فراموش كردن اپل آيدی | آموزش نحوه بازیابی و پیدا کردن آی دی اپل

فراموش كردن اپل آيدی | آموزش نحوه بازیابی و پیدا کردن آی دی اپل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فراموش كردن اپل ايدي یکی از اتفاقاتی است که ممکن است برای همه ما پیش بیاید. اپل ایدی تنها برای وارد شدن به حساب کاربرد ندارد و بدون آن استفاده از آیفون غیرممکن است. برای پیدا کردن اپل آی دی چندین راه مختلف وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آیدی خود را بازیابی کنید.

اگر از کاربران محصولات اپل هستید حتما با اپل آیدی (Apple ID) آشنایی دارید. اپل آیدی یکی از اصلی ترین نکات برای استفاده کاربردی‌تر از آیفون و آیپد و دیگر دستگاه‌های اپل است. این تصویر که از اپل ایدی فقط برای آپدیت‌های نرم افزاری استفاده می‌شود، اشتباه است. این شناسه را می‌توان علاوه بر آپدیت‌های نرم افزاری، برای تهیه بکاپ، دانلود نرم‌افزارها از اپ استور، دانلود فیلم و موسیقی از آیتونز، دانلود کتاب از ebook و iBook store، ردیابی دستگاه خود در صورت سرقت و یا گم شدن و همچنین در سرویس Face Time به کار برد. در این آموزش می‌خواهیم نحوه پیدا کردن اپل ایدی و یا بازگرداندن آن را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

اگر اپل ایدی ندارید، برای آموزش گام به گام ساختن آن می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. اگر هم قصد حذف Apple ID خود در دستگاه‌های اپل را دارید، می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

فراموش كردن اپل ايدي؛ چگونه شناسه را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن اپل آی دی راه‌های زیادی وجود ندارد. ممکن است برخی ادعاهای غلطی مثل پيدا كردن اپل ايدي با IMEI داشته باشند اما این روش‌ها کاملا تخیلی است. با این حال نیازی نیست خود را به خاطر فراموش کردن اپل ایدی سرزنش کنید. در ادامه با طی کردن مراحل زیر می‌فهمید که پیدا کردن اپل ایدی کار چندان سختی نیست.

برای بازیابی اپل آیدی ایمیل خود را چک کنید

ممکن است در گذشته اپل برایتان ایمیلی ارسال کرده و آیدی شما را در آن ذکر کرده باشد. در این صورت پیدا کردن اپل آی دی کار راحتی است. در اولین قدم به ایمیلی که با آن حساب اپل خود را ایجاد کرده‌اید بروید و تمامی ایمیل‌هایی که از سوی اپل دریافت کرده‌اید را جستجو کنید و ببینید اپل ایدی فراموش شده شما در این ایمیل‌ها وجود دارد یا خیر.

بازیابی اپل آیدی از طریق گوشی یا آیپد

برای حل مشکل فراموش كردن اپل ايدي اگر با حساب خود در گوشی یا آیپد وارد شده باشید به راحتی می‌توانید آیدی را پیدا کنید. ابتدا وارد Setting شوید. آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ دنده خاکستری رنگ است، در صفحه خانه (Home Screen) قابل دسترس است. در ابتدای صفحه تنظیمات می‌توانید مانند تصویر زیر نام و همچنین ایمیل خود را ببینید.

فراموش كردن اپل ايدي / بازیابی اپل آیدی

در غیر این صورت بر روی گزینه Sign in to your iPhone ضربه بزنید. اگر قبلا وارد شده باشید، نام خود را در بالای صفحه می‌بینید. با ضربه زدن بر روی نام خود، وارد صفحه‌ای خواهید شد که یک آدرس ایمیل در زیر نامتان نمایش داده می‌شود. این آدرس ایمیل، همان اپل آیدی (Apple ID) شماست. در غیر این صورت بر روی گزینه Don’t have an Apple ID or forgot it ضربه بزنید. گزینه Forgot Apple ID را انتخاب کنید. این گزینه در مرکز منوی پاپ آپ ظاهر شده، قرار دارد. در زیر گزینه Apple ID بر روی ?Forgot Apple ID ضربه بزنید.

فراموش كردن اپل ايدي / بازیابی اپل آیدی

اطلاعات خود را وارد کنید. نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را در قسمت‌های نشان گذاری شده وارد کنید. در گوشه سمت راست، بالای صفحه، بر روی Next ضربه بزنید. برای پيدا كردن اپل ايدي با شماره تلفن، شماره تماس خود را وارد کنید. دقت کنید که شماره تلفنی که با اپل آیدی شما مرتبط است را باید وارد کنید. در گوشه سمت راست، بالای صفحه، بر روی Next ضربه بزنید.

پیدا کردن اپل آی دی / وارد شدن به حساب اپل ایدی

در بالای صفحه روی گزینه Reset with Phone Number ضربه بزنید. یک کد متنی به شماره تماسی که وارد کرده بودید ارسال خواهد شد. اگر کد تایید به صورت خودکار وارد نشد، آن را در قسمت تعیین شده وارد کرده و بر روی Next ضربه بزنید. اگر به شماره تماس دسترسی ندارید، بر روی گزینه ?Don’t have access to your trusted number ضربه بزنید. بر روی جمله‌ای که در پایین صفحه نمایش ظاهر شده ضربه زده و دستورالعمل‌های بازیابی اپل آیدی را دنبال کنید. رمزی که برای قفل گشایی آیفون خود از آن استفاده می‌کنید را وارد کنید. این روش در صورت فراموشی رمز اپل ایدی نیز کاربردی است.

در ادامه برای حل مشکل فراموش كردن اپل ايدي و پيدا كردن رمز اپل ايدي باید پسورد جدید را وارد کنید. دقت کنید که رمز عبور خود را باید در فضای تعیین شده وارد کرده و برای تایید آن، مجددا در قسمت پایینی تایپ کنید. رمز عبور باید حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از اعداد و حروف کوچک و بزرگ بدون فاصله باشد. همچنین سه کاراکتر مشابه نباید پشت هم قرار بگیرند. همچنین از اپل آیدی و رمز عبور گذشته خود هم نمی‌توانید استفاده کنید. در گوشه سمت راست، بالای صفحه، بر روی Next ضربه بزنید.

فراموش كردن اپل ايدي / بازیابی اپل آیدی

 بر روی گزینه Agree ضربه بزنید. اگر به صورت خودکار وارد iCloud نشدید، رمز عبور جدید خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید. اپل آیدی شما در قسمت Apple ID وارد می‌شود. در گوشه سمت راست، بالای صفحه بر روی گزینه Sign in ضربه بزنید. پیام ورود به iCloud به صورت متناوب بر روی صفحه نمایش ظاهر شده و به اطلاعات شما در حین ورود دسترسی پیدا خواهد کرد. رمز آیفون خود را وارد کنید. این همان کدی است که برای قفل گشایی آیفون خود در تنظیمات تعریف کرده‌اید.

پیدا کردن اپل آی دی / وارد شدن به حساب اپل ایدی

داده های خود را ادغام (Merge) کنید. اگر می‌خواهید اعلان‌ها، تقویم، یادداشت‌ها و سایر اطلاعاتی را که در آیفون خود ذخیره کرده‌اید با حساب آیکلود شما ادغام شوند، روی گزینه Merge ضربه بزنید؛ در غیر این صورت بر روی Don’t Merge ضربه بزنید. اپل آیدی شما که یک آدرس ایمیل است، زیر نام شما در بالای صفحه نمایش نشان داده خواهد شد.

بازیابی اپل آیدی از طریق وبسایت

در وبسایت اپل یک قسمت جداگانه برای کسانی که با مشکل فراموش کردن اپل ایدی مواجه هستند وجود دارد. اگر شما نیز با مشکل فراموش كردن اپل ايدي و ايميل روبه رو هستید ابتدا به این صفحه مراجعه کنید و نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیلی که با آن اپل آیدی را ساختید وارد کنید، همچنین می‌توانید ایمیل‌های بکاپ را هم در این قسمت وارد کنید.

پیدا کردن اپل آی دی / وارد شدن به حساب اپل ایدی

در صفحه بعد باید تاریخ تولدی که زمان ثبت نام و وارد شدن به حساب اپل ایدی وارد کردید را ثبت کنید. اگر این اطلاعات را درست وارد کرده باشید در مرحله آخر دو گزینه برای برای برطرف کردن مسئله فراموشی اپل ایدی در اختیارتان قرار می‌گیرد. گزینه اول از طریق ایمیل است. اگر آن را انتخاب کنید اطلاعات مورد نیازتان به آدرس ایمیلی که موقع ثبت نام وارد کردید ارسال می‌شود.

گزینه دوم مربوط به سوالات امنیتی است. اگر آن را انتخاب کنید باید به 2 سوال امنیتی که موقع ثبت نام و وارد شدن به حساب اپل ایدی به آن‌ها جواب دادید، پاسخ دهید. اگر این گزینه را انتخاب کنید و به سوالات جواب دهید پيدا كردن ايميل اپل ايدي کار آسانی خواهد بود چرا که در صفحه بعد یک آدرس ایمیل برایتان نمایش داده می‌شود که همان اپل آیدی است. اگر گزینه ایمیل را انتخاب کنید، یک ایمیل همراه با لینک بازیابی رمزعبور و ورود به اپل آیدی برایتان ارسال می‌شود. آدرس ایمیلی که این پیام برایش ارسال می‌شود همان اپل آیدی شماست.

سوالات متداول

1. چگونه اپل ایدی را وارد کنیم؟

زمانی که برای اولین بار آیفون را راه‌اندازی می‌کنید می‌توانید اپل آیدی را همراه با رمز عبور وارد کنید تا وارد حساب خود شوید.

2. اگر اپل ایدی فراموش شود چیکار کنیم؟

اگر با مشکل فراموش كردن اپل ايدي مواجه هستید می‌توانید از برای پیدا کردن اپل آی دی از روش‌هایی که در مطلب گفتیم استفاده کنید. اگر این روش‌ها کارساز نبود و مشکل فراموش كردن ايميل اپل ايدي شما برطرف نشد باید یک اکانت جدید برای خودتان بسازید.

3. چگونه رمز اپل ايدي را پيدا كنيم؟

اگر مشکلتان پسورد اپل ایدی یادم رفته است باید در صفحه اول ورود به حساب خود گزینه Forgot password را انتخاب کنید. سپس باید از طریق شماره تلفنی که زمان ثبت نام استفاده کردید رمز را بازیابی کنید.

در ویدیوی زیر «”آموزش پیدا کردن اپل ایدی و بازیابی پسوورد آن» را تماشا کنید: 

سخن پایانی

امیدواریم با این آموزش بتوانید مشکل باز كردن اپل ايدي فراموش شده خود را برطرف کنید. همچنین اگر راه دیگری برای حل مشکل اپل آیدی را فراموش کردم سراغ دارید در بخش نظرات این روش‌های پیدا کردن اپل آی دی را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
سید بهروز محمدی
.
12 فروردین 1398، 19:42
پاسخ
0
0
سلام ودرودمن یه سوال دارم میخام بدونم که چطوری متوجه بشم با ایمیل ararad@yahoo.com اپل ایدیی وجود داره یاخیر؟
میلاد
.
06 آبان 1398، 01:18
پاسخ
0
2
من یه گوشی دست دوم خریداری کردم چون به گوشی های اپل آشنایی نداشتم متوجه نشدم که یافتن آیفون من در اون گوشی فعاله و یه اپل آیدی روشه که پسورد اونو نمیدونم از صاحب قبلی هم خبری ندارم از گوشی میشه استفاده کرد ولی اون اپل آیدی منو کلافه کرده چجوری به ایمیلی که بازیابی پسورد ارسال میشه دسترسی داشته باشم گویا اپل آیدی کارتی بوده طرف استفاده کرده ولی یه نام بالای صفحه ستینگ نمایش داده میشه کمکم کنین لطفا
Iman pirayi
.
25 آبان 1399، 05:27
پاسخ
0
0
پیدا کردن اپل ای دی خود
بابک نجفی
.
25 آبان 1399، 06:53
پاسخ
0
0
ببخشید من چند روزی میشه رمز ایکلود فراموش ده و برای بازیابی وقتی اقدام میکنم ایمیلی که به صندوق آبی رنگ میاد برای ریست پسورد نمیاد میشه راهنمایی کنید یا در تلگرام خودتون برام بازش کنین هزینش هر چی باشه پرداخت میکنم منتظر تماس شما هستم 09142020140 09013088651
منصوره علی محمدی
.
16 آذر 1399، 03:28
پاسخ
0
3
با سلام.من یک ایفون 6پلاس دارم.گوشی خود را ریست کردم.الان اپل ای دی میخوادوپسورد که هیچ کدومو ندارم میشه راهنماییم کنید که جیکار کنم؟راستی تا اپل ایدی و پسورد نزنم گوشی بالا نمیاد.خواهش میکنم کمکم کنید
جدول فروش فیلم ها
 • 410 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads