایگانی اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آرشیو پست اینستاگرام یکی از ویژگی‌های مهم این اپلیکیشن است که با آن می‌توانیم محتوایی را که انتشار داده‌ایم از دید دیگران مخفی کنیم. به این ترتیب، با آموزش بازیابی آرشیو اینستاگرام نه تنها می‌توانید محتوای اینستاگرام خود را مخفی بکنید، بلکه امکان برگرداندن عکس از بایگانی اینستاگرام هم وجود دارد.

حالا به لطف قابلیت آرشیو پست اینستاگرام ، بازگردانی عکس از آرشیو اینستاگرام و بازیابی پست از بایگانی اینستاگرام، کاربران می‌توانند هر کدام از پست‌هایشان را از دید مخفی کنند و دیگر نیازی نیست آن‌ها را به طور کامل حذف کنند. اما اگر با این ویژگی آشنا نبودید به احتمال زیاد به جای مخفی کردن پست‌ها، آن‌ها را حذف می‌کردید. به این ترتیب، در این مطلب آموزش کامل آرشیو اینستاگرام به همراه برگرداندن عکس از آرشیو اینستاگرام و نحوه در اوردن عکس از ارشیو اینستا ارائه می‌شود.

در ادامه می‌خوانید:

آرشیو اینستا

همانطور که اشاره کردیم شما با آرشیو اینستا و آرشیو پست اینستاگرام می‌توانید هر کدام از پست‌هایتان را از دید دنبال‌کنندگانتان مخفی کنید. اما نحوه آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام چگونه است؟ آرشیو اینستا کجاست؟ آرشیو اینستاگرام کجا میرود؟ در ادامه علاوه بر روش آرشیو پست اینستاگرام ، آموزش بازگرداندن پست ارشیو شده در اینستاگرام و از آرشیو درآوردن پست اینستاگرام هم ارائه می‌شود.

در این بخش از آموزش بازیابی آرشیو اینستاگرام و بایگانی کردن خوب است بدانید که برای آرشيو كردن پست در اينستاگرام ابتدا پستی را که می‌خواهید مخفی کنید انتخاب کنید. سپس روی سه نقطه بالای سمت راست پست کلیک و گزینه Archive را انتخاب کنید.

instagram archive / پست های حذف شده اینستاگرام

آن پست بلافاصله از پروفایل شما به قسمت Archive انتقال پیدا خواهد کرد. حالا برای دیدن پست های پنهان شده در اینستاگرام، سه خط بالای سمت راست صفحه پروفایلتان را لمس و گزینه Archive را انتخاب کنید.

instagram archive / برگرداندن پست های پاک شده اینستا

در پنجره بعدی در بالای صفحه عبارت Stories Archive را مشاهده می‌کنید و می‌توانید استوری‌هایی که آرشیو کرده‌اید را در این قسمت ببینید. اگر آن را لمس کنید در پایین صفحه 2 گزینه Posts Archive و Live Archive را مشاهده می‌کنید. با انتخاب هرکدام از آن‌ها می‌توانید پست‌ها یا لایوهایی که آرشیو کرده‌اید را هم ببینید.

instagram archive / برگرداندن پست حذف شده اینستاگرام

همچنین می‌توانید محتوای آرشیو شده را با انتخاب 3 زبانه‌ای که در صفحه اول وجود دارد بر روی نقشه ببینید یا تاریخ آرشیو شدنشان را بر روی تقویم مشاهده کنید. برای پاك كردن آرشيو اينستاگرام نیز باید به تک تک آیتم‌ها بروید و با انتخاب سه نقطه بالای سمت راست آن‌ها، گزینه Delete را انتخاب کنید.

برگرداندن پست بایگانی شده در اینستاگرام

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که نحوه برگرداندن پست از آرشیو اینستا چگونه است؟ آموزش بازیابی آرشیو اینستاگرام به چه صورت است؟ چگونه آرشیو اینستاگرام را برگردانیم ؟ چطور پستی را در اینستاگرام بایگانی خارج کنیم ؟ بازگرداندن عکس از آرشیو اینستاگرام  به چه صورت است؟ برگرداندن پست های آرشیو اینستاگرام به چه صورت است؟

آیا یادآوری پست های قدیمی اینستاگرام و نمایش دوباره پست اینستاگرام و یا عکسهای آرشیو اینستاگرام ممکن است؟ بهترین روش بازگردانی پست های بایگانی شده اینستاگرام و نحوه ریکاوری پست از آرشیو اینستاگرام چیست؟ طریقه در آوردن پست اینستا از آرشیو ، نمایش دوباره پست اینستاگرام و برگرداندن عکس های آرشیو اینستاگرام کار آسانی است. برای بازیابی پست از بایگانی اینستا و برگرداندن پست بایگانی شده در اینستاگرام ، برگرداندن عکس از بایگانی اینستاگرام ، بازگردانی عکس از آرشیو اینستاگرام و بازیابی پست از بایگانی اینستاگرام کافی است پست آرشیو شده را باز و دوباره سه نقطه بالای آن را لمس کنید.

instagram archive / آرشیو اینستا

حالا برای نحوه برگرداندن پست ارشیو شده و برگرداندن عکس از بایگانی اینستاگرام فقط کافی است گزینه Show on Profile را انتخاب کنید تا فرایند برگرداندن پست از آرشیو اینستا تکمیل شود و بازگرداندن پست های آرشیو شده اینستاگرام به طور کامل انجام شود.

آرشيو كردن استوری اينستاگرام

همانطور که می‌دانید قابلیت آرشیو اینستا فقط مخصوص پست‌ها نیست و با استفاده از آن می‌توانید استوری‌ها و لایوها را نیز آرشیو کنید. این ویژگی به صورت خودکار استوری‌های شما را آرشیو می‌کند، حتی پس از گذشت 24 ساعت از انتشار آن‌ها. برای دسترسی به استوری‌ها مانند قبل سه خط بالای پروفایلتان را لمس و گزینه Archive را انتخاب کنید. در بالای صفحه گزینه Stories Archive را انتخاب کنید تا تمامی استوری‌های قبلی خود را ببینید.

برای حذف آرشیو استوری اینستاگرام هم یکی از استوری‌ها را انتخاب، بر روی سه نقطه بالای سمت راست صفحه کلیک و گزینه Delete را انتخاب کنید. اگر پشیمان شدید 30 روز فرصت دارید تا آن را دوباره به بخش آرشیو برگردانید. برای نحوه بازگرداندن پست حذف شده اینستاگرام و بازگرداندن آن باید به بخش Recently Deleted بروید که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

البته نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که برای آن که استوری‌های شما به صورت پیش‌فرض در آرشیو ذخیره شوند باید از قبل در بخش Story تنظیمات، گزینه Save Story to Archive را فعال کرده باشید.

instagram archive / پست های حذف شده اینستاگرام

این گزینه در حالت عادی برای همه کاربران فعال است اما اگر آن را غیرفعال کردید یا اگر استوری‌های قبلی خود را در بخش آرشیو پیدا نمی‌کنید باید آن را فعال کنید.

آرشيو كردن لایو در اينستاگرام

مانند استوری و پست‌ها، شما می‌توانید لایوها را نیز در آرشیو ذخیره کنید. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید اگر گزینه Save Live to Archive را فعال کنید، لایوهای شما به مدت 30 روز در آرشیو ذخیره خواهند شد. در این 30 روز می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید یا در IGTV به اشتراک بگذارید. برای دیدن آن‌ها نیز درست مانند استوری‌ها و پست‌ها، از پروفایل به بخش آرشیو بروید و در بالای صفحه گزینه Live Archive را انتخاب کنید.

اما برای نحوه آرشیو igtv هنوز روش مشخصی در اینستاگرام ارائه نشده است و فقط می‌توان ویدیوها را حذف کرد.

سوالات متداول

1. آرشیو اینستا یا بایگانی پست اینستاگرام کجاست؟

برای دسترسی به بخش آرشیو ابتدا به پروفایل خود رفته و سه خط بالای صفحه را لمس کنید. حالا فقط کافی است گزینه Archive را انتخاب کنید تا به بخش بایگانی دست پیدا کنید.

2. چگونه پست بایگانی شده در اینستاگرام را برگردانیم؟

برگرداندن عکس از آرشیو اینستاگرام به بخش آرشیو بروید و از بالای صفحه بخش Posts Archive را انتخاب کنید. حالا پست مورد نظرتان را انتخاب و سه نقطه بالای آن را لمس کنید. با انتخاب گزینه Show on Profile می‌توانید دوباره آن را برگردانید.

3. چرا اینستاگرام من آرشیو ندارد؟

برای دسترسی به آرشیو اینستاگرام لازم است که این اپلیکیشن را به آخرین نسخه بروزرسانی بکنید.

در ویدیوی زیر نحوه آرشیو کردن و از آرشیو خارج کردن پست های اینستاگرام را تماشا کنید:

سخن پایانی

آموزش بازیابی آرشیو اینستاگرام و بازگردانی عکس از آرشیو اینستاگرام دو موضوع بسیار مهمی بود که در این مقاله به طور کلی در مورد آن صحبت شد. با استفاده از برگرداندن عکس از بایگانی اینستاگرام و بازیابی پست از بایگانی اینستاگرام می‌توانید کنترل بیشتری روی محتوایی که در پروفایل خود منتشر می‌کنید داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این شبکه و همچنین نحوه استفاده از قابلیت‌‌های مختلف آن می‌توانید دیگر مطالب ما در مورد اینستاگرام را مطالعه کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران48 دیدگاه
شاهرخ
.
05 آذر 1397، 19:56
پاسخ
0
1
واقعا مطلب خوبی بود ممنون
طاهره غلامیان
.
05 آذر 1397، 20:42
پاسخ
0
1
@شاهرخ
موفق باشید.
شاهرخ
.
05 آذر 1397، 19:58
پاسخ
0
1
البته مراحلش مقداری تغییر کرده اما با همین راهنمایی موفق شدم
A.y
.
06 آذر 1397، 23:16
پاسخ
0
1
خیلی ممنون
karim
.
08 آذر 1397، 14:31
پاسخ
0
1
@A.y
پستا کامل پاک شدن چطور باز گرداندن نیشه
علی
.
12 آذر 1397، 13:40
پاسخ
0
1
پست من پاک شده و توی آرشیو هم نیست، چیکارکنم پستم برگرده؟؟
اعظم موسوی
.
12 آذر 1397، 15:34
پاسخ
0
1
@علی
باید توی آرشیو اون بالا کنار پست های استوری آرشیو یک فلش کوچیک هست بزنید و گزینه آرشیو پست رو انتخاب و پستتون رو میبینید روش بزنید و برش گردونید insta aezammoosavi6758
فریده
.
13 آذر 1397، 20:26
پاسخ
0
1
من همه این مراحل رو رفتم اما اونجا عکسی نبود...استوری ها همه بودن اما پستم نبود
Rihane
.
26 اردیبهشت 1398، 09:56
پاسخ
0
0
@فریده
وقتی میزنید رو اون تایمره؛بعد بالا سمت راست با چپ بزرگ مینویسه بایگانی داستان ها یا اشیو استوری ها . یبار بزنید روش؛یه گزینه میاد کنارش ؛بایگانی پست ها
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads